Kaynak, Postiş, Çıtçıt, Peruk Peruk Konusu...

Ben de saclari kazitip peruk kullanmak istiyorum ya. Saclarimdan biktim. Istiyorum ki hic ugrasmayayim saclarimla, perugumu takip cikayim disari :KK70:

tek seansta anlasılımıyormuş fayda
en az 3 seans gitmek gerekiyormuş etkiyi görebilmek için

bu arada ben sacım için biotin hap kullandım 3 aydır,
ve zigavus sarımsaklı sampuan kullandım dökülmemi durdurdu

yag bakımları da yapıyorum ve saclarımın ön kısımlarında mınık saclarım cıktı

Ben neler kullandım neler.
Bilinen bütün saç dökülme karşıtı şampuanlar, spreyler, dip tedavileri (ev yapımı ve medikal olarak bulunabilecekler), yağ bakımları...
Ancak bana mısın demedi.

Artık kabullendim mevzuyu çektim elimi ayağımı herşeyden.
Perukta karar kıldım.
Deneyip göreceğim sanırım ama peruk kullanarak günlük hayatta nasıl idare edilir onu merak ediyorum.
Aslında bir bakıma da rahatlık, tak çık misali.

Benim saçlar seyrek olunca haliyle çabuk yağlanıyor ama genelde gün aşırı yıkıyorum.
Yıksamda yıkamasamda birşey fark etmiyor malesef.
Devamlı toplamak zorunda kalıyorum...

anlıyorum.
çok geçmiş olsun.ama inanın nefes alabilmek bile şükür sebebi bu devirde.
hiç canınızı sıkmayın.eminim böyle de çok güzelsiniz.
ama sadece devlet hastanesine gidip saçkıran mı değil mi bunu öğrenin lütfen.

bir yakınımda oldu.iğne ve solüsyonla dökülen yer hemen toparladı.

Evet bunu öğrenmeliyim.
Haklısınız, bir gün muhakkak randevu alarak gideceğim gitmesine de.
İşte keşke bu kadar can sıkmasa...
Görsel olarakta insan özgüvenini yitiriyor bir noktada.

Ben de saclari kazitip peruk kullanmak istiyorum ya. Saclarimdan biktim. Istiyorum ki hic ugrasmayayim saclarimla, perugumu takip cikayim disari :KK70:

Bende aynı fikirdeyim.
Sıfıra vurdurayım bir kaç sefer.
Belki daha kalın tel edinme imkanı olabilir diyorum.
Ama yapmadım da değil, bir kac sefer sıfıra vurdurduğum halde değişen birşey olmadı... :KK34:

Arkadaşlar zamanında saçtan çok çektim, kazıttım, peruk kullandım, bir seneye yakındır da gayet iyi uzadı belime geldi. Ama haftalık bakımlar ve kürler kullandım, doğal bir plan çizmiştim kendime hırs yaptım ve harika sonuçlar aldım. İsteyene anlatırım, özelden. Faydamız dokunsun.

Bizim eski iş yerinde uzun güzel saçlı bir kadın vardı. Bir akşam bir yerde buluşmak üzere sözleştik. Mekana bizden önce gitmişti, girince bir baktık kendisinin saçları sıfıra vurulmuş. Ertesi sabah işe eski uzun saçları ile geldi, meğer başından beri peruk takıyormuş. Hiç birimiz de anlamamıştık. Gayet güzel ve doğal peruklar var.

Yeni bir yerde iş başlangıcı gibi bir imkanınız olsa sizin peruğu gerçek bile sanabilirler yani.

Ya da bu afro örgüleri var biliyorsunuz. Saçın içine tığla kalın kalın ek saç konulup örülüyor. Hem gür hem açık alanların kenarları fazla saçla doldurulup dolgun görüntü de sağlanabilir.

