Pınar Kür'den şok sözler!

alaraey

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2013
2.225
328
[h=2]Yazar Pınar Kür, katıldığı televizyon programında başörtülü kadınlarla ilgili söylediği sözler sosyal medyada tartışma yarattı[/h]
CNN Türk’te Enver Aysever’in sunduğu Aykırı Sorular’a konuk olan yazar Pınar Kür, başörtülü kadınlarla Playboy’a soyunan kadınlar arasında fark görmediğini söyledi. Başörtüsüne "gericilik" diyen Kür, "Başını kapatan kadınla Playboy’a soyunan kadın arasında zihniyet olarak fark görmüyorum. İkisi de kendini nesne olarak sunuyor, özne olarak sunmuyor. Biri diyor ki, ‘ben gencim güzelim, şöyle bacaklarım var, böyle göğüslerim var, göstereceğim’ diyor. ‘Erkekleri böyle tavlayacağım’ diyor. Başını örten de, o da adamları azdırmamak için kapatıyor. İnançta böyle bir şey yok. Din bilimci değilim ama dindar bir ailede büyüdüm. Teyzem, ninem namaz kılan insanlardı" dedi.

İŞTE O SÖZLER

http://www.milliyet.tv/nevidyo/vide...atacak-basortusu-aciklamasi-UnAhW7eqrwEl.html

http://gundem.milliyet.com.tr/pinar-kur-den-tartisilacak-sozler-/gundem/detay/1864359/default.htm

[h=2]yazar pınar kür, katıldığı televizyon programında başörtülü kadınlarla ilgili söylediği sözler sosyal medyada tartışma yarattı[/h]
cnn türk’te enver aysever’in sunduğu aykırı sorular’a konuk olan yazar pınar kür, başörtülü kadınlarla playboy’a soyunan kadınlar arasında fark görmediğini söyledi. Başörtüsüne "gericilik" diyen kür, "başını kapatan kadınla playboy’a soyunan kadın arasında zihniyet olarak fark görmüyorum. Ikisi de kendini nesne olarak sunuyor, özne olarak sunmuyor. Biri diyor ki, ‘ben gencim güzelim, şöyle bacaklarım var, böyle göğüslerim var, göstereceğim’ diyor. ‘erkekleri böyle tavlayacağım’ diyor. Başını örten de, o da adamları azdırmamak için kapatıyor. Inançta böyle bir şey yok. Din bilimci değilim ama dindar bir ailede büyüdüm. Teyzem, ninem namaz kılan insanlardı" dedi.

işte o sözler

http://www.milliyet.tv/nevidyo/vide...atacak-basortusu-aciklamasi-unahw7eqrwel.html

http://gundem.milliyet.com.tr/pinar-kur-den-tartisilacak-sozler-/gundem/detay/1864359/default.htm

ha açıkların bunu söylemesi gayet normal ama kapalı bir kadın erkekleri azdırmamak için kapanıryor
öbürü kapanmadan azdırıyor peki ona ne diyecek kendileri
kapalı değilim ama saçmalamış.:KK45:

fantezisine hayran olam :KK52: kadın bize bakınca ne görüyorsa artık! neyse çok kalmamış yakında görür başörtüsü var mı din de yok mu :KK14:.Allah hidayet eylesin

Bir kadın hala diğer bir kadının kılık kıyafetini konuşuyorsa şu memleket bir adım ileri gidemez.
Kim nasıl istiyorsa öyle yaşasın öyle giyinsin kimenee yaaa.

ha açıkların bunu söylemesi gayet normal ama kapalı bir kadın erkekleri azdırmamak için kapanıryor
öbürü kapanmadan azdırıyor peki ona ne diyecek kendileri
kapalı değilim ama saçmalamış.:KK45:

bende kapalı değilim ama çok ağır olmuş
ve dediğiniz gibi saçmalamış
birileri azdırmamak için kapanıyor ? ne demek istemiş bir türlü anlamadım
hem açık olup da kapalı giyinen arkadaşlar var
yani tunik uzun etek felan o zaman azdırmamak için kelimesini onlara da söylemesi gerekiyor gibi bişey
saçmalamış bencede

Bir kadın hala diğer bir kadının kılık kıyafetini konuşuyorsa şu memleket bir adım ileri gidemez.
Kim nasıl istiyorsa öyle yaşasın öyle giyinsin kimenee yaaa.

çok doğru söylediniz
bencede birbirimizin kıyafetini konuşuyorsak ileri gitmeyiz

Pınar Kür'ü seçim haftasında Genç Bakış'ta izledim. Bu tarz provoke edici sözleri olmasa da o hafta anlam verememiştim medya tarafından bir entelektüel olarak pompalanmasına. Sigara yasağı, twitter gibi basit konularda bile görüşleri kendi içinde tutarsızdı, çağı, gençleri anlayamıyordu. Kendine sorulan soruların hiçbirine tatmin edici bir cevap veremedi.

