PKO'yu yenmek isteyenler buyrun içeriye!

Niçin geç kuzum. Hiç bir şey için geç değil. Olumsuz şeyleri aklımızdan çıkarmak lazım ilk önce. Moral motivasyon çok önemli.
Ben her ay adet görmekten cok yoruldum. 17. Aya girdik artik. Ümit felan kalmıyor. Üzüntüden hayati birakma derecesine geldim. Ama düzelecek inşallah yavastan kendime geliyorum

Ben her ay adet görmekten cok yoruldum. 17. Aya girdik artik. Ümit felan kalmıyor. Üzüntüden hayati birakma derecesine geldim. Ama düzelecek inşallah yavastan kendime geliyorum
Sakin oyle dusunme bugun kontrolum vardi doktorum dediki pkonun en buyuk dusmani herseyden once stres dedi aninda tetikler dedi kafayi rahatlaticaz baska caremiz yok Allaha siginicaz

Canım pco olup iyi bir doktora denk gelmek çok önemli gerçekten. Oysa pco olduğunun farkında olmayan çoluk çocuğu olan bir sürü insan var. Biz de uygun tedavilerle hamile kalabiliriz.
İnşallah Rabbim nasip eder hepimize aklen bedenen ruhen sağlıklı evlatlar.
Bugun 2 ay aradan sonra yeni bjr doktora basladim tedavi plani olusturduk insallaj bu sefer cok umitliyim verdigim kilolar sayesinde de lh fsh oranim duzelmiş

Bugun 2 ay aradan sonra yeni bjr doktora basladim tedavi plani olusturduk insallaj bu sefer cok umitliyim verdigim kilolar sayesinde de lh fsh oranim duzelmiş
Benimde lh 14 lerdeydi 8 dustu kilo verdikten sonra azimle bebeklerimizi kucagimiza alana kadar devam inşAllah ara arar cip ve tatli yedigim oluyo ama bi sekilde onu yakacak egzersizler yapiyorum cunku icim hic rahat degil yedikten sonra.zarar verdigini biliyorum cunku ve kayiplarim aklima geliyo..:KK43:

Benimde lh 14 lerdeydi 8 dustu kilo verdikten sonra azimle bebeklerimizi kucagimiza alana kadar devam inşAllah ara arar cip ve tatli yedigim oluyo ama bi sekilde onu yakacak egzersizler yapiyorum cunku icim hic rahat degil yedikten sonra.zarar verdigini biliyorum cunku ve kayiplarim aklima geliyo..:KK43:
Benimde 14tu 6ya dusmus prolaktinim yuksekti o da normale donmuş doktorum cok umutlu konustu inşallah olacak geç olsun ama guc olmasin. 4 tane vitamin takviyesi gunde 3 klomen ve hergun 1 tane seker ilaci (matofin) basladi

Ama bunu bu sekilde takinti haline getirrsen tatli ve abur cuburun onune gecemessin şoyle dusun ne.istiyorsun bir evlat bunun icin napmalisin saglkli beslenmelisin amac saglikli beslenmek olmali arada kendine odul verdiginde suclu hkssetme

O şekilde yaşayıp kilo verdikten sonra 8 yıldan sonra hamile kalanlardan biri de benim canım. Mucizem tam 8 yıl sonra geldi. Şeker pconun baş düşmanı.
Nasil beslendinjz naptınız bende pko var 2.cocuk olmuyor hafif kilo da aldim karantinada zorla vermiştim geri aldim

Kızlar neredesiniz herkes hafta sonu gezmesinde mi :halay:
Biz kalktık oğlanla.
10.30 da kahvaltı yaptım. Ekmek, şeker, reçel vs olmadan.
Leptini bozmamak için en az 4 saat süreyle su ve şekersiz çay kahve harici bişey ağzıma girmeyecek. Sütlü kahve vs olmayacak sade sek.
(sütte dahil)
Yarım çay kaşığı besin bile bozuyor leptini.
Pkolular için leptin hormonu olmazsa olmaz.
İnsülini kırmada ki en büyük hormon.
Ve son lokmadan 4 saat sonra salgılanmaya başlıyor.
Kısacası su ve çay kahve harici oruçlu gibi.
Şimdi biraz uyuyasım var. Sonra kalkıp egzersizleri yapıp markete gidicem. yürüyüş olsun diye de uzaktaki bi markete gideyim dedim :KK70:
Merhaba sizinde bo cocugunuz vardi 2.mi olmuyordu sabah kesfettim bu formi benimde bi oglum var normal yolla 2.olmuyor pko varmis asilamada oldim tutmadi hatra cok üzülüyorum