Arkadaşlar zamanında saçtan çok çektim, kazıttım, peruk kullandım, bir seneye yakındır da gayet iyi uzadı belime geldi. Ama haftalık bakımlar ve kürler kullandım, doğal bir plan çizmiştim kendime hırs yaptım ve harika sonuçlar aldım. İsteyene anlatırım, özelden. Faydamız dokunsun.
Burada da anlatabilirsiniz. Herkes faydalansın, ama sadece özelde diyorsanız ben istiyorum :KK66:

Benim de saçlarım 37 yaşında dökülmeye başladı su an önlerde açılmayı görebiliyorum.Saclari sizinkisi gibi olan iş arkadaşım saçını yaptırıp protokol yemeklerinde on sıralarda yer alıyor.Baska bir iş arkadaşımın sizinkisi gibi değil direk sanki o bölgedeki kafa derisini kazimislar gibi açılmalari var.O gündelik hayatta hicbirsey kullanmıyor ama özel günlerde peruk kullanıyor.Cok da yakismisti arkadaşıma

Bende aynı fikirdeyim.
Sıfıra vurdurayım bir kaç sefer.
Belki daha kalın tel edinme imkanı olabilir diyorum.
Ama yapmadım da değil, bir kac sefer sıfıra vurdurduğum halde değişen birşey olmadı... :KK34:
Sac konusunun irsi oldugunu dusunuyorum. 20 yasindayken saclarim o kadar sıktı ki hicbir toka tutmazdi. 30 u gecince benim de şakaklardan asiri derecede seyreldi. Yani ailede sac seyrekligi varsa, ne yaparsaniz yapin bir degisim olacagina inanmiyorum. Hele sac ektirmek falan kulliyen para tuzagi. Cevremde yapanlar var. Cikanlar ince tuy gibi cikiyor ve cok komik oluyor.

Saçlarım çok seyrek, ırsi bir durum.
Kullanmadım yöntem kalmadı ve tepede saç kırana benzer açılmalar dahi oluşmaya başladı.
Dökülmesin diye kullandığım ürünleri sıralasam yol olur...

Bir de iş yeri hekimimiz var, geçenlerde gördü beni "ne oldu senin saçlarına bu şekilde çok kötü olmuşlar" deyince, benim özgüven iyice yerlere serildi.
Zaten herhangi bir özel organizasyon (düğün, dernek, davet vs.) olduğu zamanlarda da kuaföre gidesim gelmiyor.
Kuaföre gittiğide kuaför bile şaşırıyor neresinden tutup ne yapacağını...
Fön zaten hayatımda çektirmedim, yok gibi kalıyor saçlarım.

Son zamanlarda sıkıntılar yaşadım biraz, üzüntüler, zaten seyrek olan saçlarım baya bir döküldü ve iyice halden çıktı.
Sürekli toplayarak geziyorum mecburen, saldığımda iğrenç duruyorlar.
Peruk geldi aklıma, bir yerde denedim küt bir peruk, hoşuma gitti.
Geçen gün de bir tane peruk sipariş verdim.
Geldi ve akşam deneyeceğim nasıl durduğunu.
Ancak nasıl kullanırım, insan içine peruk ile nasıl çıkarım o da muamma...

Bu konuda deneyimi olan varsa merak ettim, belki destek alabilirim diye.
Bir yandan sıkıntı yapıyorum bir yandan da saçsız oluşuma üzülüyorum...
Çok fazla bilgim yok ama kendi dokundan alıp seyrek yerlere saç ektirenler filan varya, genelde erkekler yaptırıyor fakat kadınlarda vardır eminim ektiren.

Bi araştırsanız nette?
Ektirdiğiniz saçlar uzarmı bilmem ama enazından seyrek yerler kapanır, çok tarz kısa saç modelleri var fakat doku'dan alıp ektirince saçların uzadığınıda duymuştum

Saçlarım çok seyrek, ırsi bir durum.
Kullanmadım yöntem kalmadı ve tepede saç kırana benzer açılmalar dahi oluşmaya başladı.
Dökülmesin diye kullandığım ürünleri sıralasam yol olur...

Bir de iş yeri hekimimiz var, geçenlerde gördü beni "ne oldu senin saçlarına bu şekilde çok kötü olmuşlar" deyince, benim özgüven iyice yerlere serildi.
Zaten herhangi bir özel organizasyon (düğün, dernek, davet vs.) olduğu zamanlarda da kuaföre gidesim gelmiyor.
Kuaföre gittiğide kuaför bile şaşırıyor neresinden tutup ne yapacağını...
Fön zaten hayatımda çektirmedim, yok gibi kalıyor saçlarım.

