Pgt ile tüp bebek yaptıranlar yaptıracaklar

3 düşük yaptım.Pgt de 7 embriyo gönderdim hiç sağlıklı gelmedi
Pgt yapmadan cesaret edemiyorum önümüzdeki ay tekrar deneyeceğim
Pgt nin de garantisi yok ama biliyorsunuz değil mi? Bir kadın yazmıştı şüşli memorial da 4ab 5aa pgt den sağlıklı gelen embriyoları kimyasal ve boşla sonuçlanmış. Ama anlıyorum sizde haklısınız öyle bit şeyin içindeyizki insan bir şeye inanıp öyle devam etmek istiyor girdap gibi bir şey bu. Hayırlısı olsun hakkımızda güzel sınuçlst alırız inşallah. Hangi hastanede doktorda devam edeceksiniz?

Evet pgt kesin sonuç değil ama sağlıklı embriyoyu bulmadan da 8. Hafta sonrasına ilerlemiyor
Dediğiniz gibi girdap resmen insan bi yerden tutunmak istiyor.İnşallah hepimiz için hayırlı sonuç olsun 🙏
Acıbadem Maslak hastanesinde yiğit Çakıroğlu doktorum Bülent tıraş ile çalışıyorlar

Arkadaşlar ben 3 yıldan beri çocuk sahibi olmak istiyorum fakat normal yolla gebe kalsam da keseyi 9 kez göremeden hcg düzenli artmadığı için sağlıksız gebelik sebepli kürtaj ya da düşük yaşadım. Eşim ve gen testi yaptırdık sorun çımöado soerm dna fısh dana hasar testi yaptık egzom analizi verdik soermiypgram verdi eşim hiç birinde sorun yok histeroskopi vs sorun görülmedi . Geçen eylülde tüp bebek için aşılama vs uğraştık bir aşılama tutmadı diğer aşılama da tuttu fakat yine sağlıksız gebelik yaşadım olmadı . Tüp bebek için bir taze transfer denemek istedi doktorum olmadı sonra diğer embriyolar pgt ye gitti 3 tane 5. Gün iyi kalitede olduğunu söyledi fakat pgt de olumlu veya olumsuz sonuç alınamadı ve onları da yine de güzel embriyolar deneyelim diyerek transfer edildi tutmadı. Bu temmuzda doktor doğal yolla yine de deneyin dediği için denedik ve ilk defa betam 2237 oldu ilk defa kese gördüm. Gerçekten rabbimin mucizesi sanırım bu sefer oldu dedik fakat6. Haftada kese büyümedi dedi doktorum 8mm den 9mm büyümüş bebek yok düşük yapmak istersen kendisi bir hafta içinde düşer dedi düşmesini bekliyoruz şimdide .
Daha sonra bir ara verip tekrar pgt tüp bebek deneyeceğiz. Sizlerden benim gibi bizim gibi olan anne olabilen var mı . Sorun görüşemeyince hamile kalıp ama devam etmemesi bizi çok yıprattı. Nolur birbirimize dua edelim. Süreç zorlu ve her gebeliğimde asla sonuna kadar huzurlu zaman geçiremeyeceğiz galiba gücüm tükeniyor bazen . Kafaya takma yineler lütfen söylemesin çünkü yani psikoloğa da gittim önceden olmayınca bağır çağır ağlar neden Allahım dediğim olurdu fakat şimdi sadece üzülüyorum içime çekiliyorum ama rabbim vermeyecek olsa duasını ettirmez diyip duama devam ediyorum .

Yaşamayıp stres yapma diyenlere de ayrı kızıyorum ailem de olsa. Lütfen 🙏🏻
Merhaba ne durumdasınız acaba merak ettim. Bende şuan 2. Düşüğümü yapıyorum ilki 7. Haftada kürtaj oldu. Şimdi embriyoları pgt ye göndereceğiz.

ben de pgtli embriyo ile transfer oldum bugün. 1 embriyom daha var, inşallah kardeş için transfer olurum onu da, hayırlısı
İnşallah pozitifi görürsünüz de güzel güzel ilerler. İlk denemeniz mi neden pgt istedi acaba sizden ?
Bir de bu süreç nasıl oluyor biz eşimle kan verdik onun sonucunu bekliyorlarmış sonra pgt ye gidecekmiş. Pgt sonucu ne kadar sürede çıkar tahminen

