Psikolojimi sağlam zannederdim.

Annenizi anliyorum biliyor musunuz. Cünku hic kolay bir ameliyat degilmiş. Ben normal hayatta da güclu bir insanım ona ragmen psikolojim sarsildı ama yıkılmadı.

Şimdi nasıl anneniz? iyidir inşallah.
Şimdi iyi çok şükür ama psikiyatriye götürdük ilaç verdi onunla iyi bırakınca yine başlıyor panik atağı :KK43:

Herkese Merhaba, ilk uyarıyı yapayım. konu uzun olacak. okumak istemeyenleri simdiden konun dısına alalım.

Klişe olacak ama konuyu bilenler var. bilmeyenlere başindan anlatmak istiyorum.

Kardiyolojinin kapisini bilmeyen 30 yasında evli 5 yasinda bir oglu olan calisan bir bayanım. Esimle severek evlendik ikimizinde meslekleri var evlendigimiz gunden beri calişıyoruz. ilk oğluma hamile kaldigimda 25 yasindaydim. hic sorunsuz bir hamilelik 40. haftada agrizsiz sizisiz sezeryan dogumla oglumu kucagima aldim. 2 yasina kadar emzirdim oğlumu. bir sure ise ara verdim tamamen oğlumla ilgilendim. ise baslayinca anneme biraktim ama zaten yarim gün calişıyordum geceleri hafta sonları asla birakmadım oğlumu hicbir yere hep kendim baktim.

Buyuk oglum 5 yasina gelince dedim 2. cocugu yapayım. bunda da bir sure calismam hem buyuk oğlumla hem bebegimle ilgilenirim. Borcumuz yoktu ucretsiz izin kullanmaya maddi gucumuz yeterliydi ve esimle karar verip ikinciye hamile kaldım. dogduktan sonra 2 yıl ucretsiz izin kullanirım ise donunce de yardimci tutarım bu sefer annemi yormam diye dusundum.

Tabi ne hamilelikten once ne hamilelik esnasinda yine bende ne bir nefes darligi ne bir merdiven cikamama ne bir gece nefes nefese kalma hicbir sey yok. Hatta calismaya devam ediyorum. planim 37. haftaya kadar calisip doğumdan sonraki surece izinlerimi aktarmak.

Bir gun dahiliye doktorum(troid takibimi yapiyordu hamilelik sirasinda) sırtımı dinlerken vaveyla senin kalp sesin normal degil sen hic kardiyologa gittin mi dedi? kardiyolog? o ne ki? kalbe bakan doktor mu? Yok gitmedim benim kalp sorunum yok ki hic olmadı.

Hemen vakit kaybetmiyorsum dedi ve bir kagit yazip elime vererek beni bir kardiyologa gonderdi.

Gittik kardiyologun odasına. Kalbimde cok ileri derecede bir kacak oldugunu 1. hamilelikte nasıl ortaya cikmadigini benim gunluk hayatta bunu nasil hissetmedigime sasirdigini soyledi. ben hamile halimle calisiyor merdiven cikiyor hatta nobet tutuyordum. Hatta buyuk ogluma oda aldim odasini boyattim usta pisligi temizledik esimle.

Sonra baska bir kardiyolog bulduk. beni her hafta takip edecegini soyledi. her hafta agzim burnumda gittim. 30. haftada nabzim 140 lara vurunca hastaneye yattım. 5 hafta serumla devam ettikten sonra 35. haftada sezeryana alindim.

Sezeryan ayri bir olay. plesanta eski kesiye yakin olduğu icin zor gecmis. 3 saat surmus. spinal ile girdiğim sezeryanda beni bayiltmişlar. Çok kan kaybetmişim. rahmi kurtarmaya ugrasmis kadindogumcu kurtarmışta ama kalbim cok zorlanmiş.

Sezeryan ne kadar zor gecsede 15 gune toplanip 2 cocuguma bakmaya basladım. kadiyolog takibine devam tabi. her gittigimde kardiyologum cerrah bulmami artik kapaklari gec kalmadan tamir ettirmem gerektigini soyledi.

