Polikistik Over Olup Klomen Fayda Etmeyince İğne Tedavisi Görenler

Merhaba, 33 yaşında 5 yıllık evliyim. 2,5 yıldır çocuk istemimiz var. Daha önce gittiğim 2 farklı kadın doğum doktoru herhangi bir sorunumuz olmadığı gerekçesi ile 6 + 6 ay beklettiler. Doğal gebelik elde edin dediler. Halbuki dr'a gittiğimde zaten korunmasız 1 yıllık ilişkim vardı. Yaşınız genç, denediğiniz süre kısa diyerek ne ilaç ne başka bir tedaviye başlatmadılar. Pco olup olmadığımı sorduğumda her iki dr'a böyle bir görüntü görmediklerini söylediler. Bu dr'ların biri Ankara'da ünlü bir tüp bebek merkezi profesorü, diğeri de tecrübeli yine Ankara'da bilinen iyi bir kadın doğum dr'uydu. Başımdan hiç gebelik, düşük vs geçmedi. Kesinlikle hamile kalamıyorum. En son çare arkadaş tavsiyesi ile başka bir dr'a gittik. Eşimde sorun yok. Bana pco olduğumu, yumurtlama sorunum olabileceğini ve bunu araştırarak klomen tedavisi ile süreci başlatacağını söyledi. Geçtiğimiz ay adetimin 2. günü usg kontrolü sonucu yumurta ölçümü yaptı, aynı akşam 5 gün, günde 1 adet olmak üzere klomen hapı kullanmamı söyledi. Sonra reglimin 12. günü yeniden kontrole çağırdı. O günkü kontrolde yumurtalar belli bir seviyeye gelmişti ancak pco olduğu için küçük yumurtaların ilaç emilimini bozup hedef yumurtanın gelişmesini engellediğini tespit etti. Ancak yine de 15. günü için yeniden kontrole çağırdı. Maalesef bugünkü usg ölçümlerinde yumurtalarımın klomen ile büyüyemediği, iki yumurtalığımdaki çoklu yumurtaların birbirinin gelişimini baskıladığını ve tedaviye yanıt vermediğimi iletti. Tedaviyi ve yumurta takibini sonlandırdık. Bir sonraki ay klomen doz artırmayacağım, yeniden denemeyeceğiz. Çünkü benzer sonuçla karşı karşıya kalacağız. Yumurtalarınız klomen ile büyüyebilecek bir yanıt vermiyor dedi. Şimdi yeniden reglimin 2. günü gelmemi ve iğne tedavisine başlayacağımızı söyledi. Dr'umu çok seviyor ve işini layıkıyla yaptığını görüyorum. Güveniyorum. Eşimin iş yerinden bebek sahibi olmayan, çeşirtli sorunları bulunan 4-5 çift arkadaşımız bu dr sayesinde sağlıklı gebelik elde ettiler. Benim gibi pco olup, klomen kullanıp yanıt alamayan ve ilaç sürecine giren, sonraki süreçlere geçen birileri var mı. Dinlemek ve güzel hikayeler duymak istiyorum. Bu süreç maalesef biraz zor ve stres yönetimi sebebi ile duygularımı, kaygılarımı yazabileceğim, umut edebileceğim mutlu sonları yazabilirseniz çok memnun olurum. Hadi yazın, anlatın, lütfen birilerinin mutlu son hikayesini bilelim.
Merhaba canım,
ankarada hangi doktora gidiyorsun acaba?

