Pko Femara ve İkiz gebelik hikayem🤰 🥰

İnşallah canım benim inşallah 🙏🏻sen ne kadardır evlisin ve tedavi içindesin 🤔
1.5 senelik evliyim canım evlendiğimizin 5. Ayından beri hiç korunmuyoruz daha nasip olmadı yaklaşık 1 senedir ara ara tedavi gördüm bazen ara verdim kendi olur diye ama olmayınca geçen ay tekrardan başladık. Peki sen canım?

1.5 senelik evliyim canım evlendiğimizin 5. Ayından beri hiç korunmuyoruz daha nasip olmadı yaklaşık 1 senedir ara ara tedavi gördüm bazen ara verdim kendi olur diye ama olmayınca geçen ay tekrardan başladık. Peki sen canım?
Bende 3 senedir evliyim yazın 4. seneye giriyorum bende ilk 6 aydan sonra hiç korunmadık ve 1 senem dolar dolmaz tedaviye başladım.1 sene devlette 1 sene özelde devam ettim ama hiç hamile kalamadım düşüğüm bile yok sadece 1 kere kimyasal gebelik geçirdim kürler vs vs herşeyi denedim demek ki nasip değilmiş dedim şimdi yine devlet hastanesinde başka bir doktorda tedaviye başladım

Bende 3 senedir evliyim yazın 4. seneye giriyorum bende ilk 6 aydan sonra hiç korunmadık ve 1 senem dolar dolmaz tedaviye başladım.1 sene devlette 1 sene özelde devam ettim ama hiç hamile kalamadım düşüğüm bile yok sadece 1 kere kimyasal gebelik geçirdim kürler vs vs herşeyi denedim demek ki nasip değilmiş dedim şimdi yine devlet hastanesinde başka bir doktorda tedaviye başladım
Umarım bu sefer olur canım bende o şekilde macundu kürdü denedim ama malesef aksine kist oldu bide onu eritmekle uğraştık 1 ayda o yüzden artık en doğrusu kontrol altında tedavi olmak

Öncelikle herkese merhabalar 🌹
Daha önce defalarca burda yazılanları okuyup acaba bende bir gün buraya hikayemi yazıp birilerine ilham olabilirmiyim derken evet sonunda ileri derece pko ile hamileyim ve ikiz 😍
Öncelikle 26 yaşındayım ve 2 buçuk senelik evliyim. Pko ile daha lise yıllarımla tanıştım ve kendimi bildim bileli düzensizdi kanamalarım ama genel pko hastalarının aksine bende çok sık ve yoğun kanama yaşıyordum bir ay da hep 2 döngü döndüm bazı aylar 20 günleri bulan kanamam oldu. Neyse evlenene kadar yasmin kullandım evlendikten sonra korunmadım ama 1 sene üstüne de düşmedim çocuk meselesinin derken 1 yıl sonunda bütün testlerim yapıldı pko fan başka bir sorunum yoktu şükür eşiminde testleri temizdi. 2 yılı geçince özel de bir doktora gitmeye karar verdim ve önerilerle doktoruma gittim kendisinin de pko hastası olduğunu ve asla çocuğa engel olmadığını söyledi tabi sevindim ama 2 yıl hiç korunmasız gebelik elde edememek de üzmedi değil 😓 neyse doktorum femaraya başlattı 5 gün kullandım ve 1 yumurtam oluştu çatlatma iğnesi yapıldı ama gebelik oluşmadı. Diğer ay tekrar 5 gün femara kullandım ve 5 tane yumurtam oluştu doktor bile şaşırmıştı 😂 çoğul gebelik olabileceği için çatlatma iğnesi yapmadı kendi haline bırakalım dedi. Ve adet tarihim 10 gün geçiyordu elim teste asla gitmedi ihtimal vermedim ama en son eşimin ısrarlarıyla yaptım ve anında beliren çift çizgim oluştu hemen kan vermeye gittim ve 2790 çıktı değerim. Tabi ben inanmakla zorluk çeksem de 2 gün sonraya doktoruma randevu aldım ve evet kesemiz var hem de iki tane demesiyle biraz kısa süreli bi baygınlık geçirdim 🙈😂 Çok şükür şuan 7+5 günlüğüz. Siz de ümidinizi asla kaybetmeyin. Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah 🙏
Selam canım hangı doktora gıdıyosun ıstanbulda mı ? Insallah bende bıgun buraya yazarım hıkayemi 🥺

İstanbul Ümraniye Atlas hastanesinde Sümeyra okur salman var oraya gidiyorum canım. Rabbim inşallah en kısa zamanda mucizeni nasip eder 🙏🥰
Annemler orda oturuyo bılıyorum o hastaneyı☺️ Insallah bende bu ay sonunda adet olursam gıdıcem senın kullndıgın ılacı soylıcem dr a cunku bıkez klomen kullandım ıse yaramadı

