Problem bizde mi acaba

tuce_tuce

❤️
Pro Üye
Anneler Kulübü
11 Mart 2013
32.470
52.184
31
Selam kızlar çok fena bunaldım dertlerimi anlatıp rahatlamak istiyorum şuan 🤦🏻‍♀️
Oğlum 2.5 yaşına gelmek üzere 2 yaş derdi hala bitmedi hızı azalmadı bile 😢. 2 yaş kontrolünden sonra birkaç sorunumuz için çocuk psikiyatristine gittik. Doktor normalin üzerinde hareketli buldu ki biz hep kendimiz abartıyoruz zannediyorduk . Krizleri için geçecek zaman lazım dedi okey dedik ay hala geçmiyor ya kabus gibi 😦. Birde olaylar boyut değiştirmeye başladı . Aklınıza gelecek herşeye hayır diyor . Anneni seviyor musun hayır babanı hayır 🤣 karnım acıktı mı hayır kaka yaptın mı Hayır birde üzerine bize parmağını sallıyor 😁 ki biz asla böyle birşey yapmıyoruz kimden öğrendi bilinmiyor . Makinaya çamaşır atmam sorun ağlıyor yediğimiz yemeğin tepsisini kaldırmam sorun 🤣 arabayı açık otoparka park etmem sorun ağlıyor arabada sevdiği müziği bulmam sorun çünkü hergün başka müzik seviyor oluyor🤣 yapmaması gereken şeyi 100 kere sebebleri ile anlatıyoruz illa yapacak🤦🏻‍♀️ Eşim deseniz çok stresli işi var şuan oda perişan. Günde 3 saat kesinlikle parktayız . Parka inerken scooter filan indirilmiyor başka çocuklar dokunuyor diye 🤦🏻‍♀️🤣kedileri köpekleri yakalayıp sarılıyor öpüyor 😎 kuş almaya karar verdik 3 gündür gündem kuş rengi siyah olacakmış 🤦🏻‍♀️ Bu imkansız doğal olarak kriz çıkacak diye korkuyorum 😨. Kuşu alsak ( daha önce aldık bize alışmadığı için vazgeçmek zorunda kalmıştık ) nasıl olacak bilmiyorum ama bir hayvanla büyüsün istiyoruz . En son dişlerini çıkarıyor oda gerginlik sebebi bence tabi . Aşırı sabırlıyız eşimde bende ve çevremizdeki herkes şaşırıyor ama tabi bir süre sonra eşimle birbirimize düşüyoruz tartışma çıkıyor . Dün durduk yere babasını odasından itip çıkarttı kapıyı suratına kapattı .Annemlerle telefonda filan konuşamıyoruz asla izin vermiyor kendi ilacımı bile ağzıma götüremiyorum o verecekmiş 🤣sifona kendim basamıyorum o basacak gibi gibi bin tane şey. Şimdi böyle gülüyorum bazen gülüyorum ama sinirlerimiz yıprandı artık . Kazara onun yapmak istediği birşeyi ben veya eşim yaparsak bittik tüm günü rezil ediyor bize . Bayramda ailemizin yanındaydık bir banka noter işim için 1 saat halasına bıraktım geldiğimde görümcem bu çocuğa sen yanlız nasıl bakıyorsun beni perişan etti dedi .oyuncak oynamıyordu hemde hiç şimdi günde toplam 1 saat oynuyoruz en azından . Sürekli parkta oyun alanlarında koltuk tepelerinde benim tepemde vs vs hep böyleyiz. Kızlar ya çok yorgunum ne zaman geçecek bu zor günlerimiz ne zaman gün yüzü göreceğim😢 3 yaş krizleri de varmış birde ona ne kaldı ki hiç dinlenmeyecek miyim sakince oyuncak oynayalım filan istiyorum ama hiç olmuyor. Anlattım rahatladım şuan teşekkür ediyorum 😍💋

