PKO'yu yenmek isteyenler buyrun içeriye!

7 ay adet olmadım, evlenince 2 ay üst üstte oldum zamanında 3. Ay hamile kaldım🤗 şuan hamileyim.. umudum gebelikten sonra düzelmek çünkü pcos adet düzensizliği yanında aşırı tüylenme hormon sorunlarını yanında getiriyor. Düzelmez isemde dogumdan sonra tedavi olmaya bakıcam birşekilde
Ne güzel bi haber gözün aydın 🤗 bizim pkosların umudu sensin demek ki olmaz diye bişey yok☺ şöyle biliyorum normal doğumda içinde ne varsa atarmış temizlermiş ilkine zor hamile kalanlar ikinciye üçüncüye rahat kalabiliyolar

10 yıllık bekleyişin ardından test sonucum pozitif kızlar. Rabbime binlerce kez şükürler olsun.

Hayatımda ilk defa çift çizgi gördüm. Nasıl bir şok, nasıl bir heyecan anlatamam size. Bu siteye ilk defa üye olduğumda klomen tedavisi görüyordum. 7 yıl önce. İki aşılama negatifim var. Bu tamamen doğal bir şekilde Allah'ın bir hediyesi olarak geldi. Hayırlısıyla sağlıcakla devam etsin kucağımıza da alalım inşaallah dua edin.

Burada ilk sayfayı okuduysanız pek çok tavsiye var. Hayatınızda her şeyi tamamen doğala çevirmek gerekiyor. Ben bir türlü tam dikkat edememiştim. Aslında 2-2 buçuk yıldır dikkat ediyorum ama zaman zaman bazı zararlı şeyler hayatıma girdi. En son bu yıl Mayıs ayında kesin karar verdim. Ve o ilk sayfada özetini paylaştığım kitaptaki tavsiyelerin çoğunu uyguladım. Takviyeleri tam yapamadım sadece. Düzenli bir tek melatonin kullanabildim. Onun dışında hayat tarzı değişikliğini yüzde 90-95 uygulamışımdır. Mayıs ayında başladım ve 3 ay geçmeden adet oldum. Hem de adet olmadan bir süre önce yumurtlamamı da hissettim. Çok büyük bir gelişmeydi bu benim için. Çünkü hayatımda hiç düzenli adet olmadım ben. Sonra ertesi ay gene adet oldum. 3. ay adetim gelmedi. Gene kesildi diye üzüldüm. Sonra belirtiler başladı. Test yaptım. Pozitif çıktı. Şok oldum inanamadım. 1-2 saat test mi yanlış vs düşünceleri... Ertesi gün başka bir marka aldım 2. testi yaptım. Yine saniyeler içinde beliren kopkoyu kırmızı çizgi. 10 yıl sonra gelen mucizem. Nasıl bir mutluluk anlatamam. 5+4 bugün. Daha çok yeni. Yurt dışındayım ve 13 haftalık olmadan doktor randevusu vermiyorlar. Önümüzde 8 haftalık bir bekleyiş var bebeği görmek için. Rabbim hepinize bu mutluluğu yaşamayı nasip etsin inşaallah. Her şeyden önce biz sağlıklı olmalıyız. Sağlık gelince gerisi de geliyormuş. Aklınıza takılan her şeyi sorabilirsiniz elimden geldiğince cevaplarım inş.

10 yıllık bekleyişin ardından test sonucum pozitif kızlar. Rabbime binlerce kez şükürler olsun.

Hayatımda ilk defa çift çizgi gördüm. Nasıl bir şok, nasıl bir heyecan anlatamam size. Bu siteye ilk defa üye olduğumda klomen tedavisi görüyordum. 7 yıl önce. İki aşılama negatifim var. Bu tamamen doğal bir şekilde Allah'ın bir hediyesi olarak geldi. Hayırlısıyla sağlıcakla devam etsin kucağımıza da alalım inşaallah dua edin.

