Pırlanta Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyim

Demet Akalın’dan hatırlıyorum 2017 senesinde 10 karat yüzüğü 2 milyon TL idi.

Sizin de 8 karatmış. 1.6 milyon TL değerinde yüzüğünüz mü var ?
Zannetmem henüz evimiz bile yok😄 ama 8k yazıyo başka bişeye mi bakmam lazım bende şaşırdım şimdi fiyatlara bakınca

Hadi ya k diyince karat zandım ben züğürt çıktım bak gördünmü😄 karatı nerde o zaman bunun ki
Yaa keşke düzeltmeseydik ne havan vardı şurda biliyo musun 8 karat pırlantayla 🤣🤣 carat diye yazar açık açık. Kısaltma yapmıyorlar sanırım.

Yaa keşke düzeltmeseydik ne havan vardı şurda biliyo musun 8 karat pırlantayla 🤣🤣 carat diye yazar açık açık. Kısaltma yapmıyorlar sanırım.
Yok ct yazıyomuş karat değil ben ne biliyim süz mantık k karattır diyerekten ama allah var hiç havasını da atamadım taşı küçük çünkü benim çevre boyuta bakar materyalinden anlamaz😄

Merakımdan baktımda iyi pırlantaymış 8k olanlar öyle yazıyor.
Bunu bilmiyordum ben öyle bir şey mi varmış?14k 8k 22k yazar ya altının kaç ayar olduğunu göstermek için o sandım ben. Zaten takılar genelde 8 ya da 14 ayar yapılır. 22 çok nadir.

Bunu bilmiyordum ben öyle bir şey mi varmış?14k 8k 22k yazar ya altının kaç ayar olduğunu göstermek için o sandım ben. Zaten takılar genelde 8 ya da 14 ayar yapılır. 22 çok nadir.
Bir yerde o yazıyordu sonra gene baktım 8 ayarmış.
22 ayar genelde bileziklerde oluyor.
Bendede hiç altın merakı olmadığı için bende çok fazla bilmem.

Yok ct yazıyomuş karat değil ben ne biliyim süz mantık k karattır diyerekten ama allah var hiç havasını da atamadım taşı küçük çünkü benim çevre boyuta bakar materyalinden anlamaz😄
Çevre kendi işine baksın, adam düşünmüş almış. Önemli olan hatırası bence. 🥰