Protezlerim aşağıya indi

Sarkıklık yok protez aşağıda meme dokum zaten yoktu sarkacak bir doku yoktu yani protezler olması gerekenden aşağıya indi bariz belli oluyor zaten

1 ay önce meme protezi ameliyatı oldum dual plan 425 cc motiva round full meme dokum az vardı ilk iki hafta güzel görünüyordu sonrasında aşagıya inmeye başladılar çok fazla aşagıya indiler memenin üstü boş altı dolu duruyor doktorumlar görüştük fakat egolu bir tavırla net çözümler üretmedi kendi meme derimi keseceğini o zaman protezin yukarıya çıkacağını söyledi ve benim hiç bir bilgim yok araştırdığımda da bulamadım önerilerinizi bekliyorum

1 ay önce meme protezi ameliyatı oldum dual plan 425 cc motiva round full meme dokum az vardı ilk iki hafta güzel görünüyordu sonrasında aşagıya inmeye başladılar çok fazla aşagıya indiler memenin üstü boş altı dolu duruyor doktorumlar görüştük fakat egolu bir tavırla net çözümler üretmedi kendi meme derimi keseceğini o zaman protezin yukarıya çıkacağını söyledi ve benim hiç bir bilgim yok araştırdığımda da bulamadım önerilerinizi bekliyorum

Eklentiler

• IMG_0363.jpeg
    IMG_0363.jpeg
    150,7 KB · Görüntüleme: 110
Kaç cc takılmıştı ? benim doktorum ön görüşme de yok veya az dokusu olan kişilerde max 400 ve 400 üstünün sarkma yapabileceğini söylemişti. Yani şuan sizinkine bakınca sanki derinize silikon büyük gelmiş gibi hissettim tabi ki doktorlar daha iyi bilir

ben de aynı sorunu yaşadım. benimki mentor marka olmasına rağmen. Bu duruma bottom out deniyor. tamamen deri kaynaklı bir durum. ancak deri kalitesini baz alarak doktorun bu ihtimali hesaplayıp ona göre silikonu yerleştirmesi ve dokulara normalden çok daha sert dikiş atması gerekiyor. Bu sebeple 1,5 ay önce tekrar revizyon oldum. Bu sefer çok daha fazla acıdı. Sanki kaburgalarıma çivi çakmışlar gibi bir his vardı 2-3 hafta boyunca ve maalesef çok fazla dikiş atıldığı için sol mememin tam bağlantı yerinde dikiş enfeksiyonu oluştu ve derimde ufak bi açıklık meydana geldi. Şimdi pansumanlarla orayı kapatmaya çalışıyoruz. Çok can sıkıcı bir durum tek çareniz tekrar ameliyat olmak maalesef.

Fotoğrafınıza şimdi dikkat ettim bu implant sizin göğüs yapınız için çok çok büyük, deriniz bu ağırlığı taşıyamamış maalesef. Doktor daha küçük bir implant tercih etmeliydi. benimki 325cc olmasına rağmen aşağı kaydı düşünün. benim de deri kalitem çok zayıftı çünkü.

Fotoğrafınıza şimdi dikkat ettim bu implant sizin göğüs yapınız için çok çok büyük, deriniz bu ağırlığı taşıyamamış maalesef. Doktor daha küçük bir implant tercih etmeliydi. benimki 325cc olmasına rağmen aşağı kaydı düşünün. benim de deri kalitem çok zayıftı çünkü.
bende aynısını düşündüm silikon göğüs kafesinden büyük fakat doktor bu riski nasıl alıyor anlamadım bana 375 konuşmamıza rağmen 355 cc sıgdıgı için zorlamamış bile. Belli bir çatı ölçü mesafe var sonuçta ancak ilerde 375cc ve üstüne çıkarsın dedi ki şuan iyiki 355 cc diyorum resmen 750 gr eklendi dik durmak daha zorlaştı bu gibi - lerde var .

revizyon olmadan önce benmde tek mememde böyle ucu yukardaydı evet doktorunuz doğru demiş altttaki deriyi kesip azaltınca alttan çekiyo gibi düşün ucu aşağı gelip üstteki alan fazlalaşcak canım

