Premature Bebekler Prematüre bebeklerim için hangi mamayı kullanmalıyım

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Bomontiii

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2017
114
129
33
Kızlar merhaba, 31+3 te doğan prematüre bebeklerim yakında küvözden çıkacaklar inşallah. İkisine birden sütüm yetmiyor malesef. Evde de anne sütüne ek mama vermek sorunda kalacağım. Doktor Aptamil prematil önerdi yalnız ne internette ne de eczanelerde bulamıyorum mamayı. Her yeri aradım sordum stokta yok diyorlar.
kullananlardan ricam nerden temin ediyorsunuz?
kullanmayanlar ise hangi mamayı kullandılar 3-3,5 kilo olana kadar?

Inşallah sağ salim dönerler evlerine canım
. Ben smilac kullandım çokda güzeldi benim.kizimda 35+ 2d2ddoğdu.2600 hastaneden çıktığında ben 3 aylık olana kadar kullandım.asla gaz yapmadı ve çok güzel doyuruyordu.tavsiye ederim internet ve bazı marketlerde var genelde ben netten alıyordum daha uygun oluyordu.

Merhaba benim ikiz bebeklerim 31+4 doğdular 25 gün küvözde kaldılar. Çıktıktan sonra 3 kilo olana kadar aptamil prematüre kullandık. Daha 2 ay olmadı mamayı biz çok rahat eczanede buluyorduk. İstanbuldayız bu arada. Daha sonrasında biz bir çok mama denedik çoğunda kabızlık sorunumuz oldu prematüre bebeklerin bağırsakları hassas oluyor her mamayı sindiremiyor. En son doktorumuz bebelac gold önerdi o kadar memnun kaldık ki kakalarını yapamadıkları için göbek fıtıkları olmuştu. Bebelac gold ile iki günde bir yapmaya başladılar çok rahatladık büyük sıkıntı bu mama işi helede ikizler için. İşin maddi boyutuda Var tabi. Prematüre mamayı biz eczanemizden alıyorduk isterseniz numarasını veririm belki bir yolunu söylerler.

Kızlar merhaba, 31+3 te doğan prematüre bebeklerim yakında küvözden çıkacaklar inşallah. İkisine birden sütüm yetmiyor malesef. Evde de anne sütüne ek mama vermek sorunda kalacağım. Doktor Aptamil prematil önerdi yalnız ne internette ne de eczanelerde bulamıyorum mamayı. Her yeri aradım sordum stokta yok diyorlar.
canım internetten bulabilirsin mamayı bende bi iki kutu kullandim sonra gaz sorunumuz başladı bebelac gold kullandım çok güzel bi mama ne gaz ne kabızlık yaptı bebegime hala kullaniyorum 11 aylık düzeltilmiş 9ayligiz ankaradaysan eczane önerebilirim.

Inşallah sağ salim dönerler evlerine canım
. Ben smilac kullandım çokda güzeldi benim.kizimda 35+ 2d2ddoğdu.2600 hastaneden çıktığında ben 3 aylık olana kadar kullandım.asla gaz yapmadı ve çok güzel doyuruyordu.tavsiye ederim internet ve bazı marketlerde var genelde ben netten alıyordum daha uygun oluyordu.

Şimdi sizin için buldum n11 de felan da var cimri.com a mamanın ismini yazarsan olduğu yerler cikiyo fiyat karşılaştırması ile 🥰

Hanımlar çok teşekkür ederim sonunda n11 vasıtasıyla gaziantep te bir firmada buldum. Ben mersin de yaşıyorum ve aramadığım eczane kalmamıstı. Hepsi ağız birliği etmiş gibi bu mama stoklarda yok dedi. Sonunda buldum, Allah hepimizin yavrusunu bağışlasın. Benimkiler 41 gündür küvözde. Yakında çıkacaklar inşallah.

Hanımlar çok teşekkür ederim sonunda n11 vasıtasıyla gaziantep te bir firmada buldum. Ben mersin de yaşıyorum ve aramadığım eczane kalmamıstı. Hepsi ağız birliği etmiş gibi bu mama stoklarda yok dedi. Sonunda buldum, Allah hepimizin yavrusunu bağışlasın. Benimkiler 41 gündür küvözde. Yakında çıkacaklar inşallah.
sağlıkla çıkarlar inşallah canım çok fazla stok yapma bebeklerin için çünki hemen kilo aldiriyo çabuk toparliyorlar kiloları ne kadar bilmiyorum ama 4 kutuda 3 3.5 kiloyu bulurlar ikisi için tahminen 4 yani.

aptamil fimasını arayın onlar yardımcı oluyorlar

Arkadaşım kullanıyordu sordum buradan alıyormuş canım 🤗

prematilde benimde bildiğim güzel bir mama aptamil firmasını bir arayıp sorun belki yardımcı olurlar size

X