POLİKİSTİK OVER SENDROMU (PGD) TÜP BEBEK DENEYİMİM

angelica28

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2015
70
64
39
Selamlar kızlar, uzun zamandır forumdayım, tüp bebekle ilgili konularda elimden geldiğince destek verdim, yazdım ama tek tek zor oluyor, ve bende hem kendi başımdan geçenleri anlatayım dedim, kısa tutmaya çalışıcam canımlar.
Bilenler bilir, 7 yıllık evliyken tüp bebek tedavisi görmeye başladık. Tüm tedavilerden üst üste başarısız sonuç aldık. Ben çok kalabalık ailede büyüyen, kalabalıktan, eş dostlu çocuklu ortamları seven çok evcimen bir tipim. Bu yüzden inancımı kaybetmedim, bu yoldan dönmedim. Hep olumlu sonuç duyacağım gün için çabaladım, zmana zaman ipler koptu kopacak dediğimiz noktalara gelsekte ne birbirimizden ne umudumuzdan vazgeçmedik. Her seferinde başarısız sonuç aldık... 4 kez farklı yerlerde olumsuz tüp bebek deneyimimden sonra İstanbul'a geldik (o zamanlar Ankara'da yaşıyorduk eşimin işi nedeniyle) Burada Fertijin'e gittik, Seval Hanım'ı ozaman bir sabah programında görmüştüm, tesadüf ya. İçim ısınıverdi, gittik çaldık kapısını. Burada daha önce bana uygulanmayan tetkitler uygulandı, ilgi, alaka anlatmıyorum. Tüm hayallerim yıkılmaya başlamışken Seval Hanım'ın güleryüzü, tatlı dili umut oldu bana. Nitekim, Polikistik over tanısı aldım, ayrıca üç ay boyunca ayda bir lenfosit aşısı yaptırdım. Arından tüp bebek tedavisine başladık. PGD IMSI tekniği, mikroenjeksiyon tipi tüp bebek, lazerle tomurcuklanma ve blastokist transferlerim yapıldı. İlk uygulamadan ikiz gebelik haberim geldi ve biz o günü mutluluktan delirmiş, kudurmuş gibi geçirdik. Dünyalar ayağıma serildi sanki, bu anı ölsem unutmam.
Gebelik haberimden sonra dördüncü lenfositimi oldum, bebeklerimin dünyalar tatlımlarının kalp atışlarını duyduktan sonrada beşinci aşım yapılarak gebelik takibim aynı merkezde yapılmaya devam edildi. Yıllar ardından, hayal kırıklıkları, sinir krizleri, neredeyse ayrılma aşaması, yıkılıp yıkılıp tekrar kurduğum umutlarım önce Allah sonra Seval hanım ve ekibinin sayesinde en sonunda hayalini kurduğum kalabalık, mutlu ailenin tadına vardım. Son olarak, ilerde bir kez daha bu güzel duyguyu yaşamak için fazla embriyolarıda freezing yöntemi ile saklatıyoruz. Allah dileyen herkese, bu güzel günün de vesilesiyle nasip eder umarım :)) pes etmeyin, hayallerinizden 1 gün bile vazgeçmeyin, ağlasanız, mahvolsanız da doğru adresi bulana kadar bırakmayın. Hepinizi öpüyorum

Merhaba ne kadara mal oldu tüp bebek ücreti bilgi verir misiniz teşekkürler

ben de pko hastasıyım 2 tüp bebek olumsuz 8 yllık evliyim ...
bu seval hanım hangi hastanede? maliyeti ne kadara mal oldu bu size yaptığı aşı ne aşısı oluyor acaba..
pko için ilaç falan önerdi mi? pko yüzünden kilo fazlalığınız var mı?

