Psikolog a gidenler bakar mısınız

Mutluanne88

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2019
516
283
35
Sosyal fobim üst raddeye ulaştı. Çok umutsuz ve mutsuzum. Kimse yanimda yokken bile geriliyorum sıcak basıyor. İlaç kullanıyorum. Terapi ye başladım . Bir siteden gördüm güzel yorumlar vardı Psikolog hakkında. Terapi görüp fayda görenler deneyimlerini yazarlar mi lütfen umut etmek istiyorum lütfen. Intihar edeceğim bu gidişle. 2 çocuğum var biri 4 aylık.

Rahatsızlığı neydi

Sizinki gibi sosyal fobi, ayrıca özgüven eksikliği de varmış bilmiyorum niye. gayet boylu poslu, kolejde okumuş bir çocuktu ünvde de güzel bir bölüme girdi. Sonra bu bunalım olaylarına okulu uzattı 1 yıl daha, sonra psikologla görüşmeye başlayıp toparlandı. Şimdi gayet güzel bir işi var, sevgilisi var yakında evlenicek sanırım :))

Sizinki gibi sosyal fobi, ayrıca özgüven eksikliği de varmış bilmiyorum niye. gayet boylu poslu, kolejde okumuş bir çocuktu ünvde de güzel bir bölüme girdi. Sonra bu bunalım olaylarına okulu uzattı 1 yıl daha, sonra psikologla görüşmeye başlayıp toparlandı. Şimdi gayet güzel bir işi var, sevgilisi var yakında evlenicek sanırım :))
İnşallah rabbim inşallah banada nasip eder inşallah

Sosyal fobim üst raddeye ulaştı. Çok umutsuz ve mutsuzum. Kimse yanimda yokken bile geriliyorum sıcak basıyor. İlaç kullanıyorum. Terapi ye başladım . Bir siteden gördüm güzel yorumlar vardı Psikolog hakkında. Terapi görüp fayda görenler deneyimlerini yazarlar mi lütfen umut etmek istiyorum lütfen. Intihar edeceğim bu gidişle. 2 çocuğum var biri 4 aylık.
Bende de sosyal fobi var gerçi sosyal anksiyete demek daha doğru geliyor.. ben yıllar önce lisedeyken terapi aldım azaldı ve yarıda bıraktım bilirsiniz lanet bişey sonuç alindikca terapi sıklığı azaldı ama bu seferde geçmiyor diye bıraktım terapiyi.. ilaçlar asla işe yaramıyor.ama yarıda kesmezseniz terapi işe yarıyor benim el titremelerim vs. Oldukça azaldı daha az çarpıntı ve heyecan yaşıyorum en azından. Biraz sabır 🙏 inşallah en kısa zamanda atlatirsiniz

İnsanları bu kadar önemseme bence. Şöyle yaparsam o ne der, aman rezil olur muyum, herkes bana mı bakıyor gibi düşünceleri beyninden uzaklaştırmaya çalış. Bak etrafına herkes ne kadar vurdumduymaz. Kendi değerini fark et. Başka insanlardan çekindiğin için intihar edilir mi hiç? Dünyada ne dertler var, evlatların yanında ve sağlıklılar çok şükür. Sosyal fobi zaten yenilmeyecek bir şey değil lütfen gözünde fazla büyütme. Eskiden ben de öyle biriydim ne terapi aldım ne bir şey. Zamanla insanları bu kadar önemsemenin gereksiz olduğunu anladım, bunu fark ettikçe zaten daha rahat oluyorsun ve günden güne geçiyor emin ol. Hem ilerde bebeklerin büyüdükçe sana daha fazla güven verecekler. Bu geçici bir süreç, tekrar söylüyorum lütfen gözünde fazla büyütme

Bende gidiyorum. Her insan evladı gitmeli, faydasını göreceksiniz eğer gittiğiniz kişi işinin ehliyse.. sadece biraz sabır. Sihirli değnek yok ellerinde. Çocuğunuz da varmış aklınıza intihar gibi düşünceleri getirmeyin lütfen

Merhaba bende anksiyetenin birkaç çeşidi var ve ayrıca sosyal anksiyetemde mevcut çok zorlandığım dönem oldu ama düzenli ilaç kullanımı sonucunda dizginledim korkmayın tek değilsiniz sizi anlamazlar abarttığınızı düşünürler onlar bunu yaşamadığı için böyleler suçlamayın öncelikle kendinizin aynı grip gibi bu hastalığa yakalandığınızı ama yakın zamanda kurtulacağınızı bilin . Ben 6 ay doz arttırarak ilaç tedavisi aldım ilk haftalarda ilaçlar zorluyor sonrasında normal düzene doğru yavaş yavaş ilerliyorsunuz kendinizi zorlamayın olsun diye uğraşmayın zaten zamanla oluyor