Şimdi bakıyorum, katıldığı son programda yine aşırı karikatürize elitist teyze figürü olmaktan öteye gidememiş. Kendisine toplumu yorumlama misyonu verip, medyaya çıkaranlar utansın diyorum.

Kendin inanmazsın, uygulamazsın ama birilerinin inandığına da dinde böyle bir şey yok diyemezsin! Ne açık giyinen kadına ne başörtüsü takan kadına laf söylemek haddimiz. Herkesin kendi yaşantısı kendi tercihi, kimseye de sen bunun için böyle giyiniyorsun diyemeyiz. Bu genellemelerle, yaftalamalarla, kıyafet üzerinden ayırımcılıkla değil ileri gitme olduğumuz yerde bile sayamayız.

Yazar Pınar Kür, katıldığı televizyon programında başörtülü kadınlarla ilgili söylediği sözler sosyal medyada tartışma yarattı

CNN Türk’te Enver Aysever’in sunduğu Aykırı Sorular’a konuk olan yazar Pınar Kür, başörtülü kadınlarla Playboy’a soyunan kadınlar arasında fark görmediğini söyledi. Başörtüsüne "gericilik" diyen Kür, "Başını kapatan kadınla Playboy’a soyunan kadın arasında zihniyet olarak fark görmüyorum. İkisi de kendini nesne olarak sunuyor, özne olarak sunmuyor. Biri diyor ki, ‘ben gencim güzelim, şöyle bacaklarım var, böyle göğüslerim var, göstereceğim’ diyor. ‘Erkekleri böyle tavlayacağım’ diyor. Başını örten de, o da adamları azdırmamak için kapatıyor. İnançta böyle bir şey yok. Din bilimci değilim ama dindar bir ailede büyüdüm. Teyzem, ninem namaz kılan insanlardı" dedi.

İŞTE O SÖZLER

http://www.milliyet.tv/nevidyo/vide...atacak-basortusu-aciklamasi-UnAhW7eqrwEl.html

Ne mantıksız bir açıklama, kaale almaya değmez:KK14:

Ayrıca nenesiyle teyzesi namaz kılıyor diye kendini dindar ailede büyüdü zannedeni de ilk defa görüyorum.

Reklamın iyisi kötüsü olmaz sözünden yola çıkarak saçmalamış herhalde :KK6:

[h=2]Yazar Pınar Kür, katıldığı televizyon programında başörtülü kadınlarla ilgili söylediği sözler sosyal medyada tartışma yarattı[/h]

İŞTE O SÖZLER

Kanal gezerken bende izledim bi kaç dakika tahammul edebildim, yazık çok yazık nasıl nerden vuracaklarını bilemediler artık. Bu HİÇ bişeyi değiştirmez ki HİÇ olarak kalırlar sadece!!

insanlar gündemden düşmemek için ya da yeni bir tartışma konusuna yelken açıp kaptan olmak için nerede vuracaklarını şaşırdılar artık.

Bu kadinin neden görüşlerine başvurulacak kadar değer verilir anlamadım. Zaten sacmalardi bu sefer aşmış çok büyük terbiyesizlik etmiş. Bu onun terbiyesizligi kadar Pınar Kür'ü yayına çıkaranlarindir.

Çok sinirlendim söylediklerine, ne diye ekrana çıkarırlar böyle densizleri anlamamki.

Amaan yasama saygi ya .turbanli aciga acik turbanliya ka rs ma sin

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bu kişi her yerden vurmuş yani açık bir insanım ama bana denmiş kadar da kızdım. Bir dergiye poz veren birini ne olursa olsun o şekilde tanımlamak kendi hemcinsini ne yerine koymaktır haber var mı acaba diğer yandan da kapanan kişileri Allah için değil de erkekleri azdırmamak için kapandığını ileri sürmek bu asıl gerici bir yaklaşım. Dinde kapanmak yazıyordur ama başını kapatmak kapatmamak kişinin kendisine kalmıştır Allah ile kul arasında ama kalkıpta başörtüsü takan insanları böyle yermek akıl alır gibi değil benim ailemde de kapalı kişiler var yani. Kadınlar açık giyinerek mini etek giyerek tecavüzü hakkediyor erkekleri çağırıyor demek nasıl çağdışıysa ki o zamanlar buna çok tepki vermiştim bu da aynı şeyi kapalılara yapmak. Çok kınıyorum.

X