Popo Protez,lipo,yağ dolgusu..

arzum77

MEMETÖR :))
Pro Üye
15 Ekim 2010
16.009
8.813
Merhaba arkadaşlar...
Aslında konu açmayı düşünmüyordum ama çok fazla soru geliyor,hepsine ayrı ayrı yazmak zor oluyor. Ayrıca başka estetik konularda yazmakta olmuyor. En iyisi süreci buradan yazıp bilgilendirmek :)
2 Aralık Cuma günü popo protez,sırt bel ve popo altı kısmında yağ alındı,olan selülitlerdende kutulmak için ameliyat oldum. Doktorum her zamanki ameliyat olduğum doktor Hasan Fındık.
425 cc kullanıldı.Daha öncesi karın germe ameliyatıda olmuştum,lipo yapılmıştı. Ama bu ameliyatla birlikte yine bir miktar yağ alımı oldu.
Popo altında hafif katlantı şeklimde bir birikimde vardı,oradaki yağlarda alındı,yine popo alt kısımda görüntü kirliliği yapan selülitlerde temizlendi.
Ameliyat sonrası çok aman aman bir ağrım olmadı. Aslında lipo yapılan yerlerin ağrısı biraz daha belli idi. Sanki dayak yemiş gibi bir ağrı oluyor :)
Kaın germede kullanılan alttan Ve önden çıtçıtlı,askılı bir korse kullanıldı. Korsenin altında büyük sargılar Ve sıkı sıkı bandajlar vardı. Lipo delik yerlerinden sıvı sızmaları oluyordu.
Ameliyattan sonra hep sırtüstü yatırdılar. Öyle yüzüstü yatmak gerekli değil,doktorum hayır sırtüstü yatacaksın,hiçbirşey olmaz dedi..
İlk gün ilk beslenmeden yarım saat bir saat sonra ayağa kaldırmak yürütmek istediler ama ben narkozu kötü atlattım. O yüzden kalkamadım. İki sefer kusunca ilaçlı serum takıldı.
Bu arada ağrı kesici iğneler bacağımdan yapıldı. Artık kalçadan iğne yapılması yasak :))
Antibiyotiklerim damaryolundan verildi..
Ertesi gün daha iyiyidim. Dayak yemiş gibi ağrılar devam ediyordu evet ama en azından yürümeye başlamıştım :) Yan odada ameliyat olanlar beni ziyarete geliyordu,bende onlara gidiyordum :)) Olduğumuz ameliyatları konuşup birbirimize destek veriyorduk :))
3 Gün sonra kontrolüme gittim. Büyük bamdajlar çıkarıldı,aynada kendime baktım :nazar: Henüz ödemler olmasına rağmen gayet dik ve pürüzsüz bir popoya sahiptim :) Tabi morluklar vardı,ödemlerden dolayı biraz şekilsizlik ve şişlik vardı ama nasıl bir sonuç alınacağı az çok belli idi :)
Şimdiden dar spor taytları giyinmeye başladım :))
Doktorumun tavsiyesi ile bol bol dinlenip yatıyorum sürekli. Kendimi yormam yasak.
Kendimi daha iyi hissedince sizlerle foto paylaşabilirim:KK66:
Not: fiyat soran arkadaşlar olabilir muhakkak,çok uygun bir ameliyat değil tabi. Şöyle söylilim meme protezinden daha pahalı hatta iki katı.Çünkü popo protez ücreti fazla.. Daha detaylı bilgi için görüşme yapıp fiyat alabilirsiniz. Çünkü bu daha iyi olur. Misal bana selülit ve lipo da yapıldı ama size yapılmayabilir :KK66:
Aklıma başka birşey gelmiyor,sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırım
Sevgiler ❤️

Son düzenleme:
gayet açıklayıcı olmuş cnm.. bir an önce sağlığına ve süper görüntüne kavuşman dileğiyle:KK36:

İşte böyle bir anlatıma gel de imrenme :)
Yazın gelmesini iple çekiyorsun bence şimdiden, hissedebiliyorum :KK70:

Merhaba arkadaşlar...
Aslında konu açmayı düşünmüyordum ama çok fazla soru geliyor,hepsine ayrı ayrı yazmak zor oluyor. Ayrıca başka estetik konularda yazmakta olmuyor. En iyisi süreci buradan yazıp bilgilendirmek :)
2 Aralık Cuma günü popo protez,sırt bel ve popo altı kısmında yağ alındı,olan selülitlerdende kutulmak için ameliyat oldum. Doktorum her zamanki ameliyat olduğum doktor Hasan Fındık.
425 cc Euro Silicone,Gluteus Implant kullanıldı.Daha öncesi karın germe ameliyatıda olmuştum,lipo yapılmıştı. Ama bu ameliyatla birlikte yine bir miktar yağ alımı oldu.
Popo altında hafif katlantı şeklimde bir birikimde vardı,oradaki yağlarda alındı,yine popo alt kısımda görüntü kirliliği yapan selülitlerde temizlendi.
Ameliyat sonrası çok aman aman bir ağrım olmadı. Aslında lipo yapılan yerlerin ağrısı biraz daha belli idi. Sanki dayak yemiş gibi bir ağrı oluyor :)
Kaın germede kullanılan alttan Ve önden çıtçıtlı,askılı bir korse kullanıldı. Korsenin altında büyük sargılar Ve sıkı sıkı bandajlar vardı. Lipo delik yerlerinden sıvı sızmaları oluyordu.
Ameliyattan sonra hep sırtüstü yatırdılar. Öyle yüzüstü yatmak gerekli değil,doktorum hayır sırtüstü yatacaksın,hiçbirşey olmaz dedi..
İlk gün ilk beslenmeden yarım saat bir saat sonra ayağa kaldırmak yürütmek istediler ama ben narkozu kötü atlattım. O yüzden kalkamadım. İki sefer kusunca ilaçlı serum takıldı.
Bu arada ağrı kesici iğneler bacağımdan yapıldı. Artık kalçadan iğne yapılması yasak :))
Antibiyotiklerim damaryolundan verildi..
Ertesi gün daha iyiyidim. Dayak yemiş gibi ağrılar devam ediyordu evet ama en azından yürümeye başlamıştım :) Yan odada ameliyat olanlar beni ziyarete geliyordu,bende onlara gidiyordum :)) Olduğumuz ameliyatları konuşup birbirimize destek veriyorduk :))
3 Gün sonra kontrolüme gittim. Büyük bamdajlar çıkarıldı,aynada kendime baktım :nazar: Henüz ödemler olmasına rağmen gayet dik ve pürüzsüz bir popoya sahiptim :) Tabi morluklar vardı,ödemlerden dolayı biraz şekilsizlik ve şişlik vardı ama nasıl bir sonuç alınacağı az çok belli idi :)
Şimdiden dar spor taytları giyinmeye başladım :))
Doktorumun tavsiyesi ile bol bol dinlenip yatıyorum sürekli. Kendimi yormam yasak.
Kendimi daha iyi hissedince sizlerle foto paylaşabilirim:KK66:
Not: fiyat soran arkadaşlar olabilir muhakkak,çok uygun bir ameliyat değil tabi. Şöyle söylilim meme protezinden daha pahalı hatta iki katı.Çünkü popo protez ücreti fazla.. Daha detaylı bilgi için görüşme yapıp fiyat alabilirsiniz. Çünkü bu daha iyi olur. Misal bana selülit ve lipo da yapıldı ama size yapılmayabilir :KK66:
Aklıma başka birşey gelmiyor,sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırım
Sevgiler ❤️
Canim tekrar gecmis olsun oyle dar taytlar ne guzel oluyordur bayilirim :KK66: peki dren takilmadimi ? Bazen goruyorum da dren de takiyorlar ..
hasan bey in selulit lipo yapmasi da iyi olmmus puruzsuz bir popo daha ne olsun :KK66: bol bol dinlen tatlim o zaman kendini fazla yorma

Geçmiş olsun canım :KK66: popo dolgusu gereklimi diye düşünüyorum squatla nasıl güzel popolar oluyorken o_O sen de spor yapan bir kadınsın squat yaramadımı sana.

Canim tekrar gecmis olsun oyle dar taytlar ne guzel oluyordur bayilirim :KK66: peki dren takilmadimi ? Bazen goruyorum da dren de takiyorlar ..
hasan bey in selulit lipo yapmasi da iyi olmmus puruzsuz bir popo daha ne olsun :KK66: bol bol dinlen tatlim o zaman kendini fazla yorma
Çok teşekkür ederim C ChAneL81 :KK66:
Şu an tam şekli oturmadığı için ve ödemlerden dolayı çokta iyi değil belki ama zamanla çok daha iyi olacağına Emin'im tabi :KK66: Spor altlar giyiniyorum,dar oldugundan değilim oldukça belli :))) pantolon Ve vücudu saran elbiselerle nasıl durur tahmin edemiyorum tabi :confused::rolleyes:
Hayır dren kullanılmadı. Bende yabancı sitelerden çok sonuç baktım,genelde dren vardı fakat kullanılmadı. Benim lipo deliklerinden gelecek olanlar geldi zaten Belkide ondan :)))
Başka doktor sitelerindede yazıyordu,popo protez kanaması çok olmayan,temiz bir ameliyattır diye. Dren kullanılmasını pek tercih etmiyorlarmış .
Evet,Hasan bey popo dolgunlaşıp gerilince birçok selülitde gitmişti zaten ama alt kısımda birkaçı hoş durmadı,güzel görüntüyü bozdu. Onlarıda temizledim daha iyi oldu demişti :KK66:
Lipo zaten mucize bir şekillendirme yapıyor kesinlikle :KK66:
Evet yatıp dinlenip tamamen iyileşmeyi bekliyorum bende :KK8:

