Psikolojik nefes açlığı yaşayan var mı?

merhaba psikolojik nefes AÇLIĞI yaşayan var mı acaba aranızda nasıl atlatabilirim bir şeylere üzüldüğüm zaman oluyor genelde
Ben kendi mi bildim bileli yaşıyorum. Kalp romatizması demişti doktor, ama değilmiş nefes açlığıymıs. Derin nefes almazsam göğüsten ve esneyerek almazsam nefes alamadığımı düşünüyorum ve bu bende hep var psikoloğa gideceğim.

Ben kendi mi bildim bileli yaşıyorum. Kalp romatizması demişti doktor, ama değilmiş nefes açlığıymıs. Derin nefes almazsam göğüsten ve esneyerek almazsam nefes alamadığımı düşünüyorum ve bu bende hep var psikoloğa gideceğim.
Benim Demir eksikliği çıktı o. Yapıyor Muş

Demir depolarının tükenmesi nefes almakta zorluk, yukarıda bahsedilen gibi esner gibi nefes almaya çalışma, göğüste ağrı, ansızın baş dönmesi, soğuk terleme, göz kararması, ellerde, ayaklrda kabuklanma, vücut kuruması ve dudak renginin değişerek kuruması şeklinde ortaya çıkar. Demir serumu uygun görülürse toparlar kişi. Bu tip durumlarda demir hapı da emilim sağlamayabilir. Ve ek bilgi olarak; saf pekmezi c vitamini ile tüketirseniz demirinizi ve hmg değerini yükseltecektir. Örneğin 1 yemek kaşığı pekmeze 1 portakal, mandalina veya limon sıkarak içmek gibi. Tadı fena olmuyor. Etkileşime girmesi kan seviyesinin yükselmesine sebep oluyor. Muhakkak deneyin, demir eksikliği ile ilgili olmayanlar ise anksiyeteden şüphelenebilir. Geçmiş olsun 🌸

X