bende kendimi bildim bileli 13 yasından bu yana pkoluyum,su an 28 yasındayım. doğum kontrol hapları ile uzun süren tedavim oldu,tüylenmem de cabası ,, 😑😑 23 yasında gittiğim bir doktor bana zayıflamam gerektiğini, tatlıdan uzan durmam gerektiğini söyledi, bende 62 kilodan 50 kiloya düştüm, d kontol hapı ve 1 sene soğan kürü uyguladım, ve sonunda pcos kayboldu, karbonhidrat ve sekerden vazgecmek sart cünkü pcosu şeker besliyor bildiğiniz üzere.. ama doktorum bana daha da zayıflamam.gerektiğini söylemişti, boyum 158 kilom 50 altıydı, daha sonra evlendim, 2. ay hamile oldugumu öğrendim , ilk cocugum.oldu, doğumdan sonra yine basladı pcos sendromu, 2 yıl düzensiz adet aşırı kanama ve şiddetli ağrı cektim, emzirdiğim için ilaç kullanamadım, en sonunda hacamat oldum, belimden sadece 7 kupa vuruldu, hacamatın cok faydasını gördüm, düzensizliklerim bitti hacamatla birlikte, ve su an hiç.müdahelesiz ikinciye hamileyim, pcosu yenmek.istiyorsanız, zayıflama, spor, tatlı ve hamur işinden uzak durma, soğan kürü ve hacamat hatta sülük..vee bolll bolll dua.. her yolu denedim arkadaslar, 13 yasından beri ceken biri olarak sizlere tavsiyemdir, su an 28 yasındayım ve elhamdülillah 2. ye hamileyim. hemde doktorların cocugun olmaz demesine ragmen...
Benimde 2.çocuğum olmuyor ilki normal yolla oldu asilama yaptim olmadi pko varmos bendede cok üzülüyorum oglum kardsssiz kalacak diye biraz kilom.bar vermistim ama karantinada gene aldim coo mutsuzum sanki bir daha hic anne olmayacak gibiyim

Canım bu çok büyük bir nimet her ay adet olmak düzenli olarak. Ben 6 ayda bir bazen adet oluyorum. İlaç ya da bitkisel bir şeyler içmeden adet olamıyorum. Ayrıca iyi düşün iyi olsun. Allahın izniyle tez zamanda gelsin yavrun.

Maşallah kuzum inşallah sonucu güzel olur. Benim gittiğim doktor bana klomen vermişti adet söktürücü yerine. İlacı kullan hamile kalırsan kalırsın olmazsa adet olursun demişti 3 ayın sonunda benim lh ve fsh düzeldi. Hamile kalmadım ama hormonlarım düzeldi 🤗

Nasil beslendinjz naptınız bende pko var 2.cocuk olmuyor hafif kilo da aldim karantinada zorla vermiştim geri aldim
Allah bağışlasın yavrunu. Canım spor yaptım bol su ve hamur işi benzeri herşeyi kestim. Zaten şekerle aram yok böylece kilo verdim. Adetlerin düzenli mi?

Maşallah kuzum inşallah sonucu güzel olur. Benim gittiğim doktor bana klomen vermişti adet söktürücü yerine. İlacı kullan hamile kalırsan kalırsın olmazsa adet olursun demişti 3 ayın sonunda benim lh ve fsh düzeldi. Hamile kalmadım ama hormonlarım düzeldi 🤗
Bana da gunde 3 klomen basladi matofin ve bikac vitamin verdi

Canım bu çok büyük bir nimet her ay adet olmak düzenli olarak. Ben 6 ayda bir bazen adet oluyorum. İlaç ya da bitkisel bir şeyler içmeden adet olamıyorum. Ayrıca iyi düşün iyi olsun. Allahın izniyle tez zamanda gelsin yavrun.
Amin. Yumurtlama bozuk tabi sıkıntım bu. Iyi düşünmeliyim ki iyi olsun

Degil canim inanki bende düzenli adet görüyordum ve tup bebek yöntemiyle hamile kalabildim. O kadar yumurtam vardi ki ultrosonda çıka çıka 7 tane çıktı diğerleri kalitesiz çıktı bir de. Pko yalancı ve uğraşılması gereken sinsi bir hastalık. Düzenli adette çare degil ☹

Amin. Yumurtlama bozuk tabi sıkıntım bu. Iyi düşünmeliyim ki iyi olsun
Bende ayni durumdaydım her ay düzenli adet olup her ay nerdeyse test yapıp krizler geciriyordum olmayınca olmuyor işte bana da dediler düzenli adet görmek vs hikaye gittim tup bebek yaptırdım. Iyi ki yaptırdım darısı sana canim insallah Tez zamanda Rabbim sana da nasip etsin🤲

Bende ayni durumdaydım her ay düzenli adet olup her ay nerdeyse test yapıp krizler geciriyordum olmayınca olmuyor işte bana da dediler düzenli adet görmek vs hikaye gittim tup bebek yaptırdım. Iyi ki yaptırdım darısı sana canim insallah Tez zamanda Rabbim sana da nasip etsin🤲
Insallah bende tüp düşünüyorum. Insallah tutar sizin ilk denemede mi tuttu

Evet canim ilk denemede tuttu. En iyisi tup. Aşılama da hikaye ben aşılama da denedim
Ben aşılama istemiyorum direkt tup yaptıracam ama eşim aşılama deneyelim dedi ben cok kararliyim. Kısmetse haziran temmuz gibi düşünüyorum özelde evrak vs hazırlamak kaç gün sürer acaba

X