Geçmiş olsun canım :KK66: popo dolgusu gereklimi diye düşünüyorum squatla nasıl güzel popolar oluyorken o_O sen de spor yapan bir kadınsın squat yaramadımı sana.
Çok teşekkür ederim öncelikle :KK66:
Ben çok spor yapan biriyim evet. Selülitler kilo verdiğimde ve sporla birlikte azalıyordu doğru . Ama gram kiloları almaya başladığımda aynı yerler tekrar ortaya çıkıyordu maalesef.
Popo yan üst kısımda boşalma vardı bende,hani emziren annelerin göğüs üst kısmı boşalırya aynen öyle. Olan kası sporla dikleştirirsin belki ama doldurmak çok zor tabi. Birde ayağımı Ve omuzumu kırmıştım ben,o yüzden tam verim alacağım ağır sporları yapamıyorum açıkcası. Bel ağrısıda var maalesef. Ona rağmen vücudum iyidir.
Çok dümdüz değildim zaten. Bu ameliyatı düşündüğümü söylediğim herkes bana kızmıştı,doktorum bile. Pantolonlarla ve dar elbiselerle iyi görünüyordu çünkü yukarı toplanıyordu. Ama çamaşırla Ve çıplak sorun belli oluyordu. Doktorumda tam muayenede sorunları tek tek söylemişti. Şimdi bana kızan arkadaşlar bile sürekli beni ayağa kaldırıp bakıp popomu elliyor :))

geçmiş olsun. cesaretinize de hayranım doğrusu. meme dolgusu da yaptırmışsınız. gerçekten sabrınıza da hayran kaldım.
ben çok cesaretsizim. çok . meme dolgusu ben de isterdim ama yaptırıp pişman olanları da okudum. bu konu hakkında hiç bi teşebbüsüm olmadı aslında . gerek var mı o da tartışılır. ama önce operasyon korkumu yenmeden olmaz tabi.narkoz korkum var fazlasıyla.

öncelikle geçmiş olsun. fotonuz varsa görmek isterim. oturunca rahatsızlık hissi olmuyor mu? protezin kayma ihtimali var mı?

geçmiş olsun. cesaretinize de hayranım doğrusu. meme dolgusu da yaptırmışsınız. gerçekten sabrınıza da hayran kaldım.
ben çok cesaretsizim. çok . meme dolgusu ben de isterdim ama yaptırıp pişman olanları da okudum. bu konu hakkında hiç bi teşebbüsüm olmadı aslında . gerek var mı o da tartışılır. ama önce operasyon korkumu yenmeden olmaz tabi.narkoz korkum var fazlasıyla.
Teşekkür ederim. Tabiki her ameliyat korku Ve cesaret gerektiriyor. Ama insan güzel sonuçları alınca gözünü karartıyor tabi :KK66: Benim en çok korktuğum şey istediğim sonucu alamamak Ve ameliyat sonrası ağrı durumu. Ama çok şükür kendimi doktora çok iyi anlatabiliyorum Ve her defasında tamda istediğim hayal ettiğim sonuçlara ulaştım :KK66: Ağrı durumuna gelince her ameliyat sonrası ağrılar oluyor. Doktorunuz ilgiliyse,anestezi doktorunuzda iyiyse siz kıvrım kıvrım kıvranmadan öyle güzel ağrı kesiciler ve sakinleştiriciler yapıyorlardı mışıl mışıl uyuyorsunuz :)
Meme dolgusu demeyelim,o farklı bir işlem. Protez farklı. Meme protez ile büyütme yaptırdım. Kalıcı olanı Ve garantili,güvenilir olanı o :KK66:
Sizin ihtiyacınız varmı öncelikle buna siz karar vereceksiniz muhakkak. Eğer her şekilde rahatsanız,kendinizde gerekli görmüyorsanız,gayet iyi bence diyebiliyorsanız ya tam vakti gelmemiştir yada gerek yoktur. Ama kıyafetler,dekolteler,iç çamaşırları,bikini mayo,gece soyunup eşin yanında gizleme varsa bir doktordan en azından fikir alabilirsiniz . Pişman olan çok azdır,siz doktorunuzu iyi seçer kendinizi iyi ifade ederseniz bir sorun olmaz Allah'ın izni ile :KK66: Benim 6 sene olacak meme ameliyatıma,çok şükür hiçbir sorun çıkmadı (nazar) Maşallah barekallah :)

