PGT ile Tüp Bebek Yönteminde Başarı Oranı

Merhaba bende pgt yaptırdım 3 embriyoya üçü de olumsuz geldi. Dr deneyerek bulacağız dedi fakat böyle deneyerek ne psikoloji ne de bütçe dayanır. Bir de boş gebeliğim var bir yıl öncesi. En sağlıklısı kromozom testi mi yaptırmak. Nereden başlamalıyız? Hiçbir bilgim yok ve çok şaşkınız.

Merhabaz kromozom sorununuz olduğu nasıl tesbit edildi ?

Merhaba 2 negatif tüpbebekten sonra doktorum genetik test istedi öyle öğrendim
Siz kendinize mi sadece genetik test yaptırdınız? İstanbul’da mısınız? Nerede yaptırdınız ve sorunu nasıl çözdünğz ve çözme süreciniz ne kadar sürdü? Kusura bakmayın çok soru sordum. 3 pgt ye giden embriyo trizonomi çıktı da

Biz Doc. Dr. Şule Yıldırım Köpük hocamızın yanında tüp bebek tedavisi gördük alanında uzman olması ve bizi sürekli bilgilendirmesi sayesinde de tüp bebek tedavisi sürecimizi başından sonuna kadar sorunsuzca atlattık çok şükür sizede tavsiye ederim

Merhaba, bizimde 3 tane negatif tüp bebekten sonra doktorumuz kromozom (karyotip) testi istedi. Hem eşimden hem de benden kan alarak yapıldı. Sonuçları 1 ay gibi bir sürede çıktı. Bizim sonuçlar normal çıktı. Daha sonra tekrar yumurta toplandı ve bu defa embriyoya pgt yapıldı. Biz izmirde yaptırdık. Bazen yumurta toplama sırasında kullanılan ilaçların dozuda emriyoların genetiğini bozabiliyor. Birde yumurta toplandıktan sonra sperm seçme aşamasında bazı teknolojiler var, onlarda daha sağlıklı embriyo için etkili olabiliyor. Haklısınız maddi ve psikolojik olarak çok zor süreçler. Umarım bir sonrakinde hepsi çok sağlıklı olur

Merhaba yaşım 30.3 yıldır tüp Bebekle uğraşıyorum, daha öncekilerde pgt ye göndermedim embriyoları zaten genelde 2 embriyo blast aşamasına iyi kalitede geliyordu, bir kere ikiz gebelik oldu ama erken haftada kaybettim . Muhtemelen öncekiler de genetik bozukluk vardı diye düşünüyorum.Şu an pgt li embriyo ile 9 haftalık olduk.Embriyolog transfer günü %65 şans vermişti.Bu oran baya yüksek, rahimde bir sorun yoksa tutunacaktır inşallah güzel düşünün hep

Ne güzel yazmışsınız, içim ferahladı, inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız. İnşallah bu defa benim embriyomda bana tutunur %65 çok güzel bir oran, benim yaşım 38 o yüzden biraz tedirginin, bakalım hayırlısı artık

Sağlıklı embriyoyu bulunca yaşın önemi kalmıyor, kaldı ki yaşınız genç daha ee sağlıklı embriyo da var, inşallah sağlıkla tutunacak

Serumun adı nedir acaba? Ve ne zaman uygulamak lazım?

Merhaba siz kaç embiryo gönderdiniz genetige kaçı sağlıklı geldi acaba

Merhaba benim birkaç gün sonra yumurtalarim toplanicak verilen belgelerde pgt isteyip istemediğim soruluyor ancak doktorum bana bu konuda birşey söylemedi. Birde sanırım ameliyat ücretine ek olarak pgt istersek onun için de ayrı fiyat yapılandırması oluyormuş. Acaba siz fiyat olarak nasıl bir fark ödediniz pgt yaptırınca?

Merhaba her hastanenin ücreti farklıdır, benim gittiğim merkezde Embriyo başına 295 dolar pgt ücreti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…