Pgt ile tüp bebek yaptıranlar yaptıracaklar

Çok teşekkür ederim, haklısınız güçlü olmak lazım ama gerçekten çok zor... ben ilaçları çok kolay kullanıyorum iğneleri hapları kullanırken hiç zorlanmıyorum aslında o yüzden çoğu kişiye göre çok daha kolay atlatıyorum o süreci diyebilirim fakat en sonundaki umut yıkılması beni mahvediyor ona dayanamıyorum 1 ay dinlemek istediğimi söyledim doktoruma zaten ağlaya ağlaya konuşunca tabi dedi, bu ay da ne yalan söyleyeyim o kadar kararsızım ki :KK43: tekrar sil baştan umut besleme vs çok zor geliyor, hatta bebek istiyor muyum artık onu sorgular oldum
İlk denemede PGT yapılmadan mı transfer yapıldı ? PGT’ye karar verilme sebebini açıkladılar mı ? Yumurta kalitesini artırmak mümkün diyorlar.

Çok teşekkür ederim, haklısınız güçlü olmak lazım ama gerçekten çok zor... ben ilaçları çok kolay kullanıyorum iğneleri hapları kullanırken hiç zorlanmıyorum aslında o yüzden çoğu kişiye göre çok daha kolay atlatıyorum o süreci diyebilirim fakat en sonundaki umut yıkılması beni mahvediyor ona dayanamıyorum 1 ay dinlemek istediğimi söyledim doktoruma zaten ağlaya ağlaya konuşunca tabi dedi, bu ay da ne yalan söyleyeyim o kadar kararsızım ki :KK43: tekrar sil baştan umut besleme vs çok zor geliyor, hatta bebek istiyor muyum artık onu sorgular oldum
Aynı durumdayiz , ama çok bebek sahibi olmak istiyoruz , bence en son ana kadar deneyelim yumurta var sperm var rahim var illa bı gün denk gelicek o sağlıklı yumurta dedi doktorum, ihtimal olabilirmiş böyle, ben de çok yiprandim yoruldum 4. Denemeye gidiyorum bu ay yumurta toplamam var iyi gelirse hepinize tek tek yazicam umut olmak için , çünkü benim çok umuda ihtiyacım var .

Aynı durumdayiz , ama çok bebek sahibi olmak istiyoruz , bence en son ana kadar deneyelim yumurta var sperm var rahim var illa bı gün denk gelicek o sağlıklı yumurta dedi doktorum, ihtimal olabilirmiş böyle, ben de çok yiprandim yoruldum 4. Denemeye gidiyorum bu ay yumurta toplamam var iyi gelirse hepinize tek tek yazicam umut olmak için , çünkü benim çok umuda ihtiyacım var .
🤍 güzel düşünelim güzel olsun. Çok istiyoruz ama İsterken hayırlısıyla istemek gerekiyor. Dünyaya gelecek canı varsa geliyor

Arkadaşlar ben 3 yıldan beri çocuk sahibi olmak istiyorum fakat normal yolla gebe kalsam da keseyi 9 kez göremeden hcg düzenli artmadığı için sağlıksız gebelik sebepli kürtaj ya da düşük yaşadım. Eşim ve gen testi yaptırdık sorun çımöado soerm dna fısh dana hasar testi yaptık egzom analizi verdik soermiypgram verdi eşim hiç birinde sorun yok histeroskopi vs sorun görülmedi . Geçen eylülde tüp bebek için aşılama vs uğraştık bir aşılama tutmadı diğer aşılama da tuttu fakat yine sağlıksız gebelik yaşadım olmadı . Tüp bebek için bir taze transfer denemek istedi doktorum olmadı sonra diğer embriyolar pgt ye gitti 3 tane 5. Gün iyi kalitede olduğunu söyledi fakat pgt de olumlu veya olumsuz sonuç alınamadı ve onları da yine de güzel embriyolar deneyelim diyerek transfer edildi tutmadı. Bu temmuzda doktor doğal yolla yine de deneyin dediği için denedik ve ilk defa betam 2237 oldu ilk defa kese gördüm. Gerçekten rabbimin mucizesi sanırım bu sefer oldu dedik fakat6. Haftada kese büyümedi dedi doktorum 8mm den 9mm büyümüş bebek yok düşük yapmak istersen kendisi bir hafta içinde düşer dedi düşmesini bekliyoruz şimdide .
Daha sonra bir ara verip tekrar pgt tüp bebek deneyeceğiz. Sizlerden benim gibi bizim gibi olan anne olabilen var mı . Sorun görüşemeyince hamile kalıp ama devam etmemesi bizi çok yıprattı. Nolur birbirimize dua edelim. Süreç zorlu ve her gebeliğimde asla sonuna kadar huzurlu zaman geçiremeyeceğiz galiba gücüm tükeniyor bazen . Kafaya takma yineler lütfen söylemesin çünkü yani psikoloğa da gittim önceden olmayınca bağır çağır ağlar neden Allahım dediğim olurdu fakat şimdi sadece üzülüyorum içime çekiliyorum ama rabbim vermeyecek olsa duasını ettirmez diyip duama devam ediyorum .

