Plesenta previa dogum hikayem

Merhaba plesenta previa ve Gülce'min dünyaya gelişi...Şöyle baslamak istiyorumki konuya 6 yil boyunca ikinci bebek istemedik 6 yil sonra hamile kaldim ve sonucu hüsranla bitti karnimda öldü ve kürtaj oldum bidaha hic kontrole gitmeden 2 yil daha bekledik 8 sene sonra tekrar hamile kaldim bu sefer uzman ellerde kontrollere baslamam gerekiyordu devlet hastanesinden baska secenegim yoktu iyikide oyle olmus riskli gebelik bolumunde hemen kontrollerime basladim once coraspin troidler felan kontrol altina alindi cok sukur 5 aya geldik kizimla iste asil gebelik o zaman basladi benim icin ayrintili ultrasyonuma girdigimde plesenta onde denerek basladik ne oldugunu nasil oldugunu arastirma sorusturma derken kan sulandirici ignede basladik pihtilasma yuzunden doktorlar risklerini anlattiginda hergunum bugunde kanama olmadi sukur diyerek gecti plesenta previa totalis tamamen kapatmisti rahim agzini sezeryandan baska secenegim yoktu ilk dogumumu normal kolayca yapmama ragmen bunada sukur dedim korkmuyordum taki 32 haftaya gelene kadar iliklerime kadar korkusu sarmisti her riski yuzune karsi anlatan doktorlarim vardi 36 haftada doguma girecektim kanama olmadan o gune geliyim diye hergun dua ediyordum oylede oldu artik sezeryan gunu verme konusu gelince esimde cagiralarak her risk anlatildi kabullendik baska caremiz yoktu allaha siginmaktan baska rahmime kadar kaybedebilecegim anlatildi dahada ilerisi son haftalarim hastanede gecti zaten erken yatis yaptim gelelim dogum kismina verdikleri gunden daha once geldi kizim akintim fazlalasti kanama olmadan.doguma karar verdiler durduramayiz diye tabi kolay olmiyacakti biliyorum ailemle helallestim devlet hastanesinde dogumhanenin kapisinda bile bekletmiyolar ama durumum ve riskimden dolayi hepsini aldilar yanima belkide son gorusum diye hepsiyle sarilip helallestim bu imkani tanidilar hazirliklar basladi kan ihtiyaci fazlasiyla olacak dediler tanidiklarimi hastaneye cagirdilar ayni kan grubundan hazir olsun dediler ihtiyac halinde serimlar felan derken operasyon basladi belden uyustum sadece gozlerim kulaklarim hep onlarda iyi biseyler soylesinler iyi olsun bebek bogulmadan kurtaralimlar felanlar biseyler oluyo kanamayi durduramiyolar onlari dinliyorum bi ara kalkip bakmak istedim cigerlerime anestesi kacti onuda sonra ogrendim cok oksurdum oksurdukce dikislerim cok aciyodu kizim dogdu gordum ameliyatim.uzun surdu saatleri bilmiyorum uzman eller ameliyatimdaydi cok.sukur rahmini kurtardik.kanamayi kontrol altina aldik dediler icime su serpildi dunyaya yeniden dogdum okumadigim dua kalmadi once allaha sonra doktorlarima guvendim bitincede bitmedi cok.kan kaybetmisim unitelerce kan bagladilar zor dogum.oldu agrim sancim bitmiyordu dogumhanenin yogun bakiminda tek basima yattim oylece doktorlarim surekli gelip gidiyolar cok.sukur atlatdik diye bebegimi gormedim sicak yere goturmek zorundayiz dediler 1 gunum orda gecti sonrasi 2 gunum sezeryan yogunbakiminda ama sanki felc olmustum hic ayaga kalkamiyordum bide kilolu dogum yapmistim o bana tamamen sorun aldigim kilolarda bebegimi yanima getirdiler bakamadim hic 3 gun sonunda refekatci ayarlayip odama aldilar tabi antibiyotik tedavisi bakimim herseyimi dort dortluk yaptilar dogumdan kurtulduguma sukrediyordum ama sancilarim agrilarim bitmiyordu taburcu edeceklerini soylediklerinde yalvardim beni birakmayin diye eve gelisimizdeki surec cok daha zordu hemen korse taktim tabi ona ragmen pisiklerim agrilarim dinmedi surekli git gel hastaneye tabi o surecte kan sulandirici igne vurunmaya devam ediyordum 20 gun sonunda hematom kan pihtisi popomdan atti kabizlikla basladi hic ayaklanamadan bi operasyon daha gecirdim allahtan cigerlerime atmadi canim.cok yaniyordu artik dayanacak halim kalmamisti allahima yalvariyordum ya guc kuvvet ver bana yada al canimi diye sukurki bakanlarim vardi bebegimede banada 40 ima kadar surdu duzelmem sonrasi iste 6 aylik olduk bugun sukurler olsun rabbime hala agrilarim var ve kilolardan pisiklerim onlarda zamanla duzelicek dedi doktorlarim zor dogum yaptin kolay degil yasadiklarin dediler bidaja hamile kalmam yasaklandi tercih senin yuzde 80 bidaha olma riskim varmis bidahaki hic kolay olmiyacagini soylediler zaten Gülcem ikinci bebegim allah olmayanlara isteyenlere dileyenlere nasip etsin benim plesenta previali dogum hikayemde boyle arkadaslar hic kolay olmadi ama sonucu dunyalar guzeli kizim Gülcem❤️rabbim sizlere kolay dogumlar nasip etsin insallah
Canim neyseki zor günler geride kalmış senin icin. Kızına kavuşmaya sevindim. Bende 23. Haftadayım banada plasenta previa denildi. Çok korkuyorum 34. Haftaya kadar yukarı çıkma durmu varmış. Ama basından beri hep aşağıda. Zaman göstercek ama korkuyorum bende 😪😪

X