Burada ilk sayfayı okuduysanız pek çok tavsiye var. Hayatınızda her şeyi tamamen doğala çevirmek gerekiyor. Ben bir türlü tam dikkat edememiştim. Aslında 2-2 buçuk yıldır dikkat ediyorum ama zaman zaman bazı zararlı şeyler hayatıma girdi. En son bu yıl Mayıs ayında kesin karar verdim. Ve o ilk sayfada özetini paylaştığım kitaptaki tavsiyelerin çoğunu uyguladım. Takviyeleri tam yapamadım sadece. Düzenli bir tek melatonin kullanabildim. Onun dışında hayat tarzı değişikliğini yüzde 90-95 uygulamışımdır. Mayıs ayında başladım ve 3 ay geçmeden adet oldum. Hem de adet olmadan bir süre önce yumurtlamamı da hissettim. Çok büyük bir gelişmeydi bu benim için. Çünkü hayatımda hiç düzenli adet olmadım ben. Sonra ertesi ay gene adet oldum. 3. ay adetim gelmedi. Gene kesildi diye üzüldüm. Sonra belirtiler başladı. Test yaptım. Pozitif çıktı. Şok oldum inanamadım. 1-2 saat test mi yanlış vs düşünceleri... Ertesi gün başka bir marka aldım 2. testi yaptım. Yine saniyeler içinde beliren kopkoyu kırmızı çizgi. 10 yıl sonra gelen mucizem. Nasıl bir mutluluk anlatamam. 5+4 bugün. Daha çok yeni. Yurt dışındayım ve 13 haftalık olmadan doktor randevusu vermiyorlar. Önümüzde 8 haftalık bir bekleyiş var bebeği görmek için. Rabbim hepinize bu mutluluğu yaşamayı nasip etsin inşaallah. Her şeyden önce biz sağlıklı olmalıyız. Sağlık gelince gerisi de geliyormuş. Aklınıza takılan her şeyi sorabilirsiniz elimden geldiğince cevaplarım inş.
Canım konunu daha önceden de okudum çok güzel şeyler paylaşmıştın ellerine sağlık ve mucizene senin kadar sevindim İnşallah çok güzel sağlıklı bir gebeliğin olur Bendeki durumlar biraz farklı aslında 28 günde bir adet görüyorum herhangi hormonal tüylenme kilo problemim yok ama çok sayıda yumurta görünümü var polikistikover dedi doktor ben de yurtdışında yaşıyorum Şu an multi vitamin alıyorum dvit 3 kullanıyorum.Birde myositonal içerkli toz kullanıyorum İnşallah faydası olmuştur. Önericeğin başka tavsiye var mı😍

Canım konunu daha önceden de okudum çok güzel şeyler paylaşmıştın ellerine sağlık ve mucizene senin kadar sevindim İnşallah çok güzel sağlıklı bir gebeliğin olur Bendeki durumlar biraz farklı aslında 28 günde bir adet görüyorum herhangi hormonal tüylenme kilo problemim yok ama çok sayıda yumurta görünümü var polikistikover dedi doktor ben de yurtdışında yaşıyorum Şu an multi vitamin alıyorum dvit 3 kullanıyorum.Birde myositonal içerkli toz kullanıyorum İnşallah faydası olmuştur. Önericeğin başka tavsiye var mı😍
Önerebileceğim o kadar çok şey var ki, hangisini saysam bilemiyorum. Kimyasal içerikli deterjanlardan doğala geçmek, diş macununu doğal kullanmak, antibiyotik ve hormonsuz olduğu kesin olmayan hayvansal hiçbir ürünü tüketmemek, sebze ve meyveleri organik damgalı olanlardan alıp yemek, buğdayın hiçbir türevini organik bile olsa yememek, bakliyat ve tahılda mutlaka yine organik markalardan almak, şeker tüketmemek, paketli hazır gıdaları eve bile sokmamak... Daha neler çıkar düşündükçe. Ama genel itibariyle bu şekilde diyebilirim. Melatonin takviyesi bence önemli. Bizde melatonin ve östrojen az, testosteron fazla. Maalesef pcos östrojen fazlalığı olarak bilinir ama bunun yanlış olduğu artık ortaya çıktı. Melatonin takviyesi de yumurtalıklardaki fazla testosteronu östrojene çevirerek kısır döngüyü kırmış oluyor. Benim son 3 ay düzenli kullandığım tek takviye melatonindi. Hayat tarzı değişikliği çok önemli. Benim tavsiyem ilk sayfaya tekrar gidip adım adım kitapta ne diyorsa aynıyla uygulama yönünde. Yüzde yüz olmasa bile ne kadar uygulayabilirseniz. Ben yüzde yüzünü uyguladım diyemem ama uyguladıklarım şifaya bir vesile oldu hamdolsun. Bu kadar kısa sürede sonuç alabileceğimi pek tahmin etmiyordum. Hele bu kadar yıl bekledikten sonra. Hamileyim kelimesini hiçbir zaman kullanabileceğimi düşünmüyordum. Tamamen çocuksuz yeni bir hayat tarzı benimsemiştim.