Bu arada esimle istanbulda ameliyat olmama karar verdik. istanbula gidip geliyoruz ben yine asiri yorulmuyorum. evde iki çocuğuma kendim bakıyorum. Kucugu emziriyorum besigine yatiriyorum sonra buyugun pijamalarinı giydiriyorum o uyuyana kadar odasinda duruyorum o uyuyunca kendi odama gidiyorum bebeğim gece kalkiyor emziriyorum buyuk bazen gece yanimiza geliyor esimle onuda aramiza aliyoruz. yatakta 4 kisi oluyoruz ama ben mutluyum. olsun iki cocuguma bakabiliyorum ya.

Tabi gittiğim 3 5 kardiyolog da kacagin cok fazla oldugunu ameliyat olmazsam geri donulmez yollara girecegimi duyunca tamam dedik olayım kalp bu sakaya gelmez.

Ameliyat gunu verildi planlama yapildı ben hala gece bebek emziriyorum sabah kalkip oglumu giydirip okula gönderiyorum. ufak tefek carpintilar nefes darligi var ama elimin kolumun kuvveti gitmis degil.

Nihayet ameliyat gunu geldi ben iki cocugumu anneme birakip esimle istanbula gittim. Ameliyat sonrasini yogun bakimi orada kaldigim 1 haftayi cektigim aciları unuttum bile. Ameliyat basarıli gecmis kapakciklar tamir olmus sifir kacak. artik kalp kan kaçırmıyor.

Simdi ameliyat olali 14 gun oldu. 3 aylik bir bebek ve 5 yasındaki oğlumla annemlerde kaliyoruz. Esim is cikisi geliyor benim dikislerimin pansumanini yapiyor ben uyuyana kadar bekliyor ben uyuyunca kapiyi cekip evimize gidiyor.

Benim hala elimin kolumun gucu yok cok cabuk yoruluyorum. 3 aylik bebegim annemle uyuyor gece sesini duyuyorum gidip ilgilenemiyorum. gunduzleri bile ancak mamayi yapip getirebiliyorum. kucagima alip mamayı ben icireyim desem bile cabuk yoruluyorum. ağlayinca sakinlestiremiyorum. cunku dikislerim var nefes darligim var.

kardiyolog bunun kalp ameliyati oldugunu daha 14 gun olduğunu acele ettimi soyledi.

Ama cocuklarimla ilgilenemeyecek duruma gelmek beni cok uzuyor. Gece gunduz dusunuyorum ya eski gucume kavusamazsam ya 2 cocugum annesiz kalirsa? annem 62 yasinda kac yasina kadar bakabilir cocuklarıma?

Kalp kapakcigi ameliyati olup meslegine isine devam edenler var ama benim psikolojim bozuldu sanki ben duzelmeyecekmisim gibi hissediyorum. Bu duyguyu atamıyorum icimden. Eski cocuklarıma baktıgim gunlerimi cok ozluyorum. 62 yasindaki anneme uzuluyorum. bu yasta gece kalkip mama yapıyor. 5 yasindaki oğluma uzuluyorum. dedesi birakip aliyor okuldan. halbuki ben alirdim hep onu okuldan.

Esime uzuluyorum hem calisiyir hem her aksam benim dikislerime pansuman yapiyor. 1 ay hamileyken 1 hafta kalp ameliyati oldugumda yanimda hastanede yatti. Simdi oglen arasinda gelip beni doktora goturuyor ise gec donerse aksam eve gec geliyor dengelemek icin.

Bu arada ne annem ne babam ne esim hic sikayetci degiller sen yeterki iyi ol psikolojin iyi olsun diyorlar.

Iyi olacak mıyım? iki cocuguma tekrardan bakabilecek miyim? elimin kolumun kuvveti geri gelecek mi? Bunlari dusunmekten moralimi de yüksek tutamiyorum.

