Polis sevgilisi ya da eşi olan var mı ?

Valla işin gerçeğini söyleyim uzak dur. Ortamları küfürlü ve karı kız muhabbeti çok oluyor. Artı bi de işinin stresini sana yansıtacak. Ha dersen ben her daim yanında olurum orası ayrı. Ama insan kendi bile her haline katlanamıyor kaldı ki başkası

Bu kişiye göre değişir meslekte çok eski değilse herşeyi kafasına takan biriyse sorun. Benim eşimde polis ama iş işte kalır eve gelmez, bende evde olabildiğince destek olurum hatta iş stresi olmasın diye oyalanacak bi çok şey buluruz o nedenle tek hayatı iş olmadığı için de sorun olmuyor. Zamanla oturuyor herşey ama bu karşında ki kişiye göre değişir çok polis, asker tanımadım diğerleri nasıl bilemem ama biz zamanla oturttuk herşeyi.

Valla işin gerçeğini söyleyim uzak dur. Ortamları küfürlü ve karı kız muhabbeti çok oluyor. Artı bi de işinin stresini sana yansıtacak. Ha dersen ben her daim yanında olurum orası ayrı. Ama insan kendi bile her haline katlanamıyor kaldı ki başkası

Ne garip bir genelleme karı kız muhabbeti falan bu ortama ve karaktere bağlı mesleğe değil

Bence karakterle alakalı bi durum bu, sadece mesai saatlerinin esnekliğinden ve şark mevzusundan dolayı ben bi polisle evlenmek istemezdim, yoksa bahsettiğiniz stres her sektörde var.

Eşim polis veya asker değil ama kuzenimin biri askeriyede komutan diğeri komiser yardımcisi. Özellikle asker olani doğuda görev yaptıktan sonra çok çok değişti. Askeriyedeki disiplini,düzeni,dadikliği ve hükmetme duygusunu eşine ve çocuklarinada istemsiz yansıtıyor sonrasında pişman oluyor. İnsan üzülüyor kimbilir daģlarda neler yaşadı diye

Polis sevgilim hic olmadı ama polis kızıyım.

Mesleki yıpranmaları çok fazla. Cabuk sinirlenme her seyden şuphelenme mesleğin getirdiği dezavantajlar.

Benim babam bir ara bir hafta boyunca gece çalışıyordu. o hafta gelsin istemezdik cok sinirli olurdu ama sakin olduğu zamanlarda çok iyi bir insandır kendisi herkes cok sever ama psikolojileri yıpranıyor bu bir gerçek.

Polis sevgilim hic olmadı ama polis kızıyım.

Mesleki yıpranmaları çok fazla. Cabuk sinirlenme her seyden şuphelenme mesleğin getirdiği dezavantajlar.

Benim babam bir ara bir hafta boyunca gece çalışıyordu. o hafta gelsin istemezdik cok sinirli olurdu ama sakin olduğu zamanlarda çok iyi bir insandır kendisi herkes cok sever ama psikolojileri yıpranıyor bu bir gerçek.
Evet erkek arkadaşım da böyle iyiyken çok iyi ama yoğun çalıştığı zamanlar tahammülsüz, anlayadabiliyorum kolay değil..

Nerden biliyorsun?
Mesela sendemi o ortamdasin nitekim sen o ortamda iken karı kız muhabbeti dönüyorsa kendini bir sorgula derim.
Onun dışında bildiğin şeyde önemli. Benim kardeşimde polis ama çok over polisleri.. (Kız)
Niye çoştunuz hanım efendi. Benim eşim polis kızkardeşiniz yanında heralde o muhabbetleri edecek değiller.

Ozellikle komiser veya yardimcisi olanlar boyle. Cunku ortadalar. altin da kahrini cekiyor ustun de.. bir tanidigim duz memurdu. Zerre kadar rutbe istemiyordu sirf maasimda 400-500 lira fazla olacak diye (o zamanin farki) ömrümü heba edemem diyordu.

Kaynim emekli pöh.
D.bakirda dağlarda yıllarca görev yapmış birisi.
Gençliğinde gözü çok karaymış.
Eşine ve çocuklarına her zaman ince bir adam.
Gerçi eşimin bütün kardeşleri öyle :)

Pnr1990 Pnr1990 olayın özü erkek arkadaşının stresle başa çıkma yöntemi seni mutsuz ediyor ,ilişkinizi yaşayamaz hale getiriyor ...erkek arkadaşının yaptığı ve senin hoşuna gitmeyen davranışlarını zihninde bir mantığa oturtmaya çalışma lütfen..ve onun bu davranışlarının olası bir evlilik durumunda da devam edeceğini bilerek /kabul ederek yolunuza devam et edeceksen.Çünkü evlilik sonrasında adamın işi değişmeyecek ..hatta belki evlilik onun üstünde daha fazla stres yüküne yol açacak.Sonrasında "ben buyum ,önceden de böyleydim ,işine geliyorsa " laflarını duymak daha çok canını sıkar bu yüzden otur bu adamla açık açık konuş derim

Ozellikle komiser veya yardimcisi olanlar boyle. Cunku ortadalar. altin da kahrini cekiyor ustun de.. bir tanidigim duz memurdu. Zerre kadar rutbe istemiyordu sirf maasimda 400-500 lira fazla olacak diye (o zamanin farki) ömrümü heba edemem diyordu.
Sanırım komiserler daha çok eziliyor evet o da öyle söylüyordu keşke normal polis memuru olsam diye

X