Buna bende dikkat edeyim, eminim faydası vardır. Ben de pek yumurta yiyebilen biri değilim. Eşimin zoruyla haftada 1-2 defa. Kg verir vermez regl düzeldi bende 31-35 günde bir oluyorum değişiyor ama bazen çok stres olduğum zamanlar senede 1-2 defa 45 gün oluyor. Herşey yaradandan, bu bir hastalık değil, tedavisi yok, beden böyle doğuyor. Dilerim güzellikler paylaşacağız, inanıyorum. Size de çok çok teşekkür ediyorum.🙏🏽✨
Merhaba yazınızı görünce kendimi çok yakın hissettim. 30 yaşındayım 1,5 yıllık evliyim bende arkadaş tavsiyesiyle bir doktora gittim o dönem 3 aydır korunmuyordum.PCO teşhisi koymadı, 2 ay ilaçsız yumurta takibi yaptı sonrasında 3-4 ay bekle dedi.
Benim içime hiç sinmedi aklımda olan bir doktor vardı erkek diye ertelemiştim... Randevu aldım muayene sonrası pco dedi bende aynı zamanda haşimato tiroidi var. İlk ay klomen+ovitrelle(catlatma iğnesi) denedik olmadı o ay 1 yumurtam gelişti. bende femarayı sordum femara rahmi besliyor olur dedi doktorum. Sonra ultrasonda baktık ki hiç gelişme olmuyor. Gonal f 300 ile destekledim ve bu ay 3 yumurta elde ettik arkasından yine ovitrelle ile çatlattık iğneden 36 saat sonra ve sonraki gün ilişki mutlaka dedi. Sonrada 2 günde bir devam dedi şimdi beklemedeyim ama çok zor stresten mideme ağrılar giriyor... Bu ayda olmazsa hsg rahim filmi çekeriz denildi bakalım neler yaşayacağız... İlk defa yazdım bu konuyu umarım hepimizin kucakları dolsun allah bütün isteyenlere versin... Birbirimize destek olalım, moral olalım. Sevgiler...

Merhaba yazınızı görünce kendimi çok yakın hissettim. 30 yaşındayım 1,5 yıllık evliyim bende arkadaş tavsiyesiyle bir doktora gittim o dönem 3 aydır korunmuyordum.PCO teşhisi koymadı, 2 ay ilaçsız yumurta takibi yaptı sonrasında 3-4 ay bekle dedi.
Benim içime hiç sinmedi aklımda olan bir doktor vardı erkek diye ertelemiştim... Randevu aldım muayene sonrası pco dedi bende aynı zamanda haşimato tiroidi var. İlk ay klomen+ovitrelle(catlatma iğnesi) denedik olmadı o ay 1 yumurtam gelişti. bende femarayı sordum femara rahmi besliyor olur dedi doktorum. Sonra ultrasonda baktık ki hiç gelişme olmuyor. Gonal f 300 ile destekledim ve bu ay 3 yumurta elde ettik arkasından yine ovitrelle ile çatlattık iğneden 36 saat sonra ve sonraki gün ilişki mutlaka dedi. Sonrada 2 günde bir devam dedi şimdi beklemedeyim ama çok zor stresten mideme ağrılar giriyor... Bu ayda olmazsa hsg rahim filmi çekeriz denildi bakalım neler yaşayacağız... İlk defa yazdım bu konuyu umarım hepimizin kucakları dolsun allah bütün isteyenlere versin... Birbirimize destek olalım, moral olalım. Sevgiler...
Merhabalar, öncelikle konuma hoş geldiniz. Paylaşımınıza çok mutlu oldum. Evet öykülerimiz benzer ve tedavi süreçlerimiz benzer ilerliyor. Ben de önce dr mağduru, sonra covid derken 2,5 yılı geçince her şeyi göze alıp, yeni bir dr. ile ilk tedavime başladım.

Evet bu süreç biraz fazla stresli. Ama en büyük düşmanı da yine aynı stres. Bizi bizimle aynı yoldan geçenlerin en iyi anlayacağını biliyorum. Bu sebeple paylaşımların hepimize umut ve ışık olacağını biliyorum. (Ben de bizden sonrakilere rehber olması adına bu paylaşımları yapmaya gayret ediyorum.) Öykülerini paylaşan, olumlu sonuç almış arkadaşlarımız da var. Paylaşımlarıyla önümün daha aydınlık olduğunu hissediyorum. Bizlerin de olacak Allah'ın izni ile. Ne sonuç olursa olsun, sabır ve sakinlikle karşılamalı ve çaba göstermeliyiz. Bu hayatta, her konuda olduğu gibi birileri çok şanslı, birileri çabayla elde edebiliyor. Kabul edip, pozitif bir süreç geçirmek kendi yararımıza olacak. Çok sevgiler,

Merhaba canım,
ankarada hangi doktora gidiyorsun acaba?
Merhabalar, ben ilaç, fiyat, tedavi süreci vb paylaşımları doğru buluyorum fakat bireysel olarak direk dr ismi paylaşmayı ne yazık ki doğru bulmuyorum. Dr.'umun çok yeni hastasıyım, tavsiye önemli bir sorumluluk. Tavsiye verebilmem için tüm süreci bir görmem lazım. Görüş ve fikrimi bağışlayın olur mu.

