Pcos olup hamile kalamamak

benim de kez kist oluştu. kendiliğinden atılıyor. ben önümüzdeki ay yumurta takibine başlayacağım valla yetti canıma bebek istiyorum. film izlerken falan bile bebek görünce rahmim hareketleniyor 😂😂 bünye bebek istiyor 😂
Ben 1 seneyi bekliycem galiba. Tsh yuksek cıktı benim bu ayki tahlilimde o sorunu halledeyim somra denemeye devam ederiz diye dusunuyorum.
Ben hiç yumurta takibi yapmadım daha cok stres olacakmısım gibi geliyor 😄

Ben 1 seneyi bekliycem galiba. Tsh yuksek cıktı benim bu ayki tahlilimde o sorunu halledeyim somra denemeye devam ederiz diye dusunuyorum.
Ben hiç yumurta takibi yapmadım daha cok stres olacakmısım gibi geliyor 😄
benim 1 yıl doldu artık yeter 😂 ben yumurtlama testi yapınca mutlu oluyorum 😂 bilmemek daha çok strese sokuyor beni 😂😂

benim 1 yıl doldu artık yeter 😂 ben yumurtlama testi yapınca mutlu oluyorum 😂 bilmemek daha çok strese sokuyor beni 😂😂
Doğrudur belki ben de denesem benim de kafam rahat edecek. O zaman pkos varken yumurta olgunlastı mı catladı mı catlamadı mı anlasılıyor mı ovulasyon testinde peki? Yoksa olgunlasmasa dahi koyu çıkıyor mu ki? İ

Doğrudur belki ben de denesem benim de kafam rahat edecek. O zaman pkos varken yumurta olgunlastı mı catladı mı catlamadı mı anlasılıyor mı ovulasyon testinde peki? Yoksa olgunlasmasa dahi koyu çıkıyor mu ki? İ
hayır hayır anlıyorsun. yumurta yeteri kadar büyüynce test pozitif oluyor. çatladığında tekrar silikleşiyor. ben mesela 6 aydır hiç pozitif göremedim çünkü hiç yumurtam büyümedi 😂

hayır hayır anlıyorsun. yumurta yeteri kadar büyüynce test pozitif oluyor. çatladığında tekrar silikleşiyor. ben mesela 6 aydır hiç pozitif göremedim çünkü hiç yumurtam büyümedi 😂
Yaaaa. Hey allahım ya nelerle uğrasıyoruz. Yumurtadım mı yumurtam büyüdü mü.. çatladı mı... tuttu mu tutmadı mı... hadi hamile kaldın kese olustu mu olusmadı mı... kalp atısı var mı yok mu..
Sağlıklı mı sağlıksız mı.. Valla cahil olaydım da diyorum hiç stresine girmesemiydim bunların acaba 😂😂😂 hiç bitmiyor cocuk doğunca da bitmeyecek çok zormuş bu işler. Hep diyorum kimse hamile kalmanın zor olduğunu anlatmıyor birbirine. Hep bir gizleme peşinde insanlar. Herkes pırt diye hamile kalıyormus gibi davranıyor. Ben çevremi uyarıcam 😂 öyle hemen isteyince olmuyor arkadasları bilin ona göre davranın diycem 🤧

Yaaaa. Hey allahım ya nelerle uğrasıyoruz. Yumurtadım mı yumurtam büyüdü mü.. çatladı mı... tuttu mu tutmadı mı... hadi hamile kaldın kese olustu mu olusmadı mı... kalp atısı var mı yok mu..
Sağlıklı mı sağlıksız mı.. Valla cahil olaydım da diyorum hiç stresine girmesemiydim bunların acaba 😂😂😂 hiç bitmiyor cocuk doğunca da bitmeyecek çok zormuş bu işler. Hep diyorum kimse hamile kalmanın zor olduğunu anlatmıyor birbirine. Hep bir gizleme peşinde insanlar. Herkes pırt diye hamile kalıyormus gibi davranıyor. Ben çevremi uyarıcam 😂 öyle hemen isteyince olmuyor arkadasları bilin ona göre davranın diycem 🤧
valla ben evlendiğimde hemen hamile kalcam sandım. kimse uyarmadı. benim annem de pcos ve 2.ayında hamile kaldı 😂 biz çok biliyoruz diye olmuyor galiba 😂

valla ben evlendiğimde hemen hamile kalcam sandım. kimse uyarmadı. benim annem de pcos ve 2.ayında hamile kaldı 😂 biz çok biliyoruz diye olmuyor galiba 😂
Çok bildiğimizden bi de yediğimiz içtiğimiz şeylerden bence. Bilmiyorum siz nasıl beslenirsiniz ne yer ne yemezsiniz ama ben dikkat edemiyorum..
paket tavuklar mı dersiniz, bulyonlar mı dersiniz ohoooo..

