Plasenta previa

Canlarım hepinizden Allah razı olsun zırıl zırïl ağlayarak gozyaşlarımin izin verdiği ölçüde yazmaya çalışıyorum.sizin de moralinizin içine ettim.üzerinize alınmayın.detaylıya bakan dr bana anlattı uzun uzun sanki bilmiyormusum gibi.senin başına gelen ekstrem bir şey previz olup ta 40 haftayi dolduran bile var falan feşmekan..biliyorum hepsini ama ben çoğu insan içinden siyrıldım piyango bana vurdubu da yadsınacak kuçük birsey değil.az kişi yaşadıklarımı yaşamiştır.kimse yaşamasın inşallah.haftalardir moralli ve neseli olan ben bugün yıkıldım çünkü duyduklarıma hazırlıklı değildim..

Hepsini biliyorum,çok şükür az çok imanim var,bunlar kader,imtihan..herşeyin hayirlısı..neyin bizim için iyi yada kötü olacağını bilemiyoruz.belki benim için böylesi hayırlı.aklıma kötü şeyler getirmemeye čalışiyorum ama şu an belki daha çok yeni olduğu için kendimi ağlayıp zırlamaktan kötüyü düşünmekten alıkoyamıorum.belki birkaç güne alışırım kendime gelir şoku atlatınca daha makul olurum.şu an sanki doğurdum da bebeğimi kaybettmiş gibi rezil bir durumdayım.kimsenin yanında ağlayamam ama doktorun odasında ve hastanede iki gozüm iki eşme oldu tutamadım kendimi..

Kafamı kariştıran doktorların farklı konuşması.bu dr progestana başla sonuna dek kullan bence dedi.mesaneye baktı plasenta mesaneye saldirmışmı diye henüz saldırmamış, lutfetmiş.dikişe doğru yapişmış gibi.yoğunluğu yukarida ama rahim ağzina kadar ulaşiyor ve kapatiyor.complete previa yazmış raporda.

Neyse yarin rıza hocaya gidicem.bakalın ne diyecek.ayrintıları yazarım.düşünüyorum da bugün bir kabus olmuş olsa ve yarin uyansam,herşey eski haline dönse....:KK14:

Canım Allah büyük bu kadar kararmsar olma Rıza hocaya bir git bakalım ne diyecek güzel haberlerini bekliyoruz

o dualara belki hepinizden çok ihtiyacım var.dünyam başıma yıkılmış durumda.güya previa yoktu çok iyiydi herşey.ama detaylı usg previa olduğumu söyledi.koskoca rıza hoca sende previa mrevia yok diye beni kovalamıştı oysaki.ekranda ben de gördümki plasenta rahmimin içinde dağılmış durumda ve rahim ağzını da kapatıyor.dikiş yerine de geliyor.dr 4 boyutlu da bana bebeğimin yüzünü göstermeye çalıştı istemedim.kavuşup kavuşamayacağımı bilmediğim bebeğimin yüzünü görmek istemedim.yine mi kaybedicem onu?o kadar çaresiz ve mutsuzumki.hepinizin dualarına çok ihtiyacım var.artık buraya çok uğrayamayacağım beni mazur görün.hiçbirşey yapmak içimden gelmiyor.arasıra haberlerinizi alırım.ben de son durumumu yazarım..hepiniz iyi olun inşallah.

canım benim senin üzüntünü,sevincini bizler de senin kadar hissediyoruz emin ol bitanem.
birden duymak seni çok kötü yapmıştır muhakkak.bak hepimiz her haftayı geçirdiğimizde şükrediyoruz.Allah'a güvenmekten başka yapacak bir şeyimiz yok canım.sonunu göreceğiz hepimiz,ebeklerimizi kucağımıza alıp çıkacağız inşaALLAH.

