Popüler Konu PGT Yöntemi ile Başarılı Gebelik Elde Eden Var mı?

Kislar şimdi cgh de hepsine bakiliyorya temiz cikiyor o bebek saglikli oluyormu yoksa temiz embriyoda bile bebekte sorun olabiliyormu

Var tabi canım bebek ölümüne yada dusuge neden oluyor. Bizimki 18 haftalikken ultrasonda çıktı iyi bir doktor 16. Hafta da falan da anlayabilirmis. Senin ki çok ileri ki aylarda beli okuyor o zaman canım ya
Drun söyledigine göre öyleymis canim.11.hafta hamilelikte erken teshis olur ama bi yandan.Allah korusun öyle bir sıkıntı olmasin da..Yasadigimiz o sıkıntılı süreç hepimiz için son olmuştur ins.

Kesinlikle katiliyorum canm.Ben de öyle yaptiririm Allah'in izniyle.
Benim kromozom anomalisi olmasına rağmen 21. Hafta detaylı ultrasona kadar anlamadılar. O yüzden sorun görünmesede 11. Haftada cvs yaptırırım. Sonrada harmony test varmış 16. Haftada anne kanını alıyorlar onu yaptırmayı planlıyorum.

Kislar şimdi cgh de hepsine bakiliyorya temiz cikiyor o bebek saglikli oluyormu yoksa temiz embriyoda bile bebekte sorun olabiliyormu
Cgh de çok düşük ihtimal risk olabilirmis ve bu riski de ortadan kaldirabilmek icin drlar cvsyi öneriyor diye biliyorum.Cvsde nokta atisi denecek kadar kesin sonuca ulasiliyormus canim.

Allah razı olsun canım inş...ama kendimi iki günde toparladım sanki..ya da bugün işyerinde olduğumdan ağlamaya zamanım olmadı:) şimdi bi çocuk göreyim ya da reklamda bi bebek ya da dizide bi anne..işte ozaman koparım herhalde yine başlarım ağlamaya:'(
zaman herseyin ilacı..hersey gecicek canım .ağlayabildiğin kadar ağla açıl.ama biran önce toparlan hiçbirseyin sonu değil üstelik başlangıcı.oyuzden senın kendi sağlıgına ihtiyacın var şuan

kızlar
Kesinlikle katiliyorum canm.Ben de öyle yaptiririm Allah'in izniyle.
kızlar haklısınız ama cvs nin riski amniyosenteze göre 2 kat fazla eğer bebek sağlıklı olursa bu yüzden birşey olursa çok üzülürüz. benim doktorum onu yapacağımıza iki hafta daha bekler erken amniyosntez yaparız en azından risk daha az dedi daha mantıklı. harmony test ile ilgili de görüştüm ama bana dedikleri henüz tam anlamıyla heryerde yapılan bir yontem değil ve bzaten annenin geniyle bebeğin genini karıştırabiliyorlarmış bu yüzden amniyosentez kadar güvenilir değil.

kızlar

kızlar haklısınız ama cvs nin riski amniyosenteze göre 2 kat fazla eğer bebek sağlıklı olursa bu yüzden birşey olursa çok üzülürüz. benim doktorum onu yapacağımıza iki hafta daha bekler erken amniyosntez yaparız en azından risk daha az dedi daha mantıklı. harmony test ile ilgili de görüştüm ama bana dedikleri henüz tam anlamıyla heryerde yapılan bir yontem değil ve bzaten annenin geniyle bebeğin genini karıştırabiliyorlarmış bu yüzden amniyosentez kadar güvenilir değil.
kızlar amniyosentez veya harmony test dediğiniz anlaıdğım kadarıyla anne karnındayken bebekten alınan örnekle sağlıklıklı olup olmadığı anlaşılıyor sanırım..buraya kadar doğrumuyum acaba? eğer ki doğruysa neden bu kadar üzerine düştüğünüzü anlayamadım..diyelim ki sağlıksız çıktı ne yapıcaksınız hayatına son mu vereceksiniz bebeğin?

BB8 arkadaşım soruna cevap vereyim evet CVS veya amniyosentezden sonra bebekte sorun çıkarsa aile isterse bebek alınıyor istemezse alınmıyor.Ama bizde de % 25 hasta bebek riski var ve ben tekrarlarsa diye korkuyorum onun için pgt ile sağlıklı embriyoları transfer ettirmek istiyorum ayrıca akraba evliliği yapanların birden fazla hastalık ortaya çıkarma riski de var özellikle 1. derece kuzenlerin taşıyıcılık testi yaptırması iyi olur biz eşimle kardeş torunları olduğumuz için birkaç yüz hastalık tarayan taşıyıcılık testi de yaptıracağız

Ben kaybettiğim bebeğimde harmony test yaptırdım trizomi 13 18 ve down sendromu sonuçları ile cinsiyet kromozomu sonuçları geldi onlar normaldi. ama sadece bunlara bakıyor tek gen hastalıkları için uygun değil

Merhaba arkadaşlar bende 21 embrıyodan 6.gune dayanan ve cghden gecen tek dondurulmuş embrıyomu dün aldım geldim 5. Tup denemem inşallah bu son olur bebeciğime kavuşurum