Amin inşallah geçen defa 7 tane 5. Gün embriyosundan hiç sağlıklı gelmedi
Sayıdan çok sağlıklı gelmesine odaklıyım inşallah bu defa gelecek 🙏
İnşallah gelir.
Bende bi yandan hiç bir sorun çıkmazsa ne yapılacak onu düşünüyorum saçma belki ama. Çünkü bu sefer sorunun ne olduğunu da çözememiş olacağız. Yine transfer olacağım belki yine düşecek bu ihtimal hep var tabi. Pkos olduğum için belki de sorun bende embriyolarım gayet düzgün belki de diyorum

İnşallah gelir.
Bende bi yandan hiç bir sorun çıkmazsa ne yapılacak onu düşünüyorum saçma belki ama. Çünkü bu sefer sorunun ne olduğunu da çözememiş olacağız. Yine transfer olacağım belki yine düşecek bu ihtimal hep var tabi. Pkos olduğum için belki de sorun bende embriyolarım gayet düzgün belki de diyorum
Bizim şu an durum öyle aslında
Yapılan eşli genetik testler,rahim filmi eşime sperm dna analizinde hiç bir sorun yok
Ama sonuç ortada ve benim 3 tane gebelik kaybım var.
Görüştüğüm tüm doktorlar raslantısal dedi.Her embriyo da farklı kromozomlarda sorun çıktı tekrar eden hiç yok
Sağlıklıyı bulana kadar devam dedi doktorum sağlıklı beslenip vitaminlerimi kullanarak hazırlandım inşallah bu defa olacak 🙏😇

İnşallah pozitifi görürsünüz de güzel güzel ilerler. İlk denemeniz mi neden pgt istedi acaba sizden ?
Bir de bu süreç nasıl oluyor biz eşimle kan verdik onun sonucunu bekliyorlarmış sonra pgt ye gidecekmiş. Pgt sonucu ne kadar sürede çıkar tahminen
canım benim yaşımdan dolayı (38 idim başladığımda, şu an 39) ve 3 doğal yolla kimyasalım olduğu için doktorum direkt “pgtli yapıp seni yormadan sonuca gitmeye çalışacağız” diyerek yönlendirdi. bana da çok mantıklı geldi. 5 embriyomun -ki hepsi çok kaliteli idi- sadece 2’si sağlam geldi. diğerlerini kaliteli diye transfer etseydi yine ya kimyasal olacaktı ya da sonradan düşük yapacaktım tutsa dahi. şimdi tabii tutup tutmayacağını bilemeyiz ama umut var.

biz genetik testlere baktırmadık pek. yani benimkine baştan bakmıştık ama eşiminkini zaten embriyolar pgtye gittikten sonra yaptırdık formaliteden.ikimizinki de temiz geldi. ama işte o testlerin temiz olması embriyonun temiz olacağı anlamına gelmiyor zaten.

Merhaba ne durumdasınız acaba merak ettim. Bende şuan 2. Düşüğümü yapıyorum ilki 7. Haftada kürtaj oldu. Şimdi embriyoları pgt ye göndereceğiz.
Bende henüz genetikli tüp bebek denemek istemedi doktor rahim içi Prp yaptırdık doğal yolla deneyeceğiz bir kaç ay nasip. Umarım güzel sonuçlarımız sonuçlarınız olsun hayırla

Hepimiz farklı süreçlerdeyiz inşallah güzel sonuçlar alırız gidişatlarınızı da yazın haberdar olalım bende eşli kan testi sonucum çıkınca yazarım 😊

Bizim şu an durum öyle aslında
Yapılan eşli genetik testler,rahim filmi eşime sperm dna analizinde hiç bir sorun yok
Ama sonuç ortada ve benim 3 tane gebelik kaybım var.
Görüştüğüm tüm doktorlar raslantısal dedi.Her embriyo da farklı kromozomlarda sorun çıktı tekrar eden hiç yok
Sağlıklıyı bulana kadar devam dedi doktorum sağlıklı beslenip vitaminlerimi kullanarak hazırlandım inşallah bu defa olacak 🙏😇
opu tarihin belli oldu mu hadi güzel haberler gelsin sende de 😊

