Piercing, Hızma piercingliler yardım pls !!

denizakks

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2015
9
1
26
2 gün önce dudak piercingi taktırdım. kızardı ve şişti bunlar normal sanırım cilt tipine göre değişen şeyler ama diğer forumları okudum kızarıklık şişlik kaşıntı iltihabın başlangıcıdır diye yazıyodu olup olmadığını anlamam için ne kadar beklemem gerekiyo? ve bişey daha batikon kullanmadım hiç bepanthol yerine de pantenol kullanıyorum bişey olurmu

2 gün önce dudak piercingi taktırdım. kızardı ve şişti bunlar normal sanırım cilt tipine göre değişen şeyler ama diğer forumları okudum kızarıklık şişlik kaşıntı iltihabın başlangıcıdır diye yazıyodu olup olmadığını anlamam için ne kadar beklemem gerekiyo? ve bişey daha batikon kullanmadım hiç bepanthol yerine de pantenol kullanıyorum bişey olurmu

Piercg taktiriyorum bisey olur mu diye sormamis, pantenol kullaniyorum bisey olur mu diye yazmis. Olmaz olmaz tak sen her yerine, ne guzel olmussundur simdi.:KK53:

Bende de hızma var,aynı şekilde mi tepki gösterilir bilmiyorum ama 6 ay oldu deldireli,ilk 4 ay iltihap aktı hep..Antibiyotikli kremler kullandım.Hızmayı kreme batırıp takıyordum burnuma.Çok şükür 2 aydır bişey olmuyor.Vücudun alışması gerekiyor..

Kızarık, şiş, ağrılıysa enfeksiyon başlamıştır. Suyla temas ettirdin galiba. Doktora gidip krem yazdırmalısın en kısa zamanda.

Benim kulağın tepesi kıkırdak d öyle olmuştu. Su değmişti herkes bi'şey olmaz dedi ama artık alev topu gibi olunca doktora gittim. Enfeksiyon, çıkar daha da takma dedi. Resmen bir ayda düzeldi:110:

böyle enfeksiyon benzeri bi durum varsa allah bilir bebek gibi tenin var. terminatör gibi metalleri neden taktırıyosun vücuduna şekerim?
batikon pansuman için enfeksiyonu önler. neden kullanmadın ki? muhtemelen ondan böyle oldu...
bepantol,pantenol,ilaç. içerikleri aynıdır. farketmez.

bende 17 yaşımdayken kaşıma yaptırmıştım piercing.5 yıl takmıştım,1 kez iltihaplandı.şişmişti ama batikon kullandım kısa sürede geçmişti.bence batikon al.o daha etkili.yıllardır takmama rağmen delik kapanmadı.bugün taksam girer piercing.nasıl bi cesaretle yaptırdım bilmiyorum şimdi olsa cesaret edemem.

Bendede vardı göbeğimde :)
İç kısmında gömülme varsa çıkar

yoksa azaten şişiyor bakımını iyi yap geçer

Bende göbeğimi ilk deldirdiğim zamanlar olmuştu,bir antibiyotikli krem kullanmıştım,çok iyi gelmişti ama çok uzun zaman oldu,kaç sene geçti ismini hatırlamıyorum..Çok kötü durumdaysan bence bir doktora git,ilaç verir kullanırsın..

X