Çatlaklar pembe catlaklar :((

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri

bahar1607

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2015
16
5
Mrb arkadaşlar,ben 38 haftalık hamileyim doğum yapmama 13 gün kaldı.gobegim de hiç catlagm yok ama basenler ve aşağısı pembe pembe çatladı.bunları yok etmem için bir fikriniz var mı fazla zaman kaybetmeden baslayaym.

Nemlendirici kullanıyor musun? Bol bol badem yağı sür ve su iç. Oluşmuş olanlara faydası olmasa da çoğalmasını engeller.

Mrb arkadaşlar,ben 38 haftalık hamileyim doğum yapmama 13 gün kaldı.gobegim de hiç catlagm yok ama basenler ve aşağısı pembe pembe çatladı.bunları yok etmem için bir fikriniz var mı fazla zaman kaybetmeden baslayaym.
Canım yok olmaz ama siyahlaşmazda doğumdan belli bi süre sonra beyaza ten rengine dönüyor öyle kalmıyor en azından benimde başıma geldi çok üzülmüştüm fazla yoktu bendede ama bebişlere değer napalım

Diz kapagina kadar catir catir catlamis biri olarak,eger azsa ve inceyse korkma kisa surede once mora daha sonra beyaza dönüyo belli olmuyo.

Canım lierac'ın oluşmuş çatlaklarının görünümünü azaltmak için bir jeli var...
Kullananlardan çoğu memnun bir bak istersen..
Ben de gebeliğimde lierac'ın çatlak önleyici kremini kullanmıştım..
Çatlayası mı yoktu vücudumun bilmiyorum ama hiç çatlağım olmadı benim..

Canım yok olmaz ama siyahlaşmazda doğumdan belli bi süre sonra beyaza ten rengine dönüyor öyle kalmıyor en azından benimde başıma geldi çok üzülmüştüm fazla yoktu bendede ama bebişlere değer napalım
İnşallah canm ya kalcam dan aşağısı kızardı göreceksin neler yaptım ama yinede çıktı birde çok kilo aldım 23 kilo :KK43: az buz değil

Canım lierac'ın oluşmuş çatlaklarının görünümünü azaltmak için bir jeli var...
Kullananlardan çoğu memnun bir bak istersen..
Ben de gebeliğimde lierac'ın çatlak önleyici kremini kullanmıştım..
Çatlayası mı yoktu vücudumun bilmiyorum ama hiç çatlağım olmadı benim..
Evet onu duydum alaym ondan olmadı tsk ederim

benim ilk hamileliğimde çatlak olmadı hiç.2.hamileliğimde şimdilik iyi gidiyor. akşamları bol bol vazelin sürüyorum sadece göbeğime değil basenlerede sürüyorum. bide asla ve asla kaşımamanı tavsiye ederim :)

benim ilk hamileliğimde çatlak olmadı hiç.2.hamileliğimde şimdilik iyi gidiyor. akşamları bol bol vazelin sürüyorum sadece göbeğime değil basenlerede sürüyorum. bide asla ve asla kaşımamanı tavsiye ederim :)
Kasimadigim halde oldu saten benim o kadar dikkat etmeme rağmen :KK43:

Uuuu baya da kilo almışsn canım o da etkilidir..
Ben gebelik boyunca 9-10 kilo almıştım..
Evet çok aldım malesef aslında normalde zor kilo alan biriyim ama neden hamilikte çok aldım birde kullandığım ilaçlardan olduğunu düşünüyorum omega 3 hamile kaldigimdan bu yana kullandım ondan olduğunu düşünüyorum Canm

Kasimadigim halde oldu saten benim o kadar dikkat etmeme rağmen :KK43:
krem sürmedin mi canım.. mantık cildin asla kuru kalmamasını sağlamak. ama bazen ne yaparsan yap oluyor malesef.. sıkma canını allah başka dert vermesin. sağlıklı olun yavrunla önemli değil.

Evet çok aldım malesef aslında normalde zor kilo alan biriyim ama neden hamilikte çok aldım birde kullandığım ilaçlardan olduğunu düşünüyorum omega 3 hamile kaldigimdan bu yana kullandım ondan olduğunu düşünüyorum Canm

Canım folik asit balık hapı vs.. Bunlar hem iştah açıyor evet etksi vardır muhakkak..
Zaten ben de 20. haftaya kadar 24 saat mide bulantısı çekmeseydim ben de bu kadar az kilo almazdım zaten..
Gün bir yeşil elma ve birkaç tane erik yerdim bir tek resmen..

Canım folik asit balık hapı vs.. Bunlar hem iştah açıyor evet etksi vardır muhakkak..
Zaten ben de 20. haftaya kadar 24 saat mide bulantısı çekmeseydim ben de bu kadar az kilo almazdım zaten..
Gün bir yeşil elma ve birkaç tane erik yerdim bir tek resmen..
Aynen Canm yoksa ben kendimi biliyorum bu kadar mümkün değil almazdim ilaçlar yaptı sağlık olsun ne yapim sonuçta bebis için değer.ama ben malesef cilt konusunda çok takintiliyim ınş linrac dediğin ilaç iyi gelir.

Aynen Canm yoksa ben kendimi biliyorum bu kadar mümkün değil almazdim ilaçlar yaptı sağlık olsun ne yapim sonuçta bebis için değer.ama ben malesef cilt konusunda çok takintiliyim ınş linrac dediğin ilaç iyi gelir.

Ben oluşmuş çatlaklar için kullanmadım canım ama yorumlar iyi yani sen de bir göz atarsın içine sinerse alırsın..

Olanları yok edemezsin ama
Yenilerinin oluşmaması için cildini nemli tut
Aşırı kilo almamaya çalış

O pembe çatlaklar, beyazlaşacak bir süre sonra
Cilt tonunun bikaç ton açığı olacaklar
Pembe hali gibi aşırı dikkat çekmeyecekler, üzülme
Bende de ergenlikte oldu, takmıyorum kafaya, ama artık akıllandım cildimi nemlendiriyorum, ani kilo alıp vermemeye çalışıyorum, tekrar oluşmaması için

yok edemezsin ama ten rengin beyazsa bi sure sonra beyazlastigi icin kayboluo gbi bise oluo:KK53:

Ories diye bi catlak kremi var ozellikle hamileler icin bunu tavsiye ederim bi de kakao yağı malum hamilelikte her kremi vs kullanamiyoruz yeni olusan ve olusmamis catlaklar icin kullaniliyor

X