Arkadaşlar ben 3 yıldan beri çocuk sahibi olmak istiyorum fakat normal yolla gebe kalsam da keseyi 9 kez göremeden hcg düzenli artmadığı için sağlıksız gebelik sebepli kürtaj ya da düşük yaşadım. Eşim ve gen testi yaptırdık sorun çımöado soerm dna fısh dana hasar testi yaptık egzom analizi verdik soermiypgram verdi eşim hiç birinde sorun yok histeroskopi vs sorun görülmedi . Geçen eylülde tüp bebek için aşılama vs uğraştık bir aşılama tutmadı diğer aşılama da tuttu fakat yine sağlıksız gebelik yaşadım olmadı . Tüp bebek için bir taze transfer denemek istedi doktorum olmadı sonra diğer embriyolar pgt ye gitti 3 tane 5. Gün iyi kalitede olduğunu söyledi fakat pgt de olumlu veya olumsuz sonuç alınamadı ve onları da yine de güzel embriyolar deneyelim diyerek transfer edildi tutmadı. Bu temmuzda doktor doğal yolla yine de deneyin dediği için denedik ve ilk defa betam 2237 oldu ilk defa kese gördüm. Gerçekten rabbimin mucizesi sanırım bu sefer oldu dedik fakat6. Haftada kese büyümedi dedi doktorum 8mm den 9mm büyümüş bebek yok düşük yapmak istersen kendisi bir hafta içinde düşer dedi düşmesini bekliyoruz şimdide .
Daha sonra bir ara verip tekrar pgt tüp bebek deneyeceğiz. Sizlerden benim gibi bizim gibi olan anne olabilen var mı . Sorun görüşemeyince hamile kalıp ama devam etmemesi bizi çok yıprattı. Nolur birbirimize dua edelim. Süreç zorlu ve her gebeliğimde asla sonuna kadar huzurlu zaman geçiremeyeceğiz galiba gücüm tükeniyor bazen . Kafaya takma yineler lütfen söylemesin çünkü yani psikoloğa da gittim önceden olmayınca bağır çağır ağlar neden Allahım dediğim olurdu fakat şimdi sadece üzülüyorum içime çekiliyorum ama rabbim vermeyecek olsa duasını ettirmez diyip duama devam ediyorum .

Yaşamayıp stres yapma diyenlere de ayrı kızıyorum ailem de olsa. Lütfen 🙏🏻
Öncelikle geçmiş olsun..embriolara pgt değil ngs yapılması gerekiyor ..hangi lab.yaptiniz embriolar dan nasıl sonuç alınmıyor ki pgt zaten 3 hastalığa bakılıyor..onlarnda sonucunu yazmaları gerekiyor ..ve bu yüzden ngs olması şart ngs de bütün krozomlar inceleniyor ..

Öncelikle geçmiş olsun..embriolara pgt değil ngs yapılması gerekiyor ..hangi lab.yaptiniz embriolar dan nasıl sonuç alınmıyor ki pgt zaten 3 hastalığa bakılıyor..onlarnda sonucunu yazmaları gerekiyor ..ve bu yüzden ngs olması şart ngs de bütün krozomlar inceleniyor ..
Bazen incelenmeyen embriyolar olabiliyormuş sanırım kargoda giderken mi ya da embriyodan biyopsi alırken mi bir şey oldu fikrimiz yok her şey olabilir dediler nasip

Bazen incelenmeyen embriyolar olabiliyormuş sanırım kargoda giderken mi ya da embriyodan biyopsi alırken mi bir şey oldu fikrimiz yok her şey olabilir dediler nasip
Benim de başıma geldi. Her yerde olabilecek bir test hatası kısaca. Biyopsi alınırken olabilecek en az sayıda hücre alınıyor ki embriyonun geri kalanı zarar görmesin. O kadar az hücre de bazen test sırasında yeterli gelmiyor. Sağlıklı/sağlıksız bir şey söylenemiyor. Hiç test yapılmamış gibi oluyor. Ancak birden fazla embriyo gittiyse diğerlerinden gelen sonuca göre bir şeyler tahmin etmek mümkün tabi. Sonucu çıkanların hepsi sağlıklıysa o çıkmayan da sağlıklıdır diye varsayıp 2. biyopsi almayabiliyorlar. Sadece transfer için onu en son sıraya koyuyorlar, mecbur kalırlarsa kullanıyorlar. Sonucu çıkanlar arasında sağlıksız varsa veya o embriyo tek ise yeniden biyopsi alma yoluna gitmek zorunda kalabiliyorlar tabi.

X