Pik gördükten ne kadar süre sonra birliktelik yaşamak gerekir?

CinnamonQueen

N'oublie pas d'où tu viens.
Kayıtlı Üye
17 Mart 2012
4.545
1.149
Merhaba, 4 aydır bebek düşünüyoruz, rahim filmi hariç eşimin de benim de tüm tahlillerim usglerim yapıldı, bir sorun çıkmadı. Bu sabah pik gördüm ancak dün gece birliktelik olmuştu. Bugünü mü yoksa yarını mı değerlendirmek gerekir? Hamilelik yaşayan hanımlar, siz pik gördükten sonraki süreci nasıl değerlendirmiştiniz?

Genelde sorun yoksa pik gördükten sonra pik günüyle beraber 3 gun üst üste değerlendiriliyor sorun varsa gun aşırı ve sabah saatleri daha güzel sonuç verir

Genelde sorun yoksa pik gördükten sonra pik günüyle beraber 3 gun üst üste değerlendiriliyor sorun varsa gun aşırı ve sabah saatleri daha güzel sonuç verir
Her gün olunca sperm kalitesi düşüyormuş diye okumuştum ama bir de her gün değerlendirerek mi denesek, henüz erken biliyorum ama 5 ay. henüz gebelik oluşmadı, gün aşırı ilişki yaşıyorduk.

Yumurtlamaya kadar gün aşırı, yumurtlama çatlama ve ertesi günü de sayarsak o dönem (3 gün) peş peşe öneriliyor genelde. Sperm sorunu varsa yine gün aşırı yapabilirsiniz, önemli olan çatlama olduğu için bugünü es geçip yarını değerlendirebilirsiniz

Yumurtlamaya kadar gün aşırı, yumurtlama çatlama ve ertesi günü de sayarsak o dönem (3 gün) peş peşe öneriliyor genelde. Sperm sorunu varsa yine gün aşırı yapabilirsiniz, önemli olan çatlama olduğu için bugünü es geçip yarını değerlendirebilirsiniz
Yani ben bugün pik gördüm mesela yarın çizgi silikleşirse çatlama olmuş anlamına geliyor herhalde? Çatlama sonrası ilişki yaşamak önemli olan sanıyorum

Yani ben bugün pik gördüm mesela yarın çizgi silikleşirse çatlama olmuş anlamına geliyor herhalde? Çatlama sonrası ilişki yaşamak önemli olan sanıyorum
Evet silikleştiğinde çatlama oluyor, bazen 2 gün pik olabilir 3.gün silikleşebilir hemen yarın görmeyebilirsiniz yani, ben korkmuştum siz korkmayın diye söylüyorum 😅 çatlama daha önemli evet yumurta döllenmeye hazır oluyor çünkü

Evet silikleştiğinde çatlama oluyor, bazen 2 gün pik olabilir 3.gün silikleşebilir hemen yarın görmeyebilirsiniz yani, ben korkmuştum siz korkmayın diye söylüyorum 😅 çatlama daha önemli evet yumurta döllenmeye hazır oluyor çünkü
Biliyorum o durumu. 2 ay önce bi heves deneyeyim şu ovulasyon testlerini demiştim ve yapar yapmaz pik çıkmıştı. ertesi gün ve hatta sonraki gün de iki çizgi de kıpkırmızı çıkmıştı afallamıştım. Ama mesela geçen ay sadece bir gün pik oldu ertesi gün hemen silikleşti. :KK70:
Bir yandan ilişki için gün hesaplamak da strese sokuyor, her gün yapmak da çok zor geliyor :) umarım hayırlı haberler alır isteyen herkes

X