Son düzenleme:
Ne güzel akıcı ve güzel bir dille yazmışsınız keyifle okudum 🥰
Benimde klomen ile yumurtam gelişip çatlamadı üstüne kiste dönüştü. Sonra iğne tedavisi ile aşılama oldum aşılama 10 günlük kısa ve kolay bi süreç. Aşılama sonucu bir kız bir erkek ikizlerim var 3 yaşında😊 darısı başınıza inşallah. Pko yum bu arada onu yazmayı unuttum.
Merhaba, nasılsınız. Dün yeni reglimin 2. günüydü dr. gittim. İğneye başlayacağını söylemişti önceki ay hatırlarsınız. Ancak usg kontrolünden sonra yeniden 1 doz/ 5 gün klomen verdi. Bir de prednol 4 mg diye bir ilaç verdi. (Prednolu genellikle rahim bebeği yabancı madde olarak algılamasın atmasın diye veriyorlarmış internetten bu şekilde bilgi edindim.)

İğneden bahsetmedi, ben de şimdilik sormadım. (Aslına bakarsanız aklımda hep acaba yumurtalarım klomene her ay aynı tepkiyi mi verecek diye merak ediyordum, iyi oldu.) :)

Usg'de reglin 2. günü 13 mm yumurta dedi hemşireye yazdırırken, 2. gün bu büyüklükte yumurta normal mi sizce? Ben yumurta takibinde 2 ayım olduğu için gelişimin ne kadarı normal/değil bilemiyorum. Şimdi haftaya salı yeniden kontrolüm var klomen bitince. Allahım bana da isteyen herkese de tez zamanda sağlıkla, hayırla evlatlar nasip etsin. :)

Merhaba, 33 yaşında 5 yıllık evliyim. 2,5 yıldır çocuk istemimiz var. Daha önce gittiğim 2 farklı kadın doğum doktoru herhangi bir sorunumuz olmadığı gerekçesi ile 6 + 6 ay beklettiler. Doğal gebelik elde edin dediler. Halbuki dr'a gittiğimde zaten korunmasız 1 yıllık ilişkim vardı. Yaşınız genç, denediğiniz süre kısa diyerek ne ilaç ne başka bir tedaviye başlatmadılar. Pco olup olmadığımı sorduğumda her iki dr'a böyle bir görüntü görmediklerini söylediler. Bu dr'ların biri ünlü bir tüp bebek merkezi profesorü, diğeri de tecrübeli bilinen iyi bir kadın doğum dr'uydu.

Başımdan hiç gebelik, düşük vs geçmedi. Kesinlikle hamile kalamıyorum. En son çare arkadaş tavsiyesi ile başka bir dr'a gittik. Eşimde sorun yok. Bana pco olduğumu, yumurtlama sorunum olabileceğini ve bunu araştırarak klomen tedavisi ile süreci başlatacağını söyledi. Geçtiğimiz ay adetimin 2. günü usg kontrolü sonucu yumurta ölçümü yaptı, aynı akşam 5 gün, günde 1 adet olmak üzere klomen hapı kullanmamı söyledi. Sonra reglimin 12. günü yeniden kontrole çağırdı. O günkü kontrolde yumurtalar belli bir seviyeye gelmişti ancak pco olduğu için küçük yumurtaların ilaç emilimini bozup hedef yumurtanın gelişmesini engellediğini tespit etti. Ancak yine de 15. günü için yeniden kontrole çağırdı. Maalesef bugünkü usg ölçümlerinde yumurtalarımın klomen ile büyüyemediği, iki yumurtalığımdaki çoklu yumurtaların birbirinin gelişimini baskıladığını ve tedaviye yanıt vermediğimi iletti. Tedaviyi ve yumurta takibini sonlandırdı. Bir sonraki ay klomen doz artırmayacağım, yeniden denemeyeceğiz. Çünkü benzer sonuçla karşı karşıya kalacağız. Yumurtalarınız klomen ile büyüyebilecek bir yanıt vermiyor dedi.

Şimdi yeniden reglimin 2. günü gelmemi ve iğne tedavisine başlayacağımızı söyledi. Dr'umu seviyor ve işini layıkıyla yaptığını görüyorum. Benim gibi pco olup, klomen kullanıp yanıt alamayan veyumurta geliştirici iğne sürecine giren, sadece iğne tedavisi ile (aşılamasız) hamile kalanlar oldu mu?

