Prolaktin yüksekti şimdi de çok fazla düştü.

helmetan

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2023
132
69
31
Merhaba, prolaktin 43 çıkmıştı dostinex kullandım ama şimdide de çok düşmüş 0.7 çıktı. Doktorum bir anda ilaç kesilince oluyor öyle şeyler dedi ve yarım içmemi söyledi. Böyle olup da tekrar içip değeri normale gelen var mıdır ?

Merhaba, prolaktin 43 çıkmıştı dostinex kullandım ama şimdide de çok düşmüş 0.7 çıktı. Doktorum bir anda ilaç kesilince oluyor öyle şeyler dedi ve yarım içmemi söyledi. Böyle olup da tekrar içip değeri normale gelen var mıdır ?
Merhaba. Prolaktin yüksekken tüp bebek tedavisine başlamak istemedi mi doktorunuz?

Canım benimde aynı böyle oldu. Bende sordum doktoruma çok düştü diye endişelendim yüksek olması sorun dedi düşük olması zaten istediğimiz bişey dedi ilacı ayda 1 içmeye devam ettim. Ve bu hormon çok değişme gösteriyormuş bide onu söylemişti heyecan stres herşey etkiliyormuş bu hormonu. Şuan böyle çıktı mesela yarın yine 40 çıkabilir belli olmuyormuş. Doktorunun dediği şekilde ilerle bence 🩷

Canım benimde aynı böyle oldu. Bende sordum doktoruma çok düştü diye endişelendim yüksek olması sorun dedi düşük olması zaten istediğimiz bişey dedi ilacı ayda 1 içmeye devam ettim. Ve bu hormon çok değişme gösteriyormuş bide onu söylemişti heyecan stres herşey etkiliyormuş bu hormonu. Şuan böyle çıktı mesela yarın yine 40 çıkabilir belli olmuyormuş. Doktorunun dediği şekilde ilerle bence 🩷
Evet sürekli değişiyor şimdi haftada 1 tablet içeceğim yarım/yarım olmak üzere sonra yine test yapacağız. Ortalama bi yere gelirse bırakırız artık. Zaten çok yüksek de çıkmamıştı 43 çıkmıştı fazla geldi herhalde ilaç bi anda çok düştü. Anladığım kadarıyla ilaç hem düşürücü hem de değeri kontrol edici etkiye sahip. Yükseksen düşürüyor, düşükken düzenliyor falan

Normale dönüyor haftada 2 kez yarım olarak içiyordum düşünce haftada bir yarım içtim kendiliğinden düzene girdi sonra da zaten hamile kaldım. Cinsel ilişki vs zaten yükseltir birazcık merak etmeyin

Doktorun hanlis tedavi uygulamis kiz benim 63 tu ben hergun yarim yarim kullandim o ilac cok etkili o yuzden dusmus o kadar ama merak etme adet ol sonraki ay duzelir

X