Son düzenleme:
En iyi cevap
Oğlum 3.5 yaşında,biz de tam rahat ettik derken yine başladı krizler.Odadan çıkarken önce o çıkacak,tabağını odaya o götürecek,obur çocuk iken yemek reddi de başladı hayır dediyse bitti,sabah sabah pilav tarhana çorbası makarna istemeler,olmayınca tepinerek ağlamalar,bu arada her şeye ama her şeye hayirrrr, onun uzandığı koltukta kimse oturnayacak vs kök söktürüyor yani 🙄
Allah yardımcımız olsun
Yaaa allah sizin yardımcınız olsun umarım bir an önce geçer 😔
Selam kızlar çok fena bunaldım dertlerimi anlatıp rahatlamak istiyorum şuan 🤦🏻‍♀️
Oğlum 2.5 yaşına gelmek üzere 2 yaş derdi hala bitmedi hızı azalmadı bile 😢. 2 yaş kontrolünden sonra birkaç sorunumuz için çocuk psikiyatristine gittik. Doktor normalin üzerinde hareketli buldu ki biz hep kendimiz abartıyoruz zannediyorduk . Krizleri için geçecek zaman lazım dedi okey dedik ay hala geçmiyor ya kabus gibi 😦. Birde olaylar boyut değiştirmeye başladı . Aklınıza gelecek herşeye hayır diyor . Anneni seviyor musun hayır babanı hayır 🤣 karnım acıktı mı hayır kaka yaptın mı Hayır birde üzerine bize parmağını sallıyor 😁 ki biz asla böyle birşey yapmıyoruz kimden öğrendi bilinmiyor . Makinaya çamaşır atmam sorun ağlıyor yediğimiz yemeğin tepsisini kaldırmam sorun 🤣 arabayı açık otoparka park etmem sorun ağlıyor arabada sevdiği müziği bulmam sorun çünkü hergün başka müzik seviyor oluyor🤣 yapmaması gereken şeyi 100 kere sebebleri ile anlatıyoruz illa yapacak🤦🏻‍♀️ Eşim deseniz çok stresli işi var şuan oda perişan. Günde 3 saat kesinlikle parktayız . Parka inerken scooter filan indirilmiyor başka çocuklar dokunuyor diye 🤦🏻‍♀️🤣kedileri köpekleri yakalayıp sarılıyor öpüyor 😎 kuş almaya karar verdik 3 gündür gündem kuş rengi siyah olacakmış 🤦🏻‍♀️ Bu imkansız doğal olarak kriz çıkacak diye korkuyorum 😨. Kuşu alsak ( daha önce aldık bize alışmadığı için vazgeçmek zorunda kalmıştık ) nasıl olacak bilmiyorum ama bir hayvanla büyüsün istiyoruz . En son dişlerini çıkarıyor oda gerginlik sebebi bence tabi . Aşırı sabırlıyız eşimde bende ve çevremizdeki herkes şaşırıyor ama tabi bir süre sonra eşimle birbirimize düşüyoruz tartışma çıkıyor . Dün durduk yere babasını odasından itip çıkarttı kapıyı suratına kapattı. Kızlar ya çok yorgunum ne zaman geçecek bu zor günlerimiz ne zaman gün yüzü göreceğim😢 3 yaş krizleri de varmış birde ona ne kaldı ki hiç dinlenmeyecek miyim sakince oyuncak oynayalım filan istiyorum ama hiç olmuyor. Anlattım rahatladım şuan teşekkür ediyorum 😍💋

Oğlunuz henüz evde canlı bir hayvanla yaşama çağında değil. Bu defa alacağınız kuş size alışırsa , oğlunuz sevmek isterken hayvana fark etmeden zarar verebilir.

Ben nedense kus balik evde pek sevemiyorum.. ev hayvani dedigin soyle sarilip uyuyacaksin minciklayacaksin😍kedi kopek gibi..

