PGT ile Tüp Bebek Yönteminde Başarı Oranı

tosbake

Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2023
25
15
39
Merhaba,
Daha önce 3 defa başarısız tüp bebek denemem oldu. Hepsi negatif sonuçlandı. Doktor değiştirdim ve bu defa daha temkinli ilerliyoruz. Önce eşim ve ben kromozom testi yaptırdık, herşey normal. Sonrasında yumurta toplandı ve son durumda elimizde 2 adet genetik testli (PGT) Normal embriyo var. Bu ay sonu transfer edilecek. Pgt ile gebelik şansı ne kadar artıyor, oranlar nedir ? İnternette %64-70 başarı oranı yazıyor, doğru mudur ? Pgt yaptırarak hamile kalanların yada başarısız olanların deneyimlerine ihtiyacım var. Bu arada yaşım 38.

5.transferimizi bizde pgt li yaptırdık. çok şükür tuttu 6+6 dayım
doktora bu soruyu bizde sorduk. %70 tutunma , %60 da sağlıklı doğma oranı vermişti

Bu arada biz çoğul gebelik istememize rağmen (yaş 36) doktor tavsiye etmedi ve 1 tane yüklenmesi konusunda ısrarcı oldu. pgt li embriyolarda genelde 1 tane transfer ediyolarmış.

Bu arada biz çoğul gebelik istememize rağmen (yaş 36) doktor tavsiye etmedi ve 1 tane yüklenmesi konusunda ısrarcı oldu. pgt li embriyolarda genelde 1 tane transfer ediyolarmış.
Evet benim doktorumda 1 tane transfer edeceğim dedi. Zaten toplamda 2 tane embriyom var.

5.transferimizi bizde pgt li yaptırdık. çok şükür tuttu 6+6 dayım
doktora bu soruyu bizde sorduk. %70 tutunma , %60 da sağlıklı doğma oranı vermişti
Bu transferde özel yada farklı birşey yaptınız mı peki ? Beslenme, dinlenme, istirat vs.

Bu transferde özel yada farklı birşey yaptınız mı peki ? Beslenme, dinlenme, istirat vs.
transfer adetinin de 1 adet öncesinden vitamin kullanmaya başladım. 2 ay boyunca hazırlık süresi olmuş oldu yani. hergün taze havuç suyu sıktım. felixon woman kullandım. bahçecide cem çelik önermişti. transfer zamanı da doktor bağışıklık sistemimi baskılamak için serum tedavisi uyguladı. vücut embriyoyu yabancı cisim gibi görüp dışarı atmaya çalışmasın diye haftada 1 kez olmak üzere 3 hafta üst üste serum takıldım. transfer sonrası da işim masabaşı olmasına rağmen 10 gün boyunca istirahat ettim. bol bol su içtim. 8.gün silik bişekilde erken gebelikte görmüştüm pozitifi

Merhaba cnm benim kromozon sorunum vardı 2 negatif 3 iptal 4 tüpbebek te pgtli hamileyim doğumumada 1.5 ay kaldı rabbim inşallah sizede nasip etsin ❤

Bilgiler için çok teşekkür ederim. Takviyelere sizi okuduktan sonra başladım hemen. Serum için doktora soracağım, uygun bulursa talep edeceğim. Benimde işim masabaşı ama ben üç transferimde de hep ilk 2 gün yatıp sonraki günler işe gittim. bu defa belki daha uzun istirat edebilirim, doktor normal yaşantına dön diyor çok kararsız kalıyorum bu konuda.

Merhaba cnm benim kromozon sorunum vardı 2 negatif 3 iptal 4 tüpbebek te pgtli hamileyim doğumumada 1.5 ay kaldı rabbim inşallah sizede nasip etsin ❤
sağlıkla gelsin inşallah yavrunuz pgt li olanda hamile kaldınız peki pgt li transfer olup başarısız olan oldu mu ? O kısmı anlayamadım kusura bakmayın lütfen.

Doğal yollarla 3 defa gebe kalmama rağmen 3 ü de erken haftalarda düşükle sonuçlandı. Bizde doktorumuzun önerisi ile pgtli tüp bebek tedavi sürecine girmiştim. Tabi öncesinde kromozom testleri, spermiyogram analizi, trombofili paneli testi vs bir çok test yapıldı bana rahim içi görüntüleme yapıldı vs. 7 yumurta toplandı 5 i döllendi 5 ide pgtden sağlıklı geldi. 3 defa üst üste pgt ile transfer oldum ama 3 ü de tutmadı maalesef. Doktorum da ben de ara vermenin doğru olacağını düşündük. O süreçte doğal yolla hamile kaldım ve çok şükür sağlıkla oğlumu doğurdum. Dilerim sizin tedavi süreciniz çok güzel ve olumlu sonuçlar ile ilerler

Çok zor süreçler yaşamışsınız ama şuan mutlu sona ulaşmışsınız.sağlıkla büyüsün pgt ile ihtimal yüksek düşünülüyor ama bir garantisi yok tabi ki cevabınız için çok teşekkürler

Aynen öyle doktorum da çok ünlü alanında çok başarılı biri prof recai pabuçcu ama olmayınca olmuyor işte. O dönem kendisi de çok üzülmüştü 3 kere arka arkaya pgtli embriyo verdiğimde %90 tutmalıydı vs demişti. Ama şöyle söyleyim oğluma hamile kalmadan önce rahim içine çizik attı ben bunun çok faydası olduğunu düşünüyorum. Yani umarım sizin ihtiyacınız kalmaz ama süreciniz uzarsa ve tutmayan pgtli embriyo olursa rahime çizik atılmasını kesinlikle isteyin

Bu ay rahme çizik atıldı, rahim uyarıldı, histereskopi yapıldı. Daha önceki seferlerde de yapılmıştı ama inşallah bu defa işe yarar.

sağlıkla gelsin inşallah yavrunuz pgt li olanda hamile kaldınız peki pgt li transfer olup başarısız olan oldu mu ? O kısmı anlayamadım kusura bakmayın lütfen.
Evet pgtli hamile kaldım aminn inşallah kuzum iki sefer normal pgtsiz transfer oldum sonra genetik istediler kromozon sorunum çıkınca havuz yöntemi yaptılar 3 tane biyopsi alındı sağlıklı gelmedi transfer iptal oldu 4 tüpbebekte istanbulda oldum pgtli çok şükür oldu tutu ama ben birsene arısütü incir kürü yaptım onunda etkisi var

Teşekkür ederim, inşallah isteyen herkes en kısa en hayırlı zamanda kavuşsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…