Gebeliğe Hazırlık Pcos ve femara ile hamile kaldim. Neler yaptim buyrun konuya.

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben aksamlari cok usumeye basladim ama boyle insan baya usutur de hastalanir bir titreme gelir ya oyle usume geliyordu bir de goguslerim cok sertlesti. Ama adet olacam sandim tabi. Baska da belirtim yok suan bile sadece ara ara kasik agrim oluyor.
Çok sağolun :)

Arkadaşlar birşey soracaktım ben geçen sene femera ile tedavi oldum bu sene tekrar olabilir miyim bu şekilde yeniden aynı tedaviyi gören var mı?

Kac kere kullandiniz? Yani kac ay deneme yaptiniz
Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim🌺Geçen sene 1 kutuyu 3 ayda bitirmiştim pıhtılaşmadan sebep düşük oldu kendi haline biraktik ama henüz bir gelişme yok tekrar kullanmak istiyorum femerayı bir sakıncasi olur mu acaba bu şekilde tekrar kullanan var mı acaba

Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim🌺Geçen sene 1 kutuyu 3 ayda bitirmiştim pıhtılaşmadan sebep düşük oldu kendi haline biraktik ama henüz bir gelişme yok tekrar kullanmak istiyorum femerayı bir sakıncasi olur mu acaba bu şekilde tekrar kullanan var mı acaba
Bazi doktorlar 3 kez daha deniyorlar ama benim doktorum maksimum 3 onermisti en son 3. Hamile kaldim. Sizin durumunuz biraz farkli ama belki o yuzden tekrar verebilir doktor kacinci haftada dusmustu:KK43: üzülmeyin Rabbim tez zamanda hayirli bir gebelik versin

Bazi doktorlar 3 kez daha deniyorlar ama benim doktorum maksimum 3 onermisti en son 3. Hamile kaldim. Sizin durumunuz biraz farkli ama belki o yuzden tekrar verebilir doktor kacinci haftada dusmustu:KK43: üzülmeyin Rabbim tez zamanda hayirli bir gebelik versin
İnşAllah canım💖 bir kimyasal bir de 6+5 de düşük olmuştu üzerinden 1 sene geçti 1 kutu daha alsam diyorum.. Bazı dr'lar 3 kere kullandiriyor derken 3 kutu mu demek istediniz

Sagolun insallah. Rahim filmini bu ay cektirecektim sonuc negatif olursa. Ama bence film en basta cekilmeli sahsi kanaatim bu yonde.
Ben regl 3. Gün dr gitrm sadece usg ile kontrol edip pko olablir dedi fakat adetlerm düzenli benm düzenlü adet olanlarda da oluyor mu pko ve dr 3 ayda bir yumurtluyor olablirsin dedi bunu basit bazı tetkik ve regl günmde usg bakarak anlaması mümkün mü

İnşAllah canım💖 bir kimyasal bir de 6+5 de düşük olmuştu üzerinden 1 sene geçti 1 kutu daha alsam diyorum.. Bazı dr'lar 3 kere kullandiriyor derken 3 kutu mu demek istediniz
Yok 3 kere 3 ay yani. Kendi kendinize alip baslamayin tabi kist falan varsa baslatmiyorlar doktorlar. Dua edin bol bol, rabbim en dogru zamani suphesiz bilir

Ben regl 3. Gün dr gitrm sadece usg ile kontrol edip pko olablir dedi fakat adetlerm düzenli benm düzenlü adet olanlarda da oluyor mu pko ve dr 3 ayda bir yumurtluyor olablirsin dedi bunu basit bazı tetkik ve regl günmde usg bakarak anlaması mümkün mü
Baska bir doktora gorunun. Pko teshisi icin hormon tahliline bakilmasi gerekli. Adet duzenli olabilir ama bu bir kriter degil. Adetin 3. Gunu farkli bir doktora gidin ve hormon tahlili yaptirin. Adeti duzenli biri 3 ayda bir yumurtalamaz adet zaten döllenmemis yumurtanin disari atilmasidir.

Kilo verdiniz mi bu dönemde? Ya da kilo problemi var mıydı pcos tüylenme ve kilo artışı yaptı çünkü bende.
Cok kilolu degildim ama zayif da degildim kilo olarak degil ureme sagligi acisindan ve pcosun gerilemesi icin saglikli beslenmeyi hayata oturtmak gerekiyor. Ben hamile kalmadan once 7 aydir duzenli besleniyordum, aralikli oruc yaptim. 6 kilo vermistim sonra da korudum. Gluten ve seker minimuma indirdim, glutensiz un, siyez unu gibi urunler kullandim kullanacaksam, makarna pilavi da az yedim yedigim zaman tam bugday makarna, basmati pirinc, siyez bulguru gibi urunleri tercih ettim. Bol sebze ve protein agirlikli beslendim aslinda özünde. Duzenli yuruyus yaptim bol su tukettim.
Tuylenme zaman zaman cogaliyor bende asiri olmasa da bazi donemler tuylenme artiyor bazen azaliyordu.

Cok kilolu degildim ama zayif da degildim kilo olarak degil ureme sagligi acisindan ve pcosun gerilemesi icin saglikli beslenmeyi hayata oturtmak gerekiyor. Ben hamile kalmadan once 7 aydir duzenli besleniyordum, aralikli oruc yaptim. 6 kilo vermistim sonra da korudum. Gluten ve seker minimuma indirdim, glutensiz un, siyez unu gibi urunler kullandim kullanacaksam, makarna pilavi da az yedim yedigim zaman tam bugday makarna, basmati pirinc, siyez bulguru gibi urunleri tercih ettim. Bol sebze ve protein agirlikli beslendim aslinda özünde. Duzenli yuruyus yaptim bol su tukettim.
Tuylenme zaman zaman cogaliyor bende asiri olmasa da bazi donemler tuylenme artiyor bazen azaliyordu.
Bu cevap çok güzel oldu ya. Tam da aralıklı oruç uygulaması indirmiştim.

Canım o sıvı birikmesi yüzünden enfeksiyon geliyormuş tüpten rahme diğer sağlam olan tüpüde etkiliyormuş bebek oluşmasını engelliyor muş o enfeksiyon o yüzden herkes alınması gerektiğini söyledi başka çağresi yok diyorlar kimide bitkisel şeyler dene hemen aldırma diyor çağresiz kaldım ama yinede çok şükür bir tüpüm sağlam Rabbim yinede bi şans vermiş inşallah hayırlısı ile çağresini de verir bende anne olabilirim 🤲🤲
Hiç düşünme Böyle şeyler arkadaşım 4. Doğumunu yaptı 2 ay önce ve tek tüple .

Çok sevindim sizin adınıza ❤️ Sağlıkla kucağına al inşallah

X