Plasenta previa

yok canım bencede hemen giyemeyiz,evet kırk güncük daha ben kızımda 20 gün sürdüğünü hatırlıyorum kanamamın şart dimi 40 günü beklemek,evet canım ilk sezeryan ,sonra dış gebelik,sahi sizde kardeşlik bittimi:KK17:

Valla ilkinde hemen giymiştim kiyafetlerimi 2 kilo alıp gittim doğuma çünkü ama bunda çok hareketsizim suanda yatiyorum hep ağrım oluyor kilolarda geliyor masallahi var...

Valla benimde 40 gün sürmedi ama dr 40 gun ilişki yasak demişti sanki yada benmi uyduruyorum bilemiyorum aklımda öyle kaldı..
Biz 5. Haftamdaki kanamamdan sonra basladik kardeşlige öylede devam ediyor dr bi yasak koydu ozaman sonra serbestti ama ben adama solemedim o yasak diye biliyor...[/QUOTE]

Ben uzunbir süre giyinmem. Çok yiyorum. İctigimcaylar da çok kalorili. Göbek zaten 7aylik :KK70: 2. Sezeryanda süre biraz daha üzüyor.
Herseyi bilmek zorunda değiller. En guzelini yapmisin :))))))) Kocam bana kanki diyo artık.

kızlar ya bende ılkınde cok epudural ıstemıştım fakat dr um bu anlatılanların hepsının olabılecegınen bahsettı tabı ben tırstım hemen genele gectım ıyyıkıde gecmışım bıde benı bulr nasıpse 2.dede genel olucam

Hiçbir fikrim yok ne yazık ki. Umarım çabuk gecer. Cidden zor oluyo. Hem uykusuzluk,hem olası ağrılar,hem olmayasica ağrılar...benim bu kız da uykusuz olacak. Şimdiden unutamıyorum. Memeye bağlayıp yaticam nerdeyse. Yapıştı salla. Dogrudurust süt olsa neyse. Her haftasonu doktor. Sürekli tartı istiyo doktorlar.ulus yıllarında günlerimiz bitecek artık.

Haklisin canim zaten ağrılı bir süreç aslında normalde bu zamana ağrılarının düzelmesi lazımdı epiduralin yuzunden ağrı çekiyorsun hala...

Demekki doymuyor annesi ondan sürekli memede durmak istiyor... O süreçte yorucu Malesef onunla cebellesirken daha cok yorulup perişan oluyorsun...
Dr unda uzak olması kotu olmuş canım git gel oda yorar...

Bizim burdaki hastaneye çok iyi bir çocuk dr'u gelmiş daha çok riskli bebeklere bakıyormuş yenidoganda kuvozdeki vs bebeklere orda çalışanlar mutlaka dr olarak onu seç dediler bakalım insallah memnun kalırım ondanda arayışa girmek zorunda kalmam...

Ben burak doğduğunda 4. Leventte oturuyordum orda bir dr'umuz vardı bide burada anneme geliyordum burdada vardı ama ikisindende verim alamadım çok dr değiştirdim hic birini sevmedim bi tek levent' teki dr iyiydi ordan buraya taşındık çok uzak gelip gitmek istemedim...

Inşallah bu sefer düzgün dr bulurum...

H.g canım idare ediyorum ağrılarım var...
Senle benim 35. Guncugumux kaldı daha benimki kesin değil tabi sahibeli dr durumuma göre birakicak ozamana... Inşallah kalır aynı gün kesiliriz...

gecmış olsun cnm benım ne gıbı agrıların var ben uzun zaman uznmassan belım agrıyo
ay ınşalla aynı gınde sağlıcakla doğum yaparız
perşembe kontrol bakalım bebışımız buyumuşmıu sen ne zöman gıdıyosun cnm

Valla ilkinde hemen giymiştim kiyafetlerimi 2 kilo alıp gittim doğuma çünkü ama bunda çok hareketsizim suanda yatiyorum hep ağrım oluyor kilolarda geliyor masallahi var...

Valla benimde 40 gün sürmedi ama dr 40 gun ilişki yasak demişti sanki yada benmi uyduruyorum bilemiyorum aklımda öyle kaldı..
Biz 5. Haftamdaki kanamamdan sonra basladik kardeşlige öylede devam ediyor dr bi yasak koydu ozaman sonra serbestti ama ben adama solemedim o yasak diye biliyor...

