Protezlerim aşağıya indi

Merhaba görüşün durumuna göre yağ dokusu benim alt tarafta fazlaydı.Böyle çok üste takılmadıgı icin silikon silikon durmuyordu bendeki.Göğüsümün üst kısmı zaten yağ dokusu azdı.silikonda sonra da çok değişmedi.Acılan cebe yerleştiriliyor ya silikon nasıl asagıya indi ? Meme başları orantılı değil mi suan silikonda.Ödem azaldıkça da size öyle gelmiş olabilir mi
Meme başları yukarı bakıyor doktoruma gittim ve o da söyledi aşagıya indiğini derimin esnediğini bu yüzden böyle olduğunu söyledi

Motiva implantlarda düşme sanırım sık görülen bir durum. İmplant vücuda tutunamayıp aşağı düşüyormuş. Bunu hem doktorlardan hem de bir kaç kişiden daha duydum. Buna pitoz diyorlarmış. Çok geçmiş olsun.
Çözümü hakkında bir bilginiz var mı acaba

Arkadaslar bende 1 aralikda oldum. mentor takildi. benimkide dustu ve baya sarkik dolgun gogusler oldu. eski göğsüm bostu diye sutyen ile istedigim gibi yukari cekiyordum. ama suan alttan sert oldugu icin üste gelmiyo. ve distanda sarkik duruyo. bende perşembe reziyon olucam. ben dr ile iletiseme his bir zaman gecemedim. asistani ile irtibat haldeyim. kafasina göre fiyat belirliyo once 30 bin dedi sonra benim ısrarim ile 25 bini kabul etti. bu sadece hastane masrafi dr birsey almiyormus

Ya doktor olayı çok başka kendimden örnek vereyim benim doktorum gerçekten çok iyiydi. Tanıdığım tüm arkadaşlarıma yaptı diyebilirim hepsinin ki hâlâ ilk günkü gibi diri ve güzeller şekil bozukluğu bile olmadı. Bense çok korktum korktuğum için de dikleştirme yaptım motiva taktırdım mart 28 de oldum ameliyatımı ve 4-5 yıllık sarkık görüntüsü var şu anda. Kendisine gösterdiğimde çok şaşırdı ve revizyon olmam gerektiğini sadece hastane yatış ücreti alacağını söyledi doktorum protez değişikliği yapmayacaksam eğer diye de ekledi. Ben motivayı sevmedim ama kuruldum bu markaya mentor ile değiştireceğim ücretini ödeyip:KK43:
Arkadaşlarınızda mı motiva taktırdı. Evet şans işi kesinlikle ona katılıyorum. Ama yinede hesap edemediği bir şey olmuş sizin ameliyatınızda demek ki. Doktorunuz iyidir ona hiç lafım yok. İyi bir doktorda hata yapabilir neticede insan yani. Üzücü bir durum en azından doktorunuz para almadan revize edeceğini söylemiş bu da iyi bir şey

Arkadaslar bende 1 aralikda oldum. mentor takildi. benimkide dustu ve baya sarkik dolgun gogusler oldu. eski göğsüm bostu diye sutyen ile istedigim gibi yukari cekiyordum. ama suan alttan sert oldugu icin üste gelmiyo. ve distanda sarkik duruyo. bende perşembe reziyon olucam. ben dr ile iletiseme his bir zaman gecemedim. asistani ile irtibat haldeyim. kafasina göre fiyat belirliyo once 30 bin dedi sonra benim ısrarim ile 25 bini kabul etti. bu sadece hastane masrafi dr birsey almiyormus
Kaç cc taktırmıştınız. Silikon düşmesi bağ dokuları ile alakalı. Vücut esnekliği faZla ise zamanla esneyip düşüyor. Ameliyat sırasında bu doktorlar tarafından göz ardı ediliyor sanırım. Ona göre uygun marka implant ve uygun cep açımı gerçekleşmiyor

Böyle bir risk varsa doktorlar neden acaba bu riske giriyorlar. Şuan bu marka implantı taktıranlar tedirginlik yaşayabilir açıkcası ben yaşardım. Umarım kimse yaşamaz🙏🏻

Evet dün biraz durumu soruşturdum. Konu hakkında edindiğim bilgileri sizlerle paylaşayım.
Ne yazık ki hepimiz bu konuda deneğiz. Doktorlar takmadan önce böyle bir durumla karşılaşıp karşılaşmayacaklarını bilmiyorlar. Motiva yeni bir marka (Kosta Riko'da üretiliyor) ve yeteri kadar klinik çalışmalara sahip değil. Bizlere takılan her silikon implant onlar için bir veri niteliğinde. Yani aslında ne olacağını ne Motiva ne de doktor biliyor. Bizlerde sıkıntı çıktıkça onlar da öğreniyorlar.
Bu durum en çok direkt meme dokusu altına yerleştirilen silikonlarda gözüküyor. Normalde buraya yerleştirilen silikonlar bir kapsül oluşturur ve orada sabit kalır. Ama Motiva implantlarda bu kapsül oluşmuyor ve haliyle tutunamayıp silikon aşağı düşüyor. Yeni bir ameliyattan başka da çözümü yok maalesef.

Son düzenleme:
Bende de 450 cc Motiva var.nasıl asagıya iniyor ki.acılan cep belli değil mi

Bu açılan ceple alakalı bir durum değil canım. Cep nasıl açılmış olursa olsun, eğer silikon orada tutunamazsa yer çekimi etkisi ile aşağı kayar. Silikon bir kapsül oluşturup orada tutunmalı. Motiva silikonlarda bu olmuyormuş.