Sevgiler.
Benimde klomenle ikinci ayım ve malesef benimde gelişmiyor yumurtalar. Ona rağmen 3’üncü ay doz artırarak klomen verdi tekrar ve benimde umudum yok acıkcası. Nolurdu hemen iğneye geçse ahh

Ahh ahh nedir bu pcodan çektiğimiz. Benim igneylede yumurta gelismedi kizlar. Gonal f igne kullandim gelismedi . Fostimon igne kullandi gelismedi. Bu ay dogum kontrol hapi kullanıyorum. 25 gun sonra falan yuksek doz igne ile tekrar baslicaz Allah yardımcımız olsun.

Benimde klomenle ikinci ayım ve malesef benimde gelişmiyor yumurtalar. Ona rağmen 3’üncü ay doz artırarak klomen verdi tekrar ve benimde umudum yok acıkcası. Nolurdu hemen iğneye geçse ahh
Merhaba canım, benim yaşım var 34 yaşındayım. Daha evvel tedavi hiç olmadım, çok uzun süre bekletmemek adına dr. öngörü ile hareket ettib belkide. 1. ay hiç gelişmedi yarıda kestik tedavi durdu. Bu ay yine 5 gün klomen kullandım, günde 1 adet. Klomen bitince kontrole gittim ve iğneye geçtik, 2 gün iğne oldum. Bugün tekrar kontrole gittim 2 günlük daha iğne verdi. İğne fayda edecek sanırım.

Hiç üzülme, hiç moralini bozma. Yaşın kaç bilemiyorum. 3. kez de dr ilaçla ilerlesin madem, sonra zaten büyük ihtimal iğne desteği verir.

Benim hamile kalabilmek ile alakalı ilk tedavim olduğu için geçen ay gergindim, stres ve kaygılıydım. Bu ay gerçekten daha rahatım, günlük işlerime konsantreyim, çok daha inançlıyım. Bu ay yumurta gelişip, gebelik oluşmasa dahi moralim bozulmayacak. Çünkü yumurtaların gelişmesi bile beni çok motive etti, varsın bir kaç ay daha bekleyelim.

Allah'ım sen kapından geri çevirme bizi, kimsenin kucağını boş, kalbini yarım bırakma. Hep dua ediyorum sana da. Herkese de.
Lütfen sen de daha sıkı, daha pozitif sarıl bu sürece lütfen. Moral gerçekten çok şeyi değiştiriyor.
Duanı et, rabbime teslim et, geri çevirmeyecektir.
İnanıyorum, bizler de vereceğiz birbirimize bu haberleri.
Güzel şeyler zaman alır, sabır ister.

:anneadayı::emir_bebek:

Merhaba, 33 yaşında 5 yıllık evliyim. 2,5 yıldır çocuk istemimiz var. Daha önce gittiğim 2 farklı kadın doğum doktoru herhangi bir sorunumuz olmadığı gerekçesi ile 6 + 6 ay beklettiler. Doğal gebelik elde edin dediler. Halbuki dr'a gittiğimde zaten korunmasız 1 yıllık ilişkim vardı. Yaşınız genç, denediğiniz süre kısa diyerek ne ilaç ne başka bir tedaviye başlatmadılar. Pco olup olmadığımı sorduğumda her iki dr'a böyle bir görüntü görmediklerini söylediler. Bu dr'ların biri ünlü bir tüp bebek merkezi profesorü, diğeri de tecrübeli bilinen iyi bir kadın doğum dr'uydu.

Başımdan hiç gebelik, düşük vs geçmedi. Kesinlikle hamile kalamıyorum. En son çare arkadaş tavsiyesi ile başka bir dr'a gittik. Eşimde sorun yok. Bana pco olduğumu, yumurtlama sorunum olabileceğini ve bunu araştırarak klomen tedavisi ile süreci başlatacağını söyledi. Geçtiğimiz ay adetimin 2. günü usg kontrolü sonucu yumurta ölçümü yaptı, aynı akşam 5 gün, günde 1 adet olmak üzere klomen hapı kullanmamı söyledi. Sonra reglimin 12. günü yeniden kontrole çağırdı. O günkü kontrolde yumurtalar belli bir seviyeye gelmişti ancak pco olduğu için küçük yumurtaların ilaç emilimini bozup hedef yumurtanın gelişmesini engellediğini tespit etti. Ancak yine de 15. günü için yeniden kontrole çağırdı. Maalesef bugünkü usg ölçümlerinde yumurtalarımın klomen ile büyüyemediği, iki yumurtalığımdaki çoklu yumurtaların birbirinin gelişimini baskıladığını ve tedaviye yanıt vermediğimi iletti. Tedaviyi ve yumurta takibini sonlandırdı. Bir sonraki ay klomen doz artırmayacağım, yeniden denemeyeceğiz. Çünkü benzer sonuçla karşı karşıya kalacağız. Yumurtalarınız klomen ile büyüyebilecek bir yanıt vermiyor dedi.

