Psikopat komşu

selena34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Mart 2011
22
0
Bizim alt kata 3 sene önce birisi taşındı. Üç seneden beri tadilatı bitmiyor. Her gün tadilat yapıyor ve hep bize zarar verici davranışlarda bulunuyor. İlk geldiği zaman bahçeye çıkacaktık bahçeye çıkış yerini kilitlemiş hayır çıkamazsınız diyor,burası bana ait.Oturduğumuz apartman 50 senelik ve babamın çocukluğu bu apartmanda geçmiş.Bahçenin alt tarafı bana ait üst tarafı bana ait diye sahipleniyor. Kömürlüklerin üstüne eski tahtalar kapılar koymuş. Bizim o kadar bakıp büyüttüğümüz ağacı bize sormadan kesti. Otomatiği yaptırıyoruz o bozuyor. Kapıcı parası vermiyor. Bahçede bize ait olan çiçeklerimizi aldı vermiyor. Kömürlüğün yukarısına geçip bizim evi seyrediyor. Bizim tarafa doğru olan yere kedi mamaları atıyor. Daha önceden ağacı kesti diye zabıtaya şikayet ettik ama hiç bir sonuç vermedi. Sığınağı evine katıp evini büyütmek istiyor. Ve iki aydan beri sürekli matkapla bir şeyler deliyor. Artık dayanamıyoruz. Her gün gürültü ve
ev her taraf sallanıyor sanki deprem oluyormuş gibi apartman dengesini bozdu. Ben 10 ile 7 arası yaparım diyor. Bu benim kanunen hakkım. Sende o saatte istediğini yap aç müziğini hopla zıpla istediğini yap. Dalga geçer gibi konuşuyor. En son dün bizim kapımıza geldi. Daha önceden tuvaletle ilgi bi sorun vardı. Söyledi bizde tadilatı yaptırdık. Bu sefer gelmiş diyor ki sizin tuvaletin altında benim mutfağım var siz boruyu başka tarafa doğru yaptırıcaksınız. Eğer yaptırmazsanız ben onu tıkarım. Kapıya geldi alay eder gibi konuşuyor.Bizim apartmanın mimari yapısı öyle boruların hepsi yukarıdaki katlarla aynı. O gün dedem evdeydi. Tadilatın imkansız olduğunu söyledi. Hadi gel bakalım dedi. Bi bakmış 4 odadan 3 ünün duvarını tamamıyla kırmış. Sığınak tarafını da dairenin içine katmış. Bahçeye çıkılacak olan ara yere su tesisatı borular falan yaptırmış. Babam eve gelince çok sinirlendi. Gitti yanına konuşmak için. Niye tuvaleti yaptırmıyor diye babamı adliyeye gidip suç duyurusunda bulunacakmış. Babamda senin bu duvarları yıkmaya hakkın yok bende seni şikayet edicem demiş. Yani bu adam artık haddini aştı Allah aşkınıza bana akıl verin yol gösterin. Ne yapmamız gerekiyor? Belediyeye mi şikayet etmek lazım dilekçe mi yazmak lazım hangi dava açılır ve kazanabilirmiyiz.Ne yapmalıyız artık dayanamiyoruz

X