Evet dün biraz durumu soruşturdum. Konu hakkında edindiğim bilgileri sizlerle paylaşayım.
Ne yazık ki hepimiz bu konuda deneğiz. Doktorlar takmadan önce böyle bir durumla karşılaşıp karşılaşmayacaklarını bilmiyorlar. Motiva yeni bir marka (Kosta Riko'da üretiliyor) ve yeteri kadar klinik çalışmalara sahip değil. Bizlere takılan her silikon implant onlar için bir veri niteliğinde. Yani aslında ne olacağını ne Motiva ne de doktor biliyor. Bizlerde sıkıntı çıktıkça onlar da öğreniyorlar.
Bu durum en çok direkt meme dokusu altına yerleştirilen silikonlarda gözüküyor. Normalde buraya yerleştirilen silikonlar bir kapsül oluşturur ve orada sabit kalır. Ama Motiva implantlarda bu kapsül oluşmuyor ve haliyle tutunamayıp silikon aşağı düşüyor. Yeni bir ameliyattan başka da çözümü yok maalesef.
Motiva için çok iyi bir implant diyorlar ama aslan inanmıyorum. Bende de motiva var benimki de sarkttı. Hemde ileri derecede:KK43: revizyon olacağım yaz sonu mentor taktırıcam

ben de aynı sorunu yaşadım. benimki mentor marka olmasına rağmen. Bu duruma bottom out deniyor. tamamen deri kaynaklı bir durum. ancak deri kalitesini baz alarak doktorun bu ihtimali hesaplayıp ona göre silikonu yerleştirmesi ve dokulara normalden çok daha sert dikiş atması gerekiyor. Bu sebeple 1,5 ay önce tekrar revizyon oldum. Bu sefer çok daha fazla acıdı. Sanki kaburgalarıma çivi çakmışlar gibi bir his vardı 2-3 hafta boyunca ve maalesef çok fazla dikiş atıldığı için sol mememin tam bağlantı yerinde dikiş enfeksiyonu oluştu ve derimde ufak bi açıklık meydana geldi. Şimdi pansumanlarla orayı kapatmaya çalışıyoruz. Çok can sıkıcı bir durum tek çareniz tekrar ameliyat olmak maalesef.
Tekrar ameliyat oldum bende gerçekten çok daha fazla acısı oldu 😞

Resim paylaşabilir misin acaba

Benim de motiva ameliyattan 2. Hafta bende de oldu özelden numaranızı yazarsanız konuşalım, çok araştırdım.
Motiva implantlarda düşme sanırım sık görülen bir durum. İmplant vücuda tutunamayıp aşağı düşüyormuş. Bunu hem doktorlardan hem de bir kaç kişiden daha duydum. Buna pitoz diyorlarmış. Çok geçmiş olsun.
Bottoming out deniliyor

Ben başka bir markada duymadım. Motiva durumun farkındaymış ve doktorlara bununla ilgili motiva implantların aşağı düşmemesi için ameliyatın nasıl yapılması gerektiğine dair bir yazı bile yayınlamış.
Motiva ile maillestim , implant üretiminde sorun yok diyor ,ama bazi doktorların da motiva kullanmayi bu yüzden kestiğini duydum revizyon için görüştüğüm süreçte , çok özel bir teknikle calismasi gerekiyor dedi birisi , kendi olduğum hastaneye sorunca öyle bir şey yok 3 4 tane yol var zaten özel bir teknik dikiş vs yok falan dediler. bilgisizler bence. Su yazı neymiş nasıl ulaşılır teknigin adı neymiş öğrenip öyle konuşmak lazım bir de.. gerçekten çok yumuşak implantlar ama kimseye önermem.

Bu nadide konuda açıklama yapmayı kendime borç bilirim, forumda protezler aşağı düşmez diye bir inanç var itibar etmeyiniz çünkü düşüyorlar 😂
Benim de protezlerim aşağı indi, revizyon geçirdim. Protezin markası etkiliyor mu bilemem ama genelde deri kalitesiyle ilgili olduğu söyleniyor. Büyük protezlerde daha çok oluyor lakin ben 300 cc'lerle bunu yaşadım.
Meme uçları yukarıda durur, bu normal bir yükseklik değil yalnız, baya bildiğiniz çıkar yukarı. Meme altındaki dikiş izleri yukarı doğru hareket eder ve görünür hale gelir. Çünkü protez aşağı yerleşince haliyle meme kıvrımı diye bir şey kalmıyor. Memenin üst bölümü neredeyse boş duruyor, bütün dolgunluk ve yuvarlaklık alt bölgede toplanıyor.
Bununla ilgili açtığım bir konum var, rezviyonumu da anlattım.
Tek çözümü ameliyat, dışarıdan müdahale ile düzelecek bir şey değil.
Sanırım arkadaşta revizyon geçirmiş, doktor deri almış ama ben komple rezviyon geçirdim implantlar yeniden konumlandırıldı falan, deri alma işlemiyle ilgili bilgisi olan varsa bunu da duymak isterim

X