Canım çok ama çok sevindim.kac zaman girdim yoktun bende yazmadım .o kadar mutlu oldum ki Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah 🤲🤲🥰

Tabi ki geçer..adet gördükçe daha da düzelir..bak ben ilaçsız asla adet olamam ve pkos vardı instada nihalin bahçesi diye bi sayfa var doğal kürler yapıyo kadın erkek hastalıkları için.. kremler yağlar falan bi sürü doğal ürünler ve %100 gerçek..kullanıyorum ve faydasını gördüm 3.kavanoza geçicem adetim yavaş yavaş az da olsa sökmeye düzelmeye başladı..ve asla burda reklamını yapmıyorum zaten sayfaya girince ne demek istediğimi anlarsın o kadar gebelik postu var ki inan hepsi gerçek inşallah yardımcı olmuşumdur sana🤗
Merhaba bende ilaçsız adet olamıyorum malesef pco var bu macun yumurtlamayı sağlıyormu acaba hiç ovulasyon testiyle takip ettiniz mi?

Canım çok ama çok sevindim.kac zaman girdim yoktun bende yazmadım .o kadar mutlu oldum ki Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah 🤲🤲🥰
Amin canım hepimize nasip olsun inşaallah. Evet çok uzun bir süre girmedim. Zaten beklentim de pek olmayınca genelde kendi sağlığım için uğraşıyordum. Başka hedeflerim vardı onlara odaklanmıştım. Buraları okumak çok iyi gelmiyordu zihnim dağılıyordu. Hamilelik haberiyle geri döndüm şükürler olsun :)

Amin canım hepimize nasip olsun inşaallah. Evet çok uzun bir süre girmedim. Zaten beklentim de pek olmayınca genelde kendi sağlığım için uğraşıyordum. Başka hedeflerim vardı onlara odaklanmıştım. Buraları okumak çok iyi gelmiyordu zihnim dağılıyordu. Hamilelik haberiyle geri döndüm şükürler olsun :)
siz de pco muydunuz

Selam, neden başlasam bilmiyorum, banada polikistik over dedi doktor, iki kez hamileliğim oldu ilki düşük ikincisi kalp atışını alamadığımız için kürtajla sonuçlandı maalesef. Evliliğimin 5 ci senesindeyim kürtaj beni çok yıprattı, ara vermiştim 6 aydır tedaviye, bu ay tekrar tedaviye başladık inşallah şifa olsun.
Adetimin 4 günündeyim bugün doktor kontrolune gittim yarın adetin 5 günü femaraya başlayacaksın dedi doktorum, IMPRYL ve REDOSTIM ilaç verdi , kullananlar var mi acaba ? Adetim her ay düzenli çok şükür, boy: 1,58 kilo: 57 di en son. Haşimato ve kan pıhtılaşma riskim varmış bunlar için gebelik oluşunca tedaviye başlarız dedi doktor. Şu ana kadar daha rahim filmi çektirmemistim bu adetimin sonunda çektırırım inşallah. Benim durumumla aynı olanlar yada bilgisi olanlar neler tavsiye edersiniz

Selam arkadaşlar ben 35 günde bir adet oluyorum 2 çocuğum var. İkisinede adete yakın gebe kalmıştım. Üç aydır 3. Bebek için çalışmalara başladık 👨‍🚒👩
Bu arada yurtdışında yaşıyorun burda Dr gittim çocuk istediğimizi söyledim 6 ay içinde kalmazsan gel dedi.

Geçen ay Sat 11 ekimken 6 ekimde
5 gün erken adet oldum. Tatile gitmiştim ondan olabilir diye düşünüyorum. Türkiyede gelmişken dr gidim diyerek muayeneye gittim ve yıllar sonra hatta 2 cocuktan sonra Polikistik Over olduğumu öğrendim 🤣🤣 ilk bebeğim 1 gecelik ilişkiyle oldu adetim gecikti inanmadım olamaz dedim adete yakındım olurum yakında dedim gebe olduğumu öğrendim 🥰 Ikinci bebegimde bir otel tatilinde tek seferlik adete yakın ilişkiyle gebe kaldım yine inanmadım tabi 🥰 annemin zorlamasıyla test yaptım gebe olduğumu öğrendim..