Ben uzunbir süre giyinmem. Çok yiyorum. İctigimcaylar da çok kalorili. Göbek zaten 7aylik :KK70: 2. Sezeryanda süre biraz daha üzüyor.
Herseyi bilmek zorunda değiller. En guzelini yapmisin :))))))) Kocam bana kanki diyo artık.[/QUOTE]

Canım valla yaza kadar alırız bide bütün kış yazın veririm ama bu kıyafet olayı sinir bozucu...

Ben adamı ayakta uyutuyorum zaten odadanda attım şimdi uyuyaniyorum oda hemen uyuyor bide horluyor sinirim zipliyor zaten uyuyaniyorum kovaladım başka odada yatıyor şimdi...

gecmış olsun cnm benım ne gıbı agrıların var ben uzun zaman uznmassan belım agrıyo
ay ınşalla aynı gınde sağlıcakla doğum yaparız
perşembe kontrol bakalım bebışımız buyumuşmıu sen ne zöman gıdıyosun cnm

Ah canım ilk oglumda ne gezerdim doğuma gitmeden bir gün önce bile okadar geznistimki ... Şimdi biyere gideyim geleyim sanki bi araba dayak yemiş gibi oluyorum...
Zaten catim genişliyor sanırım orda bir ağrı var bacaklar ayrı agriyor totom ayrı bugun az bi dışarı ciktim ayak tabanlarim bile ayrı ağrıyor...
Benim kontrolum ayın 2 sinde canim salı gunu ilk nst Ye gidicem oğlanın aşıları varmis yeni öğrendim 5 yaş ve 6 yaş dr dediki bi kaç aydan bişey olmaz getir önce 5 yasi yapayım sonra 6 yi dedi simdi biraz hasta onuda ogün goturcem baya yogun olcak o gün... Dr geç geliyor benim o gelmeden nst falan onları halledicem dr' da işim uzun sürmez gir çık yapmam hem...
Ben yine çok kilo alsin istemiyorum insallah ne az ne çok ortada alsın...
Dr dan dönünce yaz burayada durumunu...

Ah canım ilk oglumda ne gezerdim doğuma gitmeden bir gün önce bile okadar geznistimki ... Şimdi biyere gideyim geleyim sanki bi araba dayak yemiş gibi oluyorum...
Zaten catim genişliyor sanırım orda bir ağrı var bacaklar ayrı agriyor totom ayrı bugun az bi dışarı ciktim ayak tabanlarim bile ayrı ağrıyor...
Benim kontrolum ayın 2 sinde canim salı gunu ilk nst Ye gidicem oğlanın aşıları varmis yeni öğrendim 5 yaş ve 6 yaş dr dediki bi kaç aydan bişey olmaz getir önce 5 yasi yapayım sonra 6 yi dedi simdi biraz hasta onuda ogün goturcem baya yogun olcak o gün... Dr geç geliyor benim o gelmeden nst falan onları halledicem dr' da işim uzun sürmez gir çık yapmam hem...
Ben yine çok kilo alsin istemiyorum insallah ne az ne çok ortada alsın...
Dr dan dönünce yaz burayada durumunu...

aaaaaaaaaaaaaa o ne şısıymış kı anlamadım şimdşi benım haberım yok benım kızım vurdurmadı sağlık ocagından da söylemedıler bı bıldıgım 7 yaş okulda vurulan tetonoz
cnm benım gezmeler devam tam gaz sorun yok bakalım ne zamana kadar ben uzun sure oturunca yada ayatkta kalınca bel ağrısı yaşıyorum
ay dr dan gelınce yazıcam meraktayım cok buyudumu ne kadar buyudu saglıgı yerındemı bıde 3 tane kan tahlılı verdı
salı s.o da yaptırıp gıdıcem varmı senınde tahlıl

aaaaaaaaaaaaaa o ne şısıymış kı anlamadım şimdşi benım haberım yok benım kızım vurdurmadı sağlık ocagından da söylemedıler bı bıldıgım 7 yaş okulda vurulan tetonoz
cnm benım gezmeler devam tam gaz sorun yok bakalım ne zamana kadar ben uzun sure oturunca yada ayatkta kalınca bel ağrısı yaşıyorum
ay dr dan gelınce yazıcam meraktayım cok buyudumu ne kadar buyudu saglıgı yerındemı bıde 3 tane kan tahlılı verdı
salı s.o da yaptırıp gıdıcem varmı senınde tahlıl

