prolaktinim yüksek mi değil mi anlamadım ?

pcoslu birbayan

Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2021
182
42
28
merhabalar benim prolaktinim 40 cıktı pcosum 2 ayrı doktora gittim (aralık ayında kimyasal gebelik gecirmistim) 8 aylık evliyim. bi doktorum prolaktin icin ilac vermedi ilac vermek icin o kadar risk teskil etmiyor cok yüksek değil dedi, diğer doktorum da sana neden dostinex vermedi 20nin üzerinde oldugunda gebelik düsünenler icin veriyoruz dedi. ve bana dostinex verdi, hangisi dogru ne yapmalıyım cok arada kaldım ikiside iyi doktorlar ama bilmiyorum..

merhabalar benim prolaktinim 40 cıktı pcosum 2 ayrı doktora gittim (aralık ayında kimyasal gebelik gecirmistim) 8 aylık evliyim. bi doktorum prolaktin icin ilac vermedi ilac vermek icin o kadar risk teskil etmiyor cok yüksek değil dedi, diğer doktorum da sana neden dostinex vermedi 20nin üzerinde oldugunda gebelik düsünenler icin veriyoruz dedi. ve bana dostinex verdi, hangisi dogru ne yapmalıyım cok arada kaldım ikiside iyi doktorlar ama bilmiyorum..
Doktorlar arasında tedavi yaklaşım farklılıkları olabilir. Polikistik over sendromunuz da var, prolaktin de yüksek. Adet düzensizliğiniz varsa ve gebe kalmak istiyorsanız ( 1 yıl korunmasız ilişkiye devam edin) başka hormon düzeylerinize de (FSH, LH, adet döngünüze göre östrojen, progesteron ve bu hormonların öncülleri hatta testesteron)) bakmak gerekir. Yumurtalık ultrasonu ile de yumurtalarınıza ve gelişimine bakmak lazım. Bir yılda gebe kalamadıysanız ilaç desteği almanızda fayda var.

X