pko + sivilce + dogum kontrol hapi lutfen yardim edin

Esra

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2007
14.077
33.942
38
Birkac yildir pko hastasiyim.
Cene bolgemde gecmryen sivilcelerden anlasildi rahatsizligim.
Gecen sene 6 ay yazz kullandim, cildim puruzsuzdu. Sonra ara vermek zorunda kaldim.
Simdi uc aydir yine yazz kullaniyorum ama yuzume pek etkisi olmadi. Agrili buyuk sivilce cikmiyor ama hala yimurtlama zamanlarimda cenemde sivilceler cikiyor.
Doktorum tum haplarin ayni oldugunu hangisini istersem onu kullanabilecegimi soyluyor. Bayramdan sonra kontrolum var ama o arada hapim bitecek. Ben baska bir hapa gecmek istiyorum.
Sivilceler uzernde etkili bildiginiz dogum kontrol hapi var mi?
Lutfen yardim edin biktim artik, yasim 30, hala sivilce derdi.
Bir tek dpgum kontrol hapi duzwltiyordu simdi o da iyi gelmedi

Birkac yildir pko hastasiyim.
Cene bolgemde gecmryen sivilcelerden anlasildi rahatsizligim.
Gecen sene 6 ay yazz kullandim, cildim puruzsuzdu. Sonra ara vermek zorunda kaldim.
Simdi uc aydir yine yazz kullaniyorum ama yuzume pek etkisi olmadi. Agrili buyuk sivilce cikmiyor ama hala yimurtlama zamanlarimda cenemde sivilceler cikiyor.
Doktorum tum haplarin ayni oldugunu hangisini istersem onu kullanabilecegimi soyluyor. Bayramdan sonra kontrolum var ama o arada hapim bitecek. Ben baska bir hapa gecmek istiyorum.
Sivilceler uzernde etkili bildiginiz dogum kontrol hapi var mi?
Lutfen yardim edin biktim artik, yasim 30, hala sivilce derdi.
Bir tek dpgum kontrol hapi duzwltiyordu simdi o da iyi gelmedi
canım geçmiş olsun. ben de pkoluyum ve benim de cildim berbattı.daha yeni yeni düzeldim sayılır. facebookta 'pcos diet support' diye bir grup var.pkolu bir bayan neler yememiz gerektiğini falan anlatıyo. daha demin bu sivilcelerle ilgili bi makalesini okudum.özetle şöyle: bu kadın ergenliğinden beri yüzünün her yeri sivilceli hatta kistik sivilceli olduğu için asosyal olmuş.5 yıl falan doğum kontrol hapı ve akne ilaçları kullanmış. ama bırakınca yenileniyomuş. bir gün birisi 'acaba gluten alerjisi olabilir mi' diye sorunca test yaptırmış ve gerçekten de alerjisi varmış. glutensiz ürünler yemeye başlayınca geçmiş sivilceleri. şu an tertemiz.ben de 1 yıldır dikkat ediyorum artık beslememe ve yüzümde bi tane bile sivilce yk çok şükür. polikistiklerin zaten bilirsin basit karbonhidratlardan uzak durması gerekir. umarım yardımcı olabilmişimdir.

tosbiii tosbiii , cok tesekkur ederim. Hic duymamistim pkolularin guluten alerjisine yatkin oldugunu. Hemen arastiriyorum

tosbiii tosbiii , cok tesekkur ederim. Hic duymamistim pkolularin guluten alerjisine yatkin oldugunu. Hemen arastiriyorum
aslında gluten değil;basit karbonhidratlar diyelim. pkolulara çok daha fazla zarar veriyo bu karbnhidratlar ve hepsinin içinde de gluten var ne yazık ki

