Plasentanın aşağıda olması

Kızlar merhaba 12 haftalık hamileyim 2 kere kanamam oldu plasentanın rahim ağzında olduğunu öğrendim.İlerleyen haftalarda yukarıya çıkan var mı?

Ah o kadar sevindim ki ❤️ Çok üzülüyordum ve korkuyordum 1 haftadır 2 kez kanamam oldu ilk gebeliğimde de düşük yaşamıştım 😔😔 kaçıncı haftanızda bu teşhis konuldu ve ne zaman yukarı çıktı acaba?
Sanırım benimki 10. haftadaydı kanamam oldu. Doktor plasentan aşağıda dikkat etcen dedi. Detaylı ultrasondan sonra, galiba 21. haftaydı doktor yukarı çıkmaya başlamış dedi. Panik yapma benim de ilk gebeliğim düşükle sonuçlandı. Sen sadece dikkat et ağır iş yapma, gerisi nasip.

Sanırım benimki 10. haftadaydı kanamam oldu. Doktor plasentan aşağıda dikkat etcen dedi. Detaylı ultrasondan sonra, galiba 21. haftaydı doktor yukarı çıkmaya başlamış dedi. Panik yapma benim de ilk gebeliğim düşükle sonuçlandı. Sen sadece dikkat et ağır iş yapma, gerisi nasip.
Çok teşekkürler, umut oldunuz bana cidden🙏🏻

Kızlar bende dün dr. Gittim bana da aynı sekilde plesenta aşağıda dedi
21.5 gunluk olduk kanamam yok cok sukur ama kasık agrısı cok fazla
Ayrıntılı ultrason war haftaya ona göre doktorumda sıkı takıp edriz dedi
Acaba ayrıntılıda daha mı iyi anlasılıyo
Bıde daha yukarı cıkabılır dedı ama ınt. Bılgılerı okudugumda 24 de kadar cıkması gerektıgı yazıyo
İlk gebeliğim değil dierleri normal oldu
Sadece normal dogummu olamam yoksa baska tehlikesıde war mı

Kızlar bende dün dr. Gittim bana da aynı sekilde plesenta aşağıda dedi
21.5 gunluk olduk kanamam yok cok sukur ama kasık agrısı cok fazla
Ayrıntılı ultrason war haftaya ona göre doktorumda sıkı takıp edriz dedi
Acaba ayrıntılıda daha mı iyi anlasılıyo
Bıde daha yukarı cıkabılır dedı ama ınt. Bılgılerı okudugumda 24 de kadar cıkması gerektıgı yazıyo
İlk gebeliğim değil dierleri normal oldu
Sadece normal dogummu olamam yoksa baska tehlikesıde war mı
En kötüsünü düşünme, zaten internette hep en kötüsü yazar. İnşallah yukarı çıkar, çoğu da çıkıyor zaten.

Cok tesekkür ederim beklemekten baska carem yok zaten 🥲
Merhaba,son durumunuz ne acaba??bende de plasenta previa var,şuan 17+5 haftalığım,kanamalarım oldu,plasenta rahimağzını kısmen kapatmış daha çok sol taraftaymış,inşallah bnmkide çıkar,çünkü en ufak bişeyde kanamam oluyo😔

Merhaba,son durumunuz ne acaba??bende de plasenta previa var,şuan 17+5 haftalığım,kanamalarım oldu,plasenta rahimağzını kısmen kapatmış daha çok sol taraftaymış,inşallah bnmkide çıkar,çünkü en ufak bişeyde kanamam oluyo😔
Benim ki cikti cnm kanamam hic olmadi
Ayrintilida dr. Ciktigini soyledi
Ben suan dogumu bekliyorum
Sancim cikiyo yawas yawas
İnsaAllah cikar seninkide
Daha erken
Dikkat et biraz
Koltuga uzaninca bacaklarini hawaya kaldir boll boll dinlen umarim fayda eder

Benim ki cikti cnm kanamam hic olmadi
Ayrintilida dr. Ciktigini soyledi
Ben suan dogumu bekliyorum
Sancim cikiyo yawas yawas
İnsaAllah cikar seninkide
Daha erken
Dikkat et biraz
Koltuga uzaninca bacaklarini hawaya kaldir boll boll dinlen umarim fayda eder
Ayy inşallah çok umutlandım şimdi😍ben şuan devamlı yatıyorum,plasenta yukarı çıkana kadarda kalkmam yasak,sadce wc kalkıyorum,çok sebindim senn adına hayırla kucağına al inşallah🤲🏻
Kaçıncı haftada söyledi dr çıktığını??

