Protez tirnak deneyimim

Deyu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2015
3
0
Merhaba arkadaslar size sadece 2 aylik bir protez tirnak seruvenimden bahsedicem. Evet tirnak yiyenler ve tirnak deklini begenmeyebler icin harika bir sey ilk etapta.ama 1 hafta gectikten sona cikan dipler 2. Hafta toynak gibi gorunen tirnaklar. Dipler alcakta kaliyo protez yuksekte ce ustune ohe sursen bile o fark hep belli oluyo:KK43: 2 haftada bir bakim yani diplere ek yaptirmicaksaniz basmalayin derim. Bakimda da ayni fiyati aliyorlar genelde zaten. Jel uygulanmadan tirnak ustten torpuleniyor ve inceliyor ister istemez. Ve bunu 2 kere yapmanin sonucu suan gorseldeki eller. Fotografta cok belli olmasada kipkirmizi tirnak etlerime 1 mmdrn az tirnak tabakasi kalmis ara ara tirnak etim cikmiscasina bi giruntu:KK43: hatta oyle muhtemelen cunku durdugum yerde bile aciyor. Sicaga soguga cok hassas ve berbat bi his uyandiriyor. Ben tirnaklarimi en son cikarttirmaya gitmedim cunku 3 hafta sonrasinfa takma tirnak gibi yerlerinden kalktilar. Cok guzrl ellere sahip olmanin sonu bu oldu:KK43: umarim hemen iyilesirrr

Eklentiler

• 561E9014-07E5-435F-9A59-9A4DD4870318.jpeg
    561E9014-07E5-435F-9A59-9A4DD4870318.jpeg
    73,9 KB · Görüntüleme: 1.255
Geçmiş olsun. Tirnak sekliniz gayet duzgun aslinda biraz tirnak guclendirici urunler kullansaniz guzel tirnaklariniz olurmuş. Boşuna yipratmışsiniz, yipranmasini gectim o uzayan tirnak ve protezin yukari cikmasi igrenc gorunuyor zaten.

Ben de yillar once tirnak yiyordum ve tirnak yatagim kısa ona rağmen protez vs kullanmadan yemeyi birakip, şekillendirmeyi basardim. 😕

Geçmiş olsun. Tirnak sekliniz gayet duzgun aslinda biraz tirnak guclendirici urunler kullansaniz guzel tirnaklariniz olurmuş. Boşuna yipratmışsiniz, yipranmasini gectim o uzayan tirnak ve protezin yukari cikmasi igrenc gorunuyor zaten.

Ben de yillar once tirnak yiyordum ve tirnak yatagim kısa ona rağmen protez vs kullanmadan yemeyi birakip, şekillendirmeyi basardim. 😕
Tesekkur ederim iste bir heves yaptirdum suan sizlamasinu cekiyorum🙄

Merhabalar,

Bende 2 hafta önce ilk defa kalıcı oje denedim. Tırnaklarım küçük ve yiyiyorum :KK43: Siz nasıl yemeği bırakıp şekillendirdiniz?

Merhabalar,

Bende 2 hafta önce ilk defa kalıcı oje denedim. Tırnaklarım küçük ve yiyiyorum :KK43: Siz nasıl yemeği bırakıp şekillendirdiniz?

Herhangi bir yontem kullanmadim. Yuzuklerim ellerimde cok kotu duruyordu gerci hep kotu duruyordu takmiyordum yuzuk ama evlilik yuzuklerimi sirf tirnaklarimdan dolayi takasim gelmiyordu. O gun yemeyi birakip kalyon tirnak sertlestirici kullanmaya basladim ve manikur yaptirdim duzenli. Suanda manikurumu de kendim yapiyorum

Protez tırnak 2 sene önce bende kullandım ama bende bu sekilde kazıyarak cıkarma yapmadılar. Üstte incecik bir tabakasını bıraktı cıkartırken canım acımasın diye. Uzadıkça kesersin dedi,kestim gitti.
Suan da kalıcı oje kullanıyorum memnunum.
Doğru yere yaptırdığında gayet güzel oluyor.

Protez tırnagı dipping yöntemiyle yaptırdım, yani ucunda akrilik ve dibi tozla doldurdu. İlk günler inanılmaz ellerimle aşk yaşadım ama 3. Hafta bakıma gittim sonra geldiler ve çıkartmak istedim. Yaptırdığım kız uyarmıştı eğer erken çıkartırsan tırnağın çok kötü olur çünkü incelttik görüntüsünden memnun kalmazsın demişti, ama inat ettim çıkarttırdım biraz sanırım abdest takıntısı da etken oldu. Kızlar yemin ediyorum ilk 2 gün ellerim duvara değse biyere çarpsam canım acıyordu kağıt gibiydi böyle hassas bir şey gibi davrandım 3 aya anca toparlandı.
Yalnız o kadar şık ve güzel ki yaptıracaksanız uzun süre kullanmayo göze alıp yaptırın uzundan kastım alttakı tırnağınızda kendine gelsin ortalama 2 ay en az yoksa alt tırnağınız bir öncekinden daha çirkin burdayım diyor:) ben yaza düğünüm için tekrar yaptırmak istiyorum ama bakalım...

Ayyy cirilla 💜💜 Bu konuyu araştırırken gördüm yorumunu. Şu tırnak yeme olayını nasıl hallettin ya? Ben bırakamıyorum 😕

Ayyy cirilla 💜💜 Bu konuyu araştırırken gördüm yorumunu. Şu tırnak yeme olayını nasıl hallettin ya? Ben bırakamıyorum 😕

Bu 😬

Herhangi bir yontem kullanmadim. Yuzuklerim ellerimde cok kotu duruyordu gerci hep kotu duruyordu takmiyordum yuzuk ama evlilik yuzuklerimi sirf tirnaklarimdan dolayi takasim gelmiyordu. O gun yemeyi birakip kalyon tirnak sertlestirici kullanmaya basladim ve manikur yaptirdim duzenli. Suanda manikurumu de kendim yapiyorum

Çok geçmiş olsun ben de heves edip yaptırmıştım. Yaptırmadan önce tırnaklarıma zarar vermesinden korktuğumu söylemiştim yapan kadın merak etmeyin yanlış çıkardıkları için öyle oluyor,korkmanıza gerek yok demişti çıkarttırdığımda da hiçbir sorun yaşamamıştım gerçekten ama etrafımda protez tırnak deneyip tırnakları bu hale gelen çok oldu malesef

geçmiş olsun ben hep abdesti düşündüğüm için yaptırmadım hiç. Aslında kendi tırnaklarım da düzgün ama protez bi şık duruyor ama yine de vereceği zararı düşününce tırnakların eski formuna dönmesi bi kaç ay alır gibi geldi hep deneyemedim.

Merhaba kızlar bende bu protez tırnak olayına merak sardım. Yaptırmaya değilde yapma konusu ile ilgileniyorum.
Aslında mali müşavirim ama çok sıkıldım farklı bir kulvara gireceğim kendime 2024 hedefi olarak bu konuda gelişme hedefi koydum. bir dükkan aççmak istiyorum. İlk olarak el bakımı ile ilgili kursa başladım. sonrasında protez tırnak kısmına geçeceğim. Ama aldığım duyumlara göre bu tırnaklarda kağıt gibi olma olayı ojeyi çıkaran kişinin yeteneği ile de alakalı.
yani tırnağı soyacak kadar derine inmemeli. Birde oje yi çıkartmak için bazı bazlar var onları kullanarak çıkartmalı

X