Şimdi yeniden reglimin 2. günü gelmemi ve iğne tedavisine başlayacağımızı söyledi. Dr'umu seviyor ve işini layıkıyla yaptığını görüyorum. Benim gibi pco olup, klomen kullanıp yanıt alamayan veyumurta geliştirici iğne sürecine giren, sadece iğne tedavisi ile (aşılamasız) hamile kalanlar oldu mu?

Sevgiler.
Merhabalar bende de maalesef pko var ve ben de hiç gebe kalmadım klomen kullandım 2 ay büyüyor çaylıyor ama maalesef gebelik oluşmuyor Kasım ayında tadeviye ilk aşılama ile başladım Gonal f kullandım günlük 50 birim 8 günde 2 tane yumurta oluşmuştu iğneye cevap vereceğinizi düşünüyorum femara diye de ilaç veriliyor ama onu denemedim Mart’ın sonuna tüp bebeğe başlamayı düşünüyorum acaba birde femara mı denesem diye düşünüyorum çok sancılı süreçler

Ahh ahh nedir bu pcodan çektiğimiz. Benim igneylede yumurta gelismedi kizlar. Gonal f igne kullandim gelismedi . Fostimon igne kullandi gelismedi. Bu ay dogum kontrol hapi kullanıyorum. 25 gun sonra falan yuksek doz igne ile tekrar baslicaz Allah yardımcımız olsun.
Pco çok korkutmasın gözünüzü. Evet zor, evet çok uğraştırıyor. İnşallah bizler de yanıt alabiliriz yeni tedavilerimizde. Ne olursunuz moralinizi bozmayın. Bakın ben de sizin gibi aynı aşamalardan geçiyorum ama geçen ay gerginliğin, üzülmenin, stresin bana bir faydası olmayacağını bizzat gördüm. Bu ay bıraktım tüüüm olumsuz düşünceleri, zor vaka örneklerini, sabır ve dua ile olacak arkadaşım bizlerin de. Hayırlı, sağlıklı, tez zamanda inşallah. :KK200:

Merhabalar bende de maalesef pko var ve ben de hiç gebe kalmadım klomen kullandım 2 ay büyüyor çaylıyor ama maalesef gebelik oluşmuyor Kasım ayında tadeviye ilk aşılama ile başladım Gonal f kullandım günlük 50 birim 8 günde 2 tane yumurta oluşmuştu iğneye cevap vereceğinizi düşünüyorum femara diye de ilaç veriliyor ama onu denemedim Mart’ın sonuna tüp bebeğe başlamayı düşünüyorum acaba birde femara mı denesem diye düşünüyorum çok sancılı süreçler
Hepimiz benzer ve aynı tip tedavi görüyoruz, yazan arkadaşlarımızın tamamı benzer süreçlerdeyiz. Evet bünyeden bünyeye ilaçlara ve iğnelere tepkileri farklı oluyor bedenlerimizin. Kimi sadece klomenle gelişip hamile kalıyor, kimi iğne ile, kimi aşılama, kimi tüp bebek. Bence bu sendromun hepimizde farklı dozlarda seyretmesi ile alakalı.

Rabbim inşallah tüp bebeğe geçmeden nasip etsin size de, dilerim güzel şeyler olsun. Dr.'unuza danışın diğer ilacı. Fakat tüm bu ilaçlar birbirleri ile neredeyse aynı, her dr. farklı bir marka ile ilerliyor kendi tecrübelerine dayanarak.

Allahım sen hepimize tez zamanda güzel müjdeler ver. Aminnn .