Selamlar kızlar, uzun zamandır forumdayım, tüp bebekle ilgili konularda elimden geldiğince destek verdim, yazdım ama tek tek zor oluyor, ve bende hem kendi başımdan geçenleri anlatayım dedim, kısa tutmaya çalışıcam canımlar.
Bilenler bilir, 7 yıllık evliyken tüp bebek tedavisi görmeye başladık. Tüm tedavilerden üst üste başarısız sonuç aldık. Ben çok kalabalık ailede büyüyen, kalabalıktan, eş dostlu çocuklu ortamları seven çok evcimen bir tipim. Bu yüzden inancımı kaybetmedim, bu yoldan dönmedim. Hep olumlu sonuç duyacağım gün için çabaladım, zmana zaman ipler koptu kopacak dediğimiz noktalara gelsekte ne birbirimizden ne umudumuzdan vazgeçmedik. Her seferinde başarısız sonuç aldık... 4 kez farklı yerlerde olumsuz tüp bebek deneyimimden sonra İstanbul'a geldik (o zamanlar Ankara'da yaşıyorduk eşimin işi nedeniyle) Burada Fertijin'e gittik, Seval Hanım'ı ozaman bir sabah programında görmüştüm, tesadüf ya. İçim ısınıverdi, gittik çaldık kapısını. Burada daha önce bana uygulanmayan tetkitler uygulandı, ilgi, alaka anlatmıyorum. Tüm hayallerim yıkılmaya başlamışken Seval Hanım'ın güleryüzü, tatlı dili umut oldu bana. Nitekim, Polikistik over tanısı aldım, ayrıca üç ay boyunca ayda bir lenfosit aşısı yaptırdım. Arından tüp bebek tedavisine başladık. PGD IMSI tekniği, mikroenjeksiyon tipi tüp bebek, lazerle tomurcuklanma ve blastokist transferlerim yapıldı. İlk uygulamadan ikiz gebelik haberim geldi ve biz o günü mutluluktan delirmiş, kudurmuş gibi geçirdik. Dünyalar ayağıma serildi sanki, bu anı ölsem unutmam.
Gebelik haberimden sonra dördüncü lenfositimi oldum, bebeklerimin dünyalar tatlımlarının kalp atışlarını duyduktan sonrada beşinci aşım yapılarak gebelik takibim aynı merkezde yapılmaya devam edildi. Yıllar ardından, hayal kırıklıkları, sinir krizleri, neredeyse ayrılma aşaması, yıkılıp yıkılıp tekrar kurduğum umutlarım önce Allah sonra Seval hanım ve ekibinin sayesinde en sonunda hayalini kurduğum kalabalık, mutlu ailenin tadına vardım. Son olarak, ilerde bir kez daha bu güzel duyguyu yaşamak için fazla embriyolarıda freezing yöntemi ile saklatıyoruz. Allah dileyen herkese, bu güzel günün de vesilesiyle nasip eder umarım :)) pes etmeyin, hayallerinizden 1 gün bile vazgeçmeyin, ağlasanız, mahvolsanız da doğru adresi bulana kadar bırakmayın. Hepinizi öpüyorum
Neler yapildi? Ameliyatlami oluyor tedavi. Cokmu sancili agrili surec. Bastan anlatabilirmisiniz tedavi nasil basliyor?

Merhaba ne kadara mal oldu tüp bebek ücreti bilgi verir misiniz teşekkürler
Bana yalnızca tüp bebek tedavisi yapılmadı... Ekstradan yukarıda da bahsettiğim gibi birçok destekleyici tedavi de yapıldığı için fiyatlar konusunda ben buradan yanlış bir yönlendirme yapmayayım. Seval Hocamın kliniği Fertijin orayı ararsanız tedavi fiyatları ile ilgili telefonda mutlaka yardımcı olacaklardır. Hatta ön görüşmeler de ücretsiz elinizdeki tahlillerinizle gittiğinizde muayene olmazsanız bir ücret ödemiyorsunuz. Çok güzel bir fırsat bence arayıp sorun ama hala dewam ediyor diye biliyorum

kızlar geç gördüm pc'de sıkıntı vardı teker teker cevaplıycam şimdi sizi kahvemi aldım geldim bacımlarrr

ben de pko hastasıyım 2 tüp bebek olumsuz 8 yllık evliyim ...
bu seval hanım hangi hastanede? maliyeti ne kadara mal oldu bu size yaptığı aşı ne aşısı oluyor acaba..
pko için ilaç falan önerdi mi? pko yüzünden kilo fazlalığınız var mı?
Seval Hoca Etiler'deki Fertijin tüp bebek merkezinde. Fiyatlar ile ilgili en sağlıklı bilgiyi kliniği arayarak alabilirsin. Seval Hoca yıllardır tekrarlayan düşükler ve başarısız tüp bebek tedavileri için uyguladığı Lenfosit Aşısı'nı bize de uyguladı. Ben bu konuda çok araştırmıştım gitmeden önce, en başarılı yer diyebilirim tek kelime ile. Eşimden aldıkları kanı lenfositlerine ayrıştırıp bana aşı olarak yaptılar. Seval Hoca oldukça deneyimli bir doktor daha önce de birçok PCO'lu hastası olmuş o nedenle gereken tedaviyi uyguluyor. Ama tabii ki hastadan hastaya da tedavi şekli değişebilmekte... Sizin durumunuzu detaylıca değerlendirerek tedavinizi ona göre planlıyor. Öyle işte :)

