Gebeliğe Hazırlık Polip mi bebek kesesi mi?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Arkadaşlar aranızda hiç polip görünüp de sonradan bebek kesesi olduğu anlaşılan var mı? Doktorum 1cm polip gördüğünü ama emin olmadığını söyledi, reglin 4.günü bakacakmış tekrar. Bebek kesesiyse henüz 3-4 haftalık olmalı. Polip eğer varsa şu an 9mm-1cm gibi bir boyutta.
Tebrik ederim hayırla kucagjniza alın inşallah merak ettim yani polip değil kesemiymis cevap verirseniz çok sevinirim bana da doktor bugün polip var dedi hatta amelyta dediler

Tebrik ederim hayırla kucagjniza alın inşallah merak ettim yani polip değil kesemiymis cevap verirseniz çok sevinirim bana da doktor bugün polip var dedi hatta amelyta dediler
Yani inanın bilemiyorum, o kadar erken kese görünmüş olabiliyor mu fikrim yok. Ama şöyle söyleyeyim, bir sonraki kontrole gittiğimde keseyi gördük, polip falan göremedik. Ben o yüzden polip diye şüphelendikleri şeyin kese olabileceğini düşünmüştüm. Doktor “sanırım polip ama sonra tekrar bakalım yanıltıcı olabilir” falan demişti. Siz mutlaka bir doktordan daha fikir alın. Hatta içinize sinsin istiyorsanız regl olmadan ameliyata girmeyin. Çünkü bana polip dediklerinden sonraki reglim olmadı ve hamilelik çıktı zaten.

Kızlar bende de aynı şekilde oldu geçen hafta doktora gittim polip benzeri bir şey var bu ilaçla gitmez kürtaj yapılacak alınacak dedi doktor. Ne zaman olabilirim dediğimde hemen yarın gel yapalım dedi. İçime sinmeyince başka bir doktora gittim adetinin 3.günü bekleyeceğiz şu an bir şey diyemeyiz dedi. Ve hamileymişim (Daha keseyi görmedik ama beta hcg sağlıklı şekilde artıyor) İlk doktor o kadar net konuşunca olsun bitsin yaptırayım hemen diye düşündüm başta ama iyi ki başka doktora gitmişim yoksa öyle aceleyle bebeği alacaktı resmen. Nolur siz de dikkat edin böyle bi durumda mutlaka adetinizi bekleyin başka doktorlara da gidin. Belki okuyanlar daha tedbirli olur diye paylaştım durumumu. Herkese iyi günler

X