Bu ayda tam 34. Günde akıntımla karışık damar damar pembe lekelenmem oldu ara ara sildikçe geliyordu.
Bu arada Bat 9 Kasımdı 8 kasımda lekelenmeye başladım 2 gün sürdü.

Daha sonra araştırmalarım sonucu yumurtlama lekelenmesi diye birşey öğrendim. Yumurta çatlarken lekelenme olurmuş. Bel ağrım, kasık ağrım, yanma ateş basma, göğüs ağrilarım ve akıntım vardı. Dün akşam ilişki yaşadık eşimle o 2 gün içinde mi olmalıydı ilişkı geçmi kaldım diye üzülmekteyim.
4 günlük gecikme olarak görünüyor ama tüm belirtilerimde gitti onlar adet değil yumurtlama belirtilerimiydi kanamam zaten kesildi benim gibi olan arakadşlar var mı teçrübe eden varsa bilgilendirirse sevinirim benimde hikayem belki birilerine yardımcı olur teşekkür ederim şimdiden 🥰

Selam, neden başlasam bilmiyorum, banada polikistik over dedi doktor, iki kez hamileliğim oldu ilki düşük ikincisi kalp atışını alamadığımız için kürtajla sonuçlandı maalesef. Evliliğimin 5 ci senesindeyim kürtaj beni çok yıprattı, ara vermiştim 6 aydır tedaviye, bu ay tekrar tedaviye başladık inşallah şifa olsun.
Adetimin 4 günündeyim bugün doktor kontrolune gittim yarın adetin 5 günü femaraya başlayacaksın dedi doktorum, IMPRYL ve REDOSTIM ilaç verdi , kullananlar var mi acaba ? Adetim her ay düzenli çok şükür, boy: 1,58 kilo: 57 di en son. Haşimato ve kan pıhtılaşma riskim varmış bunlar için gebelik oluşunca tedaviye başlarız dedi doktor. Şu ana kadar daha rahim filmi çektirmemistim bu adetimin sonunda çektırırım inşallah. Benim durumumla aynı olanlar yada bilgisi olanlar neler tavsiye edersiniz
Slm cnm bende polikistik oldugunu çok geç oğrendim oda planlı gebelik oldugu için diger cocuklarim planli degildi. Bende duzenli adet goruyorum ama 35 günde bir ve adete yakin yumurtluyorum. Cocuklarimida zor tasidim hep kanamali gecti. Sen yumurtlama zamanlarini biliyormusun ? Allah kolaylik versin ins. Tez zamanda bebisini alirsin kucagina 🥰 tedaviye cabuk cevap verir vucudun 💐

Slm cnm bende polikistik oldugunu çok geç oğrendim oda planlı gebelik oldugu için diger cocuklarim planli degildi. Bende duzenli adet goruyorum ama 35 günde bir ve adete yakin yumurtluyorum. Cocuklarimida zor tasidim hep kanamali gecti. Sen yumurtlama zamanlarini biliyormusun ? Allah kolaylik versin ins. Tez zamanda bebisini alirsin kucagina 🥰 tedaviye cabuk cevap verir vucudun

Slm cnm bende polikistik oldugunu çok geç oğrendim oda planlı gebelik oldugu için diger cocuklarim planli degildi. Bende duzenli adet goruyorum ama 35 günde bir ve adete yakin yumurtluyorum. Cocuklarimida zor tasidim hep kanamali gecti. Sen yumurtlama zamanlarini biliyormusun ? Allah kolaylik versin ins. Tez zamanda bebisini alirsin kucagina 🥰 tedaviye cabuk cevap verir vucudun 💐
Inşallah amin ablacığım Çok teşekkür ederim. 2 ci hamileligimde yumurya takibi yapılmıştı adetin 10 günü yumurtlama olmuştu.

bu kadar önemli bir konuda bilgilendirme yaptığınız için teşekkür ederim. vajinal mantarım, pcosum, ibs var bende. yani her türlü kesinlikle şekersiz beslenmeye yönlendirdi beni. ben de mecburen artık şekersiz beslenmeye geçicem, bu yaşıma kadar hep yeme düzensizliğim oldu yani sağlıklı bir öğün düzenim yoktu o yüzden daha fazla bununla sınanmamak için artık başlamak zorundayım. kilo fazlalığım da var tabii artık.

X