Ba
aslında gluten değil;basit karbonhidratlar diyelim. pkolulara çok daha fazla zarar veriyo bu karbnhidratlar ve hepsinin içinde de gluten var ne yazık ki
Bahsettigin gruba uye oldum ama ingilizcem tamamini anlamaya yetmiyor malesef. Sen tam olarak nasil besleniyorsun biraz bajsedebilir misin zahmet olmazsa? Karbonhidrat ne kadar tuketiyorsun mesela, tamamen mi cikardin hayatindan ? Peki seker?

tabii ki anlatırım. ben geçen sene canan karatayın' bilimsel gerçeklerle beslenmenin a b c'si '' gibi bi kitabı var onu okudum.orda bu işlenmiş gıdaların,basit karbonhidatların ve şekerin vücuda verdiği zararları ve ortaya çıkardığı hastalıkları öğrendim.bunlardan birisi de pko ve sivilceler...şimdi sana yazdığım sitedeki bilgilerin aynısı karatayın da kitabında yazıyo.orda neler yiyip yiyemeyecegimiz gayet güzel anlatılmış. ben de o kitabı okuyunca şekeri,ekmeği ve hamur işlerini bir anda bıraktım. 10 kilo verdim birkaç ay içinde. cildim tertemiz oldu.adetlerim düzene girdi. bırakırken çok zorladım tabii çok ağladım valla tatlı istiyorum diye :) vücut alışınca istiyo. şimdi sana bi site daha söyeleyeyim bak orda canan karatay beslenmesini uygulayanlar var. nelerden ne kadar yememiz gerektiğini,örnek tariflerle anlatıyolar. adı' sağlıklı besleniyoruz'facebookta ve instagramda mevcut.
mesela kahvaltıda iki yumurta(haşlanmış-omlet-göz yumurta),peynir,zeytin,domates,salatalık,yeşillikler,kasaptan almak kaydıyla sucuk, pastırma ve ekmek yerine geçen fındık,ceviz veya yer fıstığı.bunlar tamamen serbest. ekmeksiz bi hayat yaşayacagımı düşünemezdim,doymam sanırdım. ama doyuyosun ve hatta hiç acımıyosun uzun saatler. ekmeği şimdi arada bir yiyorum çok nadir. şeker hiç yok.şekersiz çay içemiyorum diye çayı da bıraktım ama şimdi içmeye başladım,içebiliyorum şekersiz :) tatlı çok nadir yiyorum kriz gelmiyo çünkü tatlı diye artık :) çok uzun yazdım ama umarım işine yarayan şeyler olur içinde. sormak istediğin bişey olursa yardımcı olmak isterim Esra Esra

çok teşekkür ederim @tosbii ,
kilo verme işe yarar mı acaba bende bilemiyorum ki,
çünkü ideal kilomdayım zaten,
ben pkonun sadece sivilce sorununu yaşıyorum, reglim düzenli ..öyle yoğun bir tüylenme sorunum falan yok.
yani tabi doktorumun söylediği bu, kilonu koru arttırma ,çok iyi bir hastasın falan der.
sağlıklı beslenmeye özen gösteririm zaten, ama tabiki sıfır karbonhidrat yaşamıyorum, hatt açok seviyorum da kendimi tutmaya çalışıyorum.
yıllar yılı herkes zayıflığımla dalga geçti, bu kiloya çıkabilmek için çok uğraştım inan, en büyük çabam da ne arttırmak ne eksiltmekç
ama sivilceye çözüm olacaksa kilo da vereyim o kadar takıyorum kafaya ( boyum 172, kilom 62 bu arada )

Esra Esra ben de yıllarca çok zayıftım,evlenince bi iki kilo aldım da normal bedenlerde kıyafet almaya başladım. kilo almak derken sağlıklı beslenerek alabiliriz tabii. ben de hamur işini,makanayı acayip sviyorum ama en büyük düşman o. verilecek kilon yokmuş evet,spor yapabilirsin belki. bilmem ki aklıma başka bişey gelmiyo :) umarım kurtulursun sivilcelerinden sağlıklı bi şekilde

X