BB8 arkadaşım soruna cevap vereyim evet CVS veya amniyosentezden sonra bebekte sorun çıkarsa aile isterse bebek alınıyor istemezse alınmıyor.Ama bizde de % 25 hasta bebek riski var ve ben tekrarlarsa diye korkuyorum onun için pgt ile sağlıklı embriyoları transfer ettirmek istiyorum ayrıca akraba evliliği yapanların birden fazla hastalık ortaya çıkarma riski de var özellikle 1. derece kuzenlerin taşıyıcılık testi yaptırması iyi olur biz eşimle kardeş torunları olduğumuz için birkaç yüz hastalık tarayan taşıyıcılık testi de yaptıracağız
yani bebek anneye tutunmuşken ve hamilelik devam ederken bebeği aldırmanın çok büyük günahı var kızlar..tercih mutlaka herkesin kendine ait..ama bi can artık..zaten o sağlıksız ve düşecekse düşer..yaşayacak doğacaksa demekki o özürlü çocuk annein imtihanı..allah korusun aldırıp da rabbim imtihan eder hiç vermez bi daha..Rabbime sığınmak en güzeli..ondan gelen herşeye razı olmak lazım..die düşünüyorum...

Merhaba arkadaşlar bende 21 embrıyodan 6.gune dayanan ve cghden gecen tek dondurulmuş embrıyomu dün aldım geldim 5. Tup denemem inşallah bu son olur bebeciğime kavuşurum
arkadaşım inş bu son olur..Rabbim bebeğine kavuştursun inş...
bu arada bana pgt li embriyo transfer edildi..sonucum 2 gün önce negatifti..nasipse tekrar denicem ama bugün çok şey araştırdım..pgt her kromozomu maalesef görmüyormuş..sadece sprunlu olan kromozoma bakıolarmış anneden babadan hangisinde varsa kormozom sourunu sadece ona..ama 24 kormozom tarama testi denilen
Acg testi varmış..bundan sonraki aşamada bunu yaptırmak istyrm aranızda yaptıran varmı ve de pgt den çok daha mı pahalı bu işlem..
bir de kızlar araştırmalarım da şuna da rastladım..embriyonun hemen o ay transfer edilmemesi daha iyiymiş..bana opu yapıldı 5 gün sonra pgt li embriyo transfer edildi..sağlıklı olmasına rağmen tutunmadı..bunun sebebi nette diyorki rahimle alakalı..rahmin dinlenmesi gerekiyormuş..1 ay sonra dondurulan embriyonun transferinde daha tutma oranı artarmış rahim duvarı daha iyi olacağından..bunların hepsini doktoruma söyleyeceğim bakalım ne dicekk..işime karışma deyip terslemez inş:)

Momys inşallah canım hamilesindir beşinci denemem diyorsun hepsinde ayrı tedavimi gördün yoksa dondurulmuş larımı denedin canım inşallah bu son olur sen beşinci değince çok üzüldüm benim ilk denemem umudu kalmıyor insanın böyle duydukça

Evet BB cim doğru söylüyorsun ben sana diyecektim ama zaten üzüntülüsün birde bunu kafaya takma diye ama ilk konuştuğumuzda hatırlıyorsan sen hemen tranfer ettiklerini ve yanlış hatırlamıyorsam üçüncü gün emriyosu demiştin şimdi benim bildiğim genelde Dr lar benimde öyle oldu 1 ay dinlenme süresi bu ara içinde rahimi hazırlıyor jel ve birtakım ilaçlarla canım ayrıca beşinci güne kalanları bekliyorlar bunlar daha kaliteli oluyor sanırım bir sor bencede Dr una

Senin chg yle bakılmadı mı genetiğine emriyoların chg yani array yöntemi uyguluyor şimdi hastaneler canım ve belkide bizim ondan pahalıydı sen demiştin ya hepsini göbderseydiniz Nasılsa aynı para diye emriyo başına 5oo dolar verdik ÇOĞU hastane artık array Çalışıyor diye biliyorum

arkadaşım inş bu son olur..Rabbim bebeğine kavuştursun inş...
bu arada bana pgt li embriyo transfer edildi..sonucum 2 gün önce negatifti..nasipse tekrar denicem ama bugün çok şey araştırdım..pgt her kromozomu maalesef görmüyormuş..sadece sprunlu olan kromozoma bakıolarmış anneden babadan hangisinde varsa kormozom sourunu sadece ona..ama 24 kormozom tarama testi denilen
Acg testi varmış..bundan sonraki aşamada bunu yaptırmak istyrm aranızda yaptıran varmı ve de pgt den çok daha mı pahalı bu işlem..
bir de kızlar araştırmalarım da şuna da rastladım..embriyonun hemen o ay transfer edilmemesi daha iyiymiş..bana opu yapıldı 5 gün sonra pgt li embriyo transfer edildi..sağlıklı olmasına rağmen tutunmadı..bunun sebebi nette diyorki rahimle alakalı..rahmin dinlenmesi gerekiyormuş..1 ay sonra dondurulan embriyonun transferinde daha tutma oranı artarmış rahim duvarı daha iyi olacağından..bunların hepsini doktoruma söyleyeceğim bakalım ne dicekk..işime karışma deyip terslemez inş:)

Evet canım array cgh onun adı canim banada ondan yapıldı 400 dolar embriyo başına

Momys inşallah canım hamilesindir beşinci denemem diyorsun hepsinde ayrı tedavimi gördün yoksa dondurulmuş larımı denedin canım inşallah bu son olur sen beşinci değince çok üzüldüm benim ilk denemem umudu kalmıyor insanın böyle duydukça

Hepsinde ayrı tedavi canim ne yazikki Rabbim aratmasin

X