Polikistik over pcos ve sivilce

bal06

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2023
79
14
26
Merhabalar tekrardann, sol overde polikistik over olduğunu öğrendim. Çenemde geçmeyen sivilcelerim var tüylenme artışı yaşıyorum. Adet düzensizliğim çok yok. Zoretanin yani sivilcelerim için roaccutane tedavisinin 2.ayı bitmek üzere. Benim gibi olan var mı? Ya da bu pcos ile sivilceler nasıl geçecek? Doğum kontrol hapı kullanmalı mıyım?

Geçmiyor ben de aynı durumdan muzdaribim. Antibiyotik krem kullanıyorum. İyi geliyor.

Merhabalar tekrardann, sol overde polikistik over olduğunu öğrendim. Çenemde geçmeyen sivilcelerim var tüylenme artışı yaşıyorum. Adet düzensizliğim çok yok. Zoretanin yani sivilcelerim için roaccutane tedavisinin 2.ayı bitmek üzere. Benim gibi olan var mı? Ya da bu pcos ile sivilceler nasıl geçecek? Doğum kontrol hapı kullanmalı mıyım?
Bende sivilcler için antibiyotik kullandım çene bölgemde baya varlardi sonra geçti 2 ay sonra yeniden çıktı kullanmam kilo problemim adet duzensizligim yok ama şüpheleniyorum bu sivilceler yüzünden youtubeden araştırdım testere dişli aslan pençesi kuru ve soğan kürü fln içiyorlar pcos lar acaba içsem geçer mi merak ediyorum fakat bazı kişilerde hormanlari bozuyormus ondan da korkuyorum.

hormonlarınız düzelmediği sürece sürekli olacak bu maalesef. doğum kontrol hapı hormonları düzeltiyor hatta cildiniz çok güzel oluyor 😂 ama bıraktıktan bir kaç ay sonra yine aynı oluyor. o yüzden doğal yollardan hormonlarınızı düzenlemeye calisin. sağlıklı beslenme, spor gibi şeylerle. maalesef bu hastalık ömür boyu kalıyor.

Bende sivilcler için antibiyotik kullandım çene bölgemde baya varlardi sonra geçti 2 ay sonra yeniden çıktı kullanmam kilo problemim adet duzensizligim yok ama şüpheleniyorum bu sivilceler yüzünden youtubeden araştırdım testere dişli aslan pençesi kuru ve soğan kürü fln içiyorlar pcos lar acaba içsem geçer mi merak ediyorum fakat bazı kişilerde hormanlari bozuyormus ondan da korkuyorum.
Evet doğal yollar diyolar lakin kesin bilgi de yok ne yapacağımı bilemedim

hormonlarınız düzelmediği sürece sürekli olacak bu maalesef. doğum kontrol hapı hormonları düzeltiyor hatta cildiniz çok güzel oluyor 😂 ama bıraktıktan bir kaç ay sonra yine aynı oluyor. o yüzden doğal yollardan hormonlarınızı düzenlemeye calisin. sağlıklı beslenme, spor gibi şeylerle. maalesef bu hastalık ömür boyu kalıyor.
Siz kullandınız mı? Doğal yollardan da olmuyor sanırım nasıl olacak bilmiyorum

ben 6 ay kistim olduğu için kullandim doktor pcos için devam etmek istedi ama bende migren olduğu için kullanamadim daha fazla. bende sivilce sorunu olmadı hiç. ergenliğimde bile sivilcem çıkmadı hiç çok şükür. ama kıllanmam vardı kullandığım dönem kıllanmam çok azladı, saç dökülmem azaldı, saçlarım daha parlak ve daha hızlı uzadı. doğal yollardan en azından biraz kontrol altına alabiliyorsunuz. onun dışında maalesef yapılan her işlem bir süre sonra bir işe yaramıyor. ben cilt bakımına da çok dikkat ediyorum o yüzden sivilce sorunu yaşamıyor olabilirim. çünkü bir süre cilt bakımına dikkat etmediğimde benim de cenemde ağrılı sivilcem çıkıyor.