Bana geçen sene bi arkadaş demişti bende ozaman dedimki bizim aşılar bitti dendi okulda vurukcakmis artık dedim yok 5 yad var ben yaptirdim dedi..
Iste hasta oldu yeni dr a gittim dr dedi 5 yaş şu çiçeği hatırlayma dozu var dedi bidaha olcak oda dedi okulda yapilcak su çiçeği... Bitanede özel aşı varmis söyledi unuttum devlet karşılamiyor yapmıyor ozellerde yapılıyor dedi... Adını unuttum ama yaptircam ondan sonra artık okulda olcak aşılar dedi... Malesef bende sen gibi 7 yaş okulda aşılar var diye biliyordum...

Inşallah büyümüştur annesi 4 den aşağı doğmaz gor bak...
Benim tek nst var canım bide biliyorsun sekerim sürekli takipte onun dışında bisey yok...

Son düzenleme:
Bana geçen sene bi arkadaş demişti bende ozaman dedimki bizim aşılar bitti dendi okulda vurukcakmis artık dedim yok 5 yad var ben yaptirdim dedi..
Iste hasta oldu yeni dr a gittim dr dedi 5 yaş şu çiçeği hatırlayma dozu var dedi bidaha olcak oda dedi okulda yapilcak du çiçeği... Bitanede özel aşı varmis söyledi unuttum devlet karşılamiyor yapmıyor ozellerde yapılıyor dedi... Adını unuttum ama yaptircam ondan sonra artık okulda olcak aşılar dedi... Malesef bende sen gibi 7 yaş okulda aşılar var diye biliyordum...

Inşallah büyümüştur annesi 4 den aşağı doğmaz gor bak...
Benim tek nst var canım bide biliyorsun sekerim sürekli takipte onun dışında bisey yok...

hadı ya ay bende bı sorayımmm s.o na
cnm benım bılmıyorum yaren 3500 gr doğdu 38.haftada aras nasıl olur bılemedım
kan tahlılın yok yanı dımı benım en son 10.6 cıkmıştı kansızlık 11 olması gerekıyımuş sureklıı kan surubu kullanıyorum
eger duşuk olursa son ayda kan ıgnesı verıyo yarende öyleydı ondan dolayı bu ayda yapıyo malum amlıyuet olcaz
en cok kan kaybının oldugu amelyat sezeryanmış

hadı ya ay bende bı sorayımmm s.o na
cnm benım bılmıyorum yaren 3500 gr doğdu 38.haftada aras nasıl olur bılemedım
kan tahlılın yok yanı dımı benım en son 10.6 cıkmıştı kansızlık 11 olması gerekıyımuş sureklıı kan surubu kullanıyorum
eger duşuk olursa son ayda kan ıgnesı verıyo yarende öyleydı ondan dolayı bu ayda yapıyo malum amlıyuet olcaz
en cok kan kaybının oldugu amelyat sezeryanmış

Sor canım ben sağlık ocağına sormuştum onlarda yok demişti... O arkadaş diyincr sormuştum... Ama bi kaç arkadaşa daha sordum onlarda evet yaptırdık dediler bi ben kalmışım bilmeyen...

Canım benim birtane alıyordum şimdi 2 Ye çıktı kan ilacım yetiyor suan bana iyi kan değerlerim...daha oncekinde 1 tane kullandım hep zaten et çok tüketiyorum diyeyim protein ağırlıklı onunda etkisi var yükselmesinde...

Zaten kanım dusukken gözletimden hemen anlaşılır benim hemen morariyor göz altlarim maşallah şimdi iyi kan seviyem...

Sor canım ben sağlık ocağına sormuştum onlarda yok demişti... O arkadaş diyincr sormuştum... Ama bi kaç arkadaşa daha sordum onlarda evet yaptırdık dediler bi ben kalmışım bilmeyen...

Canım benim birtane alıyordum şimdi 2 Ye çıktı kan ilacım yetiyor suan bana iyi kan değerlerim...daha oncekinde 1 tane kullandım hep zaten et çok tüketiyorum diyeyim protein ağırlıklı onunda etkisi var yükselmesinde...