Bahsettiğiniz kadar ciddi bir sorun değildi ama ben de psikoloğa gittim baya da faydasını gördüm. Bence iletişim tutarsa çok faydalı oluyor

Allah korusun öyle deme 2 meleğin var Allah ın izniyle şifa bulacaksındır sabır tevekkül et ben senelerce terapi gördüm çok faydasını gördüm içinden çıkamadığım bi durumda bile hemen koştuğum kişi psikoloğumdur hatta bugünlerde çok bunaldım bende stres yüklüyüm gidicem ama sihirli değnek değil bu bir süreç sabır edicen sende gayret göstericen inanki güzel günler yakın bende Allah ım canımı al derdim daha nelererr ama şimdi çok sağlıklı ve iyiyim Allah yar ve yardımcın olsun öyle şeylerde deme sakın Rabbimin gücüne gider Allah beterinden korusun bunlar geçicek gerçekten bak geçicek

Allah korusun öyle deme 2 meleğin var Allah ın izniyle şifa bulacaksındır sabır tevekkül et ben senelerce terapi gördüm çok faydasını gördüm içinden çıkamadığım bi durumda bile hemen koştuğum kişi psikoloğumdur hatta bugünlerde çok bunaldım bende stres yüklüyüm gidicem ama sihirli değnek değil bu bir süreç sabır edicen sende gayret göstericen inanki güzel günler yakın bende Allah ım canımı al derdim daha nelererr ama şimdi çok sağlıklı ve iyiyim Allah yar ve yardımcın olsun öyle şeylerde deme sakın Rabbimin gücüne gider Allah beterinden korusun bunlar geçicek gerçekten bak geçicek
Ne üzerine terapi gördün canım

Herşeyden önce sen bir annesin. Senin de gidersen senin bebeklerin ne hale gelecek. Nerde oturuyorsun ne iş yaparsın nasıl bir aile yapın var var bilmiyorum ama en güzel terapi inanın kendine yapıtığı terapidir. Aslında birşeyleri kabullenip üzerine gitmek istemen çok güzel geriye pek Bişey de kalmamış. Bulunduğun yer de güzel bi yaşam koçu araştırabilirsin ya da psikolog. Ya da bunlara imkanın yoksa kişisel gelişimle ilgili kokularınla endişelilerinle ilgili istersen kitap adı önere bilirim.

Merhaba, psikologu kimdi bir bilginiz var mi

Ben hem ilaç hem terapi aldım çok fayda etti ama doktor kontrolünde olması lazım ilacın sizdeki etkilerine bakılması lazım geçmiş olsun

Merhaba, benim de sosyalfobim var. Ama şu aralat sanırım kendim aştım. Ben de uzun zamandır bunun savaşını veriyorum. Neler yapabilirim, nasıl kurtulurum diye uğraştım. Bunun için psikologa gitmedim. Psikologa gittim ama farklı sebepten o ara bunu da sordum o sıra danışmanım öyle bişeyin bende olmadığını gayet rahat olduğumu söylemişti ama ben rahat edememiştim:) neyse sonra youtube üzerinde çokça psikolog takip ettim. Onları izlerken başka şeylerin farkına vardı sonra kitaplar okudum ordan bişeyler kaptım, meditasyon uygulaması takip ettim derken son bu hafta hatta bir vidyo izledim şu bikaç gündür gayet iyiyim. Kendimi test ediyorum bakalım. Size önerim şu olur; bu iş kafanızda korkularınızla öncelikle yüzleşin. Bu durumları kabul edin. Kimse sizin kafanızın içine girmiyor ya da sizin düşündüğünüz gibi düşünmüyor senaryoyu siz yazıyorsunuz. Bunu kabul edin. Böyle işte umarım siz de en kısa zamanda bırakıcaksınız bu durumu.

Bende ayni durumdayım cnm asmistim bi çok şeyi panelinden yüzünden takıntı ankstiye basladi neredeyse. 10 ay olacak çok yıprandım sabrım kalmadı dışarıda çıkamıyoruz napacam bilmiyorum

X