Merhaba canım, benim yaşım var 34 yaşındayım. Daha evvel tedavi hiç olmadım, çok uzun süre bekletmemek adına dr. öngörü ile hareket ettib belkide. 1. ay hiç gelişmedi yarıda kestik tedavi durdu. Bu ay yine 5 gün klomen kullandım, günde 1 adet. Klomen bitince kontrole gittim ve iğneye geçtik, 2 gün iğne oldum. Bugün tekrar kontrole gittim 2 günlük daha iğne verdi. İğne fayda edecek sanırım.

Hiç üzülme, hiç moralini bozma. Yaşın kaç bilemiyorum. 3. kez de dr ilaçla ilerlesin madem, sonra zaten büyük ihtimal iğne desteği verir.

Benim hamile kalabilmek ile alakalı ilk tedavim olduğu için geçen ay gergindim, stres ve kaygılıydım. Bu ay gerçekten daha rahatım, günlük işlerime konsantreyim, çok daha inançlıyım. Bu ay yumurta gelişip, gebelik oluşmasa dahi moralim bozulmayacak. Çünkü yumurtaların gelişmesi bile beni çok motive etti, varsın bir kaç ay daha bekleyelim.

Allah'ım sen kapından geri çevirme bizi, kimsenin kucağını boş, kalbini yarım bırakma. Hep dua ediyorum sana da. Herkese de.
Lütfen sen de daha sıkı, daha pozitif sarıl bu sürece lütfen. Moral gerçekten çok şeyi değiştiriyor.
Duanı et, rabbime teslim et, geri çevirmeyecektir.
İnanıyorum, bizler de vereceğiz birbirimize bu haberleri.
Güzel şeyler zaman alır, sabır ister.

:anneadayı::emir_bebek:
Ne güzel dedin canım.
Allah sende razı olsun.
Etrafımda çok insan hamile çocuk sahibi yaşıtlarım vs.. daha bugün ailemden birinin hamile haberini aldım benden sonra evlenmişti adına sevindim ama bi yanım çok buruk.
İnan sosyal medyada gezesim yok herkes çocuğunu koyuyo veya çocuk müjdesi veriyo..
Ağlıyorum içimi döküyorum ama sonra tek tesellim herşey Rabbimden geciktiriyorsa güzelleştiriyordur diyorum. Dualar sureler kürler herşeyi araştırıyorum uyguluyorum. Ne diyelim var bi vakti zamanı.. sabretmeliyiz..
2 bucuk yıldır evliyim..
İnşallah tez vakitte veririz birbirimize bu müjdeli haberi inşallah 🥰

Ne güzel dedin canım.
Allah sende razı olsun.
Etrafımda çok insan hamile çocuk sahibi yaşıtlarım vs.. daha bugün ailemden birinin hamile haberini aldım benden sonra evlenmişti adına sevindim ama bi yanım çok buruk.
İnan sosyal medyada gezesim yok herkes çocuğunu koyuyo veya çocuk müjdesi veriyo..
Ağlıyorum içimi döküyorum ama sonra tek tesellim herşey Rabbimden geciktiriyorsa güzelleştiriyordur diyorum. Dualar sureler kürler herşeyi araştırıyorum uyguluyorum. Ne diyelim var bi vakti zamanı.. sabretmeliyiz..
2 bucuk yıldır evliyim..
İnşallah tez vakitte veririz birbirimize bu müjdeli haberi inşallah 🥰
Olacak Allah'ın izni ile. Bazen verdikleriyle, bazen vermedikleriyle sınıyor Allah kullarını. Amiiiinnn inşallahhhh. :KK200:

Pco çok korkutmasın gözünüzü. Evet zor, evet çok uğraştırıyor. İnşallah bizler de yanıt alabiliriz yeni tedavilerimizde. Ne olursunuz moralinizi bozmayın. Bakın ben de sizin gibi aynı aşamalardan geçiyorum ama geçen ay gerginliğin, üzülmenin, stresin bana bir faydası olmayacağını bizzat gördüm. Bu ay bıraktım tüüüm olumsuz düşünceleri, zor vaka örneklerini, sabır ve dua ile olacak arkadaşım bizlerin de. Hayırlı, sağlıklı, tez zamanda inşallah. :KK200:
Insallah canimm. Daha önce gebe kaldim aslinda tedavisiz . Birinin kalp atisi durdu. Diğeri kimyasal oldu. Tedavi olalim çabuk olsun dedik. 3 aydir olmadi ignelere ragmen. Artik yüksek dozla baslicaz cok yumurta olursa tüp bebek az olursa asilama denicez. Allah büyük. Streste yapmıyorum hayirli zamanda hepimize saglikli hayirli evlatlar nasip olsun insallah.
Bu yumurta gelismemesi de garip oluyormus. Adetimde duzenli aslinda benim ama