Son zamanlarda sıkıntılar yaşadım biraz, üzüntüler, zaten seyrek olan saçlarım baya bir döküldü ve iyice halden çıktı.
Sürekli toplayarak geziyorum mecburen, saldığımda iğrenç duruyorlar.
Peruk geldi aklıma, bir yerde denedim küt bir peruk, hoşuma gitti.
Geçen gün de bir tane peruk sipariş verdim.
Geldi ve akşam deneyeceğim nasıl durduğunu.
Ancak nasıl kullanırım, insan içine peruk ile nasıl çıkarım o da muamma...

Bu konuda deneyimi olan varsa merak ettim, belki destek alabilirim diye.
Bir yandan sıkıntı yapıyorum bir yandan da saçsız oluşuma üzülüyorum...
Canım gecmiş olsun evvela .
Saç ektirmeyi düşünmez misin , ya da tedavisi vardır illa ki tedavi Olmayı .

Ama gerçek gibi duran peruklarda vardır .

Merhaba hanımlar,

Yine bir sorunsal ile karşı karşıyayım.
Saçlarım aşırı ince telli ve cılız.
Aranızda peruk kullanan veya tanıdığı kullanan mevcut mudur?
Hassas bir konu, günlük kullanım için düşünüyorum ama cesaretsizim bu konuda.
:KK43:
tıpkıııı bennn :) ama ben pekı bugun ne yaptım hatunlar keratin kaynak yaptırdımmmmmm ... ölsemde gam yemem artık :halay::halay::halay:

Peruk hergun kullanımda zor olur diye düşünüyorum . Kafa derisinin hava alması zorlaşır .. saç seyeekligi cidden sosyal bir problem olabiliyor . Ama bence bu kadar takmayin ...

Sapsarı merakım yüzünden aldım bir peruk .Saclarımı açıcıyla yakmak istemedim..Evde takıyorum arada :KK70:.Altında bezden bir kılıf var kafaya geciyor .Ama birsaat dayanılmaz çok sıcak tutuyor .Kaynak yaptırın daha iyi .

Kendini iyi hissedeceğin her yol mübahtır doğal saçtan peruklar var şekilde veriliyo boyanıyor da, kalitesine göre değişiyodur onlar da hava alan doğal saçtan vs

Erkek saci gibi kestirin bakin bir kac tane kadin fotosu atiyorum size, bence hem cok seksi duruyor hem de saclariniz icin iyi olur bu. Sonra da bakim yagi falan denersiniz ve bence icten de beslenin. Biotin hapi vs icebilirsiniz. Peruk uzun vadede bence iyi olmaz ama belki kullanip fikir veren de olabilir.

Eklentiler

• Cute-Short-Haircuts-for-Thick-Hair-Very-Short-Hairstyles-for-Women.jpg
    Cute-Short-Haircuts-for-Thick-Hair-Very-Short-Hairstyles-for-Women.jpg
    46,6 KB · Görüntüleme: 78
  • main-qimg-d71f8f56b3be5a1c51d6f06cafa86cb8-c.jpg
    main-qimg-d71f8f56b3be5a1c51d6f06cafa86cb8-c.jpg
    40,2 KB · Görüntüleme: 60
  • shutterstock_166153202_opt-1.jpg
    shutterstock_166153202_opt-1.jpg
    20,4 KB · Görüntüleme: 54
Cok sacim dokuluyordu, D vitamini eksikligi yapar dedi doktorum. Sac koklerine bakti, evet dokulmus ama cikiyorlar saclarin dedin. Cikmamis olsa, test yapardik ama dokulen saclarinin yerine yenisi gelmis bile dedi. D vitamini eksikligine bir bakin, o dokuldugu zaman sarimsakli sampuan kullanmistim, sogan kuru kullanan var bir de. Soganin suyunu duzenli acilan bolgeye suruyorlar, bir de bir tane yag vardi ama adini unuttum onun da faydasini goren var. Her gun sacini yikama.

X