PCOSla gebe kalınabilirmiş.. üstelik geç döllenme ile...

offf makyajım bozuldu yaa.gözyaşlarıyla okudum arkadaşım,senin adına da cok sevindim.allah hayırlısıyla kucağına almayı da nasip eder inşallah.bu arada cehaletimi mazur gör pcos nedir sadece adetin gelmemesimi yoksa başka bişey mi ??

canım ben de vajinusmus illetiyle uğraşıyorum sen yine kurtulmuşsun benim hala olmadı 4 yıla yaklaşıyor evliliğimiz.ama bebeği deniyoruz bir şekilde ve umarım ben de bir gün buradan hamileyiiiimmmm diye haykıracağım.belki de bebeğim kurtaracak beni bu illetten,en azından ben öyle umuyorum.sevgiler herkese

allah kucağına almayı nasip etsin canım....

çok teşekkürler... sağolun... darısı başınıza inşallaahhh

galefir pcos düzenli bir şekilde adet görmeni ve yumurtlamanı engelleyen, bu yüzden hamile kolay kalınamayan illet birşey.. bazı insanlarda kilo, kıllanma, sivilce yapıyor.. tüm hormonları alt üst ediyor... bu hormon dengesizlikleri yüzünden de yazdığım belirtiler ortaya çıkıyor. ama çok şükür üstesinden gelip hamile kaldım... rabbim dileyen herkese hayırlı evlatlar nasip etsin...

sagol canım bakalım başladık c.tesi yumurta takıbım var inş.yumurtam gelişirr yaa.
:Saruboceq:

gelişir endişe etme.. gelişmezse dozu arttıracaktır.. yine gelişmezse iğneye geçecektir..ama eninde sonunda gelişecektir yerimseniben

gelişir endişe etme.. gelişmezse dozu arttıracaktır.. yine gelişmezse iğneye geçecektir..ama eninde sonunda gelişecektir yerimseniben

tamam canım sagol allah razı olsunnnn.sen böyle söyledikcee daha çokkk umutlanıyorumm sagoll

aydınlattığın için teşekkür ederim,kardeşiminde adetleri düzensiz doğum kontrol hapı verdi doktor acaba onda da mı bu illet var

aydınlattığın için teşekkür ederim,kardeşiminde adetleri düzensiz doğum kontrol hapı verdi doktor acaba onda da mı bu illet var

olabilirde olmayabilir de.... doktora sormanız gerekir bunu... zaten nedense doktorlar sende polikistik over var deyip insanı aydınlatmıyorlar... ben belki 10 yıldır farklı farklı bir sürü doktora gittim adet düzensizliği için.. hepside hormon testleri yaptı ultrasonla inceledi ve doğum kontrol hapı verip gönderdi... hiç birisi demedi ki sende pcos var... evlenip bebek sahibi olmakta güçlük çekince anladım pcos olduğumu.. endişe etmemiz için sanırım çok bilgi vermiyorlar..gerçi yapacakda birşey yok.. doktorun dediği gibi aksatmadan doğum kontrol hapını kullanmaktan başka....

canım yaa öncelikle çok çok tebrik ediyorumopuyorumnanaktanAllahım mutlulugunu daim etsin,saglıklı sıhhatli akıllı güzel huylu bir evlat nasip etsin inşallah:Saruboceq:
soluk soluga okudum yazdıklarını hiç sıkılmadan hemde...bende pkoyum ve hep aynı anlattıgın şeyleri yaşıyorum..doktora gidiyorum tek dedigi tipik pkosun kilo vermelisin,vs...
klomenle daha önce denedim olmadı...son gittigimde 3-4 ay klomen tedavisi uyuglayacagız dedi istemeyerek de olsa tamam dedim.ama çok uzun degil mi dedim 4 ay?kist oluşumundan çok korkuyorum dedim hayır dedi kontrol altında olacaksın bişey olmaz...
bende civanperçemli çay içtim bi süre...ve 3 ay sogan kürü uyguladım ve 3 ayda zor gelen adet 45 güne indi:))bende çok umutluyum inşallah senin gibi bende kalabilirim:)

arkadaşlar bende pkoluyum 7 aydır 2.bebeğimizi istediğimiz halde olmuyordu.olmuyordu diyorum çünkü dün daha 2 haftalık hamile olduğumu öğrendim çünkü bebeğimde benim gibi mücadeleci olduğu için geçte olsa tutunmuştu.ben sadece 1.5 ay glucophage ile pko tedavisi gördüm ve hemen hamile kaldım.darısı tüm isteyenlerin başına.hiç kimsenin dediğine bakmayın Rabbimin hazinesi çok geniş isteyen herkese istediğini elbet verecektir....

ççoookk teşekkür ederim... allah isteyen herkese sana da bu mutluluğu yaşatsın inş...
klomenle 5 ve 6 kez sonuç alınamamışsa artık bir sonraki tedaviye geçmek gerekir demişti bana dr.. ama ben klomene hiç cevap vermememe rağmen daha sonra kendiliğimden hamile kaldım... bilemiyorum söyledikleri her hasta için geçerli mi değil mi?
klomenle kist olma olasılığı oluyor gerçekten.. çünkü klomen birden fazla yumurtanın gelişmesini sağlıyor.. ve hepsi birden çatlayamayabilir.. bu da kist demek... ama hiç önemli değil. 1 ay doğum kontrol hapı kullandırıyorlar ve kistler hemen yok oluyor.. bildiğimiz kistler gibi sürekli büyüyen bir yapıda değiller....
inşalllaaahhhh sende güzel bir hikayenin kahramanı oluverirsin bir gün... çok zor süreç bunlar.. ama sabredip beklendiğinde sonucu gerçekten çok güzel...
güzel haberini sabırsızlıkla bekliyorum yerimseniben

allah tamamına erdirsin inş.. güzel bir hamilelik dilerim....
çok doğru söylüyorsun.. rabbim herkese zamanı geldiğinde verecektir..sabırlı olup beklemek düşüyor bize de...

canim ne kadar guzel anlatmissin.
bende senin durumundayim.ayni seyleri yasiyorum...
insallah evladini saglikli ve en guzel gunlerde buyutursun...
allahim evladina ve sana saglik versin.
sevgiler

canim ne kadar guzel anlatmissin.
bende senin durumundayim.ayni seyleri yasiyorum...
insallah evladini saglikli ve en guzel gunlerde buyutursun...
allahim evladina ve sana saglik versin.
sevgiler

amiinn... inşallahh....
rabbim sizlere de hayırlı evatlar nasip etsin.... gönlünüze göre versin inş....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…