Çok bildiğimizden bi de yediğimiz içtiğimiz şeylerden bence. Bilmiyorum siz nasıl beslenirsiniz ne yer ne yemezsiniz ama ben dikkat edemiyorum..
paket tavuklar mı dersiniz, bulyonlar mı dersiniz ohoooo..
ben evlendiğimden beri dikkat ediyorum hep doktorum çok uyardı beni o konuda cünkü 😂 ama yine olmuyor bazen sinirlenip pizza söylüyorum 😂😂

kimyasal gebelik iyi bir sey aslında. bende pcos hormonlarımla da kanıtlı var ama bende de regl gecikmesi olmaz o illa bir etkisi olmuyor. polikistik görüntüde sorun yumurtalarınızın istenilen kalitede veya büyüklüğe gelememesi. benim doktorum şöyle anlatmıştı. ektiğin şeyin sağlıklı büyümesi için belirli aralıklarla dikilmesi gerekir. öok sık dikersen büyüyemezler. polikistikte de sorun bu. çok fazla büyüyemeyen yumurta büyüyüp atılamayınca inci gibi yumurtalığınızın etrafına diziliyorlar. böylece gebe kalma şansını düşürüyor bir ay içinde. sizin de kimyasal gebelikler büyük ihtimalle sağlıklı yumurta olmadığı için vücut sağlıklı olmayan döllenmiş yumurtayı vücuttan atıyor ki ilerki dönemlerde sağlıksız bir gebelik olmasın. o yüzden kimyasal gebelik iyi dedim. bana doktorum polikistikler için olan bi multivitamin verdi. yumurta sağlığını destekleyecek besinler tüketiyorum sürekli. Allah yardımcımız olsun valla. benim doktora göre sorun değil tedaviden en kolay sonuc aldığımız hastalar bunlar diyor. her kadın ayda bir kez yumurtlarken biz her ay sağlıklı yumurtlayamıyoruz. o yumurtlama anını yakalamamız gerekiyor 🥲
Hangi vitamini kullanıyorsunuz

Kilonuz çok değil ama yine de birkaç kilo vermeyi deneyebilirsiniz. Yumurtlama günleriniz değendirin muhakkak, yumurtlamanın gerçekleştiğini doktor kontrolünde takip ettirmenizi öneririm. Bende pkosum 4 yıldır evliyim 7 aydır gebelik düşünüyordum. Yumurtlama tedavisi gördüm. Bu süreçte 4,5 kilo verdim egzersiz yaptım.benimde çok kilom yoktu 61 kiloydum Şuan 57 kiloyum.Geçen hafta pozitifi gördüm çok şükür inşallah sizde tez zamanda güzel haberler alırsınız.
egzersiz en onemli unsur sanırım

Ben sizin yerinizde olsam denerdim , bir sorun olduğu için değil sperm hem daha kaliteli oluyor hemde yumurta en kaliteli aşamasında tam çatlama anında buluşturuyorlar basit bi işlem
Aşılamanın özelde ücreti nedir devlette de oluyor değil mi zor mu kolay bi işlem mi ve kaç kere gitmeliyiz (bilmediğim için soruyorum ve ilçede yaşıyoruz)😕 benim de olmuyor

Aşılamanın özelde ücreti nedir devlette de oluyor değil mi zor mu kolay bi işlem mi ve kaç kere gitmeliyiz (bilmediğim için soruyorum ve ilçede yaşıyoruz)😕 benim de olmuyor
8-9 bin vardır devlette ücretsiz sadece ilaç alıyorsunuz o kadar , 2-3 defa yaptırın bence , gayet basit işlem hiç endişelenmeyin internette detaylı anlatımları var ama korkulacak bişey yok

8-9 bin vardır devlette ücretsiz sadece ilaç alıyorsunuz o kadar , 2-3 defa yaptırın bence , gayet basit işlem hiç endişelenmeyin internette detaylı anlatımları var ama korkulacak bişey yok
Çok teşekkür ederim deneyeceğim inşallah olur.sizin yazınızla görüp karar verdim tutarsa duacınız olacağım 🙏🏻🤲🏼

aaa kız sen niye her seyi tek tek söylüyorsun 😂 eşin muayene olsun eşinde sorun varsa sen meryem ana olsan doğuramazsın 😂 daha da kötüsü eşinizin sperm kalitesi kötüyse allah korusun düsük falan riski bile artıyor. gitsin o da doktora. önce o gitsin. rahim filmi daha mesakatli. onda bir sorun çıkmazsa rahim filmine gidersiniz.
Bak bende de sorun çıkmadı eşimin sıkıntısı vardı boşu boşuna rahim filmi çektirdiler doktorum o kadar kızdı ki çeken doktora, eşin de yani alemmiş hiç doktor da mı söylemedi 😅

Bak bende de sorun çıkmadı eşimin sıkıntısı vardı boşu boşuna rahim filmi çektirdiler doktorum o kadar kızdı ki çeken doktora, eşin de yani alemmiş hiç doktor da mı söylemedi 😅
bir sey söyleyeyim mi. ben bir sürü farklı doktora gittim ve sadece bir tanesi esin de muayene olsun dedi.. söylemiyorlar sanırım bizim düsünüp yaptığımızı düsünüyorlar 😂

X