Pko olup femara ile hamile kalanlar hikayelerinizi alalım :)

Bende pko hastasıyım altı aylık evlıyım banada unofolıc combı ile prowomeni kullanmamı soyledı bunlar ilaç degıl bitkısel vıtamin gibi bişe henüz tedavıye başlamadı kendılıgınden olan çok dedi beklıyorum inşallah olur

Merhaba arkadaşlar bende polikistik over var insülin direncim de yüksek ve prolaktin hormonu yüksek .
Bende 3 ay klomen denedim ilk klomende 2 tane yumurta oluştu ve çatlatma iğnesi ovitrelle oldum .
1 yumurta çatlamış diğeri kalmış onun için 2 ay doğum kontrol hapı kullandım ve yok oldu .
Yok olduktan sonra 2.klomene başladım ve 2 tane yumurta büyüdü çatlatma iğnesi olmadan doğal yolla çatladı ama malesef gebelik oluşmadı . 3.deneme de de 1 tane yumurta büyüdü doğal yolla çatladı ama yine hamilelik olmadı .
Ve yumurtaların 18 - 19 -22 civarıydı boyutları .
Şimdi rahim filmi çekildim ve temiz çıktı sonuçlar adet olduğumda tekrar doktora gideceğim neden olmuyor anlamıyorum

Arkadaşla merhaba 2018 eylül ayında evlendim aslında çok yeniyim. Ama ergenlikten beri adet düzensizliğim var ve polikistik over tanısı konuldu. Yıllarca diane 35 kullandım. Evelendikten hemen sonra hamile kalmak için çalışmalara başladık ve 3 kere klomen kullandım 3. De 1 tane yumurtam oldu çatlatma iğnesi vuruldum gebelik olmadı rahim filmide çekildi oda temiz çıktı. Şuan ilk defa femara isimli ilaca başladım. Günde 1 tane içiyorum. Bu ilacı kullanıpta pko olup olumlu sonuç alan varmı eğer varsa kaçıncı ayda gebe kaldınız :)
Femara ya bende bu ay basladim canım kacinci kullanimda sonuc aldin 🥰

Bendede pko var bugün fameraya başladım 5 gün kullanip gidicem yumurta takibine dua edin banada famera 4 gunluk var bende 1 gün eksik kullansam sorun olurmu acaba

Bizim eşimde de bende de sıkıntı vardı, iki yıl tedavi gördük. Hamile kaldığım ay femara ve çatlatma iğnesi kullanmıştım.

Siz daha çok yeni evlisiniz, yaşınız da genç. Birçok pkolunun doğal yollarla gebeliği oluyor korkmayın. Mutlaka bilgilendirilmişsinizdir gerçi ama bu yumurta geliştiricilerin 6ay kullanma hakkı oluyor. Biz önce 3ay klomen, sonra 3ay femara yapacaktık, femaranın 2.ayında oldu ama olmasa son şansımız kalmıştı. Sonrasında tüp bebeğe geçiliyor..
Ben adetimin son günü femara kullanmaya başladım ve yumurtamın büyümesini beklerken tam bulaştın günümde adet oldum ve çok üzüldüm doktoru aradım bana dediki vücudun ilacı kabul etmemiş dışrı atmış dedi buay gelme ilcıda bırak dedi !! :KK43: böyle durum yaşayan varmı

Ben adetimin son günü femara kullanmaya başladım ve yumurtamın büyümesini beklerken tam bulaştın günümde adet oldum ve çok üzüldüm doktoru aradım bana dediki vücudun ilacı kabul etmemiş dışrı atmış dedi buay gelme ilcıda bırak dedi !! :KK43: böyle durum yaşayan varmı
Olabilir, hiç duymadım bunu. Eğer içinize sinmediyse başka bir doktora daha görünün derim. Doktordan doktora tedaviye yaklaşım çok değişiyor benim gördüğüm kadarıyla

Ben femara 1 kez kullandım canım hiç yumurtam olmadı yani sonuç alamadım tüp bebekle hamile kaldım şuan 5 aylık bebeğim inşallah rabbim çok uğrasmadan sonucunu verir biraz geç oldu ama 🙂
İns canım allah bagislasin allah anneli babali büyütsün insallah 🤲🥰❤️