Hepinizi ayrı ayrı kucaklıyorum çok teşekkür ederim tüm desteğiniz için.bu ağlak ve sevimsiz durumdan bir an once sıyrılmayı istiyorum ben de.beynime ve duygularıma hükmetmeye çalışıyorum elimden geldiğince.henüz pek başaramıyorum ama elden ne gelir kendime ve bebegime zarar vermekten başka.sırf o etkilenmesin diye düşünmemeye çalışiyorum ama aksi şeytan beni rahat bırakmiyor.evde kızıma da rol yapmaya calışıyorum,hastaneye onu götürmemiştik arkadaşıyla evde kalmıştı isabet olmuş iyiki gelmemiş,eve gelince ve beni ağlak görünce ben de bir yalan uydurdum yolda kaza olmuştu insanlar ölmüştü çok üzùldüm dedim.
Önce inandı aradan saatler geçtikçe şùphelendi raporda previa yazısını okumuş ben bebek diilim sandığınızdan daha akıllıyım herşeyi anlıorum dedi.gece yatarken de anne hamileliğini sonlandıramazmıyız sana bişey olmasın dedi.kardesten vazgeçmiş çabucak yavrum.içini rahatlatmaya çaliştım ben normal bir sezaryen ameliyatı oldum yattım kalktım sen de öyle doğmuştun yoksa bu bebek nasıl doğar ya normal olacak ya da karımdan cıkacak annecim dedim falan...

Birazdan anneme uğrayacağım eceyi bırakıp acıbademe geçicez eşimle.esime de sinir oluyorum galiba onu sorumlu tutuyorum eğer 3. Kez istemeseydi belki de bunlar olmazdı.etekleri tutuştu onun da ama olan bana oluyor ona değil tabi..

Sizi doktorda sonra fırsat bulduğum an haberdar edicem canlarım.dualarınızı bekliyorum beni unutmayın arada aklınıza geliyim e mi?:KK54:

Hepinizi ayrı ayrı kucaklıyorum çok teşekkür ederim tüm desteğiniz için.bu ağlak ve sevimsiz durumdan bir an once sıyrılmayı istiyorum ben de.beynime ve duygularıma hükmetmeye çalışıyorum elimden geldiğince.henüz pek başaramıyorum ama elden ne gelir kendime ve bebegime zarar vermekten başka.sırf o etkilenmesin diye düşünmemeye çalışiyorum ama aksi şeytan beni rahat bırakmiyor.evde kızıma da rol yapmaya calışıyorum,hastaneye onu götürmemiştik arkadaşıyla evde kalmıştı isabet olmuş iyiki gelmemiş,eve gelince ve beni ağlak görünce ben de bir yalan uydurdum yolda kaza olmuştu insanlar ölmüştü çok üzùldüm dedim.
Önce inandı aradan saatler geçtikçe şùphelendi raporda previa yazısını okumuş ben bebek diilim sandığınızdan daha akıllıyım herşeyi anlıorum dedi.gece yatarken de anne hamileliğini sonlandıramazmıyız sana bişey olmasın dedi.kardesten vazgeçmiş çabucak yavrum.içini rahatlatmaya çaliştım ben normal bir sezaryen ameliyatı oldum yattım kalktım sen de öyle doğmuştun yoksa bu bebek nasıl doğar ya normal olacak ya da karımdan cıkacak annecim dedim falan...

Birazdan anneme uğrayacağım eceyi bırakıp acıbademe geçicez eşimle.esime de sinir oluyorum galiba onu sorumlu tutuyorum eğer 3. Kez istemeseydi belki de bunlar olmazdı.etekleri tutuştu onun da ama olan bana oluyor ona değil tabi..

Sizi doktorda sonra fırsat bulduğum an haberdar edicem canlarım.dualarınızı bekliyorum beni unutmayın arada aklınıza geliyim e mi?:KK54:

dualarımızda kalbimizde seninle allah hayırlı haberlerle döndürsün

canım benim,ben de aylar sonra kafamdan atamasam da daha pozitif düşünmeye başladım.yoksa insan dayanamaz sürekli düşünmeye.gücümün yetmediği yerde Rabbim'e havale ediyorum.hepimiz için;bu yavruları yoktan var eden,bizleri vesile kılan O.nasıl onları büyütüyor,yaşatıyorsa sağ salim annelerine kavuşmalarını da nasip eylesin.bu mübarek günlerde zor durumda olan herkesle bizlere de yardım etsin inşaALLAH.normal bir hamilelikten çok çok öte bir süreç yaşıyoruz.korktuğumuza uğratmasın Rabbim.hayırlı haberlerini bekliyoruz bitanem,canım benim.
ben de az evvel dr.dan geldim.malum kapsamlı bir hastane arıyorum.
zeynep kamile gittim.genç bir dr.kız vardı.oturtup anlattı durumumu.bilmediğim tek şey şu baş belası plesantanın durumuna bakılacakmış iki hafta sonra 3 boyutluda.mesaneye ya da rahme dalları sarmış mı diye.bunu da şimdi öğrendim.orda çok yapılıyormuş previa ameliyatları.mutlaka uzman,doçlar giriyormuş.eğer yapışmazsa normal sezeryan olursunuz dedi.yoksa başka cerrahlar da giriyormuş ameliyata,daha farklı oluyormuş.ama tek bir sorun var,yetişkin yoğun bakımı yokmuş.başka hastaneye gönderiyorlarmış.ben zaten yoğun bakım için arayış içindeyim.hastanenin previada tecrübeli olması iyi ama ....
ateş hocayı sordum;önceden orda klinik şefiymiş.yeni yasa sayesinde tüm proflar gibi o da ayrılmış.dr.kızın anlattığına göre süper ameliyatlar yapıyormuş.siirtten gelen hastaları beş kuruş almadan ameliyat ediyormuş başarılı bir şekilde.ama maalesef tüm iyi dr.lar gibi o da yok orda.
en hayırlı yerde,hayırlı ve sağlıklı bir şekilde Rabbim kurtarsın bizi.

kizlar yazdiklarinizi okuyunca endiseye kapildim. hastane filan ariyoruz yazmissiniz, bu kadar ciddi bir durum mu? benim doktor ne bir uyari ne bisey yapti. anlatti biraz o kadar, ameliyatin zor gececeginden bahsetmedi yani. insallah su aylarimizi atlatiriz, kolay dogum yapariz. dua etmekten baska bir care yok sanirim.

Yazık kızımıza o da annesi gibi üzgün tabii. Canım kendini ne kadar çabuk toparlarsan hem senin, hem bebeğin hem de ablası için en hayırlısı olur. En azından kızına belli etmemeye çalış duygularını, mümkün olduğunca tabii. Sonra o da kardeşinden soğur, o nu annesinin üzüntü kaynağı olarak görür. Eşine de kızma canım, adamcağız nereden bilebilirdi ki olacakları, tüm bu olanlar onun için de çok zor. Bizler hamile olarak biraz fazla duygusal davrabiliyoruz, sanki eşlerimiz bir şey çekmiyor gibi, ama eminim ki senin eşin de en az senin kadar üzülüyordur. Önemli olan bu zor zamanları ailecek sevgi yumağı halinde birlikte atlatabilmek. Dualarım hep seninle ve tabii diğer previalı arkadaşlarla (kames, dağcı...) tabii ki. Bu zorlukları hep beraber yeneceğiz canım. Doktordan sonra yazmayı unutma.

canım benim,ben de aylar sonra kafamdan atamasam da daha pozitif düşünmeye başladım.yoksa insan dayanamaz sürekli düşünmeye.gücümün yetmediği yerde Rabbim'e havale ediyorum.hepimiz için;bu yavruları yoktan var eden,bizleri vesile kılan O.nasıl onları büyütüyor,yaşatıyorsa sağ salim annelerine kavuşmalarını da nasip eylesin.bu mübarek günlerde zor durumda olan herkesle bizlere de yardım etsin inşaALLAH.normal bir hamilelikten çok çok öte bir süreç yaşıyoruz.korktuğumuza uğratmasın Rabbim.hayırlı haberlerini bekliyoruz bitanem,canım benim.
zeynep kamile gittim.genç bir dr.kız vardı.oturtup anlattı durumumu.bilmediğim tek şey şu baş belası plesantanın durumuna bakılacakmış iki hafta sonra 3 boyutluda.mesaneye ya da rahme dalları sarmış mı diye.bunu da şimdi öğrendim.orda çok yapılıyormuş previa ameliyatları.mutlaka uzman,doçlar giriyormuş.eğer yapışmazsa normal sezeryan olursunuz dedi.yoksa başka cerrahlar da giriyormuş ameliyata,daha farklı oluyormuş.ama tek bir sorun var,yetişkin yoğun bakımı yokmuş.başka hastaneye gönderiyorlarmış.ben zaten yoğun bakım için arayış içindeyim.hastanenin previada tecrübeli olması iyi ama ....
ateş hocayı sordum;önceden orda klinik şefiymiş.yeni yasa sayesinde tüm proflar gibi o da ayrılmış.dr.kızın anlattığına göre süper ameliyatlar yapıyormuş.siirtten gelen hastaları beş kuruş almadan ameliyat ediyormuş başarılı bir şekilde.ama maalesef tüm iyi dr.lar gibi o da yok orda.

