Pırasa yemeğini Nasıl yapıcam yardımmm

Ecolina1995

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2020
150
44
Arkadaşlar yemek bölümüne konu açtığım da kimse cevap vermiyor o yüzden buraya yazdım gerçekten benim için bir dert bilmiyorum ha birde yalancı çerkes tavuğu yemeğini öğrenmek istiyorum nolur yardım edin ❣️

Arkadaşlar yemek bölümüne konu açtığım da kimse cevap vermiyor o yüzden buraya yazdım gerçekten benim için bir dert bilmiyorum ha birde yalancı çerkes tavuğu yemeğini öğrenmek istiyorum nolur yardım edin ❣
Yanlış bölüme konu açma ban sebebi.
yemek bölümünde aktif konu var oraya yazabliirsiniz

İnternette milyon tane tarif var bacım ne kendini ne bizi yor püf noktası vs istesen neyse de keşke konunu buradan açmasaydın
Ya gerçekten püf noktası istemiştim aslında yemek bölümüne yazdım yazan olmadı tarifte değilde püf noktası çünkü gerçekten hayatın içinden bir dert gibi düşünün yemek yapmayı bilmiyorum 🤩

mune görmesin banı Çakar alnının şakağına haberin olsun .d
Youtubeye yaZsan baka baka yapsan daha güzel ve pratik değil mi?

Zeytinyağını tencereye alıp soğan, havuç, salça ve sarımsağı kavur. Daha sonra doğradığın pırasaları ekleyip karıştır bir süre kendi suyunda pişmesi için kısık ateşe al. Daha sonra bir avuç pirinç ,tuz ekle ve birazda su ekle(göz kararı). Piştiğinden emin olduğunda hazıır🙏🏻

pırasayı bıraz ırı dograyın yarım kuru sogan da dograyın 3 diş sarımsak 1 havuc 1 patates de dograyın
bunları zeytınyagında bıraz soteleyın
sonra ustunu gececek kadar su koyun bıraz pişsin
haslanmıs nohut varsa 1 su bardagı ondan da ekleyın eger yoksa et ıle nohutu bırlıkte haslar etlı nohutlu yaparsanız daha guzel olur
pişmeye yakın 2 su bardagı yogurda bır yumurta sarısı ekleyıp cırpıp yavas yavas ekleyın karıstırın bır kere kaynasın altını kapatın
tereyagında nane ve pul bıber kızdırıp ustune gezdırın bıraz da karabıber

ya da sadece pırasa kuru sogan et ve nohut ıle yapabılırsınız tarıfı hıc havuc patates de katmadan ıkı sekılde de yapılır

şu yemek oluyor anteplıler şiveydiz der bu yemeye cok severız

54401c430a3855600079cf7f55e88b7a.jpg indir (2).jpg indir (1).jpg indir.jpg

pırasayı bıraz ırı dograyın yarım kuru sogan da dograyın 3 diş sarımsak 1 havuc 1 patates de dograyın
bunları zeytınyagında bıraz soteleyın
sonra ustunu gececek kadar su koyun bıraz pişsin
haslanmıs nohut varsa 1 su bardagı ondan da ekleyın eger yoksa et ıle nohutu bırlıkte haslar etlı nohutlu yaparsanız daha guzel olur
pişmeye yakın 2 su bardagı yogurda bır yumurta sarısı ekleyıp cırpıp yavas yavas ekleyın karıstırın bır kere kaynasın altını kapatın
tereyagında nane ve pul bıber kızdırıp ustune gezdırın bıraz da karabıber

ya da sadece pırasa kuru sogan et ve nohut ıle yapabılırsınız tarıfı hıc havuc patates de katmadan ıkı sekılde de yapılır

şu yemek oluyor anteplıler şiveydiz der bu yemeye cok severız

Eki Görüntüle 2705739 Eki Görüntüle 2705740 Eki Görüntüle 2705741 Eki Görüntüle 2705742
Varya hayatımı kurtardınız büyük bir dertti benim için çok teşekkür ederim ☺️

X