Porselen Diş hakkında bildiklerimiz, merak ettiklerimiz

bişi sorcam metal destekli porselenlerde dişin arka kısmı metal mi oluyor? beyaz değil mi?

valla ben 3 gün önce taktırdım. porselen. daha alışamadım. ama arkadan dün farkettim biraz metaal gözzüküyor. ama tamamı degil. beyiminkide aynı.. inşallah alışırım. offfffffff

bende yaptırdım porselen ama dişimde bi delik var sanki içte yediklerim oraya kaçıyor hissediyorum iç dişim çürür mü yaa ..
bide porselenimi daha sonra değiştirmek daha beyaz yaptırmak istersem değiştirebiiliyorlar mı..
benim kendi dişim sarımtrak olduğu için ona uydurdular ama ben bembeyaz diş istiyorum ..
bi kaç tanede var hepside önde yaaa..
kesildiği için başka bi uygulamada yapılamıyomuş sanırım..
bilgilerinizi bekliyorum ..

kızlar bende üst ön 5 dişimi yaptırmayı düşünüyorum dr um en iyisi tel diyor doğru ama bu yaştan sonra 2 yıl telle dolanmak istemiyorum banada fikir werebilirmisiniz doğal olmasını istiyorum

arkadaşlar bende ön dişlerimden 2 yada 4 tanesini yaptırmak istiyorum çarpıklıktan dolayı
zaten diş etlerimdede problem var o yüzden dişlerim uzamaya başladı tel taktırmak istemiyorum. burdaki doktorlarımız bana cevap verebilirlermi maliyeti ne kadar olur? birde çarpıklık dişi çektirip yerine yaptırmakla düzelebilirmi? bu yaştan sonra başka çözüm yolum yok gibi
şimdiden teşekkürler

kızlar yaa ltfen cewap weririmisiniz dün dr umla görüştüm bir dişim çok fazla önde olduğu için yaprak lamine yani yapılmas dedi porselen olurmuş ancak ama hatrım warsa ortodontse git bi fikir al önce dedi benneyaptımki ama ben 2 yıl telle dolaşmak istemiyorum saten 26 yaşıma giricem :KK43:

Merhaba konuya geç dahil oldum yine ama elimden geldiğince cevaplamaya çalışayım.

bişi sorcam metal destekli porselenlerde dişin arka kısmı metal mi oluyor? beyaz değil mi?

metal destekli porselenin arkasında bant şeklinde metal da bırakılabilir tamamen porselen da yapılabilir. Bu gittiğiniz hekimin yapmış olduğu bir seçimdir. Teknisyenine o şekilde çalışmasını isterse metal bant bıraktırabilir. Ben şahsen bıraktırmıyorum hiç metal görüntü istemiyorum teknisyenim ona göre yapıyor.

bende arka dişlerim için porselen düşünüyoum...küçüklüğümden beri hep dolguyapıldı... ve çok kötü bir görüntü oldu...ağzında hiç dulgusu olmayanlara imreniyorum..porselen diş için dişler çok mu küçültülüyor? ne kadar zaman sürüyor..?

Dişlerinizin ve dolgularınızın durumuna göre porselen kaplama mı yapılacak inlay onlay mi yapılacak buna dişhekiminiz karar verecektir. Dişlerin boyları ; metal ve porselenin geleceği kalınlık kadar küçültülür ölçüsü alınır ;bir metal prova yapılır ardına da ağzınıza takılır. Herşey yolunda giderse en fazla 10 günde bu işlem tamamlanır.

arkadaşlar bende ön dişlerimden 2 yada 4 tanesini yaptırmak istiyorum çarpıklıktan dolayı
zaten diş etlerimdede problem var o yüzden dişlerim uzamaya başladı tel taktırmak istemiyorum. burdaki doktorlarımız bana cevap verebilirlermi maliyeti ne kadar olur? birde çarpıklık dişi çektirip yerine yaptırmakla düzelebilirmi? bu yaştan sonra başka çözüm yolum yok gibi
şimdiden teşekkürler

kızlar yaa ltfen cewap weririmisiniz dün dr umla görüştüm bir dişim çok fazla önde olduğu için yaprak lamine yani yapılmas dedi porselen olurmuş ancak ama hatrım warsa ortodontse git bi fikir al önce dedi benneyaptımki ama ben 2 yıl telle dolaşmak istemiyorum saten 26 yaşıma giricem :KK43:

Herzaman kendi doğal dişleriniz yapay yapılardan evladır. Yaşınız ne olursa olsun tel takılabilir. Diş çekilmesiyle dişlerinizin çarpıklığı düzelmez. Doktorunuz doğru demiş muhakkak bir ortodonti uzmanıyla görüşmeden hemen protez yaptırmaya karar vermeyin. Maliyet ve tedavi süreci hakkında en iyi bilgiyi ondan alabilirsiniz.