Bıde bısey daha sorcam sen dırek gıttın ve hemen bu ılaca mı baslattı rahım fılmı falan cekıldın mı
İlaca da başlattı filmi de istedi o ay çektirdim polip vardı ama önemli bir yer de değil demişti doktorum. Belki rahim filminin de etkisi vardır hamileliğimde 3 ay içinde gebe kalınabiliyormuş filmden sonra

İlaca da başlattı filmi de istedi o ay çektirdim polip vardı ama önemli bir yer de değil demişti doktorum. Belki rahim filminin de etkisi vardır hamileliğimde 3 ay içinde gebe kalınabiliyormuş filmden sonra
Evet bende duydum onu nerde cekıldın peki narkozlu mu yaptrdın

Sonomed görüntüleme merkezine yönlendirdi doktorum Kadıköy de var Anadolu yakasında orada çektirdim narkozsuzdu ama ağrımda olmadı
YA bende cok korkuyorum ondan burdan okuyorum bazı kızlar cok agrılı asla dayanılmaz dıyo🥺 ben ay sonu adet olursam gıdıcem doktora once o senın kullandıgın ılacı denemek ıstıcem eger olmazsa fılm cektırelım dıcem tabı kabul ederse 😂 bıde cok soruyorum ama kıme ve nekadara cektırdın canım memnun kaldın mı yani

Hayırlı olsun, sağlıkla kucağınıza alın. Klomen ya da femara daha önce hiç kullanmadım ama ikisini de baya bir araştırdım. Yabancı kaynaklardan okuduğum kadarıyla (hatta detaylı istatiksel çalışmaları da mevcut) pko hastalarında femara daha etkili, sebepsiz infertilede de klomen daha etkiliymiş hamile kalabilmek için. Bazı doktorlar sanırım rastgele veriyor (hastanın problemine bakmadan) bu ilaçları ve kadınlar da hamile kalamayınca haliyle üzülüyorlar. Belki de doktor doğru ilacı vermediği için olumlu bir sonuç alınamıyor. Sizin mesajınızın altına yazdım belki diğer arkadaşlar görür de kendilerince bir araştırma yapıp hamilelik şanslarını artırabilirler. Tabi en sonunda tekrar doktorla bilgi alışverişi yapılması gerekiyor.

Kuzum naptın merak ettim seni var mı bir gelişme güzel haber 🥰🙏🏻
Kuzum içine doğdu herhalde bu sabah şeytan dürttü daha erkendi tahminen 10 ya da 11. Gün ama bi test yapayım dedim normal gebelik testi yaptım negatif çıktı normalde ay sonunda yapıcaktım tutamadım kendimi negatif görüncede üzüldüm biraz umudum tükendi açıkçası ama bekliyorum yine hayırlısı.. Sen naptın? 😊

Öncelikle herkese merhabalar 🌹
Daha önce defalarca burda yazılanları okuyup acaba bende bir gün buraya hikayemi yazıp birilerine ilham olabilirmiyim derken evet sonunda ileri derece pko ile hamileyim ve ikiz 😍
Öncelikle 26 yaşındayım ve 2 buçuk senelik evliyim. Pko ile daha lise yıllarımla tanıştım ve kendimi bildim bileli düzensizdi kanamalarım ama genel pko hastalarının aksine bende çok sık ve yoğun kanama yaşıyordum bir ay da hep 2 döngü döndüm bazı aylar 20 günleri bulan kanamam oldu. Neyse evlenene kadar yasmin kullandım evlendikten sonra korunmadım ama 1 sene üstüne de düşmedim çocuk meselesinin derken 1 yıl sonunda bütün testlerim yapıldı pko fan başka bir sorunum yoktu şükür eşiminde testleri temizdi. 2 yılı geçince özel de bir doktora gitmeye karar verdim ve önerilerle doktoruma gittim kendisinin de pko hastası olduğunu ve asla çocuğa engel olmadığını söyledi tabi sevindim ama 2 yıl hiç korunmasız gebelik elde edememek de üzmedi değil 😓 neyse doktorum femaraya başlattı 5 gün kullandım ve 1 yumurtam oluştu çatlatma iğnesi yapıldı ama gebelik oluşmadı. Diğer ay tekrar 5 gün femara kullandım ve 5 tane yumurtam oluştu doktor bile şaşırmıştı 😂 çoğul gebelik olabileceği için çatlatma iğnesi yapmadı kendi haline bırakalım dedi. Ve adet tarihim 10 gün geçiyordu elim teste asla gitmedi ihtimal vermedim ama en son eşimin ısrarlarıyla yaptım ve anında beliren çift çizgim oluştu hemen kan vermeye gittim ve 2790 çıktı değerim. Tabi ben inanmakla zorluk çeksem de 2 gün sonraya doktoruma randevu aldım ve evet kesemiz var hem de iki tane demesiyle biraz kısa süreli bi baygınlık geçirdim 🙈😂 Çok şükür şuan 7+5 günlüğüz. Siz de ümidinizi asla kaybetmeyin. Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah 🙏
merhaba günde kaç adet kullanmştınız femara ?

X