Pkos-düşük beta hcg- dış gebelik korkusu

Canım merhaba inşallah sağlıklı ilerler ama benim ilk gebeliğimde kimyasalda dış gebelik değil dış gebelikte artış oluyor sonrasında anlaşılıyor. Kimyasal gebelik gibi duruyor üzülerek söylüyorum bendede öyle oldu ilk 18.88 2. Test 52 3. 54 vs vs diye gitti benim 12 13 gün sonra kanamam başladı
Birde sakın üzülme herşey Allahtan hayırlsıı böyleymiş de eğer sağlıklı değilse. Ben tekrar hamileyim o an çok üzülmüştüm ama hayırlısı buymuş diyorum folik asit kullanıyormusun bu süre zarfında

Birde sakın üzülme herşey Allahtan hayırlsıı böyleymiş de eğer sağlıklı değilse. Ben tekrar hamileyim o an çok üzülmüştüm ama hayırlısı buymuş diyorum folik asit kullanıyormusun bu süre zarfında
Benim malesef dış gebelik oldu. Artık üzülmüyorum hayırlısı buymuş. Daha güzel şeyler yaşarım inşallah bu günleri unutturacak.

İleride merak edip okuyan olursa diye sürecimi yazayım dedim. 158 çıkan bhcg den 4 gün sonra tekrar kan verdim 178 çıktı. Doktorum dış gebelik işe uyumlu rahimde kalınlaşma yok progestron 5 in altında dedi. Yatışını yapalım iğne ile sonlandıralım dedi. İğne olmadan önce tekrar kan değerlerime baktılar 4 günde 20 artan bhcg 6 saatte 20 artarak 198 olmuş 😒100 ml iki kalçadan iğne oldum. İğne olanların yorumunu okuyup acayip korkmuştum çok açıyor şu bu diye ama yani beklediğimden az acıdı. Evet yakıyor ama iğne bittiğinde bitiyor. Sonrasında 4. Ve 7.gün kontrollerim olacak. İğne bende aşırı bi yan etki yapmadı. 2. Gün iLe birlikte karın ağrım başladı. Böyle değişik gaz ağrısı gibi giriyor ve 10 sn sonra bitiyor. Ve kanamam var. Adet gibi değil ama lekelenmeden bir tık daha fazla. Sanki bişeyler düşürüyorum bu kanamada ama tam çözemedim. Benim için hayırlısı böyleymiş. Doktor 3 ay beklesen yerer dedi. Rahim filmi gereksiz çektirme dedi. Umarım isteyen herkes en hızlı en hayırlı ve en sorunsuz şekilde çocuk sahibi olur.
Canım bende dış gebelik yaşadım. Doktorum banada rahim filmine gerek görmedi ama ben korktuğum için kendim başka doktorlarla da görüşüp rahim filmi çektirdim. Ve sol tüpte hafif geçiş çıktı. Benim nacizane tavsiyem rahim filmi önemli. En azından bu ihtimali kafandan elemek seni daha çok rahatlatabilir

Çok geçmiş olsun canım çok üzüldüm benimde 2dusuk var 😔 tek tesellimiz kendiliğinden hamile kalabilmemiz inşallah bebeğini tez zamanda sağlıkla kucağına alırsın

X