Polis eşiyim, emekliliği ertelendi :(

Polis ve asker eşleri her gün eve gelecek mi korkusu yaşayan insanlar, konu sahibesi bu nedenle fazla üzülmüştür. Ne var ki bunda? Hemen beğenmedim butonuna basılmış. Parayı önemsememiş, daha çok yanında olacağını düşünmüş. Ne var bunda demek yerine keşke herkes erken yaşta emekli olsa yenilerine sıra gelse.

Polis/asker yakınım yok. Empati yaptım.
Çok teşekkürler keşke herkes sizin gibi düşünebillse, emekliliğe 2 sene kala siz haklı hayaller kurarken, seneler sonraya ötelendğini yazıyorum, geçmişler; tek siz polis diilsiniz, yok eşinizle gezmek mi istiyorsunuz? Vallahi yazık

şurda iki gündür dert diye açılan bazı konuları görünce gerçekten sinirlerim tepeme çıkıyo.Ateş düştüğü yeri yakar falan ne ya?hayırdır şehit mi verdiniz? hayal kırıklığına uğradık dersin anlarım da bu çok şımarıklık .yeni dediğiniz şey senelerdir var ayrıca.yanlış hesaplamış hesap kitapla mesleğe başlayan eşiniz.
Allah aşkına bitmediniz, herkese beğenmedi butonuna basıyorsunuz siz ve arkadaşlarınız. Ben de sizden bıktım. Konu açtım diye dövmediğiniz kaldı. Tabiki sağlık olsun dememe rağmen polemiğe girdiniz.senelerdir var ama yeni düzenleme tarihi geçen ay sonu olan var internette . Neyse anlatamıyorum. İyi günler

47 yaşında eşiniz, 9 yıl emekliliğe var; 56 yaşında emekli olacak gözüküyor. 55 yaş zaten zorunlu emeklilik yaşıydı polisler için o da mı degişti (babam emekli polis)
O yaş Zorunlu evet ama hakettiğinden geç olacak şimdi
Babam polis hanımefendi. Bahsettiğiniz konuları biliyorum. Ne desem aynı noktada buluşamayacağımız için mesajımı bitiriyorum. Bu konunun yeni bir konu olmadığını yıllardır gündemde olduğunu biliyorum . Siz yeni diyorsunuz , geçmiş olsun söyleyecek bişey yok.
Sağolun
Ateş düştüğü yeri yakıyor cümlesi biraz fazla abartı değil mi ya? Altı üstü 7sene daha çalışacak. Ayrıca küçük çocuğunuz varsa erkenden emekliye ayrılmanız ilerde çocuğunuz üniversite okurken veya evlenirken zora sokabilir.
Eşim 35 yaşında daha 9senelik primi var ben ne yapayım karalar bağlayıp ağıtlar yakayım herhalde. Hoş ben emekli olmasından yana da değilim zaten 65yaşına kadar devam etsin kadrosunda😂
Anlıyorum ama paraya ihtiyacımız fazla yok, ben de çalışıyorum, evim de var. Biz ortahalli yaşamaya razıyız.karalar bağlamayın tabi ki beni kimse anlamayacak imkansız
Son anda gelen bir duzenlemeyse hayal kirikligini anlarım.
Ama siz resmen yikilmissiniz bu kadarı normal degil.
Ates dustugu yeri yakar cok agir bir soylem. Allah vermesin sehidiniz var gibi...

Kucuk cocugunuz varsa siz destek alin. Bu konu icin degil ama gercekten buyuk bir sorun yasarsaniz toparlayamazsiniz.
Ateş diştüğü yeri yakar şarkılarda bile geçiyor. Başına gelen anlar diyeyim çok özür dilerim