Allah hepimizin yardımcısı olsun canım, hastalık bir yandan, hastane arayışları bir yandan insan yoruluyor. En azından keşke ekonomik durumlarımız müsait olsa da hepimiz bir de para durumunu düşünmek zorunda olmasak, gönül rahatlığıyla istediğimiz doktor ve hastanede doğum yapsak. Biliyorsun bir ara ben de sabah akşam hastane arayışı, daha doğrusu SGK anlaşması olan hastaneler arayışındaydım. Gerçekten çok zor, doktor iyi olacak, yoğun bakım olacak, eve yakın olacak,.......v.s. Umarım yakında arayışın sona erer. İnşallah ne senin ne de bebeğinin yoğun bakıma ihtiyacı olmayacak, ki durum öyle görünüyor, sen artık 30.haftandasın, bunda sonra bir şey olacağını düşünmüyorum, bence vaktinde sorunsuz doğum yapacak ve bebeğini sağlıcakla öpüp koklayacaksın.

kizlar yazdiklarinizi okuyunca endiseye kapildim. hastane filan ariyoruz yazmissiniz, bu kadar ciddi bir durum mu? benim doktor ne bir uyari ne bisey yapti. anlatti biraz o kadar, ameliyatin zor gececeginden bahsetmedi yani. insallah su aylarimizi atlatiriz, kolay dogum yapariz. dua etmekten baska bir care yok sanirim.

Canım sen doktoruna güveniyorsan, sadece doktorunun dediklerini dinle. Çünkü herkesin durumu farklı, previanın çeşitleri var, ayrıca bazı arkadaşların plesantası eski dikişlere yapışık v.s., anlayacağın senin başkasının hastalığına bakıp korkman için sebep yok. Herkes en kötü durumda ne olur diye düşünüp onun tedbirini almaya çalışıyor. Tut ki erken doğum olursa gittiğin hastanenin bebek yoğun bakım küvezi var mı, varsa SGK mı ödüyor sen mi ödüyorsun, ücreti ne kadar, acil durumlar için evine yakın mı, gittiğin doktor yeterli mi v.s. Bazı doktor var ortada daha hiç birşey yokken erken bir dönemde rahim alınmasından bahsedip hastayı gereksiz yere korkutuyor, bazı doktor var ki, hastaya tedbirli olmasını söylemiyor ,hasta da kendini yorup kanama başlatıyor. Doktor çok önemli yani, doktoruna güvenebilmek.

Kızlar ben de bugün 50 gr lık şeker, kan sayımı ve idrar testi yaptırdım. Şeker normal çıktı. Bir tek kan değerim sınır değerin biraz altında, şimdi doktor ve hastane seçmem gerekiyor, seçip gideyim sonuçları göstereceğim. O kadar zorluk varken, bu hiç birşey, her şey güzel çıktı diyebiliriz.

30. haftalara gelen kızlar, heyecan durumunuz nasıl bakıyım, doğum heyecanı sardı mı :) hazırlıklar yaptınız mı bebişlere. Benim kafamda hazırlıklara başlamak için 30. haftalar var. O haftalara geliyim hayırlısıyla, başlarım. Şimdilik bir kaç tane body aldım o kadar, başka birşeyi yok kızımızın. 30 küsürlü haftaları gebeliğin en güzel haftaları ilan ediyorum :KK52:Tadını çıkartın previalı arkadaşlarım, unutun previa durumunu, atın endişeleri üzerinizden. Buraya kadar bebeklerinize ve kendinize güzel güzel baktınız, bundan sonra kötü birşey olma olasılığı çoooook düşük, o yüzden rahatlayın artık, hepinizi öpüyorum :KK49:

endişelenme canım benim ya.benim ilk dr.um özeldi,hemen 15.haftada başından attı.aslında hastanenin kapasitesine göre onunla devam edemeyeceğimi söyledi.çok panikti ayrıca,mersennenin dediği gibi rahmin alınmasına kadar durumun iddiyetini söyledi ki o haftada teşhis bile konmuyor,;diğer gittiğim tüm dr.lar söyledi.doktorlar bu işi biliyor,endişe etme.beceremeyeceği bir durum olsa seni başka yere yönlendirir.zaten şimdi tek yapacağın bizler gibi dikkat etmek.zeynep kamildeki dr.en ilerisi % 1 ihtimal dedi.yani mesanye,rahme sarma vs.hiç hayati tehlike,ölüm vs.bahsetmedi.çok yapılan bir ameliyat rahat olun dedi.hayırlısı artık canım.
Allah hepimizin yardımcısı olsun canım, hastalık bir yandan, hastane arayışları bir yandan insan yoruluyor. En azından keşke ekonomik durumlarımız müsait olsa da hepimiz bir de para durumunu düşünmek zorunda olmasak, gönül rahatlığıyla istediğimiz doktor ve hastanede doğum yapsak. Biliyorsun bir ara ben de sabah akşam hastane arayışı, daha doğrusu SGK anlaşması olan hastaneler arayışındaydım. Gerçekten çok zor, doktor iyi olacak, yoğun bakım olacak, eve yakın olacak,.......v.s. Umarım yakında arayışın sona erer. İnşallah ne senin ne de bebeğinin yoğun bakıma ihtiyacı olmayacak, ki durum öyle görünüyor, sen artık 30.haftandasın, bunda sonra bir şey olacağını düşünmüyorum, bence vaktinde sorunsuz doğum yapacak ve bebeğini sağlıcakla öpüp koklayacaksın.
inşaALLAH canım,hiç birimizin olmaz.
ateş hoca ve rıza hoca arasında kararsızım.ateş hoca herhangi bir hastanede çalışmıyor.yoğun bakım olan özel bir hastaneye gelecek.ama işinin ehli olduğuna eminim.rıza hocanın previa ameliyatı konusunda tecrübesini bilen var mı kızlar?
eşim olumsuz düşünme,maddi konuyu da bana bırak diyor.akademik hospitalda 10 milyar sezeryan.ama tüm proflar orda.
neyse galiba doğuma kadar hastaneydi,profdu araştırıp duracağız.Allah en hayırlı yerde,en kolay şekilde doğum yapmayı nasip eylesin.
Kızlar ben de bugün 50 gr lık şeker, kan sayımı ve idrar testi yaptırdım. Şeker normal çıktı. Bir tek kan değerim sınır değerin biraz altında, şimdi doktor ve hastane seçmem gerekiyor, seçip gideyim sonuçları göstereceğim. O kadar zorluk varken, bu hiç birşey, her şey güzel çıktı diyebiliriz.

30. haftalara gelen kızlar, heyecan durumunuz nasıl bakıyım, doğum heyecanı sardı mı :) hazırlıklar yaptınız mı bebişlere. Benim kafamda hazırlıklara başlamak için 30. haftalar var. O haftalara geliyim hayırlısıyla, başlarım. Şimdilik bir kaç tane body aldım o kadar, başka birşeyi yok kızımızın. 30 küsürlü haftaları gebeliğin en güzel haftaları ilan ediyorum :KK52:Tadını çıkartın previalı arkadaşlarım, unutun previa durumunu, atın endişeleri üzerinizden. Buraya kadar bebeklerinize ve kendinize güzel güzel baktınız, bundan sonra kötü birşey olma olasılığı çoooook düşük, o yüzden rahatlayın artık, hepinizi öpüyorum :KK49:

evet canım 30 'u görmek bebeğime karşı bir heves getirdi bana.hafta sonu bir şeyler aldım.resimlerini çekip eklmemek isterdim.öyle paylaşmak daha güzel olurdu.
daha önce alt üst bir takım almıştım çok cici.bu kez de krem süslü bir battaniye aldım.içlü bady seti,üçlü çorap,kapşonlu beyaz bir yelek,iki taraflı penye hırka-altı minik çiçeki-içine kısa kollu tshirt çiçekli yine-bady-tulum-şapka-eldiven-önlük;hepsi takımdı.ablası da minik bir şort aldı.abisi emzik.sağlıkla giydirmeyi nasip etsin Rabbim.

