Prolaktin değerim 35

Aysetr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2024
11
2
27
Kızlar merhaba. Prolaktin değerim 30 civarı çıkıyor ne kadın doğum doktoru ilaç veriyor nede endokrinoloji. bir tane doktor bu değerle hamile kalamazsin diyor. Diğer doktorlar değerin sınırda diyor. Kaç tane doktora gittim hoc biri dostinex yazmadı. Dostinex yazanlara nasıl yazıyor acaba

benim doktorumda vermemişti kadın doğuma gittim başkası verdi istedim

Kızlar merhaba. Prolaktin değerim 30 civarı çıkıyor ne kadın doğum doktoru ilaç veriyor nede endokrinoloji. bir tane doktor bu değerle hamile kalamazsin diyor. Diğer doktorlar değerin sınırda diyor. Kaç tane doktora gittim hoc biri dostinex yazmadı. Dostinex yazanlara nasıl yazıyor acaba
Dostinex yazılacak seviyede değil neden yazsınlar? Dirençli 80-100 bandında bi seviye değil o ilaç çok kuvvetli hemen yazan doktordansa böyle yazmayan doktorları takdir etmek gerekir. Pcos+60 prolaktin değer ile üst üste hamile kaldım biri kimyasal oldu adet olmadan bi daha kaldım sağlıklı gebeliğim oldu. Üremeye yardımcı tedaviler bütün olarak değerlendirilmeli yoksa birini düzeltirken öbürü bozulur sürekli bi üst seviyeye çıkmak zorunda kalınır aşılama tüp bebek vs gibi.

Benim 49 su bir ay sonra tekrar ölçturdum 12 mi ne çıktı hiç ilaç kullanmadım
Stresli bir dönemde olcturduyseniz etkiliyor
Ayrıca ben hamile kaldım bu değerler ile

Dostinex yazılacak seviyede değil neden yazsınlar? Dirençli 80-100 bandında bi seviye değil o ilaç çok kuvvetli hemen yazan doktordansa böyle yazmayan doktorları takdir etmek gerekir. Pcos+60 prolaktin değer ile üst üste hamile kaldım biri kimyasal oldu adet olmadan bi daha kaldım sağlıklı gebeliğim oldu. Üremeye yardımcı tedaviler bütün olarak değerlendirilmeli yoksa birini düzeltirken öbürü bozulur sürekli bi üst seviyeye çıkmak zorunda kalınır aşılama tüp bebek vs gibi.
Doktorlarda bu değerle hamile kalamazsin diyor neden böyle diyip yazmiyorlar

Son düzenleme:
Doktorlarda bu değerle hamile kalamazsin diyor neden böyle diyip yazmiyorlar
Bu söyleyen hekimi değiştirmenizi tavsiye ederim kalamazsın diye bir şey yok ben kaldım örneğin. Diğer değerleriniz önemli buna ek yüksek değerler varsa yumurtlamayı baskılar

Bu söyleyen hekimi değiştirmenizi tavsiye ederim kalamazsın diye bir şey yok ben kaldım örneğin. Diğer değerleriniz önemli buna ek yüksek değerler varsa yumurtlamayı baskılar
Yok diğer değerlerim normal hsg hep temiz eşimde de sıkıntı yok. Bir senedir hamile kalamiyorum

Kan testini saat kaçta verdiniz mesela o bile etki ediyormuş

4 5 kere verdim genelde 30 civarı bir kerede 60 çıktı. Sabah saatlerinde verdim

4 5 kere verdim genelde 30 civarı bir kerede 60 çıktı. Sabah saatlerinde verdim
Ben de 30larda çıkınca endokrinolojiye gittim o da sabah 8de vermek gerekiyo doğru sonuç almak için dedi ben 9 buçuk 10 arası vermiştim geç o saat dedi. Kadın doğum doktorum da bu değeri kadınların sabah evine gidip almak gerek en doğru sonuç için demişti öyle yani küçük bi stres, günün saati, gidilen yol bile etkiliyor

Merhaba, bende 1 yıldır bebek istiyorum ama olmuyor prolaktinim 2023 Şubat'ta 150ler de çıktı. 6 ay ilaç kullandım finalde 3e kadar düştü fakat prolaktin hormonu çok değişik bir şey duşta bile göğüse eklemem sabunlaman hormonu yükseltiyor. Benim düşünce de gebelik oluşmadı bende çok stres yaptım biraz saldım. Bu ay gene doktora gittim prolaktin gene 122 ve dostinex + olarak yumurtalarım gelişsin çatlasın diye klomen verildi. Şuan yumurtam büyüdü gelişti çatladı bu ayı değerlendirdik eğer prolaktinim düştüyse tutunma olur yoksa tekrardan bir hayal kırıklığı. Dostinex haftada 2 kere kullanıyorum şuan ama değerlerim düşükken ayda 2 tane kullanıyordum. mr da çekildi beyinde bir şey yok ama neden yüksek bilmiyoruz

O doktoru değiştir böyle bir şey diyemez benım 122 şuan doktor regli gününde olmazsan test yap dedi demek ki hamile kalabilirim. Yumurtalarım iyi durumda
Kalabilirsin ama zor diyor tek sıkıntı prolaktin olduğu için dostinex kullan bir aya hamile kalırsın diyo.

Çok abartılacak seviye değil neden herkes kendini doktor sanmaya başladı burada dostinex burada okuyorsunuz bana yazmadı zorla yazdırıyorsunuz vs vs doktorları kötülüyorsunuz hiç ne yapabilirim demek yok anca doktor ve ilaç . Mesela paketli gıdaları yemeyin abur cubur yemeyin çok fazla karbonhidrat yemeyin biraz sebze ağırlıklı sağlıklı beslenin 2 haftaya normal seviyeye nasıl geliyor bakın

10 günde çıkan kan testi vermiştim başka doktora kan verdikten 2 hafta sonra gittim. Bide benim hastanem de ver diyor. Hastaneden hastaneye değer mi değişiyor . Sürekli her gittiğimde kan ver kan ver deneme tahtası gibi

X