Pcos ovülasyon testi 20. Gün

Kızlar bende pcos var. Adetimin 20. Gününe giricem ve hala koyu pik çizgi oluşmadı, bir sorun oldugunu düşünmeye başladım. Bu testleri satan kişiye yazdım instagramdan henüz pik yapmamış dedi. 30 32 günde bir kesin adet görüyorum yumurtlamamın olmaması normal mi, kafam çok karıştı
Testin markası ne

Doktor kontrolünde yaptırmak mantıklı cidden, böyle belirsizlik oluyor kendimi de kötü hissediyorum, ama şu var sizinki 17 ile 22 arası ise ben daha 19. 20. Gündeyim belki ilerleyen zamanda da olabilir, denemeye devam edicem diğer ayda doktora gideyim. Ama burda devlet hastanesinde randevu bulmak çok zor. Özele mi gittiniz siz
Yumurta gelişimi için incir havuç kürü yapabilirsiniz. Kuru incir gelişimi için havuç çatlaması için çok faydalı. Ben bu ay kendimde kullandım. Günde 2 3 tane kuru incirde yedim. 1 tane havuç yedim. 6 günde yumurtam büyüdü çatladı

Yumurta gelişimi için incir havuç kürü yapabilirsiniz. Kuru incir gelişimi için havuç çatlaması için çok faydalı. Ben bu ay kendimde kullandım. Günde 2 3 tane kuru incirde yedim. 1 tane havuç yedim. 6 günde yumurtam büyüdü çatladı
İncir kürü yaptım aslında bugüne kadar ama her bünye aynı olmayabilir. Havuç da bol bol yedim yiyorum ama değişiklik olmadı. Yani belki de kürler bana iyi gelmiyor olabilir, çünkü daha önce soğan kürü denemiştim, adet dönemim hem gecikmiş hem de çok ağrılı geçmişti o ay.

Bence de iyi, ya ilerleyen günlerde olacak ya da bu ay yumurtlamadım diye düşünüyorum
Ben adetten hemen sonra yumurtlamam ya boşa gitmesin dedim bitti 4.gün şeffaf akıntı geldi hemen yaptım koyuydu yani demem o ki vücut sinyali veriyor zaten yumurtlamadım diye üzülme mutlaka 1 saat önceden hiç sıvı bi şey almamalısın ilk yaptığımda hiç dikkat etmedim su içtim yarım saat sonra yaptım o yüzden bulamadım

Sizde de mi pcos var
Merhaba canım bende de pcos vardi bu ay kontrole gittim adetten sonraki 12.gun yumurtalarima bakıldı en büyüğü 11 mm olmuştu bende innovita test kullanıyorum ilk defa bu ay çok pik gördüm testleri 20. Günüm bugün yaklaşık 4 5 gündür sürekli pik gösteriyor çatlama olmadı henüz normal mi aceba ya

Kızlar bende pcos var. Adetimin 20. Gününe giricem ve hala koyu pik çizgi oluşmadı, bir sorun oldugunu düşünmeye başladım. Bu testleri satan kişiye yazdım instagramdan henüz pik yapmamış dedi. 30 32 günde bir kesin adet görüyorum yumurtlamamın olmaması normal mi, kafam çok karıştı
Pcosta bu testleri kullanmak çok mantıksız. Her ay düzenli adet olmak = her ay yumurtlamak değildir. Yumurtladığınızı ancak 21. Gün progesteron testi ile yada usg cihazı ile öğrenebilirsiniz. Gün aşırı ilişki yaşayın zaten tutar yani olacaksa. Pcosta lh dalganması çok olur hiç pik görmediğiniz gibi 1 hafta pikte görebilirsiniz ki iki durumdada ovulasyon yoktur bu yüzden pcosta tavsiye edilmez. İnositol içeren takviye + insülin diyeti deneyin çok faydasını görürsünüz. Umarım incir kürü falan yapmamışsınızdır

Bu arada yumurtlama 17 22 arasında olsa da kaç günde bir adet oluyorsunuz?
Ben regl olmak için regl söktürücü kullanıyorum doktor kontrolünde yumurtalar pcosta çok tembel oluyorki benim yumurtalar çok tembeldi bu sürecte hem diyet spor hem takviye hemde regl söktürücüylr regl olma surecim 30 güne düştü doktor ilac kullanmazsam yumurtaların tembellesecefini söyledi ilaç kullanmadan genelde 1 buçuk veya 2 ayda bı regl oluyordum ilaç kullandıktan aonra 30 güne indir 6 aydır bu duzendeuiz normalde doktorlar doğum kontrol hapı veriyor bu durum için ama ben çocuk istedigim için regl söktürücü kullanmamı istedi bu ay misal sanırım 24 günde yumurtlama göreceğim

Merhaba canım bende de pcos vardi bu ay kontrole gittim adetten sonraki 12.gun yumurtalarima bakıldı en büyüğü 11 mm olmuştu bende innovita test kullanıyorum ilk defa bu ay çok pik gördüm testleri 20. Günüm bugün yaklaşık 4 5 gündür sürekli pik gösteriyor çatlama olmadı henüz normal mi aceba ya
Havuç tüketin bol bol yuruyus yapın günde bir saat bu çatlama olana kadar sağlıklı beslenin günde 2 3 litre su için ve en önemlisi doktora gidin çatlamamis olabilir catlamazda kıst olur doktor çatlasın diye iğne verirse daha iyi olur

Havuç tüketin bol bol yuruyus yapın günde bir saat bu çatlama olana kadar sağlıklı beslenin günde 2 3 litre su için ve en önemlisi doktora gidin çatlamamis olabilir catlamazda kıst olur doktor çatlasın diye iğne verirse daha iyi olur
Yumurtlama normalde kaç gün pik gösterir ki normalde bi kaç ay önce pcos varken yumurtlama olduğu zaman 2. Gun çatlama olmuştu

Ben adetten hemen sonra yumurtlamam ya boşa gitmesin dedim bitti 4.gün şeffaf akıntı geldi hemen yaptım koyuydu yani demem o ki vücut sinyali veriyor zaten yumurtlamadım diye üzülme mutlaka 1 saat önceden hiç sıvı bi şey almamalısın ilk yaptığımda hiç dikkat etmedim su içtim yarım saat sonra yaptım o yüzden bulamadım
Ona dikkat ediyim yarın ben de. Bu arada şeffaf akıntım sürekli olmazdı, 5 gündür hep şeffaf bi akıntı geliyor ama çatlama akıntısı ortalarda yok. Siz çatlama akıntısını görüyor musunuz hiç kendinizde

Yumurtlama normalde kaç gün pik gösterir ki normalde bi kaç ay önce pcos varken yumurtlama olduğu zaman 2. Gun çatlama olmuştu
İşte bazen inatlasip catlamayabiliuor ondan dolayı kiste donusebiliyor kiminde bir gün pik olur kiminde 4 güne kadar derler maksimum yani dahada pik olursa yalnis bilmiyorsam kiste donusmus oluyor regl kanamasiyla atılıyor diye biliyorum

X