Prensesime Kavuşma Hikayem(Spinal Sezeryan doğum)

TuCi_

Evli mutlu çocuklu
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2010
190
23
35
2 Mart pazartesi günü doktora gittik kontrole, 39+4 haftalık hamileydim. Bebeğim azcık tombiş görünüyordu( 4100 grm) Oktay bey( Bursa Medicabil Hastanesi) artık normal doğumun olmayacağını söyledi. Bende sezeryandan korkan biri olarak çaresizlikle sırf bebeğimin sağlığı için kabul ettim. bebeğim benim korkularımdan önce geliyordu çünkü. 5 mart perşembe gününe sezeryan doğum için gün aldık. gelin görün ki o akşam rahat rahat uyudum gece birden çok fena bi şekilde tuvaletimin geldiğini hissettim. Koşarak tuvalete gittimki ne göreyim hafif kan geldi( Nişanım yani ) Hemen apar topar eşimi uyandırıp doktoru aradık, hastaneye gelin bi bakalım dedi. Nst ye bağlandım çok az sancım çıktı ebe kontrol etti hiç açılmam yoktu. Normal doğum imkansızdı yani. Bi şekilde sabah ettik, saat 10 civarı ameliyathaneye alındım. İlk önce genel aneztezi istiyordum, çünkü spinalden felç kalma olasılığı olduğundan korkuyordum. Ama aneztezi doktorunu görünce nebilim birden fikrim değişti doktora korkuyorum ama spinal aneztezi olsun dedim. Hiç birşey hissetmedim iğneyi yaparken hafif bi acı sadece.
Neyse sonra bi baktım herkes çevreme toplandı meğer benim minik prensesim yeni dünyasına merhaba demiş :) 5-10 dkka içinde doğmuş oldu yani. Spinalin en güzel yanı onu o haliyle görebilmemiz, bütün korkularımızdan arınmak, o güzel yüzüyle dünyanızın cennete dönüşmesi :) Doktorun tahminiyle hemen hemen aynı kiloda doğdu kızım, 3980 grm.
Medicabil hastanesinin hemşirelerinden ve ebelerinden olumsuz eleştiriler vardı. Ama ben o insanlara asla hak vermiyorum. Ameliyathaneden tutunda odamda çıkışım olana kadar hemşirelerde ebelerde sürekli bakıma geldiler. O dereceki hasta bakıcılar bile güleryüzlü insanlardı.
Sezeryan doğum korkusuna gelince. Doğumun olduğu akşam yürümeye başladım, hatta oturarak kızımı emzirdim. Siz sadece dirayetli olun, korkmayın. Öyle yatıcam herkes herşeyi ayağıma getirsin demeyin. Mümkün olduğunca evdede gezinin hareket edin. Ve mutlaka cırtlı Bel Korsesi kullanın !! hem daha rahat hareket ediyorsunuz hemde göbeğinizin inmesinde yardımcı oluyor. 22 günlük olduk bugün ve ben 10 gün sonra normal hayatıma döndüm, yemekti temizlikti her işimi yapabiliyorum.
Allah hepimizin yavrularına uzun sağlıklı ömürler nasip etsin...

Allah bağışlasın maşallah. Size de büyük geçmiş olsun

X