Gebeliğe Hazırlık Prolaktin 27,80 yüksek mi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Referans değeri nedir? kimi hastanelerde 20 kiminde 25 diye hatırlıyorum. Sınırın bir tık üzeri engelleyebilir de engellemeyebilir de.

Canım biraz yüksek 20-25 arası normal diyorlar onun üzeri yüksek olarak algılanıyor benim daha önce 744 kadar fırlamıştı dostinex diye ilaç var doktor verdi 2 haftada 17 düşmüştü korkulacak bir değer değil merak etme hemen iner ilaçla

5-35 yazıyor fakat merak ettim çok yukarıda hamilelik oluşmada sıkıntı olur mu diye
merhaba benimde prolaktin değerim 37 ydi ve yüksek dedi doktor.3 ay bekleyelim kendiliğinden düşmezse ilaç vericem dedi 3 ay düzenleyici kullandım sonrasında gittim ve 30a düşmüş iyi dedi normali 27 demişti sanırım yükseldiği zaman evet gebeliğe engel oluyormuş. şuan gebelik düşünüyorum klomen verdi bana bakalım hemen kalabilecek miyim bende merak ediyorm

Benim 42 çıktı prolaktinim ve yüksek şuan dostinex kullanıyorum hap 3 hapım kaldı ve korunmuyorum umarım güzel sonuçlanır
en büyük sebebi stres bende bekarken kullanmıştım dostinex. şuan ilaçsız 37 den 30a düştü korunmuyoruz bizde istiyoruz inşallah güzel sonuçlar alırız :)

X