endişelenme canım benim ya.benim ilk dr.um özeldi,hemen 15.haftada başından attı.aslında hastanenin kapasitesine göre onunla devam edemeyeceğimi söyledi.çok panikti ayrıca,mersennenin dediği gibi rahmin alınmasına kadar durumun iddiyetini söyledi ki o haftada teşhis bile konmuyor,;diğer gittiğim tüm dr.lar söyledi.doktorlar bu işi biliyor,endişe etme.beceremeyeceği bir durum olsa seni başka yere yönlendirir.zaten şimdi tek yapacağın bizler gibi dikkat etmek.zeynep kamildeki dr.en ilerisi % 1 ihtimal dedi.yani mesanye,rahme sarma vs.hiç hayati tehlike,ölüm vs.bahsetmedi.çok yapılan bir ameliyat rahat olun dedi.hayırlısı artık canım.

inşaALLAH canım,hiç birimizin olmaz.
ateş hoca ve rıza hoca arasında kararsızım.ateş hoca herhangi bir hastanede çalışmıyor.yoğun bakım olan özel bir hastaneye gelecek.ama işinin ehli olduğuna eminim.rıza hocanın previa ameliyatı konusunda tecrübesini bilen var mı kızlar?
eşim olumsuz düşünme,maddi konuyu da bana bırak diyor.akademik hospitalda 10 milyar sezeryan.ama tüm proflar orda.
neyse galiba doğuma kadar hastaneydi,profdu araştırıp duracağız.Allah en hayırlı yerde,en kolay şekilde doğum yapmayı nasip eylesin.

evet canım 30 'u görmek bebeğime karşı bir heves getirdi bana.hafta sonu bir şeyler aldım.resimlerini çekip eklmemek isterdim.öyle paylaşmak daha güzel olurdu.
daha önce alt üst bir takım almıştım çok cici.bu kez de krem süslü bir battaniye aldım.içlü bady seti,üçlü çorap,kapşonlu beyaz bir yelek,iki taraflı penye hırka-altı minik çiçeki-içine kısa kollu tshirt çiçekli yine-bady-tulum-şapka-eldiven-önlük;hepsi takımdı.ablası da minik bir şort aldı.abisi emzik.sağlıkla giydirmeyi nasip etsin Rabbim.

Canım, ben Rıza hocayı tanımam etmem, pepukeden önce de adını duymuşluğum vardı. Ammaaaa, pepukenin son olayından sonra kafamda şüphe var mı? VAR :) Acaba pepukenin plasentasını dikkatsizlik v.s den mi göremedi yoksa pepukenin plasentası Rıza hocadan sonra mı aşağıya indi ???? Cevaplar pepukede sanırım, bakalım neler diyecek. Eğer ben Anadolu yakasında oturuyor olsaydım Akademik hospitalı tercih ederdim. Marmara üniversitesinin tüm kadrosu orada. Bir de Kadıköy şifa hastanesi hakkında tonlarca güzel yazı var bu forumda, ham hastane güzelmiş hem de kadro iyiymiş, ama dediğim gibi bu bir duyum. Ben de Bakırköy Acıbadem ile okmeydanı memorial arasında kararsızım.

Sen güzel güzel şeyler almışsın, bebeğine. Puset, araba, beşik, uyku seti gibi şeyleri ne yaptın canım. Ben araba almayı düşünmüyorum, kışın ortasında minicik bebeği arabaya koyup gezdiremeyeceğime göre. Onun yerine, taşımak için birşey düşünüyorum ama ne alacağım bilmiyorum, ana kucağımı ??? Önümüzdeki hafta Ebru maternity den lohusa gecelik, sabahlık takımı alacağım. Bebeğinin cicilerini görmek isteriz :)

Canım, ben Rıza hocayı tanımam etmem, pepukeden önce de adını duymuşluğum vardı. Ammaaaa, pepukenin son olayından sonra kafamda şüphe var mı? VAR :) Acaba pepukenin plasentasını dikkatsizlik v.s den mi göremedi yoksa pepukenin plasentası Rıza hocadan sonra mı aşağıya indi ???? Cevaplar pepukede sanırım, bakalım neler diyecek. Eğer ben Anadolu yakasında oturuyor olsaydım Akademik hospitalı tercih ederdim. Marmara üniversitesinin tüm kadrosu orada. Bir de Kadıköy şifa hastanesi hakkında tonlarca güzel yazı var bu forumda, ham hastane güzelmiş hem de kadro iyiymiş, ama dediğim gibi bu bir duyum. Ben de Bakırköy Acıbadem ile okmeydanı memorial arasında kararsızım.