ben 6 ay kistim olduğu için kullandim doktor pcos için devam etmek istedi ama bende migren olduğu için kullanamadim daha fazla. bende sivilce sorunu olmadı hiç. ergenliğimde bile sivilcem çıkmadı hiç çok şükür. ama kıllanmam vardı kullandığım dönem kıllanmam çok azladı, saç dökülmem azaldı, saçlarım daha parlak ve daha hızlı uzadı. doğal yollardan en azından biraz kontrol altına alabiliyorsunuz. onun dışında maalesef yapılan her işlem bir süre sonra bir işe yaramıyor. ben cilt bakımına da çok dikkat ediyorum o yüzden sivilce sorunu yaşamıyor olabilirim. çünkü bir süre cilt bakımına dikkat etmediğimde benim de cenemde ağrılı sivilcem çıkıyor.
Cilt temizliği olarak çift aşamalı temizlik mi yapıyosunuz. Yada doğal yollarla neler yapıyorsunuz

benim cildim karma- daha çok yağlıya dönük olduğu için çift aşamalı temizlik yapmıyorum. sadece makyaj yaptığım günler yağ bazlı temizleyici kullanıyorum. sabahları yüzümü sadece su ile yıkıyorum. su bazlı doğal içerikli cildime iyi gelen markaları kullanıyorum. bol bol nemlendirici kullanıyorum hatta canım sıkıldıkça nemlendiriyorum cildimi 😂 ama nemlendirici de yağ bazlı bemlendiriciler değil genelde cilt bariyeri onarıcı nemlendiriciler kullanıyorum. c vitamini ve retinol de kullanıyorum. onun dışında ayda bir cilt bakımına gidiyorum. cilt bakımım ürünler falan biraz pahalıya geliyor benim ama her bütceye uygun içeriği temiz ürün bulabilirsiniz.
doğal yollarla da bol bol sebze suyu-meyve suyu sıkıp içiyorum. hormonlarımı dengede tutacak besinler yiyorum. lifli gıdalar çok tüketiyorum kabak gibi mesela. yüzünüzü her zaman soğuk suyla yıkayın hem cildiniz daha parlak olur hem de sivilce oluşumunu önler. ben haftada bir buz dolu suyun içine sokuyorum yüzümü. ama sonrasında cildinizi çok iyi nemlendirin. çünkü cilt soğuk şartlarda daha fazla kuruma eğilimindedir. valla bu bakımla ben eşimin yüzünde çıkan sivilceleri bile bir günde yok ediyorum. ama dediğim gibi önemli olan ilk basta hormonları düzenlemek yoksa dıştan yaptığınız her bakım gecici olur. güneş kreminiz de mutlaka su bazlı olsun. güneş kremleri gözenekleri çok tıkıyor ve sivilce oluşturuyor. başka aklıma gelen bir sey yok su an😂 merak ettiğiniz bir sey varsa sorun yüne yardımcı olmaya çalışırım.

regl döneminde de sadece cildinizi nemlendirin bolca ve temiz tutun diğer cilt bakım ürünleri veya işlemleri regl döneminde etki etmez artan hormonlar yüzünden. c vitaminini sadece gece kullanın ve gece kullandığınız nemlendirici yoğun bir nemlendirici olsun.

Roaccutane mi kullandınız yoksa doğum kontrol hapı mı?
İkisini de kullanmadım. Benim bebeğim var süt hormonlarından dolayı çok artmıştı. Dermatolog antibiyotik krem verdi. Kullandım geçti. Şimdi ara ara yine çıkıyor üzerlerine sürüyorum geçiyor hemen. Doğum kontrol hapı kullanıp faydasını göreni hiç duymadım

İkisini de kullanmadım. Benim bebeğim var süt hormonlarından dolayı çok artmıştı. Dermatolog antibiyotik krem verdi. Kullandım geçti. Şimdi ara ara yine çıkıyor üzerlerine sürüyorum geçiyor hemen. Doğum kontrol hapı kullanıp faydasını göreni hiç duymadım
Anladım çok teşekkür ederim, çoğu yerde doğum kontrol ile geçiyor bırakınca geri geliyor diyor, roaccutane kullanıyorum ama bırakınca tekrarlarsa boşu boşuna kullanmış olacağım

Anladım çok teşekkür ederim, çoğu yerde doğum kontrol ile geçiyor bırakınca geri geliyor diyor, roaccutane kullanıyorum ama bırakınca tekrarlarsa boşu boşuna kullanmış olacağım
Şifa olsun bir daha çıkmaz umarım 🙏

X