Ayy inşallah çok umutlandım şimdi😍ben şuan devamlı yatıyorum,plasenta yukarı çıkana kadarda kalkmam yasak,sadce wc kalkıyorum,çok sebindim senn adına hayırla kucağına al inşallah🤲🏻
Kaçıncı haftada söyledi dr çıktığını??
Ben ayrintiliya girdigimde ogrendim cnm ciktigini 22 . Haftamda yani
Boll boll dinlen cnm İnşaAllah seninkide cikar
Senin haftanda henuz cok erken cikar muhtemelen
Dr.lar korkutmayi abartmayi cok sewiyorlar
Banada hep erken dogum riskin war dedi dr.um gel gorki henuz dogurmadim
Dogacak gibide durmuyo
Gerci Rabbim bilir ama
Diyecegim o ki hersey olacagina warir
Kendini uzme sikma dinlen
Bi bakmissin yavrunu kucagina almissin bile🤗

Ben ayrintiliya girdigimde ogrendim cnm ciktigini 22 . Haftamda yani
Boll boll dinlen cnm İnşaAllah seninkide cikar
Senin haftanda henuz cok erken cikar muhtemelen
Dr.lar korkutmayi abartmayi cok sewiyorlar
Banada hep erken dogum riskin war dedi dr.um gel gorki henuz dogurmadim
Dogacak gibide durmuyo
Gerci Rabbim bilir ama
Diyecegim o ki hersey olacagina warir
Kendini uzme sikma dinlen
Bi bakmissin yavrunu kucagina almissin bile🤗
4haftam var detaylıya,olsun yatarım yeterki kanamam olmasın,doğar tabikife hiç merak etme,ben kızımı tam 40.haftamda doğurdum,hemde serklajlıyken,(rahim ağzı yetmezliği)
Öyle herşeyin iyisini Allah bilir,rabbim neyi nasip ederse o,sonu güzel olsun inşallah🤲🏻🤲🏻

Merhabalar hanımlar,
şu an 17 haftalık hamileyim, doktor kontrolüm vardı, ve doktor plasentanın aşağıda olduğunu bu yüzden çok dikkat etmem gerektiğini söyledi. Plasenta zamanla yukarı yer değiştirebilirmiş ya da doğuma kadar aşağıda da kalabilirmiş. Internette biraz baktığımda bu durumun aslında tehlikeli olduğunu öğrendim. Düşük tehlikesi ya da erken doğum tehlikesi yüksekmiş sanırım. Şu an için bir sıkıntım yok şükür, rahat bir hamilelik geçiriyorum. Benim korkum ilerki dönemlerde ne olacağı. Plasentası aşağıda olup 4üncü aydan sonra kanaması olanlar, ya da bu yüzden erken doğum yapanlar var mı, yada bunun hiç bir etkisi olmayanlar? Tecrübelerinizi merak ediyorum, siz neler yaşadınız?
Benimde kısımda aynısını dedi son 38 haftada sezaryen diye gittim yukarı çıkmış normal doğum yaptım korkma sadece son aylarda fazla ayakta kalma ani kalkma allah yardımcn olsun şuan ikinciye gebeyım 24 haftalık

Benimde kısımda aynısını dedi son 38 haftada sezaryen diye gittim yukarı çıkmış normal doğum yaptım korkma sadece son aylarda fazla ayakta kalma ani kalkma allah yardımcn olsun şuan ikinciye gebeyım 24 haftalık
6 Aralıkta Sezaryen doğum yaptım, bir sıkıntı olmadı çok şükür. Sağ salim ikinciyide kucağına alırsın inşallah.

Merhaba bnde suan ayni durumdayim dogumda bir sikinti yasadinizmi acaba ben suan 26 ci haftamdayim bebegimin esi asagida
Hiç bir sıkıntı yaşamadım. Seseryan doğum oldum bir problem olmadı. Allah hayırlısıyla kucağınıza almayı nasip etsin. Bir şey olmaz Allahın izniyle.

X