Yaşamayıp stres yapma diyenlere de ayrı kızıyorum ailem de olsa. Lütfen 🙏🏻
Benzerlerini yaşıyorum. Bu ay 9. Gebeliğimde kimyasal sonuçlandı. Bir çare arıyorum malesef bulamıyorum. Şurada bekliyim bende 🙏🏼

İlk denemede PGT yapılmadan mı transfer yapıldı ? PGT’ye karar verilme sebebini açıkladılar mı ? Yumurta kalitesini artırmak mümkün diyorlar.
Evet ilk tüp bebek denememde hiç pgt yapılmadı, gerek yok demişti ilk doktorum, ama hikayemde 1 biyokimyasal ve 1 tane de tutmayan transfer olunca ikinci denememde doktorum pgt tavsiye etti, iyi ki de etmiş, yoksa boş yere 2 tane transfer olacaktım

İnşallh güzel haberlerinizi alırız, ben bu ay gittim tekrar ancak kist var önce onu tedavi etmemiz gerekiyor dedi, doğum kontrol hapı kullanıyorum, önümüzdeki ay tekrar gideceğim kontrole bakalım kısmet... benim de 3. denemem olacak eğer aşlayabilirsem, ilk denemem de 2 emrbyom vardı ılkı kimyasal oldu düştü, diğer transfer hiç tutmadı, 2. tüp bebek denememde de 2 embrıyom vardı ama ıkısı de raslantısal genetik sorunlu çıktı,

🤍 güzel düşünelim güzel olsun. Çok istiyoruz ama İsterken hayırlısıyla istemek gerekiyor. Dünyaya gelecek canı varsa geliyor
öyle gerçekten ama bazen umutsuzluğa kapılıyor insan, yorgunluk bıkkınlık oluyor sanırım, kolay değil tabi o kadar hormon,... dua etmekten de başka bir şey gelmiyor ki insanın elinden, ama kendimi alamıyorum düşünmekten; millet patır patır doğuruyor sokakta ser sefil bakıyor doğsa pamuklara saracak olan biz de hastane hastane geziyoruz, olmuyor, allahın bildiği var diyorum o ayrı ama içimden geçine de engel olamıyorum.

öyle gerçekten ama bazen umutsuzluğa kapılıyor insan, yorgunluk bıkkınlık oluyor sanırım, kolay değil tabi o kadar hormon,... dua etmekten de başka bir şey gelmiyor ki insanın elinden, ama kendimi alamıyorum düşünmekten; millet patır patır doğuruyor sokakta ser sefil bakıyor doğsa pamuklara saracak olan biz de hastane hastane geziyoruz, olmuyor, allahın bildiği var diyorum o ayrı ama içimden geçine de engel olamıyorum.
Benim iki gebelik kaybım oldu. İki bebektede kalp atışı vardı 4. Aydan sonra kalpleri durdu. İkinciden sonra yıkıldım. Haksızlık olduğunu düşündüm o kadar ağır geldi ki. Sonrasında bazı komplikasyonlar meydana geldi. İsyan etmek yerine elimde olanlara şükretmeye başladım. Üzülmekte kırılmakta haklısınız ancak elimizde olmayan şeyler için fazla düşünmeye gerek olmadığı kanısındayım.