Içimi dökmek icin actım bu konuyu. birileriyle paylasmak belki rahatlatır içimi.
Hemde öyle bi iyi olucaksın ki eskisinden de güçlü. 2 çocuğuna çok güzel bakıcaksın hiç merak etme biraz sabır Azıcık elimiz kesilse 1 haftada iyileşiyo ki bu kalp ameliyatı daha çok yeni ama sen çok güçlü bi kadınsın neler neler atlatmışsın bunuda hallediceksin merak etme Allah tez vakitte şifa versin inşallah

Yazdıklarının tamamını okudum öncelikle Allah şifalar versin. Ben değil ama 1995 senesi Mart ayında aynı operasyonu benim annemde 28 yaşındayken geçirdi. Kardeşim 6 aylıktı bende 8 yaşındaydım. O günlerde annem nasıldı ne kadar zorlandı bunları detaylı hatırlamıyorum ama şu anda 54 yaşında 6 torun sahibi doğumlar da falan o bize bakıyor. Çok şükür hiçbir problemi yok. Sana tavsiyem kendini kesinlikle zorlama dikişler çok fazla ve oldukça hassas kendini koruyup kollamadığın zaman şişlikler oluşabiliyor. Bu günlerde geçecek yine evlatlarınla da eşinle de istediğin gibi ilgilenebileceksin. Aradan uzunn yıllar geçecek ve annem gibi torunlarına bile bakacaksın. Şu anda ihtiyacın olan tek şey sadece sabır ve zaman

Hemde öyle bi iyi olucaksın ki eskisinden de güçlü. 2 çocuğuna çok güzel bakıcaksın hiç merak etme biraz sabır Azıcık elimiz kesilse 1 haftada iyileşiyo ki bu kalp ameliyatı daha çok yeni ama sen çok güçlü bi kadınsın neler neler atlatmışsın bunuda hallediceksin merak etme Allah tez vakitte şifa versin inşallah

Cok teşekkur ediyorum. Bugün kardiyoloğum cok mujdeli haberler verdi.

Cerrahın eline sağlık cok guzel tamir yapmiş sıfır kacak dedi.

Kalbim kendini toparliyormuş. ameliyattan once seni uzmemek icin direk soylemedim ama kalp hucrelerin olmeye baslamisti onlar geri canlanmiş kalbin gücleniyor dedi.

Beni 9 aydan beri takip eden kardiyologum kalbini ilkkez ekoda bu kadar iyi gordum git bugun parti yap cocuklarinla dedi.

Hamd olsun Rabbime gercektende ameliyattan once her gittigimde bana ameliyatı geciktirme diyordu eko cektikçe suratı dusuyordu. Bugun 9 aydir beni takip eden bir doktor olarak onunda yuzu guldu. sana mujdeli haber verdigime inan cok mutlu oldum dedi.

Mutlulukla esimle eve geldik. Annem babam cok mutlu oldu. Cocuklarima sarildim. Hamd olsun Rabbime dedim.

Kalbim kendini toparliyormuş. ameliyattan once seni uzmemek icin direk soylemedim ama kalp hucrelerin olmeye baslamisti onlar geri canlanmiş kalbin gücleniyor dedi.

Beni 9 aydan beri takip eden kardiyologum kalbini ilkkez ekoda bu kadar iyi gordum git bugun parti yap cocuklarinla dedi.

Hamd olsun Rabbime gercektende ameliyattan once her gittigimde bana ameliyatı geciktirme diyordu eko cektikçe suratı dusuyordu. Bugun 9 aydir beni takip eden bir doktor olarak onunda yuzu guldu. sana mujdeli haber verdigime inan cok mutlu oldum dedi.

Mutlulukla esimle eve geldik. Annem babam cok mutlu oldu. Cocuklarima sarildim. Hamd olsun Rabbime dedim.
Oh ohhh masallah subhanallahh ne kadar sevindim bilemezsin onceki yazdigin konuyu okumustum . Rabbim hayirli saglikli uzun omurler versin ...

Yazdıklarının tamamını okudum öncelikle Allah şifalar versin. Ben değil ama 1995 senesi Mart ayında aynı operasyonu benim annemde 28 yaşındayken geçirdi. Kardeşim 6 aylıktı bende 8 yaşındaydım. O günlerde annem nasıldı ne kadar zorlandı bunları detaylı hatırlamıyorum ama şu anda 54 yaşında 6 torun sahibi doğumlar da falan o bize bakıyor. Çok şükür hiçbir problemi yok. Sana tavsiyem kendini kesinlikle zorlama dikişler çok fazla ve oldukça hassas kendini koruyup kollamadığın zaman şişlikler oluşabiliyor. Bu günlerde geçecek yine evlatlarınla da eşinle de istediğin gibi ilgilenebileceksin. Aradan uzunn yıllar geçecek ve annem gibi torunlarına bile bakacaksın. Şu anda ihtiyacın olan tek şey sadece sabır ve zaman

Çok teşekkür ediyorum. Anneniz aynı benim gibi 2. cocugu bebekken olmus ameliyat.