Evde hayvan varken dogsaydi neyse ama simdi hayvan alsan alsaniz geri verseniz vs hayvana haksizlik bence.. hem onun sorumlulugunu sen ve esin almak zorundasinz

Ağlayarak istediklerini fazla mı yaptırıyor acaba ? O yaşlarda oğlum var. Onun da bu herşeye ağlayıp yaptırmak istediği dönemi oldu. Baktım saçma sapan herşeye ağlıyor ,dur durağı mantığı yok. Dedim agladigin sürece yanına gelme ,ağlamam bitsin sonra kucağıma alicam seni. O zaman anlat ne istediğini ,agladigin zaman anlamiyorum seni. İlk zamanlar yarım saat ağladı ,sonra azaldı bu süre. Şimdi ağlayarak birşey yaptiramayacagini biliyor. Ara ara hala nemi denedigi oluyor ama görmezden ve duymazdan geliyorum ,susup gelip güzelce anlatıyor

Ağlayarak istediklerini fazla mı yaptırıyor acaba ? O yaşlarda oğlum var. Onun da bu herşeye ağlayıp yaptırmak istediği dönemi oldu. Baktım saçma sapan herşeye ağlıyor ,dur durağı mantığı yok. Dedim agladigin sürece yanına gelme ,ağlamam bitsin sonra kucağıma alicam seni. O zaman anlat ne istediğini ,agladigin zaman anlamiyorum seni. İlk zamanlar yarım saat ağladı ,sonra azaldı bu süre. Şimdi ağlayarak birşey yaptiramayacagini biliyor. Ara ara hala nemi denedigi oluyor ama görmezden ve duymazdan geliyorum ,susup gelip güzelce anlatıyor
Bizde öyle zannediyorduk doktora anlattık durumu . Doktor mesela imkanı olay şeyi denemesine izin verin dedi. Ama tabi ilk başta ağlamadan istiyorsa . Eğer ağlıyorsa ( mesela mama sandalyesinde oturması için belirlediğim şeyleri açıyorum yemek saatinde 10 ar dk şeklinde . Zamanımız doldu diyip açıklayıp kapatıyorum sinirleri bozuksa ağlıyor ve ben yeniden açmıyorum. ) kapalı otoparka gitmedim diye ağlıyor ama ben ağlıyor diye gideyim demiyorum bir süre sonra susuyor evet ama etkisi o sinir bozukluğu saatlerce geçmiyor .

bizde o yaşlarda pedegoga gittik. bize oğlumun yanında dediği şey her istediğinizde sizin istediğiniz oluyor mu diye soru sordu. bende tabiki hayır dedik. onunda her istediği olmayacak ozaman dedi. ikinizde tutarlı bir biçimde hayır demeniz gerekiyor. eğer birisi aman lanet olsun yap şunun istediğini dedi mi ipler kopuyor...

oğlum 5.5 yaşında, eşimin yanında ortalığı bir birine katıyor. biliyor ki sonunda evet diyecek. sadece benim yanımda yada dedesinin yanında tutturmuyor. çünkü fikrimiz değişmiyor. ananesi varsa ortamda yine ortalığı bir birine katıyor. çünkü anane mutlaka evet diyecek. biliyor. kısaca insan kullanmayı biliyorlar. ikinizde eğer konu hayırsa hayır olsun... değiştirmezseniz sorun çözülür.

yoksa 2 yaş 3.. 4 .. 5 .. devam eder gider. evde kural var bizim kırılan oyuncağın aynısı alınmaz. eşim ama yazık dedi. iyi alalım ozaman ileride(çok ileride :) ) iphone 11i duvara çarparsa da alırsın ozaman dedim. yok yok dedi, vazgeçti :)))

6 yaştan bildireyim ben de 😄
3 yaştan sonra bi rahatlama gelmişti bize.
Sonra noldu bilmiyorum ama her gün en az 3-4 kriz çıkıyor evde.
Her istediğini yapmıyoruz, kararlı olmaya çalışıyoruz.
Güzel bir günün sonu bile çok büyük ihtimalle tepine tepine ağlamak.
Hiperaktivite şüphesi dendi bize.
Sizinki yaş özelliği olabilir.

Uzun süredir çevirisini beklediğim bir kitap vardı.
"Zor Değil Sıra Dışı Çocuk"
Okurken bi sakinlik geliyor bana, ama oğlumun krizlerine artık ben de sakin kalamıyorum.