Sen güzel güzel şeyler almışsın, bebeğine. Puset, araba, beşik, uyku seti gibi şeyleri ne yaptın canım. Ben araba almayı düşünmüyorum, kışın ortasında minicik bebeği arabaya koyup gezdiremeyeceğime göre. Onun yerine, taşımak için birşey düşünüyorum ama ne alacağım bilmiyorum, ana kucağımı ??? Önümüzdeki hafta Ebru maternity den lohusa gecelik, sabahlık takımı alacağım. Bebeğinin cicilerini görmek isteriz :)

ben de ana kucağı,araba ve sepet var.küçükken kanguru kullandım ikisinde de.
beşik arkadaşımda var.belki bir iki yıl onunla idare edrim.sonra ablasının odasında arkadaş yatağı var,onu kullanır.
benim de gecelik,sabahlık ihtiyacım var.

mersenne, dagci tesekkurler yorumlar icin. ins hepimiz zararsiz atlatiriz, dikkat ederek biseylere. sizlerin hamilelik ilerlemis, rahatlamissinizdir biraz. sonu da guzelce gelir ins. alisveris kismina gelmissiniz ki en zevkli donem sanirim, ben cinsiyetini ogrenir ogrenmez alicam biseyler :)

ben de ana kucağı,araba ve sepet var.küçükken kanguru kullandım ikisinde de.
beşik arkadaşımda var.belki bir iki yıl onunla idare edrim.sonra ablasının odasında arkadaş yatağı var,onu kullanır.
benim de gecelik,sabahlık ihtiyacım var.

Senin işin rahat o zaman canım, bir çok şeyi var zaten. Ben kışın doktora, gezmeye giderken ne ile taşıyacağım kızımı ? Aşağıdaki gibi portbebeler uygun mu? Ana kucağı, sadece arabayla bir yere giderken mi kullanıyorsun ? Yoksa ana kucağını sadece evde mi kullanıyorsun, arabasız onunla bir yere gitmak zor gibi? Kanguruyu ben de istiyorum ama kışın karda yağmurda kullanılıyor mu?
Nenny Collection 5 li Set | | Bebefix.com
Çok soru sordum galiba, ilk bebek olduğu ne kadar belli değil mi :KK52::KK52: Bizim taşınma ihtimali olduğu için bebek odası yapmak istemiyorum şimdilik. Bir arkadaş sallanan beşik verdi, 7.-8. aya kadar kullanılıyor, bir süre onunla idare edeceğim, en azından ev durumu belli olana kadar. Uyku setlerine bakıyorum ama çok pahalı, 150-200 TL. civarı hep. Ben aşağıdaki gecelik takımını beğendim, lohusa için özel emzirme yeri var, sanırım bunu alacağım. Bir de spor bir gecelik alırım, yeterli olur herhalde.

$Capture.JPG

mersenne, dagci tesekkurler yorumlar icin. ins hepimiz zararsiz atlatiriz, dikkat ederek biseylere. sizlerin hamilelik ilerlemis, rahatlamissinizdir biraz. sonu da guzelce gelir ins. alisveris kismina gelmissiniz ki en zevkli donem sanirim, ben cinsiyetini ogrenir ogrenmez alicam biseyler :)

Rica ederim canım. Sanırım herkes birbirinin haftasını zevkli buluyor bence :KK52: Ben de dağcı gibi 30. haftama gelmek istiyorum artık. Hatta en güzeli 35. hafta ve sonrası, heyecan doruktayken :) Bence çok acele etme canım alışveriş için, sonra bir bakmışsın bir sürü şey alırsın gereksiz yere. İlk çocuğun mu bilmiyorum ama, genelde ilk çocuğu olanlar kıyafetleri dolduruyormuş, sonra bebek hemencecik büyüdüğü için giyemiyormuş. Özellikle kendiliğinden patikli tulumlar için çok uyarıyorlar fazla almayın diye, bebek yeni doğduğunda bile zar zor giyiyormuş, ayaklarını gerdiğinde falan sıkıyormuş bebeği. Ben o yüzden hastane çıkışını, 2-3 bodysini, 1-2 tulum 0-3 ay arası beden alacağım, geri kalanını 3-6 ay.