Insallah canimm. Daha önce gebe kaldim aslinda tedavisiz . Birinin kalp atisi durdu. Diğeri kimyasal oldu. Tedavi olalim çabuk olsun dedik. 3 aydir olmadi ignelere ragmen. Artik yüksek dozla baslicaz cok yumurta olursa tüp bebek az olursa asilama denicez. Allah büyük. Streste yapmıyorum hayirli zamanda hepimize saglikli hayirli evlatlar nasip olsun insallah.
Bu yumurta gelismemesi de garip oluyormus. Adetimde duzenli aslinda benim ama
Hakkımızda hayırlısı olsun. Bak ne güzel tedavisiz bir kaç kere kalmışsınız, sağlıklı ilerlememiş ama kalmışsınız. Demek oluyor ki bi noktada dr bu gebeliklerin neden ilerlemediğini tahmin ederek ön tedbir aldırması lazım ek ilaçlarla. Ben de 32-35 gün arası düzenli adet oluyorum. Ama ikisi farklı şeyler dedi dr.bana. Düzenli adet görüyor olmak, sağlıklı bir döngü geçiriyoruz demek değilmiş. 🙁Benim de geçen ay yumurtalarım gelişmedi, ben hiç hamile kalamadım. Hatta dr a tedaviden önce ilk muayeneye gittiğimde ovülasyon günlerimdi, dr usg den bakıp normalde bu vakitte 20 mm olması gerekir sizin ki 11 mm demişti. Gayet açıkmış ki benim yumurtalarım gelişmiyormuş. Daha önce 5 dr’a gittim, bir tanesi bile bana bu ihtimalden bahsetmedi. Sorununuz yok, gayet sağlıklı görünüyorsunuz biraz daha bekleyin dediler. Ben uzun süre dr kurbanı oldum, zaman kaybı yaşadım. Bunda da bir hayır vardır. Allah büyüktür, hepimizin olacak inşallah. İnanıyorum. 😌✨🙏🏽🌸

Hakkımızda hayırlısı olsun. Bak ne güzel tedavisiz bir kaç kere kalmışsınız, sağlıklı ilerlememiş ama kalmışsınız. Demek oluyor ki bi noktada dr bu gebeliklerin neden ilerlemediğini tahmin ederek ön tedbir aldırması lazım ek ilaçlarla. Ben de 32-35 gün arası düzenli adet oluyorum. Ama ikisi farklı şeyler dedi dr.bana. Düzenli adet görüyor olmak, sağlıklı bir döngü geçiriyoruz demek değilmiş. 🙁Benim de geçen ay yumurtalarım gelişmedi, ben hiç hamile kalamadım. Hatta dr a tedaviden önce ilk muayeneye gittiğimde ovülasyon günlerimdi, dr usg den bakıp normalde bu vakitte 20 mm olması gerekir sizin ki 11 mm demişti. Gayet açıkmış ki benim yumurtalarım gelişmiyormuş. Daha önce 5 dr’a gittim, bir tanesi bile bana bu ihtimalden bahsetmedi. Sorununuz yok, gayet sağlıklı görünüyorsunuz biraz daha bekleyin dediler. Ben uzun süre dr kurbanı oldum, zaman kaybı yaşadım. Bunda da bir hayır vardır. Allah büyüktür, hepimizin olacak inşallah. İnanıyorum. 😌✨🙏🏽🌸
Bende 33 günde 1 adet görüyorum. Anladık ki artık. Yumurta istenen boyuta gelmiyor. Döllenme icin en az 18 mm olmasi gerekirken benim erken çatlıyor .18 mm olmuyor canim. Gecen ay 13 mm e kadar geldi sonra zinhar ılerlemedi. Seninle aynı konudan muzdaribiz anlaşılan. Bazi pkolarda hic olmuyormuş yumurtlama. Bizde var ama gelismiyor