Benimki 18 aya girecek benimkide çok haşari.
Başkası anlatsa abartiyor derdim ama inanın sizi anlıyorum.
Çok zor birşey.
Mesela aşırı ısırma istegi var ve elimizi ayagimizi saklayacak yer arıyoruz.
Havuç vs hikaye.
İlla o el kol isirilacak.
Yada yemek yaparken ayaklarımıza saldırıyor.
Çok inat ve aşırı aglak.
Ve vurma itme ısırma kitapları yırtma şuan normal diyor uzmanlar ama cok yoruldum.
Aniden kucagimdayken kafamı ısırmaya çalışıyor.
Dışarıdan eve sokamiyorum.
Her dediğini asla yapmıyorum yemek de yemiyor ağzından çıkarıp atıyor ve basıyor üstüne sürekli.
Şimdiden böyle büyüdükçe daha coşacak gibi ay Allah yardımcımız olsun

anlattıklarınızda küçük kızımı gördüm
3 yaş 3 aylık benim kızım da, aman Allahımm böyle bir inat yeryüzünde yok yani
herşeyi illaki kendisi yapacak
asansörü illaki o çağıracak
sifona illaki o basacak
ağzını illaki o silecek
evden ilk önce o çıkacak, ilk o girecek
bana ilk o sarılacak
poposunu temizlemeden önce ıslak medili kendisi bana verecek
hata kaza bunlardan birini ben ya da başka biri yapsın eyvaahhhhh kıyamet kopuyor
parka gittyisek scootera sadece o binecek ablasına asla izin vermiyor ki kendisi sürmese bile üzerinde duruyor sadece, yeterki ablası dokunmasın
yemek yediriyorum yemek istemiyor o zaman tabağı önünden alıyorum bu sefer buna bağırıyor
her sabah evden çıkarken muhakkak bi kavga kopuyor ki büyük kızım bile illallah etti
yeter anne diyor çok bağırıyor başım ağrıyor artık diye
çözümü varsa ben de alayım

Okurken bi sakinlik geliyor bana, ama oğlumun krizlerine artık ben de sakin kalamıyorum.
her istediği olmasın anlamında da değil aslında o hayır kısmı. olamayacaklara hayır... bizde de krizler oluyor. olmaz mı... engelleyebileceğimiz kadar engellemeye çalışıyoruz. babasının yanında engelleyemiyorum ama...

hiperaktivite olabilir diye dil terapisti demişti bize, ama öğretmenimiz çok sakin bir çocuk diyor. ortama göre oğlum değişiyor. sizinki her yer de mi aynı?

