Plasenta previa

Kizlar benim de 6 haftada kanamayla basladi hikayem. 12 haftaya geldigimde kanamam durdu ama doktorum plasentanin yukari cikabilecegini dusunup beni korkutmamak icin previadan bahsetmedi. Su an 22 haftaligim ayrintili ultrasonda previa totalis cikti. Birde rahim agzinda plasentaya ait bir damar gordu. Normalde bu damar plasentanin ustunde olmasi lazimmis. Bebegi besleyen bir damarmis sanirim. Damarinda rahim agzinda durmasi sakincaliymis. Neden boyle oldu anlamadim. 22 haftadan sonra yukari cikma ihtimali var mi acaba plasentanin ?

okunacak 700 sayfa var yarabbim!
su an bu durumda olanlar ve bursa'da yasayanlar var mıdır acaba aramızda diyeyim ve kacayım.
guzel bir gun diliyorum.

Merhabalar. İlk dogumumu plasenta previa teshisi ile yaptım. 35. Haftada çok kanama yaşayınca bebeğimi almışlardı. Çok şükür 1 hafta kuvozde kaldıktan sonra çıkmıştı hastaneden. Şimdi 2.ye hamileyim ve yine previa teshisi kondu😔😔 ilk dogumum gibi kanamalı ve olaylı geçecek diye korkuyorum açıkçası . Bir de çalışan hamilelere bir sorum olacak. 28. Haftadan sonra çalışmak istemiyorum bu halde ben, erken doğum kanama riski var çünkü. Ama doktorum rapor vermemek için diretiyor. Bu durumda olup rapor alabilen oldu mu âcaba?

16.haftada hafif kahve lekelenme ile öğrendim plasentanın aşağıda olduğunu.19.haftada ve şimdi 24.haftamda olmak üzere iki kez daha kanama lekelenme yaşadım.en yoğunu bu en sonuncusuydu.doktorum erken doğumu tetiklememesi için nidicard günde 2kez verdi.dinleniyorum sürekli yatıp.inşallah bidaha kanama olmaz diye dua ediyorum

Canım bende plasenta previa totalistim ama 28. Haftada marjinal konuma geçti bende kan sulandırıcı iğne kullanıyordum ama hiçbir şey olmadı. Marjinal olduğunu öğrendikten sonra tüm günlük aktivitelerime geri döndüm günde 1 saat yürüyüş dahil. İçini Ferah tut illaki kötü birşey olacak diye bir şey yok. İnşallah sağlıkla hayırla kucağına alırsın evladını.
Merhaba dogumunuz kaçıncı haftada oldu acaba

Merhabalar. İlk dogumumu plasenta previa teshisi ile yaptım. 35. Haftada çok kanama yaşayınca bebeğimi almışlardı. Çok şükür 1 hafta kuvozde kaldıktan sonra çıkmıştı hastaneden. Şimdi 2.ye hamileyim ve yine previa teshisi kondu😔😔 ilk dogumum gibi kanamalı ve olaylı geçecek diye korkuyorum açıkçası . Bir de çalışan hamilelere bir sorum olacak. 28. Haftadan sonra çalışmak istemiyorum bu halde ben, erken doğum kanama riski var çünkü. Ama doktorum rapor vermemek için diretiyor. Bu durumda olup rapor alabilen oldu mu âcaba?
merhabalar çok zaman geçmiş ama ikinci doğumunuz nasıl geçti?

X