sağlıkla kalın.sevgiler

babam konyada çok ıyı bır doktora dıs yaptırdı ama sorunu su
1-yemek yerken ekmek marul tarzı yıyeceklerı dısı ıle kesemıyor meyvelerı bıle bazen tum parçalar halınde yutuyo
2- yemek yerken diş agzından çıkıyo2

su dıs yapıstırı seylerden kullandı yalnız olmadı sızce ne yapmalı

ben 1 sene önce üst ön 10 dişime zirkonyum kaplama yaptırdım ve kendi dişlerimden daha memnunum çok rahat elma erik yiyorum ekmeği parçalayabiliyorum beyaz leblebi yiyebiliyorum çekirdek çitleyebiliyorum hiç dişim kırılcak parçalayamayacak demedim ve hiç bi sorunla karşılaşmadım ben 10 dişimi 2.5 milyara ye yaptırdım aslında tanesini 350 diyormuş ama sürekli o dr gittiğim için indirim yaptı tanesi 250 yee geldi bana...

babam konyada çok ıyı bır doktora dıs yaptırdı ama sorunu su
1-yemek yerken ekmek marul tarzı yıyeceklerı dısı ıle kesemıyor meyvelerı bıle bazen tum parçalar halınde yutuyo
2- yemek yerken diş agzından çıkıyo2

su dıs yapıstırı seylerden kullandı yalnız olmadı sızce ne yapmalı

cnm babanın dişi takma diş galiba normalde çıkmaması gerekiyor ama ağzına tam oturmamaış demekk ki çıkıyor yaptırdığı yere tkr gidin ve söyleyin bence dr hatası bu

cnm babanın dişi takma diş galiba normalde çıkmaması gerekiyor ama ağzına tam oturmamaış demekk ki çıkıyor yaptırdığı yere tkr gidin ve söyleyin bence dr hatası bu

ah kuzum ah 2 defa gıttık hanı olçu alırken taktıkları dıs çok ıyı boyle olsun dıyo tamam dıyo ama dış yapılıp gelınce aynı

ah kuzum ah 2 defa gıttık hanı olçu alırken taktıkları dıs çok ıyı boyle olsun dıyo tamam dıyo ama dış yapılıp gelınce aynı

tuh ya ne kadar saçma sanki bedavaya yapıyor. evt cnm ölçüden büyük yapıolar ki yemek yerken felan çıkıyor olmazsa başka dr gidin cnm yazık baban rahat rahat yemek felan yiyemiyordur böyle sorumsuz olcaksan olma dr kolay değil sonuçta her ölçüde insanın midesi bulanıyor insan bıkar dr gitmekten çok çok geçmiş olsun cnm

Arkadaşlar porselen diş yaptırmayı düşünüyorum.Dişlerim çok sağlıksız yıllardır dolgu ve ıvır zıvır yaptırmaktan yoruldum.Artık kaldırmıyorda.Renkte falan sorunum yok ta iteleye kakalaya bu kadar oldu.Fiyat aldım zirkonyum porselen diş şu anda en iyisi buymuş tane fiyatı 400 ytl dedi hekim.Bende 24-28 civarı yapılacak eder 11 000 ytl çok astronomik geldi.Bilgisi olan var mı acaba;
En iyisi hangisidir?
Fiyatlar ne durmdadır?
Yaptırıp memnun olanlar?
Öneriler?
Lütfen paylaşalım.a.s.
Teşekkürler

Merhaba arkadaşlar,ben de Lara ile aynı dertten muzdaribim,ön 4 dişimi zirkonyum yaptırmak istiyorum ama doğal durur mu endişesiyle henüz yaptıramadım,bildiğiniz iyi bir hekim varsa ve önerirseniz cok sevinirim.Bir de fiyat konusunda bilgi verebilirseniz memnun olurum.Şimdiden teşekkür ederim.

arkadaşlar bende ön 4 dişime yaptırmak istiyorum yandan 2 tanesi biraz arkada doktor 2 tane çekip arkaya kaydırırz dişlerini öyle yaparız dedi sizce alttaki diğer dişlerimle felan sırıtmazmı?
porselen yaptıran arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum

Kızlar dişleriniz sarı mesela üst dişleriniz yamuk..
üstten altı dişinizi zikronyum yaptırıp kalan dişlerinizi beyazlatırmıydınız_?
yoksa 6 zikronyum fiyatına 20 dişinizi porselen mi yaptırırdınız (porselen yapılınca renk farkı da olmayacak )

benim ön üstte 4 alta 10 tane porselen var 1 yıl önce yapıldı a1 olarak tanımlanıyor bembeyaz üstelik sigara cay kahve öyle sararmada olmuyor üstelik fırcalamasan bile dağa öncede protez vardı ama hemen sararıyordu arka taraf ne kadar fırcalarsan ısırarak yiyorum bir sorunum yok üstelik ben amaliyat gecirdim ağzımdan kocaman bir kist alındı yerine gref takıldı öyle pahalı falan değil özelde yaptırdım çünki devlet porseleni karşılamıyor oda şöyle dışarda yaptırırsanızda ödeme yapılması için 2 ay içinde devlet hastanesinde dişinizi yaptıramıycanıza dair ropor falan istiyor oda çok tefuarat gerektiriyor ama benim özelde oldu üstelik öyle milyar falan değil tanesi yüz ytl ye geldi bütün tedavilerde dağil kesme ölcü gecici protez falan üstelik öyle basit bir doktorda değil askeri hastanede bir binbaşı diş konusunda çok uzman gömülü yirmilik dişi dikişsiz bir şekilde aldı bende dişçi korkusu var şunda dişciye ihtiyacım var ama korkuyorum çünki diş doktorum istanbula tayin oldu.....