Oğlum 2.5 yaşına gelmek üzere 2 yaş derdi hala bitmedi hızı azalmadı bile 😢. 2 yaş kontrolünden sonra birkaç sorunumuz için çocuk psikiyatristine gittik. Doktor normalin üzerinde hareketli buldu ki biz hep kendimiz abartıyoruz zannediyorduk . Krizleri için geçecek zaman lazım dedi okey dedik ay hala geçmiyor ya kabus gibi 😦. Birde olaylar boyut değiştirmeye başladı . Aklınıza gelecek herşeye hayır diyor . Anneni seviyor musun hayır babanı hayır 🤣 karnım acıktı mı hayır kaka yaptın mı Hayır birde üzerine bize parmağını sallıyor 😁 ki biz asla böyle birşey yapmıyoruz kimden öğrendi bilinmiyor . Makinaya çamaşır atmam sorun ağlıyor yediğimiz yemeğin tepsisini kaldırmam sorun 🤣 arabayı açık otoparka park etmem sorun ağlıyor arabada sevdiği müziği bulmam sorun çünkü hergün başka müzik seviyor oluyor🤣 yapmaması gereken şeyi 100 kere sebebleri ile anlatıyoruz illa yapacak🤦🏻‍♀️ Eşim deseniz çok stresli işi var şuan oda perişan. Günde 3 saat kesinlikle parktayız . Parka inerken scooter filan indirilmiyor başka çocuklar dokunuyor diye 🤦🏻‍♀️🤣kedileri köpekleri yakalayıp sarılıyor öpüyor 😎 kuş almaya karar verdik 3 gündür gündem kuş rengi siyah olacakmış 🤦🏻‍♀️ Bu imkansız doğal olarak kriz çıkacak diye korkuyorum 😨. Kuşu alsak ( daha önce aldık bize alışmadığı için vazgeçmek zorunda kalmıştık ) nasıl olacak bilmiyorum ama bir hayvanla büyüsün istiyoruz . En son dişlerini çıkarıyor oda gerginlik sebebi bence tabi . Aşırı sabırlıyız eşimde bende ve çevremizdeki herkes şaşırıyor ama tabi bir süre sonra eşimle birbirimize düşüyoruz tartışma çıkıyor . Dün durduk yere babasını odasından itip çıkarttı kapıyı suratına kapattı .Annemlerle telefonda filan konuşamıyoruz asla izin vermiyor kendi ilacımı bile ağzıma götüremiyorum o verecekmiş 🤣sifona kendim basamıyorum o basacak gibi gibi bin tane şey. Şimdi böyle gülüyorum bazen gülüyorum ama sinirlerimiz yıprandı artık . Kazara onun yapmak istediği birşeyi ben veya eşim yaparsak bittik tüm günü rezil ediyor bize . Bayramda ailemizin yanındaydık bir banka noter işim için 1 saat halasına bıraktım geldiğimde görümcem bu çocuğa sen yanlız nasıl bakıyorsun beni perişan etti dedi .oyuncak oynamıyordu hemde hiç şimdi günde toplam 1 saat oynuyoruz en azından . Sürekli parkta oyun alanlarında koltuk tepelerinde benim tepemde vs vs hep böyleyiz. Kızlar ya çok yorgunum ne zaman geçecek bu zor günlerimiz ne zaman gün yüzü göreceğim😢 3 yaş krizleri de varmış birde ona ne kaldı ki hiç dinlenmeyecek miyim sakince oyuncak oynayalım filan istiyorum ama hiç olmuyor. Anlattım rahatladım şuan teşekkür ediyorum 😍💋
Cem Yılmaz'ın bir skeci vardı, -Evvet aynısı kaynımda da var "Fıtık" diye..
Evet aynısı bizde de var 30 aylık.
Hiç durmuyor, oturduğu yerde bile zıplıyor.
Kreşe gittiği dönemde hayır dediğimizde bir ara başını duvarlara falan vuruyordu artık kimden gördü bilmiyorum şimdi ondan vazgeçti ama şimdi de bir şeye hayır dediğimizde avazı çıktığı kadar bağırıp oraya buraya saldırıyor, etrafında atabileceği bir şeyler varsa yere fırlatıyor.
Bazen sinirimden oturup ağlayasım geliyor, ağladığım çok oldu hatta.
Bende iple biraz daha algısının açılacağı yaşları bekliyorum inşaALLAH beyhude bir bekleyiş değildir benimkisi :KK43:

ALLAH yardımcımız olsun, sağlıkla, sıhhatle, huzurla büyüyüp iyi insan olsunlar inş.

her istediği olmasın anlamında da değil aslında o hayır kısmı. olamayacaklara hayır... bizde de krizler oluyor. olmaz mı... engelleyebileceğimiz kadar engellemeye çalışıyoruz. babasının yanında engelleyemiyorum ama...

hiperaktivite olabilir diye dil terapisti demişti bize, ama öğretmenimiz çok sakin bir çocuk diyor. ortama göre oğlum değişiyor. sizinki her yer de mi aynı?
Yani olabilecek her şeye evet diyoruz ama o dengeyi kuramadık mı bilmiyorum.
Kısıtlayıcı veya tamamen izin verici değiliz diye düşünüyorum, ama olmuyor gerçekten bir şeyler.

Psikiyatriste gittiniz mi?
Ortama göre değişiyorsa hiperaktivite değil deniyor.

Bizimki de okulda öyle değil ama biraz karışık.
Selektif mutizli oğlum, okulda hiç konuşmuyor, aşırı kaygısıyla kendini bastırıyor.
Evde de çok hareketli, çok konuşkan ve krizler çok öfkeli.
Psikoloğa göre bi tarafta bastırdığı için bi tarafta kendini boşaltıyor, psikiyatriste göre kaygısı azaldığında okulda da aynı davranışları gösterebilir, gösterirse hiperaktivite.