Arkadaşlar ben burada sorunumu anlatıyorum, bir nebze moral bulurum diye ama sizler yok o yaşta emekli olunur a bağlamışsınız. Tıpkı öğretmenlere, niye yaz tatili var, niye yarım gün çalışıyor diyenler gibi....
Her mesleğin kolaylıkları, zorlukları vardır. Polis ya da asker yakını olmayan anlayamaz. Polislerds “yıpranma payı” var, sekreter, bankacı, mühendis vb yok. “Yıpranma payı” ifadesinin ne hükmü kalıyor, ben gibi 60 yaş üstü emekliliği hakedince. Yıpranma payını ben mi çıkardım da benim üzerime geliyorsunuz. Duygu sömürüsü yapmıcam ama o kadar canımı yaktınız ki, size diyecek birşeyim yok daha fazla. Sağlıcakla kalın❤️❤️❤️💞💞

Günaydın kızlar, eşimin emekli olmasına 2 sene kalmışken, birden alınan haberle üzüntü yaşıyoruz. 2 sene sonraki hayali kurarken eşimle, yeni bi düzenleme çıktı (yıllar önce kazanılmış haktı) sgk sı yok 99 dan önce :KK43: ve eşim 7 sene daha çalışacak. 9 senesi kaldı emeklliğe birden bire. :KK43:
Hiç bir kanun yönetmelik polis lehine olmuyo malesef 🙄

Amin amin, demek istediğimi anlatmam mümkün değil. Ben de 60 da emekli olucam kısmetse ama polislerin emeklilik yaşı, çalışma şartları inanın farklı

Siz 60ta emekli olucaksiniz ama esiniz genc yasta olamadi diye mi üzüldünüz?
Cocugumuzla vakit geciririz falan diyince ben sizin de emeklilik yakin veya çalışmıyorsunuz diye düşünmustum.

Bilemedim ya kendim 60da emekli olacaklen esim 47de olamiyor diye uzulmek pek aklima gelmezdi.

Habere baktım şimdi. Emniyet Genel Müdürlüğü' nün yeni bir uygulamasiymis. Hayal kırıklığı yaşamanız,şaşırmaniz normal ama lütfen çok acı ve felaket durumlarında kullanılan atasozlerimizi emeklilik için kullanmayın . Öyle şeyler gelebiliyor ki hayatta başımıza ben neler demisim diyor insan sonra.. hem bugün bu yasa çıkar, seneye başka bisey olur..

Düzenleme yeni geldi ve ne yazık ki eşimde bir 7 sene geç emekli olacağım dedi geçen gün. Allah sabır versin. Diyecek bişey var mı?

Esiniz 47 yaşında 55 zorunlu emekli yaşı dediler ve sizde evet dediniz nasıl 2 sene sonra emekli oluyor o zaman ben anlamadım.

Esiniz 47 yaşında 55 zorunlu emekli yaşı dediler ve sizde evet dediniz nasıl 2 sene sonra emekli oluyor o zaman ben anlamadım.

Şöyle; normalde 2 sene sonra emekliliğe hak kazanıyordu. Zorunlu emeklilik dediğimizse; yıpranmadan dolayı polisler belli bir yaştan sonra (55) çalışmaya devam etmek isteseler devam edemezler, zorunlu emekliye ayrılıyorlar.
Konu sahibinin yazdıklarına göre eşinin 56 yaşına kadar çalışması lazım, ama emniyet 56 yaşa kadar çalışmaya izin vermez(yaş şartı değişmediyse), 55 yaşını doldurduğu gün emekliye ayırır. (Bu durumda muhtemelen 1 sene maaşsız bekleyecek eşi).

Şöyle; normalde 2 sene sonra emekliliğe hak kazanıyordu. Zorunlu emeklilik dediğimizse; yıpranmadan dolayı polisler belli bir yaştan sonra (55) çalışmaya devam etmek isteseler devam edemezler, zorunlu emekliye ayrılıyorlar.
Konu sahibinin yazdıklarına göre eşinin 56 yaşına kadar çalışması lazım, ama emniyet 56 yaşa kadar çalışmaya izin vermez(yaş şartı değişmediyse), 55 yaşını doldurduğu gün emekliye ayırır. (Bu durumda muhtemelen 1 sene maaşsız bekleyecek eşi).
Teşekkürler anladım ama çok sacma olmamis mi adami 55 inden sonra calistirmiyorsun ama 56 da emekli ediyorsun. 1 sene tas mi kemircekler neye göre belirlemisler bunu çok anlamsiz

X