Ben istanbul'da yaşıyorum da merak ettim doktorunuzu adı soyadı nedir?

ben de birşey sormak istiyorum.1 ay önce tek ön dişime zirkonyum kaplama yapıldı.hala birşey ısırdığımda hafif sızı yapıyor bu normal mi ? bir de dilimle iç kısmından ittirdiğimde çok hafif hareket ediyor.acaba iyi yapışmadı mı ? kaplama diş yaptıran arkadaşlar ne dersiniz ? :KK43:

ben de birşey sormak istiyorum.1 ay önce tek ön dişime zirkonyum kaplama yapıldı.hala birşey ısırdığımda hafif sızı yapıyor bu normal mi ? bir de dilimle iç kısmından ittirdiğimde çok hafif hareket ediyor.acaba iyi yapışmadı mı ? kaplama diş yaptıran arkadaşlar ne dersiniz ? :KK43:

Sızı varsa ya alt dişinde sorun var yada tam yapışmadı canım sızlaması normal olamaz çünkü..İnce kestiyse alt dişi ondan yapar dişcine tekrar görün derim ben..

Sızı varsa ya alt dişinde sorun var yada tam yapışmadı canım sızlaması normal olamaz çünkü..İnce kestiyse alt dişi ondan yapar dişcine tekrar görün derim ben..

sızlama sorunu geçti sonunda.dişimi yapıştırırken diş etlerimi çok zorlamıştı doktor,acısı uzun süre geçmemişti.sanırım ondan kaynaklandı.şimdi daha rahat,teşekkür ederim cevabınız için :KK66:

merhaba arkadaşlar
benim ön iki dişimde porselen vardı. on iki yıl önce filan yapıldı. son beş yıldır üst kısmı mor geziyorum diş etimin. dişimin üstünden de alttaki metal hafif gözüküyor. yenilemeye karar verdim. sakaryada bir dişçiye gittim. ikisini 250 tl ye yenilerim dedi. içerideki kendi dişlerine bakarız temizleriz gerekirse. bir gün dinlendiririz ve sonra ertesi gün geçici diş yaparız oraya dedi. bu arada ölçü filan alacakmış. porselen dişlerde beş güne filan gelir onu takarız. beş gün geçici dişi kullanırsın dedi. ama benim içime sinmeyen olay morluk geçer mi dediğimde net cevap veremedi. sizce ne yapmalıyım? zirkonyumu yeni öğrendim. bir de onu soracağım bakalım da benimle aynı sıkıntıyı yaşayan ve sıkıntısını gideren varsa özellikle cevap yazarsa çok sevinirim.

benim ön üstte 4 alta 10 tane porselen var 1 yıl önce yapıldı a1 olarak tanımlanıyor bembeyaz üstelik sigara cay kahve öyle sararmada olmuyor üstelik fırcalamasan bile dağa öncede protez vardı ama hemen sararıyordu arka taraf ne kadar fırcalarsan ısırarak yiyorum bir sorunum yok üstelik ben amaliyat gecirdim ağzımdan kocaman bir kist alındı yerine gref takıldı öyle pahalı falan değil özelde yaptırdım çünki devlet porseleni karşılamıyor oda şöyle dışarda yaptırırsanızda ödeme yapılması için 2 ay içinde devlet hastanesinde dişinizi yaptıramıycanıza dair ropor falan istiyor oda çok tefuarat gerektiriyor ama benim özelde oldu üstelik öyle milyar falan değil tanesi yüz ytl ye geldi bütün tedavilerde dağil kesme ölcü gecici protez falan üstelik öyle basit bir doktorda değil askeri hastanede bir binbaşı diş konusunda çok uzman gömülü yirmilik dişi dikişsiz bir şekilde aldı bende dişçi korkusu var şunda dişciye ihtiyacım var ama korkuyorum çünki diş doktorum istanbula tayin oldu.....

merhaba. ben de dişlerimi yaptıracağım. dişçinizin adını verirseniz netten bulup gidebilirim ist da. zirkonyum mu yaptırdınız? fiyat da çok uygunmuş. fiyat uygun olursa ben de daha fazla dişimi yatırabilirim. üst ön dişlerimde kanal tedavsisinsen dolayı siyahlaşma var. gülemiyorum bile :KK43:( tşkler şimdiden :KK66:))

X