kızlar pepukeden haber varmı;?:26::26::26:

selam kızlar ben geldim.çok şükür ki dünkü gibi deli divane değilim,moralim ve iştahım,maddi manevi metabolizmam yerine geldi.Allah rıza hocadan razı olsun,beni kendime getirdi moral verdi onu çok seviyorum inşallah bu fikrim hiç değişmez.Rıza hocayı kesinlikle tavsiye ediyorum.dün bile ondan şüphe edip soğumamıştım mutlaka makul bir açıklaması vardır demiştim.dediğim gibi oldu.
koşa koşa ve yine kah ağlayıp kah susarak hastaneye geldik.beklerken yeni anneler geliyordu kontrole bebecikleriyle mutlu mutlu,ben tam sakinleşmişken bebekleri görünce başladım ağlamaya yine,asistan yanıma koştu neniz var kuzum diye, sinirlerim bozuk diye geçiştirdim ama sanki sanırsın karnımdaki yavrum daha doğmadan ortada bişey yokken tövbe tövbe sanki onu yitirmişim yine onun yasındayım...tutamadım kendimi..neyse muayeneye girdim,hoca alttan bakmak istedi,baktı baktı baktı ve anlatmaya başladı,evet rahim ağzını birazkapatıyor ama ucu kapatıyor, plasentan ağırlıklı olarak yukarıda,karnının üst tarafında ve ben sana previasın demiyorum çünkü bu çıkacak ben inanıyorum dedi.şu an rahim ağzı tamamen kapalı aslında ama hiçbir plasenta yokturki bütün rahmi kaplasın seninki de ilerleyen haftalarda daha yukarı çıkacak.korkma üzülme endişelenme dedi.defalarca da anlattı.dikiş yerine de geliyor ama ben oraya da yapışacağını sanmıyorum dedi sevgili pollyanna doktorum..vallahi kanama olmasın erken doğum olmasın da isterse dikişime yapışsın isterse rahmimi alsınlar ne yapayım,zaten bir daha hamile kalmayı düşünmüyorum bebeğim iyi olsun da rahim giderse çok kahrolmam..yani gönül isterki o da dursun yerinde tabi ama aslolan bebek ve benim sağlığım...2 hafta sonra şeker,idrar,kan tahlillerimle gidicem,inşallah çıkmış olur biraz,artık dua etmekten başka yapacak birşey yok,dünya dua ile ayakta...

dünkü dr bebeğimin yüzünün 4 boyutlusunu netleştirmeye çalışırken istememiştim,bu sefer eşim istedi tam da esnerken,elleri yüzünün iki yanında falan pozlar verdi minişimiz,içimiz ısındı biraz,rahatladık.sanki eşime benziyor gibiydi,adam çok sevindi bu duruma..

ilginiz,şefkatiniz için çok teşekkür ederim sevgili arkadaşlarım..sizlerin desteği de beni ayakta tuttu inanın..inanılmaz kötü bir 24 saat geçirdim anlatılmaz yaşanır..bazılarınıza çok abartmışım gibi geldi belki ama....kocaman bir ama var,ben çok içine girmek istemiyorum...yaşamayan bilemez diyorum o kadar...Allah kimseye de yaşatmasın...şu an daha güçlüyüm,biliyorum previayım yine amaen azında umutluyum,çıkmasa da ne yapalım bol bol yatarız,Allahın yazdığına boynumuz kıldan ince...ama yine de hepimiz doğal olarak mutlu olmak istiyoruz,inşallah ta oluruz...

canım eşin sen masrafı düşünme ben hallederim diyorsa valla hiç kendini kasma direk mersennenin dediği iki hastaneden birini seç.imkanınız varsa devlete hiç gitme.orada ne olacağı belli olmaz.tamam doktorlar falan iyi olabilir ama hemşire bakımı berbat ki bakım da operasyon kadar önemli bence.ayrıca yoğun bakım olmaması çok fena,mazallah ihtiyaç olursa seni ambulansla bilmem nereyemi transfer edecekler?bebeğin ayrı yerde sen ayrı yerde.aman boşversene,ailen için de büyük karmaşa olur.senin yanında mı olacaklar,bebeğin yanında mı? düşününce afaganlar basıyor.git paşa paşa özel hastanene,prensesler gibi doğur valla.nerelere para harcıyoruz,sağlık en önemlisi..

X