öncelikle geçmiş olsun. fotonuz varsa görmek isterim. oturunca rahatsızlık hissi olmuyor mu? protezin kayma ihtimali var mı?
Çok teşekkürler :KK66:
Foto henüz çekilmedim,genelde hep dinleniyorum. Oturabiliyorum tabiki :KK66: İlk günden hemde. Ayrıca belirttiğim gibi sırtüstü,yan da yatabiliyorum . Çünkü tam oturduğunuz hatta koyulmuyor protez,daha geride kalıyor. Sadece kendimi geriye doğru atamıyorum şimdilik :KK66: Hayır,kayma ihtimali Yok,protez kas altına koyuldu. Protezin yeri sapasağlam Ve güvenilir :)
Doktorumdan fotoları alınca eklerim :KK66:

Popoooo:KK76:
sağolsun benim ki de minimal takılıyor
hiç azcık büyüyeyim demiyor :KK70:

çok sevindim adına....uff ne mutlusundur sen şimdi :)))):KK73:
Yaa,büyümeyince büyümüyor işte. Sporla falan şöyle oldu böyle oldu,ne fotolar var instagramda filan ama inanılmaz gibi. Ne bileyim,birşeyler yapılmıştır muhakkak diyorum. Yada genetiğin iyi olmalı öyle bir popoya ulaşılabilmesi için :) Yoksa istediğin kadar kalk otur,ağırlık çalış :p Yağ dolgusu ile bile nasıl değişiyor,ama kalıcı olmuyor tabi. Dışarıda gördüğüm birçok kalkık popoya Nike kesin silikonlu külot giyinmiştir diyorum :KK70: Plajda bikinilerle öyle bir sonucu görmek zor :))
Valla tam tadını çıkartamadım tabi ama aynanın önünden geçerken şöyle yandan arkadan bakmak bile beni mutlu etmeye yetiyor :KK66:
Darısı isteyen tüm bayanların başına olsun ❤️

Senin kararlılıgına ve cesaretine resmen hayranım! :) valla o instagramda orda burda görüpte cok iç çekiyorum zayıfım düzgün bi fiziğim var ama kalca düz.. aslında squat felan yapsam biraz daha toparlar ve sıkılaşır ama onda da bacaklarım kalıncaşır diye korkuyorum.. günlük rutin hayatına dönüo fotograf cekinebilmeye basladıgında eminim ki yıkılacak! :KK66: senin adına cok sevindim çünkü istedigin bişeye kavustun insallah bi an önce de atlatırsın kuzum ne kadar zamanda dönebilirmişsin rutine??

arzummmmm kizzzzzz neler olurmussss!!! Gecmis olsun canim:KK5:

Sen ne zaman hangi arada oldun yaaa?? ben arada bir girip cikiyorum ama coookkkky yogununum cok takilamiyorum buraya. Inanamiyorummmm sannnaaa birde karin germede, "yok bu son tövbe "falan seyler cinliyor birilerinden kulagimda :-), demek sira popo ya geldi. ehh artik dörtdörtlük oldun!! yakisisir canim. dinlen kendine gel, sonrada bomba fotolarla dön. Tekrar cok gecmis olsun canim:KK15:

Senin kararlılıgına ve cesaretine resmen hayranım! :) valla o instagramda orda burda görüpte cok iç çekiyorum zayıfım düzgün bi fiziğim var ama kalca düz.. aslında squat felan yapsam biraz daha toparlar ve sıkılaşır ama onda da bacaklarım kalıncaşır diye korkuyorum.. günlük rutin hayatına dönüo fotograf cekinebilmeye basladıgında eminim ki yıkılacak! :KK66: senin adına cok sevindim çünkü istedigin bişeye kavustun insallah bi an önce de atlatırsın kuzum ne kadar zamanda dönebilirmişsin rutine??
Aynen,bende bacak kalınlaşmasınlar korkuyordum. Ama spor hocam senin bacaklar vücutcuların bacakları gibi,incelteceğiz demişti ama pekte fark olmadı. Sadece daha kaslı göründü :))
Valla ne zaman normal hayata dönerim bilmiyorum ama oldukça rahatladım. Bugün kuaföre gittim yürüyerek,saçlarımı yıkattım fön çektirdim oohh kendime geldim :KK73:Vede ufak tefek işleri yapabiliyorum . Çok iyiyim maşallah bana :nazar: :))
Ama doktorum çok yorma kendini diyor,dikkat ediyprum tabi :KK66:

X