Bende 33 günde 1 adet görüyorum. Anladık ki artık. Yumurta istenen boyuta gelmiyor. Döllenme icin en az 18 mm olmasi gerekirken benim erken çatlıyor .18 mm olmuyor canim. Gecen ay 13 mm e kadar geldi sonra zinhar ılerlemedi. Seninle aynı konudan muzdaribiz anlaşılan. Bazi pkolarda hic olmuyormuş yumurtlama. Bizde var ama gelismiyor
Evet yumurtam var, belli boyda kalıyor. Bakalım iğneler ile nasıl ilerleyecek süreç, gelişmeleri sizlere yazacağım. Her ne kadar her bir tedavinin kişiye özel/bireysel yürütüldüğünü bilsem de fikir olması, akılda kalanlara yanıt olması adına paylaşacağım sizlerle süreçleri. :KK200:

Evet yumurtam var, belli boyda kalıyor. Bakalım iğneler ile nasıl ilerleyecek süreç, gelişmeleri sizlere yazacağım. Her ne kadar her bir tedavinin kişiye özel/bireysel yürütüldüğünü bilsem de fikir olması, akılda kalanlara yanıt olması adına paylaşacağım sizlerle süreçleri. :KK200:
Insallah güzel sonuçlar alirsin canım. Gelişmeleri bekliyorum mutlaka. :KK200: hangi ilaci hangi dozla kullandığını da yazar misin başlayınca, bana da fikir olsun.

Insallah güzel sonuçlar alirsin canım. Gelişmeleri bekliyorum mutlaka. :KK200: hangi ilaci hangi dozla kullandığını da yazar misin başlayınca, bana da fikir olsun.
Aminnn, hepimiz inşallah güzel süreçler geçirir, çok beklemez, Allah'ın izni ile mutlu sona ulaşırız. Detayları topluca yazacağım buraya. Çok selamlar, :KK200:

Merhaba, 33 yaşında 5 yıllık evliyim. 2,5 yıldır çocuk istemimiz var. İlk 1 yıl kendimiz denedik, bekledik.

Sonra gittiğim 2 farklı kadın doğum doktoru herhangi bir sorunumuz olmadığı gerekçesi ile 6 + 6 ay beklettiler. Doğal gebelik elde edin dediler. 1 sene de böyle bekletildik, ilaçsız/tedavisiz, takipsiz. Başımdan hiç gebelik, düşük vs geçmedi. Gebelik testi hiç yapmadığım için düşük/kimyasal vb olmuşsa da ben anlamadım. Kesinlikle hamile kalamıyorum.

Eşimde doğal yoldan olmaması adına sorun yok. Sadece morfoloji %3 , o da doğal yoldan gebe kalmaya engel değilmiş dedi dr.lar.

1 seneye yakın da covid sebebi ile bekledik, denedik yine olmadı. Yaşım riskli gruba girmeden salgını dahi göze alarak dr. Kontrolünde tedaviye başladım. Bana pco olduğumu, yumurtlama sorunum olabileceğini ve klomen tedavisi ile süreci başlatacağını söyledi.

Adetimin 2. günü usg kontrolü sonucu yumurta ölçümü yaptı, aynı akşam 5 gün, günde 1 adet olmak üzere klomen hapı kullandım. Sonra belli aralıklarla 3 defa kontrole gittim. Yumurtalarım gelişmedi bu ay, tedaviye yanıt vermedi yumurtalarım. Tedaviyi ve yumurta takibini sonlandırdık.

Şimdi yeniden reglimin 2. gününü bekliyorum, iğne ile yumurta geliştirme tedavisine başlayacağız.

Benim gibi pco olup, klomen kullanıp yanıt alamayan ve yumurta geliştirici iğne sürecine giren, sadece iğneli hormon tedavisi ile (aşılamasız) hamile kalanlar oldu mu?

Sevgiler.
Merhaba canım, ne güzel oldu bu konuyu gördüğüm sanki tanıdık yüzleri görmüş kadar sevindim🙈 bende ayni durumdayım, hiç gebelik yasamadim, 29 yaşındayım. Pcos😬 ben direk femara ile basladim iki ay 18 19 mm de igneyi vurdu doktorum ama olmadı, ucuncu ay aşılama yapalim dedik ama bu seferde yumurta 13 mm de kaldi😕 igne bile vurmadim tabi, Sonra yeni ay yeni umutlar dedik gittiğim eğitim araştırma hastanesi koronodan 3 ay kapali kaldi, subat başında açıldı, gittim hemen igne ile aşılama yapmaya karar verdik, adeti bekliyorum 🙏🏽 inşallah herkese güzel haber almayı nasip eder rabbim🍀 kimsenin kucağını boş bırakmasın

X