Zaten kanım dusukken gözletimden hemen anlaşılır benim hemen morariyor göz altlarim maşallah şimdi iyi kan seviyem...

aslında benım degerım cokta duşuk degıl 10.6 ıle 11 arası fark yok ama bakalım sımdı ne cıkıcak artık doğuma hazırlık aayyyyyy
ay bende genelde kansızlık vardır ama hıc bı belırtı göstermez sadece tahlılde cıkar
bende cok sık et tuketıyorum fenalık geldı ama bebış ıcın mecbur dımı bakalım salı gunu meyvesını alcazmı yoksa ıgneleremı basvurcaz bıelemdım
3.aydan ıtıbaren kullanmaya başladım 5 ay oldu yanı 150 şuruppppppppp

aslında benım degerım cokta duşuk degıl 10.6 ıle 11 arası fark yok ama bakalım sımdı ne cıkıcak artık doğuma hazırlık aayyyyyy
ay bende genelde kansızlık vardır ama hıc bı belırtı göstermez sadece tahlılde cıkar
bende cok sık et tuketıyorum fenalık geldı ama bebış ıcın mecbur dımı bakalım salı gunu meyvesını alcazmı yoksa ıgneleremı basvurcaz bıelemdım
3.aydan ıtıbaren kullanmaya başladım 5 ay oldu yanı 150 şuruppppppppp

canım bendede var kansızlık ben ilk kontrolumde başladım hap benimki içinde folik asitte var şurup degil benimki...
Zaten dr en baştan baslatti kan ilacını biliyor kansızligimi ...

Zaten ameliyat onceside tekrarlıyorlar testleri donucuna göre gidiyorsun ameliyata ... Benim Ilkte sorun çıkmadı ama sorun olursa kan veriyorlarmis zaten mecburen...
Hoş tecrübeliyiz canım bişey olmaz allah'ın izniyle...

Bakalım benim son kontrolumde ne dicek birakicakmi 29 una onu merakediyorum birazda ...

canım bendede var kansızlık ben ilk kontrolumde başladım hap benimki içinde folik asitte var şurup degil benimki...
Zaten dr en baştan baslatti kan ilacını biliyor kansızligimi ...

Zaten ameliyat onceside tekrarlıyorlar testleri donucuna göre gidiyorsun ameliyata ... Benim Ilkte sorun çıkmadı ama sorun olursa kan veriyorlarmis zaten mecburen...
Hoş tecrübeliyiz canım bişey olmaz allah'ın izniyle...

Bakalım benim son kontrolumde ne dicek birakicakmi 29 una onu merakediyorum birazda ...

hım demek her dr ayrı cn bızımkıde 8 de yapıyo tahlılı varsa kansızlık ıgne verıyo kan takmıyo
banada öle yaptı sukur ıgeneden sonra duzeldı degerler
ay ınşalla senınde benımde 29 ekım olur aynı gun ne guzel olur
ama bayram korkusuda yok degıl ıcımde artık bayram öncesı son kontrolde 29 ekımden vazgecermıyım bak bılmıyorum

hım demek her dr ayrı cn bızımkıde 8 de yapıyo tahlılı varsa kansızlık ıgne verıyo kan takmıyo
banada öle yaptı sukur ıgeneden sonra duzeldı degerler
ay ınşalla senınde benımde 29 ekım olur aynı gun ne guzel olur
ama bayram korkusuda yok degıl ıcımde artık bayram öncesı son kontrolde 29 ekımden vazgecermıyım bak bılmıyorum

yok canım benim dr kan yakıyoruz vs demedi gerekli durumlarda takıldığını biliyorum sadece...

Zaten canım son kontrolde sinyal veriyormuş nst de sancılar çıkıyormus bide pozisyonu alıyormuş zaten o duruma göre bakicaz zaten ama 29 una kalırsa süper olur zaten...

Her dr farklı doğru diyorsun hiç nst cekilmemissin ilktede çekmemiş... Benim 1 ay olcak cekilcem bide bayram öncesi zaten ondan sonra doğum var hatta 29 u olur 30 u olur bana uyar yani o günler hatta süper bile olur..

Son düzenleme:
X