Prolaktin hormonu gebelik

naz31

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2022
13
2
29
Kızlar merhaba benim geçen ay prolaktin değerim yüksek çıktı ve doktorum dostınex verdi kullandım şuan reglime iki gün var test yaptım pozitif bu ilacı kullandığı ay gebe kalan yazabilir mi 🙏🏻

Hayirli olsun .Bende bu ilacı kullanırken hamile kalmıştım.

Kuzum Sağlıklı bir gebelik mi oldu sabahtan beri yorum okuyorum hep kötü yorumlar üzüldüm açıkçası
Hiç bi sıkıntı olmadi çok şükür. Bende korkmuştum ama doktor da bisey olmaz demişti. Oğlum su an 2 yaşında:)

Kızlar merhaba benim geçen ay prolaktin değerim yüksek çıktı ve doktorum dostınex verdi kullandım şuan reglime iki gün var test yaptım pozitif bu ilacı kullandığı ay gebe kalan yazabilir mi 🙏🏻
Acaba kaçtı prolaktin değeriniz de ilaç verme gereği duydu
Kendi değerimle kıyaslayacağım

Anladım
Benim de 33 çıkmıştı yine vericem bakalım ne olmuş
Diğer hormonlar normaldi de sadece prolaktin mi yüksekti
Aynen öyle diğer değerlerim gayet güzeldi sadece bu hormon yüksek çıktı bir kutu ilaç yazdı o şekilde kullandmm bitti

Aynen öyle diğer değerlerim gayet güzeldi sadece bu hormon yüksek çıktı bir kutu ilaç yazdı o şekilde kullandmm bitti
Benim bir iki hormonum daha sınırdaydı hatta sınırın birkaç değer üzerinde. O yüzden vermedi belki de
Sorunum sadece prolaktin olsa 🥹

Benim bir iki hormonum daha sınırdaydı hatta sınırın birkaç değer üzerinde. O yüzden vermedi belki de
Sorunum sadece prolaktin olsa 🥹
Kuzum seninki 33 ama benimki neredeyse kırktı hiç üzülme şey yap başka bi dr daha git hormon testi yapmak istiyorum de çünkü bu hormonlar sanırım strese bağlı da yükseliyor

Kuzum seninki 33 ama benimki neredeyse kırktı hiç üzülme şey yap başka bi dr daha git hormon testi yapmak istiyorum de çünkü bu hormonlar sanırım strese bağlı da yükseliyor
Bak bu prolaktin değerini incir tetikliyormuş uzak dur mesela ben valla tabak tabak yiyordum almış başını gitmiş.

Bak bu prolaktin değerini incir tetikliyormuş uzak dur mesela ben valla tabak tabak yiyordum almış başını gitmiş.
Evet incir çok etkiliyor. Yazın serin serin yemesi güzel diye dolaptan çıkarıp bir tabak incir yedim. Döngümün 17.gününde erkenden adet oldum o ay. İncirden birkaç gün sonra. Ama günde 1 tane kuru incir yemek çok güzel adet düzenliyor.

Evet incir çok etkiliyor. Yazın serin serin yemesi güzel diye dolaptan çıkarıp bir tabak incir yedim. Döngümün 17.gününde erkenden adet oldum o ay. İncirden birkaç gün sonra. Ama günde 1 tane kuru incir yemek çok güzel adet düzenliyor

Benim de prolaktin 30 çıktı. Fsh 14.43 bu değerim de yüksek yani biraz🥹 Doktor prolaktin hormonun Fsh’ı da etkiliyordur dedi. Dostinex kullanıyorum 10 ocakta bitecek ilaç tekrardan test vercem. Umarım hem fsh hem prolaktinim düşmüş olur.. 6 aydan beri deniyoruz olmuyor hayırlısı bakalım

Benim de prolaktin 30 çıktı. Fsh 14.43 bu değerim de yüksek yani biraz🥹 Doktor prolaktin hormonun Fsh’ı da etkiliyordur dedi. Dostinex kullanıyorum 10 ocakta bitecek ilaç tekrardan test vercem. Umarım hem fsh hem prolaktinim düşmüş olur.. 6 aydan beri deniyoruz olmuyor hayırlısı bakalım
Mrhb prolaktininiz düştükten sonea bir daha tekrar yükseldi mi?

X