Benzerlerini yaşıyorum. Bu ay 9. Gebeliğimde kimyasal sonuçlandı. Bir çare arıyorum malesef bulamıyorum. Şurada bekliyim bende 🙏🏼
Rabbim daha fazla yaşatmaz umarım benim 12 . Oldu dile kolay ama zor bir süreç . Eğer size yakında mfk ya da bi danışın derim. Ben genetikli tüp bebek yaptırdım bir defa ama tutmadı bile . Rahim içi Prp yaptırdm . Doktor iki üç ay kendin dene olmazsa yine başlarız dedi. Bakalım. Belki Prp işe yarar . Umarım size gerek kalmasın . Ama ard arda sağlıksız gebelik bana normal gelmedi. İlk defa mfk kullandım kesem oluştu ama ilerlemedi kese büyümedi malesef . Eğer pıhtılaşma testi yaptırmadıysanız ondan da olabilir . Eğer oysa üzülmeyin çözümü basit . 🙏🏻

Rabbim daha fazla yaşatmaz umarım benim 12 . Oldu dile kolay ama zor bir süreç . Eğer size yakında mfk ya da bi danışın derim. Ben genetikli tüp bebek yaptırdım bir defa ama tutmadı bile . Rahim içi Prp yaptırdm . Doktor iki üç ay kendin dene olmazsa yine başlarız dedi. Bakalım. Belki Prp işe yarar . Umarım size gerek kalmasın . Ama ard arda sağlıksız gebelik bana normal gelmedi. İlk defa mfk kullandım kesem oluştu ama ilerlemedi kese büyümedi malesef . Eğer pıhtılaşma testi yaptırmadıysanız ondan da olabilir . Eğer oysa üzülmeyin çözümü basit . 🙏🏻
Çok teşekkür ederim yani yaptırmadığımız en ufak bir test dahi kalmadı diyebilirim. En son geçen hafta üniversitede bir doktora gittim. Oda herşeye bakılmış hiçbir sorun görünmüyor yani dedi. Bunca kayıptan sonra tüp bebek ilerlemende fayda var cünkü her olasılık değerlenip tedbirli ilerleniyor onda dedi. Elbet birgün metabolizman kırılcak ve vücudun kabul edicek bebeği dedi.
Bende bağışıklık tedavisini sordum. Gelecek transferümde doktorumdan isticem intralipid serum vs oluyor. Onların kullanılmasında.
Ünideki doktorda o ilaçlar bilimsel olarak kanıtlanmış değil tabiki. Ama bunca düşükten sonra denemekte fayda var tabiki. Ben de olsam senin yerinde denerdim onlarıda dedi.

Merhaba çok geçmiş olsun inanın çok iyi anlıyorum bu psikolojiyi ve nolur içinize atmayın duyguları o anda yaşamak çok önemli ben de sonradan öğrendim meğer kendimi güçlü saniyormusum 2 sene önce 2 kere ha.ile kalıp kürtaj oldum zorunlu sonra da hiç olmadı asilama yaptık olmadı eşimde sorun çıktı sonradan genetiklerimiz temiz sperm sayısı ve hareketi düşük aylarca kullanmadığı kalmadı çok ilerleyemedik tüp bebek yapalım dedik iğneyi TV de görse bayılan ben yine iğneyi göbeğine batirabilen yine ben oldum amh yüksek yani sağlıklı vs yumurta çok 13 tane toplandı 9 olgun denildi 4 dollendi 2 tane 5.gune gitti onlara da pgt yaptırdık 1 tane sağlıklı geldi ama ben uine de mucize bebek gözüyle bakıyorum şimdiden ona bu ay rahim durumum iyi olursa transfer olcam inşallah ve umudum hep var bu yollardan çok zor geçiyoruz maalesef bizi yine biz anlarız kimseye kendimi ya da süreci anlatasım yok boşa anlatıyor hissi veriyor bana ben sadece tek embriyo olan mucizeme odakliyim sizin de inşallah mucizeniz olacak🙏🏻🫶
Merhaba ne durumdasınız gebe mısınız

X