Bu mesaj benim icin ne kadar. kıymetli bilemezsiniz. inşallah ben de torunlarımı görürüm.

Rabbim annenize de bana da şifalar versin. Bir daha yaşatmasın.

Çok duygulandım, sonunda da çok sevindim, Rabbim birdaha böyle acılar göstermesin hep mutlu olun..

Söylemeden geçemeyeceğim çok güzel bir kök ve çekirdek aileye sahipsiniz kocaman maşâAllah size, Allah nazarlardan saklasın 💕🌸

Çok duygulandım, sonunda da çok sevindim, Rabbim birdaha böyle acılar göstermesin hep mutlu olun..

Söylemeden geçemeyeceğim çok güzel bir kök ve çekirdek aileye sahipsiniz kocaman maşâAllah size, Allah nazarlardan saklasın 💕🌸

Cok tesekkur ediyorum. İnanin benimde annemle surtustugum kavga ettigım esimle tartistigim gunlerim oldu saglikli zamanlarimda ama hastalik baska birseymiş.

Annem ben ameliyattayken vaveylam seni uzdugum her gun icin ozur dilerim diye ağlamis. buyuk oğlum anlattı. Esim seni yogun bakimda ağzinda hortumla gorunce seninle tartistigim her gun icin kendime kizdim dedi.

inanin basima bu gelmeseydi ne annemden ne esimden boyle sozler duymazdim. ikisi de ben hakliyim insanlaridir.

Hani derler ya bir nüsibet bin nasihattan iyidir diye.

Bizimki o olay.

Ne kadar sevindiğimi tahmin edemezsiniz çok şükür rabbime daha da güçlenicek kalbiniz hiç merak etmeyin❤️🙏

Cok tesekkur ediyorum. İnanin benimde annemle surtustugum kavga ettigım esimle tartistigim gunlerim oldu saglikli zamanlarimda ama hastalik baska birseymiş.

Annem ben ameliyattayken vaveylam seni uzdugum her gun icin ozur dilerim diye ağlamis. buyuk oğlum anlattı. Esim seni yogun bakimda ağzinda hortumla gorunce seninle tartistigim her gun icin kendime kizdim dedi.

inanin basima bu gelmeseydi ne annemden ne esimden boyle sozler duymazdim. ikisi de ben hakliyim insanlaridir.

Hani derler ya bir nüsibet bin nasihattan iyidir diye.

Bizimki o olay.
Bundan sonrasında da hep bunu hatırlayarak devam edersiniz umarım, çünkü insanı istemediği sözleri söylemekten ve gereksiz kavgalardan ölüm olduğunu düşünmek vazgeçiriyor. En azından ben kendimi öyle frenlemeye çalışıyorum..

Bundan sonrasında da hep bunu hatırlayarak devam edersiniz umarım, çünkü insanı istemediği sözleri söylemekten ve gereksiz kavgalardan ölüm olduğunu düşünmek vazgeçiriyor. En azından ben kendimi öyle frenlemeye çalışıyorum..

Çok dogru yapıyorsunuz. Ben mesela artık annemle kavga etmeyecegim, onu oldugu gibi kabullenecegim. O da bana karsı cok yumusadi. Evet hiç ölmeyecekmiş gibi yaşiyoruz ama ölum var bu bir gercek. Allah anneme uzun omurler versin ama anneme bir sey olsa ben de zamaninda söylediğim sözlere üzülürüm.

Çok dogru yapıyorsunuz. Ben mesela artık annemle kavga etmeyecegim, onu oldugu gibi kabullenecegim. O da bana karsı cok yumusadi. Evet hiç ölmeyecekmiş gibi yaşiyoruz ama ölum var bu bir gercek. Allah anneme uzun omurler versin ama anneme bir sey olsa ben de zamaninda söylediğim sözlere üzülürüm.
Dediğiniz gibi bir musibet bin nasihatten iyi oluyor bazen. Hep birlikte sağlıklı huzurlu mutlu uzuunnn uzunnn yıllarınız olsun, şifanız daim olsun sizin de, ağız tadıyla büyütün evlatlarınızı💕

X