Şüpheniz varsa psikiyatrist değerlendirmesi alın bence, soru işareti kalmasın.

19 aylık bebeğim ve bazı durumlar benim de canımı sıkıyor.. bizimki tam bir anne bağımlısı yemeğini hazırlarken bile mızmızlanıyor illaki onun yanında durmamı istiyor, çoğu zaman gelemem diyince ağlıyor bacaklarıma sarılıp çekiştiriyor ve asla bırakmıyor, tuvalet, duş hep problem, dün ona ilk kez boya kalemleri verdim çok sevdi birlikte boyadık vs. ama sonra neden olmadığını anlayamadığım bi sebeğten ağlamaya başladı ve galiba 15 dakika falan ağladı :KK43: ağladığında tepki vermiyorum, yanında kalıyorum konuşmaya çalışıyorum, ağlaman bittiğinde daha iyi anlaşabiliriz falan diyorum ama pek işe yaramıyor.. Geçen çok gzl bir gün geçirdik (atlarla vakit geçirdik) eve döndük, yarım saat sonra atlara gitmek için ağlamaya başladı ve asla susmadı falan filan.. Çok şey var da çok uzun sürer yazması.. Bunun pek bir çözümü olduğunu sanmıyorum takipteyim konuyu :işsiz:

17 aydayız birkaç haftadır bizde de bu tarz davranışlar var 😥😭

Çok zor birşey.
Havuç vs hikaye.
Çok inat ve aşırı aglak.
Ve vurma itme ısırma kitapları yırtma şuan normal diyor uzmanlar ama cok yoruldum.
Her dediğini asla yapmıyorum yemek de yemiyor ağzından çıkarıp atıyor ve basıyor üstüne sürekli.
Ay benim kedim bu

32 aylik oglum, ayni seyleri yasiyoruz. Sinirlerim bozuk. 🤯
Benimde resmen tükendim bazen oturup ağlıyorum. Sinirleniyorum sürekli bu sinir olayına çözüm arıyorum. Çocuğa kızmamak için kendimi sıkıyorum .

Konuşması geri 2 yaşta bu durumlar için doktora gittik gelişim testi çok iyi geldi doktor normalin üzerinde hareketli evet ama dikkat eksikliği hiperaktivite vs diyemem daha küçük çünkü dedi.
Çok zor birşey.
Havuç vs hikaye.
Çok inat ve aşırı aglak.
Oğlum vurmaz daha doğrusu 18 aylık civarı böyle Olmuştı sonra uyara uyara düzeldi geçiyor canını sıkma ama uyar sürekli.
Cem Yılmaz'ın bir skeci vardı, -Evvet aynısı kaynımda da var "Fıtık" diye..
Evet aynısı bizde de var 30 aylık.
Hiç durmuyor, oturduğu yerde bile zıplıyor.
Kreşe gittiği dönemde hayır dediğimizde bir ara başını duvarlara falan vuruyordu artık kimden gördü bilmiyorum şimdi ondan vazgeçti ama şimdi de bir şeye hayır dediğimizde avazı çıktığı kadar bağırıp oraya buraya saldırıyor, etrafında atabileceği bir şeyler varsa yere fırlatıyor.
Bazen sinirimden oturup ağlayasım geliyor, ağladığım çok oldu hatta.
Bende iple biraz daha algısının açılacağı yaşları bekliyorum inşaALLAH beyhude bir bekleyiş değildir benimkisi :KK43:

ALLAH yardımcımız olsun, sağlıkla, sıhhatle, huzurla büyüyüp iyi insan olsunlar inş.
Hareket olayı bence kalıcı hep öyle olacaklar 😔dün parkta eşimle yan yana duruyoruz . Bir arkadaşımızdan bizimkiyle aynı ay olan kızını getirdi salıncağa oturttu kız sallanıyor kendi kendine kadın gitti uzakta bir masaya arkadaşları ile kahve içmeye başladı çocuk öyle kendi kendine sallandı indi filan . Biz şoka girdik benim çocuk olsa salıncakta ayağa kalkar ve kafasının üzerine düşerdi mesela .
19 aylık bebeğim ve bazı durumlar benim de canımı sıkıyor.. bizimki tam bir anne bağımlısı yemeğini hazırlarken bile mızmızlanıyor illaki onun yanında durmamı istiyor, çoğu zaman gelemem diyince ağlıyor bacaklarıma sarılıp çekiştiriyor ve asla bırakmıyor, tuvalet, duş hep problem, dün ona ilk kez boya kalemleri verdim çok sevdi birlikte boyadık vs. ama sonra neden olmadığını anlayamadığım bi sebeğten ağlamaya başladı ve galiba 15 dakika falan ağladı :KK43: ağladığında tepki vermiyorum, yanında kalıyorum konuşmaya çalışıyorum, ağlaman bittiğinde daha iyi anlaşabiliriz falan diyorum ama pek işe yaramıyor.. Geçen çok gzl bir gün geçirdik (atlarla vakit geçirdik) eve döndük, yarım saat sonra atlara gitmek için ağlamaya başladı ve asla susmadı falan filan.. Çok şey var da çok uzun sürer yazması.. Bunun pek bir çözümü olduğunu sanmıyorum takipteyim konuyu :işsiz:
Biraz önce uyuyacak zıbınla uyuyor normalde dolabı açtı kot pantolon istiyor sonra neden olmayacağını anlattım ağlamaya başladı onu bıraktık başka pijama takımı çıkarttım bak bunu giyin rahat uyu diye ağıt seviyesi yükseldi . Sonra koşarak kirli sepetine gidip kirli bir pijama buldu ve giydirdi kendine zorla uyudu . Hergün başka bir kıyafet pijama için aynı olayı yaşıyoruz

17 aydayız birkaç haftadır bizde de bu tarz davranışlar var 😥😭
Bizimde o dönem başlamıştı gittikçe seviye yükseliyor artık arşa az kaldı

Oncelikle Allah bagislasin. Cok tatli anlatmissiniz ☺🥰. Cok zor oldugunu az cok tahmin edebildim okudukca ama zaten dr kontrolundeymis. Kendisi size bu davranislarinin karsisinda nasil bi tutum takinmaniz gerektigini soylemistir degilmi?

Sevgili bacım 6 yaştan bildiriyorum, bizimde durum ayniydi, çocuklar çok zekiler bizleri kullanmayı çok iyi biliyorlar maalesef. Hıçkıra hıçkıra ağladığım gunleri biliyorum. Sonuca gelecek olursak. Hayır denilen şeye asla sonrasında kıyamayıp evet dememek gerekiyor, sinir koymak önemli, kesinlikle esnememek gerekiyor, zaten ağlıyor öyle de ağlayacak böylede. İstediği mantıksız hiçbirseyi yapmayın yaparsanız dozunu arttırıyor, oğlum kapının yanında dikileceksin diye ağlıyordu mesela hayır ben oturmak istiyorum senin dediğin herseyi yapamam diyordum ağlıyordu ki zaten ağlayan bir çocuk. Ne zaman azaldı okula başlayınca maalesef pandemi falan anaokulu na gelene kadar bir yere gönderemedik, onda bile ilk dönem full ağlayarak geçti çünkü okulda kural vs var sıkıntıya gelmiyordu ikinci dönem ancak alıştı ve düzene girdi, okuldaki gibi evde de kurallar olmalı demişti psikolog, birde anne baba hemfikir olacak. Evde oyun oynarken de kurallar olacak karşı tarafın haklarını bilecek sıra bende şu an gibi şimdi ebe sensin artık sen beni yakalayacaksin o şekilde biraz düzene giriyor, yatmadan önce kitaplar okumuştum bir dönem " tırtık tutuyor" ve "herseye hayır diyen aslan" güzel kitaplardi onların da faydası oluyor. Kolaylıklar diliyorum sonradan unutuluyor ama yorucu bir süreç sizi anlıyorum.

X