Evet dün biraz durumu soruşturdum. Konu hakkında edindiğim bilgileri sizlerle paylaşayım.
Ne yazık ki hepimiz bu konuda deneğiz. Doktorlar takmadan önce böyle bir durumla karşılaşıp karşılaşmayacaklarını bilmiyorlar. Motiva yeni bir marka (Kosta Riko'da üretiliyor) ve yeteri kadar klinik çalışmalara sahip değil. Bizlere takılan her silikon implant onlar için bir veri niteliğinde. Yani aslında ne olacağını ne Motiva ne de doktor biliyor. Bizlerde sıkıntı çıktıkça onlar da öğreniyorlar.
Bu durum en çok direkt meme dokusu altına yerleştirilen silikonlarda gözüküyor. Normalde buraya yerleştirilen silikonlar bir kapsül oluşturur ve orada sabit kalır. Ama Motiva implantlarda bu kapsül oluşmuyor ve haliyle tutunamayıp silikon aşağı düşüyor. Yeni bir ameliyattan başka da çözümü yok maalesef.
Teşekkürler bilgi için. En azından motiva taktırmayı düşünen arkadaşlara fikir olur bu söyledikleriniz. Ben doktor olsam böyle bir riske girmem yine söylüyorum sonucunun bana ne getireceğini bilmediğim bir şeyi tercih etmem ama tabi doktor olmadağım için ne desem boş. Teşekkürler tekrardan🌸

Bu açılan ceple alakalı bir durum değil canım. Cep nasıl açılmış olursa olsun, eğer silikon orada tutunamazsa yer çekimi etkisi ile aşağı kayar. Silikon bir kapsül oluşturup orada tutunmalı. Motiva silikonlarda bu olmuyormuş.
Çok şükür bende böyle bir durum olmadı taktıracaklar göz önünde bulundursun bu durumu ama yine de 🙏🏻

fotoğraf atma şansınız var mı özelden ? çünkü derinizde sarkma varsa silikonda böyle bir sorun yaşarsınız daha da sarkar aşağı doğru yani.. Dikkeştirme başta yapılmalıydı bence yada cc size fazla geldi doku kendini saldı

1 ay önce meme protezi ameliyatı oldum dual plan 425 cc motiva round full meme dokum az vardı ilk iki hafta güzel görünüyordu sonrasında aşagıya inmeye başladılar çok fazla aşagıya indiler memenin üstü boş altı dolu duruyor doktorumlar görüştük fakat egolu bir tavırla net çözümler üretmedi kendi meme derimi keseceğini o zaman protezin yukarıya çıkacağını söyledi ve benim hiç bir bilgim yok araştırdığımda da bulamadım önerilerinizi bekliyorum
Çözümü yeni bir ameliyat ne yazık ki canım. 😔D

Çözümü yeni bir ameliyat ne yazık ki canım. 😔

Derimi kesip daraltacağını söylüyor böylece yukarı çıkarmış protez bana böyle söyledi doktor

Derimi kesip daraltacağını söylüyor böylece yukarı çıkarmış protez bana böyle söyledi doktor

Canım ben olsam başka bir doktor görüşü daha alırdım. Deriyi kesip daraltmaktan ne kastediyor bilmiyorum ama, yeni bir silikon ve farklı bir bölgeye yerleştirerek daha sağlıklı bir sonuç alınabilir gibi geldi bana. Bu bir estetik operasyon. Estetik açıdan da iyi olmalı.

ya komple gögüs dikleştirmeden baksediyor yada protez nerde ise kas altı kas zarı altı orayımı daraltıcak canım görsel atsan fikirvereliriz protezin kas altındami kas üstündemi kendi dokunmu sarktı

Meme başları yukarı bakıyor doktoruma gittim ve o da söyledi aşagıya indiğini derimin esnediğini bu yüzden böyle olduğunu söyledi
Böyle durumda meme başları yukarı mı bakarmış.Kendi memelerimde gözüm sizin konumuzu gördüm göreli sarkık mı düştü mü diye taktım kafayı.Bir de emzirme dönemindeyim biraz büyüdü ve asagıya sarktı gibi oldu süt olduğu için. Nasıl oluyor asagı inince meme başları yukarda mı kalıyor nasıl anladınız görüntü olarak

Böyle durumda meme başları yukarı mı bakarmış.Kendi memelerimde gözüm sizin konumuzu gördüm göreli sarkık mı düştü mü diye taktım kafayı.Bir de emzirme dönemindeyim biraz büyüdü ve asagıya sarktı gibi oldu süt olduğu için. Nasıl oluyor asagı inince meme başları yukarda mı kalıyor nasıl anladınız görüntü olarak
Ahahah ben de rüyamda gördüm böyle başlıklar açıp psikolojimizi bozmayınız🫠

Vallahi sürekli aynaya bakıyorum kaç tane kusur buldum protezimde sinirlerim bozuldu baktıkça küsur çıkıyor sanki 😶‍🌫️
Yok size öyle geliyordur birde yeni ameliyat olduysanız yani daha 4-6 ay olmadıysa zaten küçük büyük aşağıda yukarda gibi durumlarla karşılaşmanız normal olabilir şekil aldığı için🙏🏻 Bir ömür boyu sorunsuz kullanmak dileğiyle

Böyle durumda meme başları yukarı mı bakarmış.Kendi memelerimde gözüm sizin konumuzu gördüm göreli sarkık mı düştü mü diye taktım kafayı.Bir de emzirme dönemindeyim biraz büyüdü ve asagıya sarktı gibi oldu süt olduğu için. Nasıl oluyor asagı inince meme başları yukarda mı kalıyor nasıl anladınız görüntü olarakSarkl

X