Arkadaşla merhaba 2018 eylül ayında evlendim aslında çok yeniyim. Ama ergenlikten beri adet düzensizliğim var ve polikistik over tanısı konuldu. Yıllarca diane 35 kullandım. Evelendikten hemen sonra hamile kalmak için çalışmalara başladık ve 3 kere klomen kullandım 3. De 1 tane yumurtam oldu çatlatma iğnesi vuruldum gebelik olmadı rahim filmide çekildi oda temiz çıktı. Şuan ilk defa femara isimli ilaca başladım. Günde 1 tane içiyorum. Bu ilacı kullanıpta pko olup olumlu sonuç alan varmı eğer varsa kaçıncı ayda gebe kaldınız :)
Merhaba Canım
Bende Pco hastasıydım bir çok doktor denemesinden sonra son doktorum Femara kullandı bende ve ben Femara ile 2. ayda hamile kaldım :) 15+1 deyiz bile Rabbim sana da nasip etsin inşallaahh

Merhaba Canım
Bende Pco hastasıydım bir çok doktor denemesinden sonra son doktorum Femara kullandı bende ve ben Femara ile 2. ayda hamile kaldım :) 15+1 deyiz bile Rabbim sana da nasip etsin inşallaahh
Ben doğurdum zaten canım yinede sağol duan içim seninde Allah kucağına almayı nasip etsin 🥰

Merhaba bende evlendiğimden beri pcosla uğraşıyorum. Eylülde 4 yıl olacak. 2 yıla yakındır çocuk biraz biraz düşünüyoruz. Korunmuyoruz ama yumurta takibi falan ilk ocakta yaptım.yani çokta üstüne düşmedim ama heveslendim. Daha önce 2 defa klomen kullandım, folikul tam gelişmedi. Kilo var ve çok yoğun çalışıyorum. Bu ay adet söktürücü ile adet olup femera başladım. 6. Gün doktora gittim fsh iğnesi verdi. 2 gün kullan E2 ve Lh yaptır gel dedi. Bu testi 2 kere tekrarlayıp iğneyi arka arkaya 5 gün kullandım. 22mm ve 19,5 mm iki tane prenses folikulum oluştu. E2 250,7 , Lh 9,85 oldu. Doktorum çok sevindi. 8 Haziran'da Ovitrelle vurulup, çatlamasını sağladı. O günden başlayıp gün aşırı ilişki dedi. 8-10-12-14 Haziran ilişki oldu. Şimdi bekleme surecindeyim. İnanılmaz korkuyorum. Eşimin 21 Haziran doğum günü. Test yaparim belki sürpriz yaparım diyorum ama ya yoksa? İlk defa bukadar yaklaştım. Beni en iyi siz anlarsınız. Bugünden hemen uygulama indirip üye oldum.

Merhaba bende evlendiğimden beri pcosla uğraşıyorum. Eylülde 4 yıl olacak. 2 yıla yakındır çocuk biraz biraz düşünüyoruz. Korunmuyoruz ama yumurta takibi falan ilk ocakta yaptım.yani çokta üstüne düşmedim ama heveslendim. Daha önce 2 defa klomen kullandım, folikul tam gelişmedi. Kilo var ve çok yoğun çalışıyorum. Bu ay adet söktürücü ile adet olup femera başladım. 6. Gün doktora gittim fsh iğnesi verdi. 2 gün kullan E2 ve Lh yaptır gel dedi. Bu testi 2 kere tekrarlayıp iğneyi arka arkaya 5 gün kullandım. 22mm ve 19,5 mm iki tane prenses folikulum oluştu. E2 250,7 , Lh 9,85 oldu. Doktorum çok sevindi. 8 Haziran'da Ovitrelle vurulup, çatlamasını sağladı. O günden başlayıp gün aşırı ilişki dedi. 8-10-12-14 Haziran ilişki oldu. Şimdi bekleme surecindeyim. İnanılmaz korkuyorum. Eşimin 21 Haziran doğum günü. Test yaparim belki sürpriz yaparım diyorum ama ya yoksa? İlk defa bukadar yaklaştım. Beni en iyi siz anlarsınız. Bugünden hemen uygulama indirip üye oldum.
Canım benim inşallah olumlu sonuç alırsın bu süreç çok zor. Yumurtalarının boyutuda çok güzelmiş. Umarım eşine güzel süpriz olur bizede yazarsın 🥰

Merhaba Canım
Merhaba, Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin 🥰 ilk ay ve ikinci ay arasında ilk haftalarda farklılık var mıydı? Şuan bende aynı tedaviyi oldum 1. Ayimdayim, ister istemez kendimi dinliyorum. Bazı semptomlar var ama ilacinda etkisi olabilir. Siz fark hissettiniz mi?

X