Neler yapildi? Ameliyatlami oluyor tedavi. Cokmu sancili agrili surec. Bastan anlatabilirmisiniz tedavi nasil basliyor?
Kesinlikle çok ağrılı ve sancılı bir süreç değil. Öncelikle hem benim hem eşimin durumunu değerlendirdiler gerekli tahlillerimiz yapıldı. Sonrasında Seval Hoca tedavimizi planladı. Ben gereken hormon iğnelerini kullanmaya başladım ve düzenli aralıklarla kontrole gittim. Yumurtalarımı takip etti ve sonrasında anestezi altında yumurta toplama işlemi yapıldı bana... Ardından eşimden alınan sperm ile embriyolar geliştirildi ve bu sefer de transfer işlemi oldum. Bu işlem basit ve anestezisiz oluyor, muayene olmak gibi aslında... Transfer sonrasında da 10 gün sonra kanda gebelik testi yaptırdım.

merhaba tamda bu konuda araştırma yaparken sizin konunuzu gördüm Allah razı olsun uzun uzun yazmışsınız tüm soruları cevaplamışsınız banada yazarsınız diye umuyorum öncelikle lenfosit aşısı nedir anlatımısınız biraz ve Seval hanım sadece fertijindemi çalışıyor bu aşıyı kendisini uyguluyor şimdiden teşekkürler.

merhaba tamda bu konuda araştırma yaparken sizin konunuzu gördüm Allah razı olsun uzun uzun yazmışsınız tüm soruları cevaplamışsınız banada yazarsınız diye umuyorum öncelikle lenfosit aşısı nedir anlatımısınız biraz ve Seval hanım sadece fertijindemi çalışıyor bu aşıyı kendisini uyguluyor şimdiden teşekkürler.
Canım selam, lenfosit aşısı tekrarlayan düşükler için, google'larsan daha detaylı bilgi almış olursun.
Seval Hanım Fertijin'de, onu da Dr. Seval Taşdemir şeklinde aratırsan hakkında birsüürüüü güzel hasta yorumları görmüş olursun.
Ben çok araştırdım, öyle karar vermiştim, sanada tabiki tavsiye ederim,
Rica ederim canım :) Hoppa

Canım selam, lenfosit aşısı tekrarlayan düşükler için, google'larsan daha detaylı bilgi almış olursun.
Seval Hanım Fertijin'de, onu da Dr. Seval Taşdemir şeklinde aratırsan hakkında birsüürüüü güzel hasta yorumları görmüş olursun.
Ben çok araştırdım, öyle karar vermiştim, sanada tabiki tavsiye ederim,
Rica ederim canım :) Hoppa
Pcos unuz ileri seviyemiydi acaba ilacsiz adet olamayan grup yoksa arada bir oluyormuydu ben ankaradayim ankara da bir yer ariyorum tavsiye etmeyeceginiz yerler nersi acaba
Gozunuz aydinbu arada

Fertijin tüp bebek merkezinde fiyat bilgisi verecek olan arkadaş var mı daha önce 5 başarısız denemem var yeni merkezler arıyorum

Fertijin tüp bebek merkezinde fiyat bilgisi verecek olan arkadaş var mı daha önce 5 başarısız denemem var yeni merkezler arıyorum
Canım fiyatlar şuan ne durumda bilmiyorum bizim için o dönemde Fertijin en iyi seçenekti (hem maddi hem de doktorun, ekibin tecrübesini araştırınca çok beğenmiştim) Sen belki şöyle yapabilirsin ilk etapta; daha önceki denemelerindeki belgelerinle birlikte gidersen ücretsiz ön görüşme kampanyaları vardı. Yine de bir telefon edip sorabilirsin hala devam ediyor mu bilmiyorum, ediyorsa da kaçırma, gidersen de yaz buraya :)

Ikizleriniz
Kiz erkek ? Bende haftaya 2 embiryo transfer olacagim. Insallah tutacak. 3 kez banada lenfosit asisi ve lipit serum yapildi. Cok heyecanliyim

Dusuklerim vardi benim. Vucudum uyum saglasin diye yapildi. Esimden alinan kan ayristirilip bana verildi. Esimden gelen embiryoyuda vucudum yabanci olarak algilamayacak insallah

Merhaba lenfosit aşısı işe yaradı mı acaba
yaramaz olur mu tüp bebek tedavisinin yanında uygulanan bir işlemdi ve hepsinin sayesinde çocuklarıma kavuştum şimdi 2 yaşını geçtiler çok şükür ki.. Lenfosit aşısı çok ciddi önemli, ben o dönem çok araştırıp öyle gitmiştim Fertijin'e ki Seval Taşdemir bu konuda tek isim zor günler geride kaldı çok şükür darısı başınıza

Dusuklerim vardi benim. Vucudum uyum saglasin diye yapildi. Esimden alinan kan ayristirilip bana verildi. Esimden gelen embiryoyuda vucudum yabanci olarak algilamayacak insallah
Kızlar selamlar, pko konusunda mesaj atanlarınız olmuş buradan yazarsanız herkes görür faydalanır öpüyorum canlar

X